Dolnośląski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów serdecznie zaprasza na kolejne spotkania z cyklu "Kino Racjonalisty", który odbywa się w sobotnie popołudnia w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48). Najbliższe spotkanie już jutro, 18 II, o godz. 16. Tym razem obejrzymy film Luisa Bunuela z 1969 roku, Droga Mleczna. Niedościgniony mistrz kina surrealistycznego zabierze nas w podróż po fantastycznych koncepcjach i dziwacznych niespójnościach doktryny chrześcijańskiej (zarówno głównego nurtu, jak i herezji), a przede wszystkim na spotkanie z ludźmi, którzy próbują pomieścić ów zbiór sprzecznych informacji w swoich umysłach. Droga Mleczna to subtelne arcydzieło, pokazujące, jak łatwo zatracić granicę między realizmem a surrealizmem, kiedy się w coś uwierzy. Dyskusja: "Jak można żyć przyjmując niespójny model świata?". Prowadząca: Kaja Bryx. Plan kolejnych spotkań: 3 III, godz. 12:30 - A. I. Sztuczna inteligencja Stevena Spielberga 17 III, godz. 14 - Fanaa. Unicestwienie w miłości Kunala Kohlego 31 III, godz. 14 - Siostry Magdalenki Petera Mullana 14 IV - Sens życia wg Monty Pythona Terry'ego Jonesa 28 IV - Memento Christophera Nolana  |