 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-03-2023 13:08 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Pożegnajmy się
1 na 1 | . Racjonalnie byłoby wcale grobu nie mieć, bo po kiego nasze truchło ma przez dziesięciolecia grunt blokować. Ale nie ma tak dobrze. Tradycja, a po trosze i prawo chce, by pamiątką po nas był związana z gruntem tabliczka z wolnymi od RODO naszymi personaliami, a nierzadko też z jakąś inskrypcją. I właśnie niedawno w firmie odnawiającej takie nagrobne napisy zasugerowano mi, że inskrypcją bardziej na czasie niż podlegające odnowieniu 'cześć jej pamięci' byłoby 'pokój jej duszy'...  No i musiałam decydować czy lepsza ta stara, wybrana przez także już nieżyjącego zleceniodawcę, czy sugerowana przez ludzi wprawdzie obcych, ale jednak znawców tematu i funeralnych trendów. A może sama powinnam obstalować coś trzeciego? Tylko co, zwłaszcza, że ze zmarłą krewną nigdy się nie poznałyśmy! Z tego wszystkiego mi wyszło, że kompetentna do wyboru inskrypcji byłaby pochowana osoba. Czy to dobry pomysł? Czy Wy chcielibyście decydować o inskrypcji na swoim grobie? Macie pomysł na siebie? Może jakiś wierszyk? . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > Pożegnajmy sięco za tytuł? wiesz co pomyślałem? > Tradycja, a po trosze i prawo chce, by pamiątką po nas był związana z gruntemwyszły nowe przepisy które otwierają nowe możliwości > w firmie odnawiającej nagrobne napisy zasugerowano mi, że ... na czasie niż podlegające odnowieniu 'cześć jej pamięci' byłoby 'pokój jej duszy'...  > No i musiałam decydować czy lepsza ta stara, czy sugerowana przez znawców tematu i funeralnych trendów. A może powinnam obstalować coś trzeciego? Tylko co,pustka dobra > Czy Wy chcielibyście decydować o inskrypcji na swoim grobie?> Macie pomysł na siebie?w raju byliśmy dzicy, ciało wracało do obiegu
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Nagrobek anestezjologa - Chudy Kościej go przytulił, bo za mocno się znieczulił. Nagrobek symulanta - Ksiądz go nie kropi, żona go łaje, bo wszyscy myślą, że znów udaje. Nagrobek egzorcysty - Nie miał farta, wobec czarta. A propos - w sejmie mamy asystenta egzorcysty, ale tego kogo na Wiejskiej naprawdę brak, to stajennego jednorożca.
|
|
 | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | >Nagrobek anestezjologa - Chudy Kościej go przytulił, bo za mocno się znieczulił. >Nagrobek symulanta - Ksiądz go nie kropi, żona go łaje, bo wszyscy myślą, że znów udaje. >Nagrobek egzorcysty - Nie miał farta, wobec czarta.
Pilot - akrobata rozbił się w górach. Na nagrobku umieszczono śmigło Zmarł proktolog....
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > >Nagrobek anestezjologa - Chudy Kościej go przytulił, bo za mocno się znieczulił.> >Nagrobek symulanta - Ksiądz go nie kropi, żona go łaje, bo wszyscy myślą, że znów udaje.> >Nagrobek egzorcysty - Nie miał farta, wobec czarta.> Pilot - akrobata rozbił się w górach. Na nagrobku umieszczono śmigło> Zmarł proktolog....
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> A propos - w sejmie mamy asystenta egzorcysty, ale tego kogo na Wiejskiej naprawdę brak...Nie zaczynaj z polityką, to jest poważny temat!!! 
cr
|
|
6 na 6 | Drobner (19539 punktów) | > Może jakiś wierszyk?Kwatera Drobnera
|
|
1 na 1 |
2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > Racjonalnie byłoby wcale grobu nie mieć, bo po kiego nasze truchło ma przez dziesięciolecia grunt blokować.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Racjonalnie byłoby wcale grobu nie mieć, bo po kiego nasze truchło ma przez dziesięciolecia grunt blokować.> > jeśli babcia miała plomby z amalgamatu (ołów) to zabawa potencjalnie niebezpieczna
|
|
|  | 1 na 1 |
| |  | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) | > >jeśli babcia miała...> > Gybis raczej do trumny ze zmarłym nie wsadzają. Nie jestem pewien, czy nawet da się to skremować
|
|
| | |  | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | > Gybis raczej do trumny ze zmarłym nie wsadzają. Nie jestem pewien, czy nawet da się to skremować  'Dziewczyny' lubią plastik...
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) | > >Gybis raczej do trumny ze zmarłym nie wsadzają. Nie jestem pewien, czy nawet da się to skremować  > 'Dziewczyny' lubią plastik...> Myślałem, że raczej silikon
|
|
1 na 1 | tarkos (10757 punktów) | >.. przez dziesięciolecia grunt blokować.
Sadźmy drzewa w roli pomników.
> Może jakiś wierszyk?
Pod napisem znikł czas, został proch wieczności.
.
|
|
 | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>>.. przez dziesięciolecia grunt blokować. >Sadźmy drzewa w roli pomników. Wedle nowej świeckiej tradycji drzewa sadzi się nowonarodzonym.
cr
|
|
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Może jakiś wierszyk? * * * Tu, pod tym głazem tkwi meritum, Co nie znosiło ad personam. Dziś zniesie wszystko, twardo śpi tu, Przechodniu, wstaw emotikona.
cr
|
|
1 na 1 | maurice_ (747 punktów) |
>Może jakiś wierszyk?
Nekrofilu onanisto Po sobie pozostaw czysto!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|