 |
Odredakcyjne: Do Siego Roku Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-12-2011 17:55 | Koraszewski (82900 punktów) | Odredakcyjne: Do Siego Roku
18 na 18 | Redakcja Racjonalisty życzy wszystkim czytelniom wspaniałego 13 452 648 112 (w przybliżeniu do pół miliarda lat) roku od Wielkiego Wybuchu. Wielki wybuch, Jezus, Maria, Józefie święty, ale to musiał być huk. Nadziało się od tamtej pory, że niech to Matka Boska ma w swojej opiece. Galaktyki powstały i zaczęły się rozłazić jak wszy po koszuli, gwiazd się porobiło od groma, święci Pańscy doliczyć się ich nie mogą. Każdego roku w rocznicę Wielkiego Wybuchu (z przybliżeniem do 365 dni), fajerwerki przypominają nam jak się to wszystko z hukiem rozprysło. A my, bez żadnej bożej pomocy zaczynamy kolejną rundę podróży wokół naszej prowincjonalnej gwiazdy. A jednak się kręci i póki my żyjemy jesteśmy tego naocznymi świadkami. Zanim zrobimy kolejne kółko (elipsę, ale nie spierajmy się o szczegóły) mamy nadzieję, że powiększy się również grono grawitujących wokół naszego portalu. Zaprzyjaźnionemu Polskiemu Stronnictwu Racjonalistów życzymy rozkwitu pod nowym kierownictwem i mnóstwa udanych imprez. A nam wszystkim uporczywego mówienia NIE, na wszelkie racjonalizowanie zamiast racjonalności. Jak wiadomo, zatrzymać się na tej orbicie nie daje, ale jest zawsze niebezpieczeństwo, że się wypadnie z orbity. Gdyby Ziemię miało coś mocno szturchnąć, ufajmy nauce, bo modlitwy z całą pewnością nie pomogą, ale dobrze wyrychtowana rakieta z głowicą atomową mogłaby niecnemu kamieniowi szyki popsuć. Póki co, do siego roku 13 452 648 112 i obyśmy humoru nie tracili.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Michał96 (412 punktów) | >Wielki wybuch, Jezus, Maria, Józefie święty, ale to musiał być huk.
Nie żebym się czepiał szczegółów, ale w przestrzeni kosmicznej dźwięki się nie rozchodzą...
|
|
|  | | setarkos (10757 punktów) | > Przestrzeń kosmiczna nie jest próżną absolutną i owszem, istnieją w niej fale akustyczne  Ale taki np. ruch Ziemia-Księżyc z jednym drgnieniem na miesiąc, to raczej niesłyszalne infradźwięki
|
|
| |  | | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Oczywiście  Bynajmniej nie zachęcam nikogo do nasłuchiwania tego "gołymi uszami"  Ale jest to fala akustyczna, jakby nie patrzeć...
|
|
 | 1 na 1 | Łukasz Sobala (208 punktów) | >>Wielki wybuch, Jezus, Maria, Józefie święty, ale to musiał być huk. >Nie żebym się czepiał szczegółów, ale w przestrzeni kosmicznej dźwięki się nie rozchodzą... Nie poznałeś, że to jest pół serio?
|
|
| DominB (-48 punktów) | fajerwerki przypominają nam > jak się to wszystko z hukiem rozprysło.Huku nie było, bo powietrza nie było i nie było nikogo kto by się temu przyglądał (o przysłuchiwaniu się już wspomniałem), dzięki Bogu i partii jest mnóstwo ludzików, które się temu widowisku przyglądają i słuchają ... bo jakże by się Bóg cieszył swoją pracą gdyby nas nie było
|
|
 | 2 na 2 | lukaszewicz (5674 punktów) |
>Huku nie było, bo powietrza nie było i nie było nikogo kto by się temu przyglądał.
Z brakiem huku nie będę się sprzeczał,ale to było tak daleko,że przyjrzeć się temu jeszcze można. Do siego...
|
|
|  | 2 na 2 | DominB (-48 punktów) | Huk też słychać..."Paradoksalnie, mikrofalowe promieniowanie tła - bo o nim tu mówimy - odkryli jednak niezbyt związani z fizyka teoretyczna technicy z USA, Arno Penzias i Robert Wilson, podczas testowania precyzyjnego odbiornika mikrofalowego. Antena ta, jak zauważyli zawsze, niezależnie od pory dnia i ukierunkowania, zdawała się odbierać jednorodny, cichy szum dochodzący spoza Ziemi. Źródła owego sygnału nie dało się określić - dochodziło najwyraźniej z całego obszaru nieba. Inni fizycy amerykańscy, Robert Dicke i James Peebles, zidentyfikowali wreszcie ten szum z teoretycznym promieniowaniem tła przewidzianym przez Friedmanna i innych. Kolejne testy dowiodły ponad wszelką wątpliwość, iż jest to faktycznie pozostałość po promieniowaniu gęstego, wczesnego Wszechświata. Możliwe stało się wkrótce ustalenie wieku Kosmosu na kilkanaście do dwudziestu miliardów lat. Teoria Wielkiego Wybuchu znalazła więc wreszcie swe obserwacyjne potwierdzenie." Do Siego
|
|
1 na 1 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Ja również życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku! Oby przyniósł nam więcej tematów do dyskusji i abyśmy mogli głosić racjonalny sposób myślenia w jeszcze lepszy sposób niż dotychczas. Do siego...
|
|
3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >jak się to wszystko z hukiem rozprysło.
Jak coś mogło się rozprysnąć, skoro wokół nie było przestrzeni? Wielki Wybuch zalatuje małą szopką w Betlejem.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | Artur@R (7115 punktów) |  I ja "na doczepkę".. z wzajemnością dla Redakcji i Moderacji Forum oraz Użytkownikom, Czytelnikom Portalu Racjonalista.pl życzę - Udanego Sylwestrowego Bujania i w Nowym Roku Dobrego Bytowania -Oby się nam w głowach nie poprzewracało 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
|
|
1 na 1 | sinapis (1725 punktów) | Oby nam się dobrze myślało
|
|
1 na 1 | wafelos (517 punktów) | Obyśmy zawierzali swojej mądrości a nie głupocie i żeby nam się w głowach nie gnieździły żadne irracjonalne i nielogiczne myśli. O Północy pijemy szampana za nas, za to że istnieją ludzie myślący i racjonalni w tym nie pewnym łez padole!
|
|
 | 4 na 4 | aljen (377 punktów) | >Obyśmy zawierzali swojej mądrości a nie głupocie i żeby nam się w głowach nie gnieździły żadne irracjonalne i nielogiczne myśli.
A w dupie tam. Dlaczego?! Czy racjonalizm musi oznaczać beznadziejny tępy scientyzm bez krzty nadrealizmu, poezji, migotania? A niech to szlag trafi. Osobiście życzę sceptykom i racjonalistom, żeby im (nam) gwiazdy poezji gdzieś w nas błyskały, krzyże polonii nieśli, buty północy kwiliły, ludzie niezłomni szli.
Żeby kaci w strumieniach mącili, donosy na życie pisali, żeby prawdy na rusztach piały a i baby niesyte płakały.
Oby namiot cyrkowcy stroili, a dzieci nic nie pojmujące jaskółki płoszyły. Płominenie oby w karty grały bez zawierania znajomości z proszkiem albo dwutlenkiem.
Stróżowie strachu niechaj tańczą, bogowie wolni tańczą, wodzowie klęski piją.
Takiej miłości nam życzę.
"I tolerate this century but I don_t enjoy it" [Doctor Who]
|
|
| wargund (3 punktów) | Niech się nam w głowach nie poprzewraca  i przede wszystkim dalszych chęci do głoszenia racjonalizmu w tym kraju zdominowanym przez jedno wyznanie
|
|
 | | Kamil1838 (521 punktów) | > Niech się nam w głowach nie poprzewraca i przede wszystkim dalszych chęci do głoszenia racjonalizmu w tym kraju zdominowanym przez jedno wyznanie  > Niestety zdominowanego, ale trzeba przekonywać ludzi, żeby od wyznania odchodzili i uświadomić ich że KK istnieje tylko po to, aby oszukiwać ludzi i wyłudzać pieniądze.
|
|
|  | 3 na 3 | perun (8610 punktów) |
>Niestety zdominowanego, ale trzeba przekonywać ludzi, żeby od wyznania odchodzili i uświadomić ich że KK istnieje tylko po to, aby oszukiwać ludzi i wyłudzać pieniądze. > Z mojej strony proponowałbym, żeby nie ograniczać się do walki z jedna ideologią. Dogmaty są szkodliwe niezależnie czy są katolickie, czy jakieś inne.
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
|
|
| |  | | Kamil1838 (521 punktów) | >>Niestety zdominowanego, ale trzeba przekonywać ludzi, żeby od wyznania odchodzili i uświadomić ich że KK istnieje tylko po to, aby oszukiwać ludzi i wyłudzać pieniądze. >> >Z mojej strony proponowałbym, żeby nie ograniczać się do walki z jedna ideologią. >Dogmaty są szkodliwe niezależnie czy są katolickie, czy jakieś inne. Zgadzam się, lecz niestety w tym kraju wpływ KK jest bardzo duży i często wtrąca się on w sprawy, które całkowicie go nie dotyczą, a są ludzie, którzy bardziej liczą się z jego zdaniem niż ekspertów z danej dziedziny.
|
|
| | |  | | perun (8610 punktów) |
> Zgadzam się, lecz niestety w tym kraju wpływ KK jest bardzo duży i często wtrąca się on w sprawy, które całkowicie go nie dotyczą, a są ludzie, którzy bardziej liczą się z jego zdaniem niż ekspertów z danej dziedziny.> Noo, żeby to tylko katolicy wtrącali się w sprawy które ich nie dotyczą, byłoby miło. O ekspertach z dziedziny gospodarki np to dzisiaj dużo mogą powiedzieć Grecy 
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
|
|
2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Szczęśliwego Nowego Roku! Niech Racjonalista rozkwita dalej równie owocnie! I niech społeczność ludzi mądrych, wrażliwych i inteligentnych, działająca na tym forum, zmieni trochę nasz kraj na lepsze, tak aby nam się wszystkim jeszcze lepiej żyło! Redaktorom Racjonalisty życzę (egoistycznie  ) jeszcze więcej wspaniałych esejów, tłumaczeń i książek! Ja na Nowy Rok zaopatrzony już jestem w ślicznie wydane książki Mariusza Agnosiewicza i będę się wgłębiał w zagadnienia dotyczące heretyków i gangu papieży  Ps.: Fajnie zrobić na Nowy Rok coś nowego, na przykład zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów
|
|
 | 1 na 1 | wafelos (517 punktów) |
> Ps.: Fajnie zrobić na Nowy Rok coś nowego, na przykład zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów  Zapiszę się zapisze  . Niestety dopiero we wrześniu jak pójdę na studia bo tak to miał bym problem z dojazdem na spotkania.
|
|
|  | | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Super!
|
|
 | | Menel de Lux (3111 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|