Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pożegnajmy się

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
23-03-2023 13:08chętnie racjonalistka (29094 punktów)Pożegnajmy się
Ocena 1 na 1
.
Racjonalnie byłoby wcale grobu nie mieć, bo po kiego nasze truchło ma przez dziesięciolecia grunt blokować.

Ale nie ma tak dobrze. Tradycja, a po trosze i prawo chce, by pamiątką po nas był związana z gruntem tabliczka z wolnymi od RODO naszymi personaliami, a nierzadko też z jakąś inskrypcją.

I właśnie niedawno w firmie odnawiającej takie nagrobne napisy zasugerowano mi, że inskrypcją bardziej na czasie niż podlegające odnowieniu 'cześć jej pamięci' byłoby 'pokój jej duszy'...

No i musiałam decydować czy lepsza ta stara, wybrana przez także już nieżyjącego zleceniodawcę, czy sugerowana przez ludzi wprawdzie obcych, ale jednak znawców tematu i funeralnych trendów. A może sama powinnam obstalować coś trzeciego? Tylko co, zwłaszcza, że ze zmarłą krewną nigdy się nie poznałyśmy!

Z tego wszystkiego mi wyszło, że kompetentna do wyboru inskrypcji byłaby pochowana osoba.

Czy to dobry pomysł?

Czy Wy chcielibyście decydować o inskrypcji na swoim grobie?

Macie pomysł na siebie?

Może jakiś wierszyk?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Pożegnajmy się
co za tytuł?
wiesz co pomyślałem?

> Tradycja, a po trosze i prawo chce, by pamiątką po nas był związana z gruntem
wyszły nowe przepisy które otwierają nowe możliwości

> w firmie odnawiającej nagrobne napisy zasugerowano mi, że ... na czasie niż podlegające odnowieniu 'cześć jej pamięci' byłoby 'pokój jej duszy'...
>No i musiałam decydować czy lepsza ta stara, czy sugerowana przez znawców tematu i funeralnych trendów. A może powinnam obstalować coś trzeciego? Tylko co,
pustka dobra

>Czy Wy chcielibyście decydować o inskrypcji na swoim grobie?
>Macie pomysł na siebie?
w raju byliśmy dzicy, ciało wracało do obiegu
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Pożegnajmy się
>co za tytuł?
>wiesz co pomyślałem?
Że od godziny leżę i nic nie robię.

cr
romaro (25211 punktów)
Nagrobek anestezjologa - Chudy Kościej go przytulił, bo za mocno się znieczulił.
Nagrobek symulanta - Ksiądz go nie kropi, żona go łaje, bo wszyscy myślą, że znów udaje.
Nagrobek egzorcysty - Nie miał farta, wobec czarta.
A propos - w sejmie mamy asystenta egzorcysty, ale tego kogo na Wiejskiej naprawdę brak, to stajennego jednorożca.
23-03-2023 18:08 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Nagrobek anestezjologa - Chudy Kościej go przytulił, bo za mocno się znieczulił.
>Nagrobek symulanta - Ksiądz go nie kropi, żona go łaje, bo wszyscy myślą, że znów udaje.
>Nagrobek egzorcysty - Nie miał farta, wobec czarta.

Pilot - akrobata rozbił się w górach. Na nagrobku umieszczono śmigło
Zmarł proktolog....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-03-2023 22:12 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>Nagrobek anestezjologa - Chudy Kościej go przytulił, bo za mocno się znieczulił.
>>Nagrobek symulanta - Ksiądz go nie kropi, żona go łaje, bo wszyscy myślą, że znów udaje.
>>Nagrobek egzorcysty - Nie miał farta, wobec czarta.
>Pilot - akrobata rozbił się w górach. Na nagrobku umieszczono śmigło
>Zmarł proktolog....


chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>A propos - w sejmie mamy asystenta egzorcysty, ale tego kogo na Wiejskiej naprawdę brak...
Nie zaczynaj z polityką, to jest poważny temat!!!

cr
Drobner (19539 punktów)
>Może jakiś wierszyk?

Kwatera
Drobnera
Drobner (19539 punktów)
Drobner (19539 punktów)
>Racjonalnie byłoby wcale grobu nie mieć, bo po kiego nasze truchło ma przez dziesięciolecia grunt blokować.


23-03-2023 22:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Racjonalnie byłoby wcale grobu nie mieć, bo po kiego nasze truchło ma przez dziesięciolecia grunt blokować.
>

>
jeśli babcia miała plomby z amalgamatu (ołów) to zabawa potencjalnie niebezpieczna
23-03-2023 22:20 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>jeśli babcia miała...


23-03-2023 22:36 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)
>>jeśli babcia miała...
>

>
Gybis raczej do trumny ze zmarłym nie wsadzają. Nie jestem pewien, czy nawet da się to skremować
23-03-2023 22:53 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Gybis raczej do trumny ze zmarłym nie wsadzają. Nie jestem pewien, czy nawet da się to skremować

'Dziewczyny' lubią plastik...
23-03-2023 23:06 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)
>>Gybis raczej do trumny ze zmarłym nie wsadzają. Nie jestem pewien, czy nawet da się to skremować
>'Dziewczyny' lubią plastik...
>
Myślałem, że raczej silikon
tarkos (10757 punktów)
>.. przez dziesięciolecia grunt blokować.

Sadźmy drzewa w roli pomników.

> Może jakiś wierszyk?

Pod napisem
znikł czas,
został proch
wieczności.

.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>.. przez dziesięciolecia grunt blokować.
>Sadźmy drzewa w roli pomników.
Wedle nowej świeckiej tradycji drzewa sadzi się nowonarodzonym.

cr
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Może jakiś wierszyk?

* * *
Tu, pod tym głazem tkwi meritum,
Co nie znosiło ad personam.
Dziś zniesie wszystko, twardo śpi tu,
Przechodniu, wstaw emotikona.


cr
maurice_ (747 punktów)

>Może jakiś wierszyk?

Nekrofilu onanisto
Po sobie pozostaw czysto!

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365