Racjonalista - Strona głównaDo treści
Konstytucja ZSRR

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
18-01-2009 10:57atraam (5 punktów)Konstytucja ZSRR
witam!
Pilnie poszukuję całej Konstytucji w języku polskim - Konstytucja ZSRR z 1936 r. Jeśli ktoś na forum posiada, bardzo proszę o wklejenie jej tutaj, bądź o przysłanie na maila: lp.2o@gnitavitom
Pozdrawiam i dziękuję!
M.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
plodzien (7378 punktów)

> Pilnie poszukuję całej Konstytucji w języku polskim - Konstytucja ZSRR z 1936 r. >

Nie znalazłem tekstu bucharinowskiej konstytucji, więc tylko streściłem najważniejsze kwestie:

Konstytucja Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich

Preambuła

Związek Radziecki jest takim państwem, co się terrorem brzydzi i draństwem.
Związek Radziecki wyraża wolę - tych co na górze i tych na dole.
Związek Radziecki za cel swój ma, by nieść dobrobyt - gdzie się da.
Rozdział 1: System polityczny
- ogólnie przyjemny i sympatyczny

Artykuł 1
Związek Radziecki dokonał cudu, że cała władza jest w rękach ludu,
ale istniała ważna przyczyna, by lud ją złożył w ręce Stalina.
Albowiem sprawy nie pójdą źle za kierownictwem WKP(b)

Artykuł 2
Ograny państwa tak działają, że o dobrobyt się starają
zgodnie z zasadą praworządności, sprawiedliwości i legalności.

Artykuł 3
Zapewnia się prawo każdej nacji, do wystąpienia z federacji.

Artykuł 4
W Związku Radzieckim jest parlament. Jako wolności ludu fundament.
Przedstawicieli wybiera się - spośród partyjnych z WKP(b).

Artykuł 5
Strażą praw ludzkich i godności para się Wymiar Sprawiedliwości

Realizuje idee nowe poprzez procesy pokazowe.

Artykuł 6
Z ludowym organem ścigania Scotland Yard nie ma porównania.
Najlepszym w świecie w tej materii - organ jest Towarzysza Berii.

Rozdział ostatni
Symbole

Artykuł (dajmy na to) 120

Hymnem niech będzie wielki grzmot, gdy w kulę ziemską wali młot
no i znajomy dla ucha zgrzyt - gdy sierp na gardle robi sznyt.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365