 |
Posty oddane z działu nauka. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-02-2009 16:32 | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Posty oddane z działu nauka.
2 na 2 | Ponieważ nie chcę by ktoś mi zarzucił, że usuwam jakieś jego bezcenne dokonania autorskie, to tutaj będę je "zwracał".
Zwrot postów z wątku w dziale nauka.
1.
dzisiaj 16:20 *.acn.waw.pl youzwiak (14460 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (126) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu..
Zadanie o którym mówisz nie jest żadnym paradoksem i istnieje na nie jedna i tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Nie obraź się ale z Twoją chorobą psychiczną nie jest w stanie wygrać siła racjonalnych argumentów więc bądź z siebie dumny i po prostu zamilknij... Jak ktoś by powiedział, że ma fantastyczną teorię, że 2+2=5 też nie bardzo chciałbym słuchać co ma do powiedzenia. Bo ewentualne kruczki językowe i kawiarniane żarty nie nadają się do działu nauka... Nie wiem czy innych dyskusja z Tobą jeszcze bawi ale mnie przestała. Trudno. To już ostatni mój post w nawiązaniu do Twoich.
Pozdrawiam "Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic"
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Post usunięty nr. 2. sceptymucha (883 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (582) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:Cytując Ciebie: "Do wszystkich, a szczególnie do użytkowników : farod; małgorzata; psyk; fizyk i przy okazji do przywołanego tu Pana profesora Raymonda Smullyana, i pozostałych zwolenników ich sposobu myślenia logicznego.
Cieszę się bardzo, że niektórzy użytkownicy doszukują się powiązań między moimi uzdolnieniami logicznymi (oczywiście według nich chodzi o ich brak) a wysuwaną przeze mnie "teorią ISW", jako realną obiektywną alternatywę do TE."
Jestem zwolennikiem logicznego myślenia. Jakkolwiek nie jestem żadną z wymienionych nickowo osób zdarza mi się je popierać. Poprosiłem o próbkę 'Twojego logicznego myślenia' w aspekcie spornych kwestii.
Widać jednak, że póki ktoś nie przedstawi się jako profesor Ty z nim nie rozmawiasz, a 'Twoja logika' jest nauką hermetyczną i 'nam maluczkim nic do tego'. Widać nie broni się sama.
Mam nadzieję, że w tym hermetycznym gronie (może nawet tak ściśle hermetycznym, że jednoosobowym) pozostaniesz.
Pozdrawiam
|
|
 | nabuko (673 punktów) (zablokowany) |
Post nr. 3dzisiaj 16:07 *.klc.vectranet.pl Alpha Phoenicis (503 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (208) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu. . > zaczniecie obiektywnie i uczciwie rozważać argumenty,> które Wam przedstawię na korzyść mojej teorii ISW.Już wiem o co ci chodzi z tą teorią, i wcale nie jest to żaden ISW, tylko SPORE ! Cytat: Czyżby chodziło wyłącznie o przetrwanie? W SPORE możesz grać zupełnie po swojemu! Czy mogę kształtować ekosystem gry? Dzięki SPORE każdy może zostać stwórcą - projektuj, co chcesz i jak chcesz, dzięki prostym narzędziom do edycji. Masz coś przeciwko podróżom intergalaktycznym? SPORE to wolność tworzenia i kierowania poczynaniami wyjątkowych stworów w trakcie odległych podróży. To trochę tak jakby Bóg otrzymał prezent na pierwsze urodziny: miniwszechświat kreacji w jednym pudełku. eu.spore.com/whatisspore/ A tu masz trailer: www.youtube.com/watch?v=jVH9Q8M8eaQAha, no tak, pewnie zaraz będzie pyskówka dlaczego to nie jest po polsku. Ucz się języków! > Tak jak piszę w nagłówku, jeśli będzie co najmniej pięć osób, które wyzwanie podejmą i następnie udowodnicie mi, że moja logika jest gorsza w przypadku "zadania faroda", to uznam swoją przegraną w logice także na polu TE vs ISW.Logika? Ja jestem ci w stanie w KAŻDYM poście wytknąć brak poszanowania drugiej osoby, chamstwo, prostactwo, ego wyższe niż wieża Eiffela, zdanie innych głęboko w odbytnicy (niepotrzebne skreślić). Tak szpanujesz, że w jakieś dyskusji pokonałeś pana szanownego ewolucjonistę, a może on po prostu poddał się, gdyż do chama nic nie przemówi? > Jak i wieloma innymi tego typu uwagami pod moim adresemTa? A pokazać Ci nabukowy misz-masz? Cytat: > Chłodem intelektualnym to powiało raczej od Ciebie.> Czy Ty potrafisz spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa?> Rozumiem więcej i lepiej niż się Tobie prawdopodobnie wydaje.> Nie masz racji, jakkolwiek by na to nie patrzeć.> Nic nie muszę, to Ty nie rozumiesz> Moja ISW, ma nieporównywalne z naszymi możliwości> Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem moich wypowiedzi, albo czytasz co drugie zdanie.> Jest dokładnie jak napisałem, nie masz bladego pojęcia o IP, nie rozumiesz najprostszych rzeczy> Jak się czujesz na takim forum snując tak proste, by nie powiedzieć naiwne wyjaśnienia. (...) Nie wypada mi nawet tego podkreślać, ale tak jak dla nich tak i dla mnie Twoje poglądy, przy moich to bez urazy, ale "dziecinada".> Uważaj, bo według webmastera, który wszystko wie i tu "rządzi" Twój post koło mojego to "obciach", a co dopiero zaczepianie mnie.> A nie boisz się obciachu. Już przecież wytyczne od webmastera dostaliście.> To zdaje się "Twoja piaskownica" i "Twój rynsztok", przecież robisz tu za moderatora. Popatrz na sposób jaki szydzą "racjonaliści" z osób wierzących, a będziesz miał prawdziwy rynsztok jak na dłoni.> Ty też nie oberwałbyś ode mnie tą "intelektualną sraczką", gdyby nie Twoje szyderstwa z Biblii, i przedstawionego w niej "Boga".> Co zakłada kreacjonizm, to mnie nie obchodzi, ale co do konieczności uczestniczenia Inteligencji w powstaniu naszego świata to się zgadzam.> Ty tak myślisz, bo jak widzę Biblii nie znasz, Twoja opinia, Twoim prawem, ja Biblię znam i moje wnioski są inne, a uważam je za obiektywne.> Jesteś zwyczajnie w błędzie, jak i zresztą większość religii opartych na Biblii, które taki obraz "Boga" kreują, dając tym samym pożywkę ateistom.Tak samo jak Bóg - chamski, prostacki, tylko "ja" i "ja"! Zamiast siedzieć na forum może idź pograć w Spore i trenuj tam dalej tą swoją teorię, może ci coś wyjdzie Założę się, ze ta twoja teoria jest tylko marnym plagiatem Spore'a i nic, czego nie ma w grze z niej nie wyniknie
|
|
|  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Post nr.4 dzisiaj 17:48 *.internetdsl.tpnet.pl Madman (1165 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (262) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Ponieważ wykazanie że się mylisz w przypadku TE jest bardzo czasochłonne Podobnie, jak czasochłonne jest wykazanie, że Ziemia jest płaska. Życia Ci nie starczy. >tak jak potrafię obalić rozumowanie w tym zadaniu, tak samo posiadam kwalifikacje do obalenia TE. Po przeczytaniu tematu wątku pomyślałem, że jesteś zarozumiały. Teraz nabrałem pewności. ----------------------------------------------- Post nr. 5 dzisiaj 17:50 *.2-0.pl Ocena 5 na 5 plodzien (2804 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (800) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:> No i mamy kolejny dowód słuszności mojego sposobu rozumowania Który to już w tym wątku? > > Ośmieszasz kolego zarówno siebie, jak i ich takimi postami.Tylko trzeba prawidłowo logicznie myśleć. > Przecież i "fizyk" i "Małgorzata" i "psyk" odzywali się już do mnie. > Jak by Ci to powiedzieć, żeby nie było zbyt przykro. Myślę, że rozmawiali z Tobą dopóki mieli nadzieję, że jest z kim. > Pojawienie się ich tutaj, żadnej ujmy im nie przynosi (mówiąc inaczej "prawdopodobieństwo ujmy" nie wzrośnie-hi,hi). > Nie wiem, czy pojawienie się ich byłoby ujmą. W każdym razie swego rodzaju zachowaniem bezsensownym, jakie byłoby charakterystyczne dla człowieka rzucającego w nieskończoność grochem o ścianę.
>Ujmą jest dla nich właśnie nie pojawienie się bo z jednej strony to dowodzi, że tak do końca nie są pewni tego co napisali i może żałują. A z drugiej strony są tchórzami, którzy z jednej strony są pewni, że mają rację, ale gdyby nie daj boże przyszło Nabuko przeprosić, to niech to robią inni i czekają aż ich ktoś wyręczy. > Proponuję to zdanie wrzucić do każdego podręcznika logiki. > Tak źle i tak niedobrze. A Twoje uwagi tylko pogłębiają Waszą niekorzystną sytuację. > > Tylko tak dalej. Nie widzisz, że siła mojej argumentacji rośnie z każdą chwilą zwłoki i z każdym postem bez sensu takim jak np. Twój. > Po prostu chciałem pokazać Ci rzeczy, których nie widzisz. Może Ty masz tak zbieżnego zeza, że możesz tylko patrzeć na siebie? Nawet bez pomocy lustra? ------------------------------------------ Post nr. 6 dzisiaj 20:17 *.internetdsl.tpnet.pl Madman (1167 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (261) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:To podstawy znajomości Excela nie wystarczą? Niejeden profesor tego nie potrafi...
|
|
| |  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) |
Post nr.7 dzisiaj 20:14 *.chello.pl Ocena 1 na 1 sceptymucha (895 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (582) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:Nie napisałeś, że jesteś profesorem- Twoja odpowiedź się nie liczy (tak wynika z zasad głębokiej logiki).
Pozdrawiam ------------------------------------------- Post nr.8 wczoraj 20:11 *.neoplus.adsl.tpnet.pl Ocena 4 na 4 Canon (93 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (32) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>> Tak głupiego wątku dawno na forum nie widziałem(...) >To teraz odpowiedz sobie na jedno proste pytanie: >Czy było logiczne zabieranie głosu z Twojej strony? Co chciałeś osiągnąć? >Trzeba było zwyczajnie się nie odzywać. >pozdr.
Co bardzo logiczne wbrew temu co sugerujesz, wyraził opinię na temat tego wątku, do czego miał pełne prawo. Czy Tobie się to podoba czy też nie, nie każda opinia musi być pochwalna, a jeśli miał ochotę słusznie po marudzić to chwała mu za to, gdyż mógł to zrobić.
----------------------------------------- Post 9 dzisiaj 23:22 *.neoplus.adsl.tpnet.pl pluto (145 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (142) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Ja od dziecka jestem uzdolniony matematycznie, zawsze miałem piątkę, a na studiach zdarzyło się, że profesor od statystyki matematycznej musiał poprawić oceny kolokwium, bo wytknąłem mu, że w ułożonym zadaniu, jego doktorzy zrobili błąd i to moja odpowiedź była prawidłowa. Musieli zmienić mi ocenę na właściwą czyli na piątkę (wtedy nie było szóstek).
Oj, niedobrze... pamiętam, że właśnie ci, którzy dostawali pały potem musieli się nauczyć 5x więcej, aby zdać poprawkę... a na komisyjnym to już musiałeś obryć na 10 żeby dostać 2.5!
Na tym tzw. 'zerowym terminie' mógł zaliczyć każdy młot... statystyczny. Bo wykładowca z góry zakładał, że tam same asy przychodzą, więc za samo wejście zaliczenie było już zagwarantowane.
>Przecież nie o to chodzi w tym wątku. Napisałem już ateuszowi, że idąc waszą logiką sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Sęk w tym, że kierujecie się nieprawidłową logiką. No, metody statystyczne to głównie urojenia umysłowe - entropia, paradoks EPR, itp. Np. niedawno zauważono, że szybkość rozpadu pierwiastków zależy od aktywności Słońca.
|
|
| | |  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Post 10 dzisiaj 23:41 *.internetdsl.tpnet.pl Madman (1170 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (262) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Sęk w tym, że kierujecie się nieprawidłową logiką. A jaka to jest ta Twoja logika? Niech zgadnę, nad wyborem bramki czuwa Inteligentny Projektant? ----------------------------- Post 11. wczoraj 23:39 *.internetdsl.tpnet.pl Madman (1170 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (261) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat: >Tobie zapewne tak, ale gdybyś raczył czytać uważnie wątek w którym odpowiadasz, to byś zobaczył, że zupełnie niepotrzebnie i bezsensownie podsyłasz tę tabelkę. Twoim zdaniem prawdopodobieństwo w tamtej zagadce wynosi 50%. Ja Ci wykazałem, że się mylisz, tyle w tym temacie. Nie będę się angażował w żadne pojedynki z Tobą. Oto powody: 1. Znam swoją wartość i nie muszę sobie podnosić samooceny przez wyzywanie na pojedynek innych ludzi. 2. Wiem, że się mylisz, a ja nie lubię grać, gdy wiem z góry, jaki będzie wynik. 3. Jesteś na tyle zarozumiały, że do Ciebie nie docierają Twoje błędy, więc nie będę Ci na siłę prostował myślenia. 4. Błędem logicznym jest założenie, że jeśli ktoś się myli co do X, to nie ma racji także co do Y. 5. Napisałeś, że masz zupełnie inną logikę, więc pojedynek wyglądałby tak, że nam rozdasz szable, a samemu wyciągniesz rewolwer.
Ale jeśli nikt się nie zgłosi do pojedynku, a Ty odtrąbisz swoje zwycięstwo, stracę cierpliwość.
|
|
| | | |  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Post 12 dzisiaj 12:39 *.neoplus.adsl.tpnet.pl placownik (moderator) Pokaż wypowiedzi autora (3423) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat: Nic tak dobrze nie przekonuje jak doświadczenie.
Podaj mi na mój prywatny adres swój numer rachunku bankowego. Prześlę nań kwotę 100 zł. Aby ją wygrać przeprowadź następujący eksperyment. Potrzebne będą do niego trzy kubki, kostka do gry i zaufana osoba.
Wszystkie trzy kubki umieszczamy na stole dnem do góry W pierwszym kroku zaufana osoba wykonuje rzut kostką W zależności od wyniku rzutu umieszcza jedną twoją złotówkę i jedną moją złotówkę pod jednym z odwróconych do góry dnem kubków. Oczywiście czyni to w ten sposób, abyś nie wiedział pod którym. Następnie dokonujesz wyboru kubka. W kolejnym kroku zaufana osoba odkrywa jeden z niewybranych przez Ciebie kubków, aby Cię przekonać, że kasy tam nie ma. Następnie zachęca Cię gorąco do zmiany Twojego wyboru, na co Ty (to ważne) się nie zgadzasz. Bo i po co? Odkrywasz wybrany przez Ciebie kubek. Jeśli trafiłeś, kasa wraca do Ciebie, jeśli nie, przechodzi na rzecz zaufanej osoby.
Wyżej opisana procedura (rozgrywka) trwa aż do momentu, kiedy jedna ze stron przegra 100 zł. Jeśli wygrasz, zamieścisz na forum zapis rozgrywki (wyniki kolejnych rzutów kostką, Twoje kolejne wybory). Jeśli przegrasz dajesz mi znać, ja podaję Ci mój numer rachunku bankowego i oczekuję przelewu na kwotę 200 zł. Jeśli Ci się spodoba, deklaruję udział w dowolnej liczbie rozgrywek.
Wchodzisz w to?
Pozdrawiam P.S. Przed podjęciem decyzji możesz trochę poćwiczyć "na sucho".
Niech strój słów podkreśla urodę myśli --------------- NIE, nie wchodzę! Przecież nie jestem "ewolucjonistą"  Za to, Ty, wygląda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. pozdr. N.
|
|
| | | | |  | | placownik (17853 punktów) |
> > NIE, nie wchodzę! > Przecież nie jestem "ewolucjonistą"  > Za to, Ty, wygląda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Faktycznie, trudno Cię zrozumieć. Piszesz:: Napisałem już ateuszowi, że idąc waszą logiką sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Sęk w tym, że kierujecie się nieprawidłową logiką. Wychodzi na to, że świat można zmienić poprzez wybór logiki. Twoja - prawidłowa - wykazuje, że prawdopodobieństwo poprawnego pierwszego wyboru wynosi 1/2, moja - nieprawidłowa - że 1/3. Skąd jednak ta niechęć do przećwiczenia w praktyce potęgi Twojej logiki? Rozumiem, że kryzys, ale 100 zł to chyba nie majątek? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | | | | |  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | > > >> NIE, nie wchodzę! > >Przecież nie jestem "ewolucjonistą"  > >Za to, Ty, wygląda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.> Faktycznie, trudno Cię zrozumieć.> Piszesz:: Napisałem już ateuszowi, że idąc waszą logiką sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Sęk w tym, że kierujecie się nieprawidłową logiką. > Wychodzi na to, że świat można zmienić poprzez wybór logiki. Twoja - prawidłowa - wykazuje, że prawdopodobieństwo poprawnego pierwszego wyboru wynosi 1/2, moja - nieprawidłowa - że 1/3. Skąd jednak ta niechęć do przećwiczenia w praktyce potęgi Twojej logiki? Rozumiem, że kryzys, ale 100 zł to chyba nie majątek?Naprawdę nie rozumiesz o co chodzi? Przecież to, że idąc waszą logiką zawsze jest ze zmianą 2/3, bez zmiany 1/3 jest dla mnie oczywiste, "jak słońce". Co mam więc wypróbowywać? Małgorzata napisała "wzrasta", ja napisałem "nie wzrasta". Nie wzrasta, bo tylko "głupiemu" w ten sposób coś wzrasta. Mądry od razu zobaczy, że ma szansę trafienie 66,(6) %. Interesujesz się i "walczysz" o coś, co nigdy nie było problemem. pozdr. N. PS. > Wychodzi na to, że świat można zmienić poprzez wybór logiki...Bo można, tylko trzeba wiedzieć jak i dlaczego!
|
|
| | | | | | |  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Post "oddany" nr. 13 dzisiaj 17:08 *.klc.vectranet.pl Alpha Phoenicis (527 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (213) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Nawet gdybyś miał być zamykającą piątą osobą czekałbym na następnego. To muszą być osoby z tytułami, takie jak np. "fizyk", czy "Małgorzata", albo z wyrobioną pozycją na forum, jak np. nie wskazując palcem webmaster "Złej baletnicy przeszkadza i rąbek u spódnicy" Ciągle jakieś problemy z wygłoszeniem swojej wiedzy na temat teorii? ------------------------------------- Post nr. 14 dzisiaj 17:19 *.klc.vectranet.pl Alpha Phoenicis (528 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (213) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Tylko za co ja bym Cię wtedy przeprosił? Za to że mu nie bijesz pokłonów ani nie oddajesz czci? xD ----------------------------------------------
Post nr.15 dzisiaj 23:13 *.2-0.pl Ocena 1 na 1 plodzien (2805 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (800) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:> Dobra, dobra, pożartowaliśmy sobie.. > Pożartowaliśmy! Pożartowaaaali! >.... i starczy. > Starczy, starczy, bo ze śmiechu szczęka mi się wygła. p.s. Starczy to jest uwiąd - geniuszu.
------------------- Nie wiedziałem, że już masz sztuczną szczękę
|
|
| | | | | | | |  | nabuko (673 punktów) (zablokowany) | Post nr. 16 dzisiaj 15:28 *.neoplus.adsl.tpnet.pl metsys (141 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (41) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Otóż napisałaś prawdę, ja nikogo tu nie ścigałem, tylko w zasadzie odpisuję innym. Do dyskusji wchodziłem zwykle małą, neutralną uwagą, a dalsze komentarze, wynikały z konieczności reakcji na posty skierowane do mnie, lub gdy ktoś pisał o mnie do innego użytkownika.
Oczywiście można wchodząc na forum miłośników białych myszek z łapkami odgryzionymi przez głodne koty napisać post, że jednak kocham bardziej miauczenie swojej kotki.
Wracając do zadania. Uważam, że przyjmujesz zbyt wiele założeń (być może podświadomie?), przez co straciłeś prostotę wyglądu kamienia na rzecz jego wewnętrznej, kwantowej, falowej, energetycznej budowy. Czy to potrzebne do udowodnienia, że kamień ma kształt strusiego jaja?
----- jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat... ----------------------------------------------------------------- Post 17#70 dzisiaj 16:51 *.neoplus.adsl.tpnet.pl Zbyszek Bryłowski (2705 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (1192) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:> A niech tam. Spróbuję jeszcze raz. Ostatni!
Pozdrawiam - Zbyszek
Prawda jest jedna.
------------------------------------------------------ Post 18#71 dzisiaj 17:08 *.chello.pl Michał Aleksy Mentrak (4527 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (2156) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu.. Cytat:>Bo przecież jak można krzyczeć łapać złodzieja samemu kradnąc, albo jak wzywać do nie odzywania się samemu się odzywając. Oto Ciekawy paradoks
Jak łatwo udawać "logika"; w dodatku inteligentnego. Oto paradoks, tyle, że niezbyt ciekawy. fides ex necessitate esse non debet
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|