Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, oddział dolnośląski, zaprasza na wykład pdt. "Opus Dei", który odbędzie się w czwartek, o godzinie 18:00 w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam, (Wrocław, Rynek 48, nad Pizza Hut). O organizacji "Opus Dei" (po łacińsku "Dzieło Boże") opowie nam znawca tej tematyki Radek S. Czarnecki, religioznawca, przyrodnik, humanista i jeden z najważniejszych publicystów Racjonalisty.pl. Opus Dei jest organizacją fanatyczną, zatwierdzoną i wzmocnioną w ludobójczych czasach generała Franco i jego katolickiego reżimu. Preambuła Opus Dei z pewnością powinna zastanowić prawników. Na plakacie poniżej możemy oglądać żelazny pas z kolcami przewiązywany na udo, który pokazuje wciąż obecną w Kościele pogardę dla ciała na rzecz wyimaginowanych zaświatów. Ludzie związani z Opus Dei, często majętni i wykształceni, tortujują się tym elementem stroju w imię Jezusa i podejmują działania na rzecz "jedynie słusznej wiary" skryte przed opinią publiczną, choć ingerujące w politykę. Obowiązuje ich ścisła dyscyplina. Jezuicka zasada "cel uświęca środki" ma się dobrze w ich rękach. Członków Opus Dei nie brakuje w parlamentach państw, Polska oczywiście nie jest tu wyjątkiem. Spotkanie organizujemy we współpracy z Polskim Towarzystwem Religioznawczym i Towarzystwem Kultury Swieckiej.  |