Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niepokalane poczęcie czy in-vitro?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
28-12-2008 22:07Robcia (181 punktów)Niepokalane poczęcie czy in-vitro?
Wytłumaczcie mi proszę co to jest niepokalane poczęcie? Jak może duch zapładniać nie mając formy i postaci ludzkiej? Może chodziło o in-vitro?
Mam w tej sprawie 2 kwestie, a mianowicie:
1) Kapłani egipscy zapoznani z metodą sztucznego zapładniania upatrzyli sobie Marię za matkę syna jednego z nich - byłby to I eksperyment w tej sprawie,
2) Czy może jest tak jak pisze Daeniken - ingerencja z kosmosu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)Odp: Niepokalane poczęcie czy In-vitro?
>Wytłumaczcie mi proszę co to jest niepokalane poczęcie? Jak może duch zapładniać nie mając formy i
>postaci ludzkiej? Może chodziło o In-Vitro?
>Mam w tej sprawie 2 kwestie, a mianowicie:
>1) Kapłani egipscy zapoznani z metodą sztucznego zapładniania upatrzyli sobie Marię za matkę syna
>jednego z nich - byłby to I eksperyment w tej sprawie,
>2) Czy może jest tak jak pisze Daeniken - ingerencja z kosmosu?
>

In vitro to być nie musiało - opis biblijny najbardziej przypomina inseminację, ale trudno coś konkretnego powiedzieć, skoro zabiegu dokonano pod ogólnym znieczuleniem.

Głupi mówi, co wie, mądry wie, co mówi
Redcap1101 (0 punktów)
>Wytłumaczcie mi proszę co to jest niepokalane poczęcie? Jak może duch zapładniać nie mając formy i postaci ludzkiej? Może chodziło o In-Vitro?

Na tym polega "piękno" teologii, że taki duch-skubaniec wszystko może.
Wszelkie ziemskie prawa mając gdzieś wije się jak piskorz gdy go rozum, całkiem bez sensu zresztą, próbuje schwycić.
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
Odp: Niepokalane poczęcie czy in-vitro?
Rozważ trzecią opcję: coś takiego nigdy się nie stało. Przynajmniej nie 2000 lat temu, teraz niepokalane poczęcia są jak najbardziej możliwe.
Zaraz, zaraz. Dlaczego "niepokalane"? Czy 'normalne' zapłodnienie kala kobietę, sprawia, że jest nieczysta, zhańbiona, etc.? Ot, katolicki punkt widzenia...

[Wiecie, czemu KK tak bardzo walczy z in vitro? Boją się ponownych narodzin Jezusa]

"Nigdy się nie spełniamy. Jesteśmy dwiema otchłaniami - studnią wpatrzoną w niebo."
29-12-2008 01:59 
 Ocena 2 na 2
Redcap1101 (0 punktów)

>[Wiecie, czemu KK tak bardzo walczy z in vitro? Boją się ponownych narodzin Jezusa]

Albo, nie daj boże, Jezusów
Robcia (181 punktów)
Chyba, że Maria :
- albo została zgwałcona,
- albo była "dupodajką",
i w obu tych przypadkach sama sobie wymyśliła historię o zwiastowaniu

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365