Wszystkim zacnym uczestnikom dyskusji na tym Forum, niewierzącym, wierzącym, wiarzającym i wątpiącym, sceptycznym i bezkrytycznym, wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku - oby kryzys nas ominął, zdrowie dopisywało, Słońce darzyło nas swoją życiodajną energią, aby ominęły nas wraże zakusy ponurych facetów w powłóczystych szmatach; aby intelekt nigdy nam nie odmówił posłuszeństwa, by chłodny rozum nie studził serc; samotnym, by znaleźli pocieszenie, że jest wielu im podobnych, tym, którzy nie są samotni - aby nigdy nie poczuli się osamotnieni w swoich rodzinach albo rozśpiewanym tłumie: aby ci, którzy są szczęśliwi potrafili udzielić cząstkę tego szczęścia tym, którym go brak zaś ci, dla których świat jest jedynie padołem łez by odnaleźli w sobie źródło sensu i światła, które rozjaśni ich oblicza, gdyż to człowiek jest stwórcą sensów. Tym, którzy szukają szczęścia poza sobą - by odnaleźli je tam, gdzie jedynie może być - w sobie, tym którzy oczekują na to, że Ktoś zbawi świat, by sami zaczęli go zbawiać. Oby nigdy nie zabrakło Wam i mnie podziwu i szacunku dla wiedzy i nadziei, że rozum swoją mocą rozproszy mrok, któremu na imię głupota. Moderatorom życzę, by nadal utrzymywali wysoki poziom tego wirtualnego zgromadzenia i dzielnie bronili poziomu dyskusji, czystości języka i kultury przed rozkładem i chaosem niesionym przez małe skandynawskie stworki, które mocą moderatorskich zaklęć niech będą zawsze odsyłane w mroczny świat nieracjonalności. Jeszcze raz wszystkim wszystkiego, co najlepsze. |