Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tydzień Mózgu 2012 w Katowicach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
28-02-2012 09:57coreless (16088 punktów)Tydzień Mózgu 2012 w Katowicach
Ocena 2 na 2




Po raz trzeci Uniwersytet Śląski przyłączy się do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zachęceni tym sukcesem postanowiliśmy poszerzyć ofertę imprezy, która odbędzie się w dniach 12-16 marca br. Tydzień Mózgu ma na celu promowanie wiedzy z zakresu neurobiologii i psychologii tj. zagadnień budowy i funkcjonowania mózgu, technik jego badania, chorób psychicznych i neurologicznych oraz higieny umysłowej. W planach najbliższej imprezy są zarówno wykłady o różnorodnej tematyce, jak i warsztaty, gdzie młodzież gimnazjalna, licealna oraz studenci będą mogli zapoznać się z ciekawymi, w tym najnowszymi wiadomościami na temat ludzkiego mózgu, przedstawionymi w ciekawej, popularnonaukowej formie.
Tydzień Mózgu 2012 jest organizowany przez Koło Naukowe Psychologii Ewolucyjnej i Etologii oraz pracowników i doktorantów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Wykłady oraz warsztaty będą się odbywać w budynku Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska przy ul Bankowej 9 w Katowicach.


HARMONOGRAM WYKŁADÓW:

12.03.2012, poniedziałek, aula I piętro
16-17.00 mgr Sławomir Sułowicz "W pułapce umysłu - jak i kiedy myli się nasz mózg"
17-18.00 mgr Paweł Miąsek "Atrakcyjność interpersonalna - czyli jak mózg reaguje na piękno"

13.03.2012, wtorek, sala 112 I piętro
16-17.00 dr hab. Piotr Łaszczyca "Zaśmiecony umysł"

14.03.2012, środa, sala 112 I piętro
14.30-15.30 dr Andrzej Kędziorski "Neuroteologia - nowa odsłona starego dylematu"

15.03.2012, czwartek, aula I piętro
16-17.00 dr Tomasz Sawczyn "Jak mózg chodzi na zakupy?"
17-18.00 mgr Marcin Moroń "Psychoza - między biologią a fenomenologią"

16.03.2012. piątek, aula I piętro
16-17.00 dr Marek Kaczmarzyk "Memetyczny mózg"

WARSZTATY (preferowane grup szkolne do 12 osób; obowiązuje wcześniejsza rezerwacja u prowadzącego poprzez podane poniżej adresy e-mail):
Prowadzący: mgr Jacek Francikowski, e-mail: lp.pw@ikswokicnarfkecaj; dwa tematy warsztatów dla grupy do wyboru: "Poznaj swoje zmysły" lub "EEG, czyli co w mózgu piszczy"; terminy: 13.03 wtorek 17.00, 14.03 środa 16.00 i 17.00, 16.03 piątek 17.00.

Prowadzący: mgr Łukasz Chajec, e-mail: lp.ude.su@cejahcl "Czy szare komórki są rzeczywiście szare? - poznaj budowę swojego mózgu", terminy: 13.03 wtorek 17.00, 14.03 środa 16.00 i 17.00.

Więcej: www.us.edu.pl/tydzien-mozgu-2012

Racjonalista objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365