Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zapowiedź ludobójstwa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
30-12-2011 17:31Koraszewski (82900 punktów)Zapowiedź ludobójstwa
Ocena 4 na 4
20 grudnia, syryjski opozycjonista Mamoun Al-Homsi, zapowiedział zmienienie Syrii w cmentarz alawitów.
"Od dzisiaj, wy nikczemni alawici, albo wyrzekniecie się Al-Assada, albo Syria stanie się waszym cmentarzem. Dość waszego milczenia, dość zabijania sunnitów. Od dzisiaj nie będziemy milczeć. Oko za oko i ząb za ząb. [...]
Przysięgam, że jeśli nie wyrzekniecie się tego gangu i tego zabijania, damy wam nauczkę, której nigdy nie zapomnicie. Wymażemy was z powierzchni ziemi syryjskiej.
Dziesięć miesięcy zabijania kobiet i dzieci wystarczą. Dzisiaj Al-Midan leży skrwawiony. Homs leży skrwawiony, Hama leży skrwawiona i tak samo Deir Al-Zour.
Od tego dnia nie będziemy milczeć. Cały świat was potępia. Zamienimy Syrię w cmentarz alawitów, jeśli nie przestaną zabijać.
Niech żyje Syria. precz z przestępczymi zdrajcami. Precz z nikczemnym szyizmem politycznym. Od dzisiaj zobaczycie, z czego zrobieni jesteśmy my, sunnici. "
Co prawda autor tych słów mówi o współpracy alawitów z reżimem Baszara Al-Assada, ale najwyraźniej zapowiada masakrę jak leci.
To nie musi być czcza obietnica.
Źródło: MEMRI, Specjalny komunikat nr 4389
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Piątkowski (5131 punktów)Odp: Zapowiedź ludobjstwa
...spokojnie, bez obaw...w końcu Islam to pokój... Przynajmniej tak sugerują niektórzy na tym forum...
30-12-2011 22:50 
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)
Tak, to islam nawracający na islam zapewne.

Oh, wait...
coreless (16088 punktów)

Niech Rosja wyśle kolejny lotniskowiec na wybrzeża Lewantu w ramach "pomocy humanitarnej".
Chiny się dołożą i będzie niezły cyrk.

Niestety, światem rządzą psychopaci. Co za koszmarne czasy nadeszły.
30-12-2011 19:16 
 Ocena 1 na 1
Legion (587 punktów)
Cytat:
>Niestety, światem rządzą psychopaci. Co za koszmarne czasy nadeszły.


Czy jest dla nas jakiś ratunek, czy jeszcze długo światem będą rządzili ludzie, chcący załatwiać swoje interesy kosztem populacji?
Tomek Fiedorek (5805 punktów)Odp: Zapowiedź ludobójstwa
>To nie musi być czcza obietnica.
>Źródło: MEMRI, Specjalny komunikat nr 4389
To nie musi być czcza obietnica i prawdopodobnie nie jest. Należę do, jak to ktoś nazwał, Sylwków. Nie chcę mordować islamistów, chcę aby sprawy załatwiać pokojowo. Tak wiem, myślę naiwnie ktoś już to zauważył odnośnie wątku Zlotu Ateistów, ale może blokując ich gospodarkę da się uzyskać jakieś ustępstwa. Czy konieczny jest przelew krwi? Chcą się mordować, to niech się mordują, powie ten czy inny. Nie nasza sprawa, powiedzą. Więcej umrze, mniej ucieknie do Europy.

Normalnie widzę te uśmiechnięte "mordy" fideistów. Wszelkiej maści katolików, protestantów, whoever comes na portal.

Oto prawdziwe oblicze racjonalistów!

Jeśli chodzi o chrześcijaństwo, to widzą mnóstwo rozwiązań i prawdy objawione...

Ale, jeśli dochodzi do konfrontacji z bardziej agresywną formą religianctwa, tracą swe instynkty i krwią zmyć chcą swą nie możność rozwiązywania problemów.

Korwinnista, który "kupę" wie o socjalu w państwach Europy dostaje plusów do ch..a, człowiek który stara się ironicznie powiedzieć, iż to durne rozumowanie, dostaje minusy.

Ciśnie się na usta: k***a, co z wami? Gdzie wasze racjonalne myślenie?
31-12-2011 11:51 
 0 na 2
Lucas Nav (55 punktów)

>To nie musi być czcza obietnica i prawdopodobnie nie jest. Należę do, jak to ktoś nazwał, Sylwków. Nie chcę mordować islamistów, chcę aby sprawy załatwiać pokojowo. Tak wiem, myślę naiwnie ktoś już to zauważył odnośnie wątku Zlotu Ateistów, ale może blokując ich gospodarkę da się uzyskać jakieś ustępstwa. Czy konieczny jest przelew krwi? Chcą się mordować, to niech się mordują, powie ten czy inny. Nie nasza sprawa, powiedzą. Więcej umrze, mniej ucieknie do Europy.

Dobrze powiedziane. Trzeba wymusić na nich spokój jeśli sami nie potrafią go zaprowadzić. Najlepiej bez rozlewu krwi czyli gospodarczo - jak zostało już wspomniane. Nie możemy myśleć "zabijają sami siebie" bo na razie robią to w swoim kraju, ale takie myślenie znieczuli ludzi na takie zachowania i będziemy mogli spodziewać się ich w krajach zachodnich.

Swoją drogą jak irracjonalnym trzeba być, żeby mówić, że ktoś robi nam złą reklamę zabijaniem więc go zabijemy?
31-12-2011 13:43 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

>Ciśnie się na usta: k***a, co z wami? Gdzie wasze racjonalne myślenie?
>
Może Tomek odwrócić to pytanie. k***a, gdzie jest racjonalizm racjonalistów?

Tertium non datur jak mawiali Rzymianie.
Jeśli ktoś chce cie zabić, albo przekonaj go, żeby tego nie robił, albo zabij. Trzeciej racjonalnej drogi nie ma. No chyba, że racjonalne jest dać się zabić


Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
31-12-2011 14:35 
 Ocena 4 na 4
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Jeśli ktoś chce cie zabić, albo przekonaj go, żeby tego nie robił, albo zabij. Trzeciej racjonalnej drogi nie ma. No chyba, że racjonalne jest dać się zabić
I właśnie o te "przekonanie go" mi chodzi. Zanim wyciągniemy dzidy i maczugi, spróbujmy przekonać "innych" o tym, iż źle robią. Wyjaśnijmy im, jeśli są tak zaślepieni, że religia do niczego dobrego nie prowadzi. Wymuśmy za pomocą prawa, aby przestrzegali norm. Ale wiem też, że łatwiej jest pałą dać w łeb. Wbrew pozorom, aż tak bardzo naiwny nie jestem, perunie.
31-12-2011 14:50 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

>I właśnie o te "przekonanie go" mi chodzi. Zanim wyciągniemy dzidy i maczugi, spróbujmy przekonać "innych" o tym, iż źle robią. Wyjaśnijmy im, jeśli są tak zaślepieni, że religia do niczego dobrego nie prowadzi. Wymuśmy za pomocą prawa, aby przestrzegali norm. Ale wiem też, że łatwiej jest pałą dać w łeb. Wbrew pozorom, aż tak bardzo naiwny nie jestem, perunie.
>
Już pisałem jak przekonać nie przekonanych. Stosować prawo równe wobec wszystkich.
Jak ktoś niszczy mienie innego człowieka trzeba przez megafon ( jeśli to grupowe rozróby) powiedzieć; nie rób tego bo to złe. Idż człowieku do domu bo innaczej będziemy strzelać. Jeśli nie posłucha trzeba go zabić. Inni szybko sie nauczą, że łamanie prawa się nie opłaca. Życie ludzkie nie jest najwyższą wartością i dlatego czasami trzeba zabijać. Od tego jest policja, wojsko itd. Daje se połowe głowy uciąć, że owi imigranci, kibole itd, którzy dzisiaj czują się bezkarni szybko nabraliby respektu dla prawa. Po jednej, dwóch takich interwencjach policji\wojska policjanci w owym Malmo jeżdziliby do interwencji bez broni.
Dura lex sed lex.
Wystarczy wrócić do żródeł europejskiego prawa i bandytę traktować jak bandyte, a uczciwego człowieka jak uczciwego człowieka.
Ale jeśli chcecie, aby cackać się z bandziorami, nie chcecie zabijać, to sami dajcie sie pozabijać. Mniej idiotów na świecie przez to niestety nie będzie.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
31-12-2011 15:03 
 Ocena 3 na 3
Frank Holman (5897 punktów)
>Jak ktoś niszczy mienie innego człowieka trzeba przez megafon ( jeśli to grupowe rozróby) powiedzieć; nie rób tego bo to złe. Idż człowieku do domu bo innaczej będziemy strzelać. Jeśli nie posłucha trzeba go zabić. Inni szybko sie nauczą, że łamanie prawa się nie opłaca. Życie ludzkie nie jest najwyższą wartością i dlatego czasami trzeba zabijać.

a dlaczego od razu zakladasz, ze zycie ludzkie jest mniej warte, niz czyjes mienie ? i jeszcze jestes przekonany, ze propagujesz jakies pozytywne wartosci...
31-12-2011 15:51 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>a dlaczego od razu zakladasz, ze zycie ludzkie jest mniej warte, niz czyjes mienie ? i jeszcze jestes przekonany, ze propagujesz jakies pozytywne wartosci...
Dla mnie życie tego kto niszczy z rozmysłem moje mienie, na które całe życie pracowałem, jest mniej warte niż moje mienie.
Są cenniejsze rzeczy niż samo życie, wolność, prawo do własności, godność.
Moje życie jest też dla mnie cenniejsze niż życie tego, kto chce mi je odebrać .
Jeśli ktoś niszczy dorobek mojego życia, to nie dziw się, ze nie cenie życia bandyty. Przyszłośc moja i mojej rodziny jest dla mnie wtedy cenniejsza niż życie bandyty, dlatego w prawie jest zapis, ze w jego obronie mogę zabić złodzieja.
Dla Ciebie może życie bandyty- mordercy być tak samo cenne, więc możesz dać się zabić. Jednego humanisty będzie mniej na tym świecie. Ale świat od tego nie zginie.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
31-12-2011 15:59 
 Ocena 6 na 6
Frank Holman (5897 punktów)

Podstawowym twoim błędem jest stawianie znaku równości między złodziejem a mordercą, a do tego jeszcze z uczestnikiem jakiegoś protestu, który "wymknął się spod kontroli".
Dlatego twoje poglądy są całkowicie nielogiczne i nieracjonalne, gdyż świat nie jest biało-czarny.
ps. Nie ma (przynajmniej w Polsce) i raczej nigdy nie będzie, prawa legalizującego samosądne zabijanie złodziei; co więcej - nawet zwolennicy kary śmierci nie przewidują jej za kradzież mienia.
ps2. Po absolutnym niezrozumieniu instytucji tzw. obrony koniecznej, widać że twoje poglądy są skrajnie infantylne, aż czasem smutnie śmieszne.
perun (8610 punktów)
Nie wiesz o czym piszesz. Rozbój to co innego niż kradzież.

Dzisiaj w Pl mam prawo zabić złodzieja. Takie prawo w Pl jest, więc po prostu nie znasz prawa.
Jeśli nakryje w domu złodzieja mam prawo bronić swojego mienia i w obronie owego mienia moge zabić złodzieja.
Oczywiście najlepiej jest -jak uczył nas w WP d-ca kompani- zabić tak, żeby nie żył ów złodziej i nie zeznawał w sądzie.
Poczytaj o słynnej sprawie sprzed kilkunastu lat kobiety, która z nielegalnie posiadanej broni zastrzeliła złodzieja, który kradł NIE JEJ MIENIE.Zostałą uniewinniona.
Zwyczajnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
31-12-2011 18:04 
 Ocena 2 na 2
Lizergus (691 punktów)
>Oczywiście najlepiej jest -jak uczył nas w WP d-ca kompani- zabić tak, żeby nie żył ów złodziej i nie zeznawał w sądzie.
Bo jak zabijemy go tak, że będzie zeznawał w sądzie to rzeczywiście możemy mieć problemy.
31-12-2011 18:25 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)

>Bo jak zabijemy go tak, że będzie zeznawał w sądzie to rzeczywiście możemy mieć problemy.
Tak, dokładnie tak jak miała problem ta kobieta która zestrzeliła z transformatora jednego złodzieja, a pozwoliła uciec dwóm (chyba) pozostałym. Jakby celniej strzelała nie musiałby się póżniej rok, czy dwa tłumaczyć w sądzie. No i ci co przeżyli - gdyby nie żyli- nie oskarżali by jej o to, ze strzelała kobiecina do ludzi, znaczy do nich - złodziei.
To problem łazić po sądach, więcej jak już wyciąga się broń to zawsze lepiej strzelić dwa razy dla pewności, niż o raz za mało
Oczywiście obecnie w takich sprawach problemy są mniejsze niż wczasach owej kobiety. Dzisiaj sądy podchodzą bardziej racjonalnie do takich spraw i nie męczą ludzi aż tak jak owej kobiety.
Patrz sprawa 18 latka, który w nocy wybił szybę w obcym domu i próbował wejść do czyjegoś domu. Został zastrzelony, strzelający uniewinniony. Prawidłowe podejście do sprawy.


Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
31-12-2011 18:31 
 Ocena 2 na 2
Lizergus (691 punktów)
Zabijmy wszystkich, Bóg ich posortuje. Tylko tak zabijmy na śmierć, zupełnie.
31-12-2011 18:59 
 Ocena 2 na 2
perun (8610 punktów)
>Zabijmy wszystkich, Bóg ich posortuje. Tylko tak zabijmy na śmierć, zupełnie.
Zawsze możesz dać się zabić bandycie. Przy okazji możesz pozwolić aby zabił Twoje dziecko, zgwałcił Twoją kobiete. Czy ja mówię, że musisz się bronić? Bądż humanistą i nie zabijaj, daj się zabić.
Ja mam prawo do obrony i nie zawaham się bronić. Dobry bandyta to martwy bandyta, a im bardziej martwy tym lepiej.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
31-12-2011 19:19 
 Ocena 2 na 2
Lizergus (691 punktów)
Po pierwsze, humanistą to był np. Leonardo da Vinci.
Po drugie, jak zamierzasz bronić się przed tym "bandytą"? Pomijam już fakt, że prawdziwi bandyci(gangsterzy znaczy się) to zwykle nie zawracają sobie głowy jakimiś szarymi ludkami, prędzej martwiłbym się klasycznym wpierdolem od dresów.
31-12-2011 19:29 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

>Po drugie, jak zamierzasz bronić się przed tym "bandytą"?
Normalnie, tak jak do tej pory. Jak ktoś mnie chce uderzyć ręką ja staram się uderzyć go kijem. Wiesz, nie trzeba wiele, aby umieć się bronić przed kilkoma dresami. Jak na razie udało mi się wyjść żywym i całym z obrony przed czterema dresami. Oni już cali nie byli. Kilka technik Karv magi, Combat 56, czy aikido sprawdza się w obronie przed takimi typami całkiem dobrze.
Warto ćwiczyć walkę, przydaje się. Choć rzadko, ale jednak.
Służba w 16bpd im M. Zdrzałki na Wrocławskiej w Kraku procentuje w takich przypadkach.
Narqa, trzeba się zbierać.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
01-01-2012 20:19 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
Mały OT...
jaki rocznik Perun? ja też z 16bpd byłem 3ksz, 1plt, "kbw SWD"
01-01-2012 20:45 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)
>Mały OT...
>jaki rocznik Perun? ja też z 16bpd byłem 3ksz, 1plt, "kbw SWD"
Za czasów majora Potasińskiego. Stare dzieje rocznik 92 2 ksz. 2 plt. Snajperem nie byłem choć zawsze miałem powyżej 40 punktów na jedynce.
Pozdro.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
01-01-2012 20:49 
 Ocena 1 na 1
Piątkowski (5131 punktów)
Ja za czasów Kanp'a, jesień 2000r Stare czasy... w UK mamy organizację skupiającą takich jak "my"
Lizergus (691 punktów)
Gratuluję wyjścia z opresji Rzeczywiście z odrobiną inicjatywy i umiejętności można takich typów pogonić. Jednak z lepszymi "zawodnikami" to już raczej skończy się przekopaniem na ziemi i 10 dan w mordobitsu nie pomoże.
perun (8610 punktów)
>Gratuluję wyjścia z opresji Rzeczywiście z odrobiną inicjatywy i umiejętności można takich typów pogonić. Jednak z lepszymi "zawodnikami" to już raczej skończy się przekopaniem na ziemi i 10 dan w mordobitsu nie pomoże.
Supermen to tylko w amerykańskich filmach nie?

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
03-01-2012 22:47 
 Ocena 2 na 2
Anna Salman (16360 punktów)
>Bo jak zabijemy go tak, że będzie zeznawał w sądzie to rzeczywiście możemy mieć problemy.
Z powonieniem na pewno, no i z przechowaniem. U nas sprawy sądowe ciągną się latami.
31-12-2011 15:08 
 Ocena 3 na 3
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
Czyli, zabij zanim on zabije ciebie? Coś w tym jest, ale czy po to ustanawialiśmy prawa człowieka? Wygląda na to, iż prawo dżungli byłoby najbardziej odpowiednim.
Zdaję sobie sprawę z zagrożenia. Często w artykułach na portalu autorzy wytykają naiwność i brak perspektywicznego myslenia Europy i reszty, ja to rozumiem. Próbuję jedynie zachować resztki człowieczeństwa. Jestem w przerażającej mniejszości i czuję sie zmęczony tłumaczeniem każdemu, powtarzaniem że wiem, ale czy można to zrobić pokojowo?
31-12-2011 15:44 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)

Każdy normalny człowiek stara się być szybszy od tego, kto chce go zabić. Trzeba nie mieć w sobie instynktu, żeby czekać, az ktoś zabije ciebie
Co to jest prawo człowieka? Czy człowiek ma prawo niszczyć mienie innego ? zabijać innego człowieka? zniewalać drugiego ? ( jak robi to muzułmanin wobec muzułmanki np)
Kto mówi o jakimś prawie dzungli. Ja mówię o zwykłym prawie. Owe słynne prawa człowieka to nic innego jak prawo jednostki. Bo człowiek to jednostka.
Jesli resztką człowieczeństwa jest przedkładanie praw bandyty nad zwykłego człowieka to ja wolę być małpą.
Każdy człowiek powinien być równy wobec prawa. Ten człowiek który łamię prawo to złodziej, morderca, gwałciciel i wobec nich powinno stosować się prawo dla bandytów a nie dla ludzi . Proste jak drut.
Też się czuje zmęczony więc daje se spokój. Do większości nie docierają proste rzeczy więc po co się męczyć.

Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365