Racjonalista - Strona głównaDo treści
Unieważnienie ślubu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
24-03-2009 21:55lazarz (5 punktów)Unieważnienie ślubu
Witam serdecznie wszystkich.Mam na imię Gosia i mam 26lat,w 2004roku wyszlam za mąż(Z powodu ciąży),a niecaly rok pózniej rozstaliśmy się z mężem.Z tamtego malżeństwa mam syna(dziś 4latka).Pótorej roku temu ponownie wyszlam za mąż,a potem urodzilam córke.Chcę unieważnić ślub kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwsze malżeństwo zostalo zawarte z powodu ciąży,no i rodzice zmusili nas do tego ślubu.Proszę o pomoc .Mój email to lp.2o@8zrazalpg
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

24-03-2009 22:35
 Ocena 12 na 12
lukaszewicz (5674 punktów)

>Chcę unieważnić ślub
>kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwsze małżeństwo zostało zawarte z powodu ciąży,no i

Najlepiej stwierdzić, ze małżeństwo nie zostało skonsumowane.
A syn?,No cóż.Nie byłabyś pierwsza.Już raz uwierzyli.

Ps.
Sprawdź w googlu "unieważnienie małżeństwa kościelnego"
25-03-2009 10:13 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>Najlepiej stwierdzić, ze małżeństwo nie zostało skonsumowane.
>A syn?,No cóż.Nie byłabyś pierwsza.Już raz uwierzyli.
Jasne....można powołać się na precedens

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Słupski (79 punktów)
(zablokowany)

>Chcę unieważnić ślub
>kościelny,ale niewiem jak się do tego zabrać.Proszę o pomoc
Prosisz- masz, Boy- Żeleński "Konsystorskie Dziewice"
Powodzenia
25-03-2009 01:06 
 Ocena 1 na 1
Małgorzata (3242 punktów)
>Prosisz- masz, Boy- Żeleński "Konsystorskie Dziewice"

   "Dziewice konsystorskie"

   Pozdrawiam

kol jom hu hizdamnut chadasza
Słupski (79 punktów)
(zablokowany)

>   "Dziewice konsystorskie"
>   Pozdrawiam

Późno już było więc mnie deczko przyćmiło.
szperacz (2861 punktów)
>Chcę unieważnić ślub
>kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Sprawa jest bardzo prosta. Odpowiedniemu sukienkowemu trzeba dać odpowiedni prezent. Im więcej dasz, tym sprawa staje się prostsza.
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>Witam serdecznie wszystkich.Mam na imię Gosia i mam 26lat,w 2004roku wyszlam za mąż(Z powodu
>ciąży),a niecaly rok pózniej rozstaliśmy się z mężem.Z tamtego malżeństwa mam syna(dziś
>4latka).Pótorej roku temu ponownie wyszlam za mąż,a potem urodzilam córke.Chcę unieważnić ślub
>kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwsze malżeństwo zostalo zawarte z powodu ciąży,no
>i rodzice zmusili nas do tego ślubu.Proszę o pomoc .Mój email to lp.2o@8zrazalpg
>

www.kanonista.com

Jeśli rodzice was zmusili to małżeństwo jest nieważne bo zawarte pod przymusem.

Pozdrawiam
Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
ingenue (123 punktów)
Rodzice mojej koleżanki mają rozwód kościelny - w czasie jak jej matka była w ciąży, ojciec znalazł sobie nową ukochaną. Jakiś znajomy poradził jej żeby podała to małżeństwo do rozpatrzenia,. Wiem tylko, że gruntownie sprawdzali ich związek. W efekcie wyszło na to, że on nie był psychicznie przygotowany do małżeństwa.
paluch (313 punktów)
>Witam serdecznie wszystkich.Mam na imię Gosia i mam 26lat,w 2004roku wyszlam za mąż(Z powodu
>ciąży),a niecaly rok pózniej rozstaliśmy się z mężem.Z tamtego malżeństwa mam syna(dziś
>4latka).Pótorej roku temu ponownie wyszlam za mąż,a potem urodzilam córke.Chcę unieważnić ślub
>kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwsze malżeństwo zostalo zawarte z powodu ciąży,no
>i rodzice zmusili nas do tego ślubu.Proszę o pomoc .Mój email to lp.2o@8zrazalpg
>

Kiedyś czytałem, że można powiedzieć księdzu, że przed ślubem np. nie wiedziałaś że twój mąż ma problemy z alkoholem, papierosami czy coś podobnego, niestety nie mam już linka. A po co Ci ślub katolicki? Mogę Wam udzielić sakramentu zgodnie z zasadami Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

Aha, Google nie boli
stefaniuk (92 punktów)
>Witam serdecznie wszystkich.Mam na imię Gosia i mam 26lat,w 2004roku wyszlam za mąż(Z powodu
>ciąży),a niecaly rok pózniej rozstaliśmy się z mężem.Z tamtego malżeństwa mam syna(dziś
>4latka).Pótorej roku temu ponownie wyszlam za mąż,a potem urodzilam córke.Chcę unieważnić ślub
>kościelny,ale nie wiem jak się do tego zabrać.Pierwsze malżeństwo zostalo zawarte z powodu ciąży,no
>i rodzice zmusili nas do tego ślubu.Proszę o pomoc .Mój email to lp.2o@8zrazalpg
>

Małżonka Giertycha zajmuje się takimi sprawami. Z pewnością doradzi profesjonalnie.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365