 |
Podręcznik do nauki łaciny. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-01-2008 20:36 | Mindewicz (143 punktów) | Podręcznik do nauki łaciny. | Bardzo bym prosił o polecenie mi jakiegoś sprawdzonego przez polecającego, bądź przez jego znajomych podręcznika do samodzielnej nauki łaciny od podstaw. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Eva89 (35 punktów) | Ja mam "Język Łaciński - dla lektoratów szkół wyższych" Jurewicza, Winniczuk i Żuławskiej wydawnictwa PWN. Według mnie godny polecenia.
|
|
Admirabilis (524 punktów) (zablokowany) | Polecam na początek: lacina.strefa.pl/
"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
|
|
 | | Mindewicz (143 punktów) | Dziękuje bardzo,
pozdrawiam.
Bartosz Piotr Mindewicz
|
|
|  | Admirabilis (524 punktów) (zablokowany) | Nie ma za co. Jak przejdziesz materiał na stronie, to mogę udostępnić jakieś inne, jednak proszę wtedy o wiadomość na pirv. Jestem raczej przerażony niektórymi wypowiedziami na forum i chciałbym go unikać- dla mnie to dno. A interesuje Ciebie historia Rzymu, szczególnie jeżeli chodzi o prawodawstwo i ustrój polityczny? Też mam ciekawe rzeczy. Pozdrawiam
"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
|
|
| |  | | Mindewicz (143 punktów) | Interesuje się historią w ogóle. Łaciny chciałbym się nauczyc, żeby móc czytac teksty źródłowe w orginałach. Generalnie od dłuższego czasu ciekawi mnie ten język, "ciągnie" mnie do łaciny.
O materiały dot. starożytnego Rzymu pewnie kiedyś się odezwę, jak opanuję szkolno-podręcznikową wiedzę i będe się przygotowywał do matury z historii.
Jeszcze raz dziękuje za pomoc,
pozdrawiam.
Bartosz Piotr Mindewicz
|
|
| | |  | Admirabilis (524 punktów) (zablokowany) | >O materiały dot. starożytnego Rzymu pewnie kiedyś się odezwę, jak opanuję szkolno-podręcznikową wiedzę i będe się przygotowywał do matury z historii. Witam, historia to jedna z moich największych pasji. Jakbyś był z okolic Wrocławia to możemy się umówić na jakieś spotkanie aby pogadać przy piwie- tak prawie, że hedonistycznie. Pozdrawiam ciepło.
P.S. Jakoby co to mój gg to 9507896
"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
|
|
| hiyoshiro (278 punktów) | "Lectio Latina"
Z tego co się orientuję, nie do dostania już (chyba)w księgarniach, radzę spróbować na allegro lub w antykwariatach. Ja uczyłem się z tego podręcznika i chociaż nie wkładałem w to serca dużo mi zostało do dzisiaj. Jest kilka części, na początek oczywiście pierwsza. Naprawdę polecam, z tego co wiem to nie ma przystępniejszego. Wszystkiego się dowiesz, składni, odmian wyjątków. Słyszałem, że nawet na studiach z tego korzystają. Sam mam 2 części ale niestety nie na sprzedaż, może kiedyś będę chciał odświeżyć sobie moją wiedzę. Pozdrawiam
Neurosis
|
|
 | Admirabilis (524 punktów) (zablokowany) | >Z tego co się orientuję, nie do dostania już (chyba)w księgarniach, radzę spróbować na allegro lub w antykwariatach. A ja radzę jednak ze strony, bo to dobry początek. I jak na razie najlepszy. Jak opanujesz to co jest tam to już będziesz dla mnie gość. Antykwariaty zostawmy ludziom na wyższym etapie zaawansowania.
"Kiedyś z nazwiskiem moim zwiąże się wspomnienie kryzysu, jakiego nie było na ziemi, najgłębszego konfliktu sumienia, odwrócenia się od wszystkiego, w co dotąd wierzono, czego się domagano, co wielbiono. Nie jestem człowiekiem, jestem dynamitem"
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|