Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ale się porobiło

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-03-2003 20:32webmaster (moderator)Ale się porobiło
To, co nazwano sejmem, zaczyna się walić, rząd słaby, w kraju nędza, mnożą się protesty, bezrobotnych i absolwentów przybywa, referendum za pasem a kampania kuleje, rośnie poparcie dla populistów, Wiśniewski na żywo.. i co nas czeka dalej w tym kraju ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jerzy radziewicz
>To, co nazwano sejmem, zaczyna się walić, rząd
>słaby, w kraju nędza, mnożą się protesty,
>bezrobotnych i absolwentów przybywa, referendum
>za pasem a kampania kuleje, rośnie poparcie dla
>populistów, Wiśniewski na żywo.. i co nas czeka
>dalej w tym kraju ?
Przedmówco
To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie.
Nieprawdaż ?!
webmaster (moderator)
>Przedmówco
>To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie.
>Nieprawdaż ?!
wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. skoro nawet woja nie zależy od protestów milionów, to co dopiero takie sprawy...
jerzy radziewicz
>>Przedmówco
>>To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie.
>>Nieprawdaż ?!
>wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. skoro nawet woja nie zależy od protestów milionów, to co dopiero takie sprawy...
>
Sejm raczej nie spadł z nieba - ktoś go wybierał , w części zależy to od nas: Ciebie i mnie.
Wiśniewskiego ktoś słucha i kupuje plyty , w części zależy to od nas : Ciebie i mnie.
Wojna zależy od protestów milionów , zależy też od tych milionów , którzy nie protestują.Jest to dosyć złożona zależność - ale napewno istnieje !
Myślę , że przedmówce cechuje spora powierzchowność w postrzeganiu rzeczywistości i jej strukturalnej złożoności.Szczególnie jednak dziwi dosyć patologiczna skłonność do uzależniania Wiśniewskiego - czyżby czymś podpadł Panu ?

pozdrawiam i życzę więcej wiary w siebie
webmaster (moderator)
>Jest to dosyć złożona zależność - ale napewno istnieje !
no nie kochany, tyle to my wiemy. nie wyjeżdżaj tu z takimi pouczeniami. tak samo można powiedzieć, że od nas zależy, czy tu za rok spadnie deszcz, bo jak bedziemy mocno dmuchać to kto wie..(wiesz, chaos i te sprawy)
ale mówienie że takie rzeczy zależą od nas (w domyśle: w dużo większym stopniu niż wcale) to zwykła przesada.

>Myślę , że przedmówce cechuje spora powierzchowność w postrzeganiu rzeczywistości i jej strukturalnej złożoności.
no co ty powiesz ? po paru linijkach oceniłeś człowieka - więc widać sam jesteś powierzchowny.

>Szczególnie jednak dziwi dosyć patologiczna skłonność do uzależniania Wiśniewskiego - czyżby czymś podpadł Panu ?
może twoja inteligencja ci na to nie pozwoliła, ale jako moderator mam za zadanie także rozpoczynać tematy - a mój 'stosunek' do pana W. nie został tu nawet wyrażony. nie koniecznie więc muszę więc pisać wątek tak, jak myślę, prawda ? mogę przedstawić poglądy przeciętnego Polaka - a takie one chyba są, jak napisałem.

>pozdrawiam i życzę więcej wiary w siebie
a ja życzę mniej wiary we własną nieomylność i zapraszam ponownie na forum.
jerzy radziewicz
Szanowny Moderatorze

był Pan napisał ( pomiędzy innymi ): "wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. " na moje wcześniejsze :"Przedmówco .To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie." Dosyć dziwaczana wątpliwość na moje stwierdzenie.W takim razie sejm od czego zależy ? A Wiśniewski od kogo ?
Pan rozpoczęcie wątku wyjątkowo banalne sprowokowało moją oczywistą odpowiedź , że to co nas czeka zależy od nas - przede wszystkim.Bo niby od kogo innego ?
Ale wybaczy Pan w zasadzie nie mam ochoty na polemikę w ramach tak po "kobiecemu" zarysowanego wątku w dziale społeczeństwo ,kraj.
Jeżeli ktoś łączy Wiśniewskiego i wojnę ( fakt jest związek - litera w na początku ) i na końcu wydaje westchnienie : co nas czeka ?! , musi być niewiastą. Czyżbym się mylił ?To jest możliwe.Teraz takie czasy , iż nawet płciowość bywa zwodnicza - na pierwszy rzut oka lub ucha.
pozdrawiam Pana , Panią - proszę się trzymać , jakoś to będzie - zawsze coś tam nas czeka.
jerzy
webmaster (moderator)
>był Pan napisał ( pomiędzy innymi ): "wątpie, czy Wiśniewski albo sejm zależy od nas. "
>na moje wcześniejsze :" Przedmówco .To co nas czeka zależy od nas - od Ciebie i mnie."
jeżeli mówisz 'o nas' jako 'o Tobie i mnie', to podtrzymuję: wątpie, czy zależy bardziej, niż ten deszcz za rok.
a jeżeli 'o nas, Polakach', to oczywiście, że tak.

>Bo niby od kogo innego ?
no właśnie od milionów innych ludzi, a nie od nas samych - proste.

>Ale wybaczy Pan w zasadzie nie mam ochoty na polemikę w ramach tak po "kobiecemu" zarysowanego wątku
może go pan sobie 'po męsku' rozwinąć-wedle upodobania.

>Jeżeli ktoś łączy Wiśniewskiego i wojnę
wymienienie w jednym zdaniu nie oznacza jeszcze łączenia, tylko zwykłe wymienienie.

>i na końcu wydaje westchnienie : co nas czeka ?!
wie pan, pytanie banalne zmusza niejako do rozwinięcia treści, co właśnie ma miejsce.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365