 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2003 20:32 | webmaster (moderator) | Ale się porobiło | To, co nazwano sejmem, zaczyna się walić, rząd słaby, w kraju nędza, mnożą się protesty, bezrobotnych i absolwentów przybywa, referendum za pasem a kampania kuleje, rośnie poparcie dla populistów, Wiśniewski na żywo.. i co nas czeka dalej w tym kraju ? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| jerzy radziewicz | >To, co nazwano sejmem, zaczyna się walić, rząd >słaby, w kraju nędza, mnożą się protesty, >bezrobotnych i absolwentów przybywa, referendum >za pasem a kampania kuleje, rośnie poparcie dla >populistów, Wiśniewski na żywo.. i co nas czeka >dalej w tym kraju ? Przedmówco To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie. Nieprawdaż ?!
|
|
 | | webmaster (moderator) | >Przedmówco >To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie. >Nieprawdaż ?! wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. skoro nawet woja nie zależy od protestów milionów, to co dopiero takie sprawy...
|
|
|  | | jerzy radziewicz | >>Przedmówco >>To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie. >>Nieprawdaż ?! >wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. skoro nawet woja nie zależy od protestów milionów, to co dopiero takie sprawy... > Sejm raczej nie spadł z nieba - ktoś go wybierał , w części zależy to od nas: Ciebie i mnie. Wiśniewskiego ktoś słucha i kupuje plyty , w części zależy to od nas : Ciebie i mnie. Wojna zależy od protestów milionów , zależy też od tych milionów , którzy nie protestują.Jest to dosyć złożona zależność - ale napewno istnieje ! Myślę , że przedmówce cechuje spora powierzchowność w postrzeganiu rzeczywistości i jej strukturalnej złożoności.Szczególnie jednak dziwi dosyć patologiczna skłonność do uzależniania Wiśniewskiego - czyżby czymś podpadł Panu ?
pozdrawiam i życzę więcej wiary w siebie
|
|
| |  | | webmaster (moderator) | >Jest to dosyć złożona zależność - ale napewno istnieje ! no nie kochany, tyle to my wiemy. nie wyjeżdżaj tu z takimi pouczeniami. tak samo można powiedzieć, że od nas zależy, czy tu za rok spadnie deszcz, bo jak bedziemy mocno dmuchać to kto wie..(wiesz, chaos i te sprawy) ale mówienie że takie rzeczy zależą od nas (w domyśle: w dużo większym stopniu niż wcale) to zwykła przesada.
>Myślę , że przedmówce cechuje spora powierzchowność w postrzeganiu rzeczywistości i jej strukturalnej złożoności. no co ty powiesz ? po paru linijkach oceniłeś człowieka - więc widać sam jesteś powierzchowny.
>Szczególnie jednak dziwi dosyć patologiczna skłonność do uzależniania Wiśniewskiego - czyżby czymś podpadł Panu ? może twoja inteligencja ci na to nie pozwoliła, ale jako moderator mam za zadanie także rozpoczynać tematy - a mój 'stosunek' do pana W. nie został tu nawet wyrażony. nie koniecznie więc muszę więc pisać wątek tak, jak myślę, prawda ? mogę przedstawić poglądy przeciętnego Polaka - a takie one chyba są, jak napisałem.
>pozdrawiam i życzę więcej wiary w siebie a ja życzę mniej wiary we własną nieomylność i zapraszam ponownie na forum.
|
|
| | |  | | jerzy radziewicz | Szanowny Moderatorze
był Pan napisał ( pomiędzy innymi ): "wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. " na moje wcześniejsze :"Przedmówco .To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie." Dosyć dziwaczana wątpliwość na moje stwierdzenie.W takim razie sejm od czego zależy ? A Wiśniewski od kogo ? Pan rozpoczęcie wątku wyjątkowo banalne sprowokowało moją oczywistą odpowiedź , że to co nas czeka zależy od nas - przede wszystkim.Bo niby od kogo innego ? Ale wybaczy Pan w zasadzie nie mam ochoty na polemikę w ramach tak po "kobiecemu" zarysowanego wątku w dziale społeczeństwo ,kraj. Jeżeli ktoś łączy Wiśniewskiego i wojnę ( fakt jest związek - litera w na początku ) i na końcu wydaje westchnienie : co nas czeka ?! , musi być niewiastą. Czyżbym się mylił ?To jest możliwe.Teraz takie czasy , iż nawet płciowość bywa zwodnicza - na pierwszy rzut oka lub ucha. pozdrawiam Pana , Panią - proszę się trzymać , jakoś to będzie - zawsze coś tam nas czeka. jerzy
|
|
| | | |  | | webmaster (moderator) | >był Pan napisał ( pomiędzy innymi ): "wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. " >na moje wcześniejsze :" Przedmówco .To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie." jeżeli mówisz 'o nas' jako 'o Tobie i mnie', to podtrzymuję: wątpie, czy zależy bardziej, niż ten deszcz za rok. a jeżeli 'o nas, Polakach', to oczywiście, że tak.
>Bo niby od kogo innego ? no właśnie od milionów innych ludzi, a nie od nas samych - proste.
>Ale wybaczy Pan w zasadzie nie mam ochoty na polemikę w ramach tak po "kobiecemu" zarysowanego wątku może go pan sobie 'po męsku' rozwinąć-wedle upodobania.
>Jeżeli ktoś łączy Wiśniewskiego i wojnę wymienienie w jednym zdaniu nie oznacza jeszcze łączenia, tylko zwykłe wymienienie.
>i na końcu wydaje westchnienie : co nas czeka ?! wie pan, pytanie banalne zmusza niejako do rozwinięcia treści, co właśnie ma miejsce.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|