Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wartości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-02-2003 09:56ArekWartości
Zauważyłem ciekawą rzecz. Gdy zdarzy się jakiś wypadek, gdzie ginie kilkoro ludzi np. w autokarze lub pod lawiną to jest z tego duże wydarzenie. Tymczasem co roku ginie na drogach kilka tysięcy ludzi i nikt o tym nie wspomina. Zabij na raz 20 ludzi to będzie afera. Ale gdy tych samych 20 ludzi zginie w przeciągu tygodnia to na nikim nie robi to wrażenia. Jak widać śmierć grupowa jest ciekawsza i lepiej pokazuje się w telewizji. Problem zostaje zauważony gdy przekroczy się określoną liczbę zwłok. Albo przynajmniej powinni zginąć w efektowny i drastyczny sposób. Podobnie jest z paleniem. Co roku na skutek palenia umierają dziesiątki tysięcy a na leczenie ich wydaje się potworne pieniądze. Jednak w sejmie o tym nie usłyszymy. Jest to śmierć powszechnie akceptowana, no i przynosi wielkie zyski pewnym kręgom. Jednak spróbuj poruszyć np. sprawę aborcji to "obrońcy życia" podniosą taki krzyk że aż miło. Kiedyś "obrońcy moralności" organizowali akcję przeciw sprzedawaniu golizny w kioskach ruchu. Nigdy jednak nie zorganizowali takich akcji przeciw sprzedaży tytoniu w tych samych kioskach ruchu. Rozkładówka w Playboy'u to większy problem niż tysiące wykańczane przez raka płuc?! Mogą się zabijać papierosami bo to "ich wybór", ale świerszczyka już kupić nie mogą. Tego ich wybór już nie obejmuje. Albo jestem tępy, albo coś mi tu umyka. Pewnie jestem niemoralny i nie rozumiem co to "obrona wartości".

molester
Według mnie nie jest to dziwne. Obrońców moralności i wąsko pojętego dobra społecznego mieliśmy, mamy i mieć w naszym społeczeństwie bedziemy. Jednak problem wynika nie z ich istnienia lecz z nadmiaru władzy jaki im przysługuje, niestety w naszej rzeczywistości laicyzację określa sie mianem nowego szatana, liberalizm porównuje się do braku wartości, a inność jest wynikiem podejrzeń, osądów i linczy. Poza tym taka postawa często cieszy się poparciem części społeczeństwa oraz finansowych elit, którym zależy na tym aby ludzie palili papierosy i pili wódke, czy coś się zmieni?

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365