Racjonalista - Strona głównaDo treści
PSR Wrocław. 22.III. Wykład: Opus Dei

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
20-03-2012 10:30Jacek Tabisz (30006 punktów)PSR Wrocław. 22.III. Wykład: Opus Dei
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, oddział dolnośląski, zaprasza na wykład pdt. "Opus Dei", który odbędzie się w czwartek, o godzinie 18:00 w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam, (Wrocław, Rynek 48, nad Pizza Hut). O organizacji "Opus Dei" (po łacińsku "Dzieło Boże") opowie nam znawca tej tematyki Radek S. Czarnecki, religioznawca, przyrodnik, humanista i jeden z najważniejszych publicystów Racjonalisty.pl. Opus Dei jest organizacją fanatyczną, zatwierdzoną i wzmocnioną w ludobójczych czasach generała Franco i jego katolickiego reżimu. Preambuła Opus Dei z pewnością powinna zastanowić prawników. Na plakacie poniżej możemy oglądać żelazny pas z kolcami przewiązywany na udo, który pokazuje wciąż obecną w Kościele pogardę dla ciała na rzecz wyimaginowanych zaświatów. Ludzie związani z Opus Dei, często majętni i wykształceni, tortujują się tym elementem stroju w imię Jezusa i podejmują działania na rzecz "jedynie słusznej wiary" skryte przed opinią publiczną, choć ingerujące w politykę. Obowiązuje ich ścisła dyscyplina. Jezuicka zasada "cel uświęca środki" ma się dobrze w ich rękach. Członków Opus Dei nie brakuje w parlamentach państw, Polska oczywiście nie jest tu wyjątkiem. Spotkanie organizujemy we współpracy z Polskim Towarzystwem Religioznawczym i Towarzystwem Kultury Swieckiej.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Tabisz (30006 punktów)
Krótkie i schematyczne streszczenie tego spotkania dostępne pod linkiem:
jacek-tabi(*)szczenie-spotkania-psr_23.html
gabuzo (202 punktów)
Dostępna online jest książka ze świadectwami i dokumentami wewnętrznymi:

Byłem w Opus Dei

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365