Racjonalista - Strona głównaDo treści
PSR Wrocław 15.III dyskusja: Piękno wszechświata

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
13-03-2012 00:35Jacek Tabisz (30006 punktów)PSR Wrocław 15.III dyskusja: Piękno wszechświata
Ocena 2 na 2
PIĘKNO WSZECHŚWIATA

Dolnośląski oddział PSR zaprasza na otwarte spotkanie dyskusyjne pt. "Piękno Wszechświata", które poprowadzi astronom Robert Śliwa.

Ludzkość stanowi integralną część kosmosu, a jednak często wielu z nas o tym zapomina. Choć tyle niesamowitych zjawisk każdego dnia dostrzegalnych jest gołym okiem, nie wywołują one zainteresowania przeciętnego zjadacza chleba. Dlaczego tak się dzieje? Czy patrzenie w gwiazdy stało się staromodne? A my sami - jak często poświęcamy czas, by kontemplować piękno Wszechświata?

Podczas spotkania zostaną poruszone następujące kwestie:
- Co i dlaczego wywołuje w ludziach większy podziw i zainteresowanie: wiedza czy tajemnica?
- Czy dzisiejsza szkoła wystarczająco pobudza w dzieciach ciekawość świata i nauk przyrodniczych?
- Jakie odkrycia naukowe, a w szczególności astronomiczne, mogą wywołać kryzys lub nawet zanik religii?
- Kto i dlaczego może odbierać negatywnie temat "Piękno Wszechświata"?

Debata odbędzie się w czwartek, 15 III, o godz. 18:00, w Instytucie Niezłych Sztuk "Ram Pam Pam Pam" (Rynek 48). Wstęp wolny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Tabisz (30006 punktów)
Krótkie, schematyczne streszczenie debaty "Piękno wszechświata" mające dać tylko pogląd o tym, jakie mniej więcej tematy były poruszane i w jaki sposób:

www.racjonalista.pl/kk.php/s,7853
16-03-2012 10:05 
 Ocena 1 na 1
ekologik (1240 punktów)
(zablokowany)
>www.racjonalista.pl/kk.php/s,7853

Kawał dobrej - dziennikarskiej roboty - dzięki!

Dodam ze było tam kilku ludzi co ujawnili, że zawodowo(lub z racji wykształcenia) znają się na rzeczy
wiec dużo się dowiedzieliśmy np o próbie zawłaszczania Teorii Wielkiego Wybuchu przez ciemne siły

Dzięki temu już dziś wiedziłem jak odpowiedziec tu koledze:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,488618#w489811

Pozdrawiam

p.s.
Jacek przekonał nas obszernym wywodem, że religia to dla wielu narkotyk (niestety)
więc nawet odkrycie obcego życia w kosmosie może niektórych nie wyzwolić z alogiczności czyli wiary

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365