Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biblia i jej wyznawcy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-04-2009 15:15wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
Biblia i jej wyznawcy
Ocena 2 na 4
hej,

Biblia i jej wyznawcy

Ludzie , którzy wierzą w Biblie lub Biblii nie muszą dosłownie potwierdzać swej wiary w duchy , demony , anioły , objawienia , wizje , przepowiednie , ofiary , krew , posłuszeństwo , zbawienie , potępienie , niebo , piekło , wieczność , łaskę cierpienia i bólu , cel , który uświęca środki , cuda , tajemnice i sekrety , boga , który jest władcą i królem i właścicielem , kimś lub czymś co ma w stosunku do ludzi nieograniczone prawo do wszystkiego - podobnie jak człowiek , który twierdzi , że czarnoskórzy ludzie są gorszym gatunkiem człowieka nie musi dopowiadać , że jest rasistą .

Biblia przepełniona jest zbrodniami , ludobójstwem , gwałtem , przemocą , agresją , ten kto się na nią powołuje jako na szlachetny , mądry , wartościowy dokument jest albo cynikiem albo niedoinformowanym , niedojrzałym , lekkomyślnym człowiekiem .

Lekceważenie , obojętność , ignorancja tych archaicznych , brutalnych , bestialskich tekstów zawsze prowadziła i nadal prowadzi do najokrutniejszych zbrodni : kamienowanie , topienie , palenie na stosach , łamanie kołem , wyrywanie paznokci ,ćwiartowanie , tortury psychiczne , akceptacja dla uświęcania środków , akceptacja dla niewolniczego stanu człowieczeństwa , akceptacja dla totalitarnej , dyktatorskiej władzy króla i pana i jedynego właściciela swych niewolniczych stworzeń .
Tylko poważna analiza , poważne potraktowanie Biblii jako zbioru niebezpiecznych i groźnych tekstów dla współżycia i współistnienia ludzi w społeczeństwach różnorodnych i pod wieloma względami zróżnicowanych , pozwoli nam wreszcie zdystansować się i uniezależnić od tych zatruwających naszą wrażliwość i rozumność dokumentów .

Jedyne przesłanie Biblii to takie , że bóg stworzył świat po to aby ten świat był mu absolutnie i bezwarunkowo posłuszny . ( Stworzył świat i całkowicie go , wyłącznie od siebie samego uzależnił ) Za posłuszeństwo jest nagroda a za brak posłuszeństwa jest kara !
Reszta to wariacje na temat szczegółów tego posłuszeństwa lub jego braku i konsekwencji z nich wynikających .
Nie ma innego przesłania !!!
Biblia niczego nie tłumaczy ani niczego nie wyjaśnia ani niczego nie uzasadnia .
Biblia wszystko sprowadza do woli boga - stworzyciela , przed którą należy się ze względu na konsekwencje ukorzyć !

Biblia jako obiekt wiary jest czymś niezwykle niebezpiecznym i groźnym .
Wiara ta zmusza człowieka do przyjmowania absurdów i aberracji za rozsądne i mądre jak na przykład wymordowanie noworodków w Egipcie czy grzech pierworodny .
Człowiek akceptujący cały ten ogrom zbrodni przedstawiany w biblii jako wola bóstwa , bierze sam na siebie moralną i intelektualną odpowiedzialność za nie . Podobnie jak ludzie , którzy uważają , że Stalin czy Hitler zrobili tak dużo dobrego , że zbrodnie popełniane w imieniu tych ideologii są raczej nieistotne a już w ogóle nie można nazwać zbrodniczymi idee , które im przyświecały !
Natomiast Biblia jako obiekt zainteresowania badaczy kultury i nauki jest jak najbardziej inspirująca i ciekawa .

Czy Biblia jest jako jedyna odpowiedzialna za całe zło na świecie ?
Oczywiście , że NIE !!!
Natomiast jest jednoznacznie współodpowiedzialna za podsycanie nienawiści , nietolerancji , przemocy uświęconej boską wolą , boskim planem i boskim zamierzeniem . Jest współodpowiedzialna za utrzymywanie człowieczej wrażliwości , empatii , współczucia na poziomie archaicznym i prymitywnym , a ludzkiego intelektu na poziomie jaskiniowca wierzącego w to , że słońce jest duchem o którego przychylność należy zabiegać przez składanie mu ofiar , choćby z własnego lub cudzego cierpienia .

Bez Boga , życie ludzkie nie miałoby i nie ma sensu ... to zdanie jest mentalną zbrodnią na ludzkości .
Oznacza ono kompletną niezdolność ludzi wierzących do samodzielności .
Ludzie wierzący chcą tą swoją niezdolność do podejmowania świadomych , niezależnych , suwerennych przemyśleń , refleksji i decyzji narzucić całemu światu a tym samym spętać go wiecznymi kajdanami uzależnienia od absurdalnych wiar w istnienie duchów w jakichś zaświatach czy podświatach czy nadświatach .
Duchów , które permanentnie kierują naszym życiem poprzez nieustanną reinterpretacje świętych tekstów a nawet poprzez bezczelne wpływanie na to kogo i w jakich sytuacjach spotkamy a kogo nie lub kiedy spróchnieją nam zęby lub swędzieć nas będą hemoroidy .

Przyznaje , że definitywną inspiracją do napisania tego tekstu jest lektura książeczki Hansa Kunga ( czyli jednego z najbardziej liberalnych i modernistycznie nastawionych ludzi kościoła - więc moje przerażenie sięga zenitu !!! ) Bóg a cierpienie .

" Jeżeli bowiem żyjemy , żyjemy dla Pana ; jeżeli zaś umieramy , umieramy dla Pana . I w życiu więc , i w śmierci należymy do Pana " ( Rz 14, 8 )
!!! PRZYPOMINAM : W Biblii nie chodzi o nic innego !!!
Tak więc bezwarunkowe zwycięstwo Boga nad życiem i śmiercią
( Jak można wypisywać takie brednie ??? Czy Bóg jest przez cokolwiek zagrożony aby musiał bezwarunkowo zwyciężać ??? Tym bardziej , że to tylko on stworzył tak śmierć jak i życie - czyli odniósł bezwarunkowe zwycięstwo nad tym co stworzył ??? nad sobą samym ??? )
zwycięstwo zapowiedziane w śmierci i nowym życiu Chrystusa i przyznane nam na pewno - ziszczane już w teraźniejszości - realizuje się w człowieku wierzącym .
Śmierć straciła dla niego swój oścień , a cierpienie stało się narzędziem łaski
( ohyda , obrzydliwość , perwersja i degeneracja )
Oczywiście , cierpienie pozostaje złem ale nie jest już złem bezwarunkowym , które należałoby - jak w buddyzmie - usunąć przez zaprzeczenie woli życia ( ??? )
Bezwarunkowym złem jest jedynie oddzielenie od Boga i Jego miłości .
( Za które odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie sam Bóg poprzez realizowanie swej woli i swego planu !!! ) ( Poza tym , jaka pycha i próżność może podsuwać człowiekowi takie pomysły ? )

a co Wy o tym sądzicie ?
pozdrawiam serdecznie
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Aleksander Głowacki (1725 punktów)
Powiem krótko: AMEN. Mnie idee przedstawione w Bibli tak samo odpychają (a nawet przerażają)jak Ciebie. Sens życia jest jeden - musisz być posłuszny Bogu bo inaczej on Ciebie zabije lub skaże na męki w życiu teraźniejszym lub przyszłym. Nie wiem co ludzie widzą pocieszającego w tej idei. Mój chomik ma bardzo podobny cel w życiu - ma spełniać moje oczekiwania, a jak tego nie zrobi i zacznie mnie denerwować to sobie kupie nowego lub będę go tak długo tresował aż zmiękknie. Jednym słowem: nie ma to jak być chomikiem.
Autografka (10638 punktów)
Cóż, nic dodać, nic ująć
Wspaniale scharakteryzowałeś to amoralne, krwiożercze dzieło.
05-04-2009 00:02 
 Ocena-1 na 1
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)
>Cóż, nic dodać, nic ująć
>Wspaniale scharakteryzowałeś to amoralne, krwiożercze dzieło.

Raczej scharakteryzował swoją ignorancję i niewiedzę o Biblii, a nie samą Biblię.
W takiej piaskownicy domorosłych krytyków tekstu Biblii, to jeden drugiemu może wciskać każdą głupotę.
Ale skoro to forum mieni się być "racjonalnym", i zaprasza również osoby nie wyznające światopoglądu ateistycznego, to jako użytkownik tego forum o odmiennych od ogółu poglądach stwierdzam, że tekst wieczorka nic wspólnego z rzeczywistą treścią i przesłaniem Biblii nie ma.

Jego tekst, to kompletnie paranoiczne, karykaturalne, wypaczone pojęcie o tym co z Biblii wynika.

pozdr.
05-04-2009 00:10 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
>>Cóż, nic dodać, nic ująć
>>Wspaniale scharakteryzowałeś to amoralne, krwiożercze dzieło.
>Raczej scharakteryzował swoją ignorancję i niewiedzę o Biblii, a nie samą Biblię.
>W takiej piaskownicy domorosłych krytyków tekstu Biblii, to jeden drugiemu może wciskać każdą głupotę.
>Ale skoro to forum mieni się być "racjonalnym", i zaprasza również osoby nie wyznające światopoglądu ateistycznego, to jako użytkownik tego forum o odmiennych od ogółu poglądach stwierdzam, że tekst wieczorka nic wspólnego z rzeczywistą treścią i przesłaniem Biblii nie ma.
>Jego tekst, to kompletnie paranoiczne, karykaturalne, wypaczone pojęcie o tym co z Biblii wynika.
>pozdr.
>

Zgoda, przesadziłam w słowach. Wróć! Czasami przestawiające kontrowersyjne poglądy dotyczące międzyludzkich relacji i zawierające nieco zbyt dużo scen przemocy dzieło. Może być? Teraz nie postawisz mi minusa?
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)

>>
>Zgoda, przesadziłam w słowach. Wróć! Czasami przestawiające kontrowersyjne poglądy dotyczące międzyludzkich relacji i zawierające nieco zbyt dużo scen przemocy dzieło. Może być?

Teraz lepiej
Tylko jeszcze poprawniej byłoby, gdybyś napisała zamiast "przedstawiające... poglądy", sformułowania typu:
- "dające się odczytać jako poglądy", lub
-"zawierające poglądy, które można zinterpretować jako .."

Bo to co Biblia przedstawia lub nie jest już jej subiektywną interpretacją. A historyczne opisy zachowań ludzi w dawnych czasach, wcale nie stanowią przesłania Biblii. To tylko tło historyczne nic więcej. Teraz również na ziemi masz przemoc i zło o wiele gorszą niż przykłady opisane w Biblii.

pozdr.
05-04-2009 10:36 
 Ocena 4 na 4
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
> Teraz również na ziemi masz przemoc i zło o wiele gorszą niż przykłady opisane w Biblii.

Z tą różnicą że sceny przemocy opisane w Biblii były inspirowane przez Boga - to tkwi sedno sprawy. Sceny przemocy są całej literaturze i jakoś specjalnie nikogo nie oburzają, tylko problem w tym że nikt nie uważa tej literatury za słowo natchnione przez istotę (ponoć) wyższą.
05-04-2009 12:34 
 Ocena-1 na 1
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)
>> Teraz również na ziemi masz przemoc i zło o wiele gorszą niż przykłady opisane w Biblii.
>Z tą różnicą że sceny przemocy opisane w Biblii były inspirowane przez Boga ...

Podaj konkretne przykłady, to będzie z czym polemizować. Takie ogólniki są nic nie warte.
Ja też mogę powiedzieć, że największe zbrodnie w dziejach ludzkości popełnili ateiści. Co ty na to, czy np. opisany w Biblii "Bóg" inicjował kiedykolwiek tortury, lub znęcanie się człowieka nad człowiekiem. Zawsze gdy nakazywał usuwać narody kalające ziemię, mówił o zadaniu śmierci (zwykle "ostrzem miecza" i to najczęściej w walce)nigdy nie sycił się krwią, ani nie pragnął śmierci bezbożnych. To zawsze było zło konieczne, dla realizacji wyższych celów ogólnych dla dobra całej ludzkości. Obecnie z daleko niższych pobudek eksterminowane były również setki tysięcy osób (Hiroszima) , lub nawet całe narody (murzyni, indianie).

> Sceny przemocy są całej literaturze i jakoś specjalnie nikogo nie oburzają, ...

No właśnie, poza ateistami sceny przemocy w Biblii też nikogo nie oburzają.

>tylko problem w tym że nikt nie uważa tej literatury za słowo natchnione przez istotę (ponoć) wyższą.

Akurat Ci co ją uważają, nie oburzają się na sceny przemocy, a to właśnie Ci co jej nie uznają, najgłośniej krzyczą. Dziwne, nieprawdaż? Chyba jednak jest to subiektywna stronniczość, nie obiektywna analiza.

pozdr.
05-04-2009 14:27 
 Ocena 3 na 3
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
> Ja też mogę powiedzieć, że największe zbrodnie w dziejach ludzkości popełnili ateiści. Co ty na to, czy np. opisany w Biblii "Bóg" inicjował kiedykolwiek tortury, lub znęcanie się człowieka nad człowiekiem. Zawsze gdy nakazywał usuwać narody kalające ziemię, mówił o zadaniu śmierci (zwykle "ostrzem miecza" i to najczęściej w walce)nigdy nie sycił się krwią, ani nie pragnął śmierci bezbożnych

Nie inicjował - weż w końcu przeczytaj tę biblię. Mordersta całych narodów (tzw. czystki etniczne), kamieniowanie, plagi, epidemie chorób, plagi nieurodzaju. Starczy?

>Obecnie z daleko niższych pobudek eksterminowane były również setki tysięcy osób (Hiroszima) , lub nawet całe narody (murzyni, indianie).

No i dlatego każdy normalny człowike je potępia

>No właśnie, poza ateistami sceny przemocy w Biblii też nikogo nie oburzają.

>Chyba jednak jest to subiektywna stronniczość, nie obiektywna analiza.

Obiektywizm to by się Tobie przydał. Dzielisz morderstwa na "lepsze" (w imię wyższego celu) i gorsze - jak typowy dyktator. Morderstwo to morderstwo i każde powinno oburzać tak samo.
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)
>> Ja też mogę powiedzieć, że największe zbrodnie w dziejach ludzkości popełnili ateiści. Co ty na to, czy np. opisany w Biblii "Bóg" inicjował kiedykolwiek tortury, lub znęcanie się człowieka nad człowiekiem. Zawsze gdy nakazywał usuwać narody kalające ziemię, mówił o zadaniu śmierci (zwykle "ostrzem miecza" i to najczęściej w walce)nigdy nie sycił się krwią, ani nie pragnął śmierci bezbożnych
>Nie inicjował - weż w końcu przeczytaj tę biblię.

Czytałem wiele razy i "pod różnymi kątami" spojrzenia. A Ty naucz się czytać. Moje zdanie mówiło o inicjowaniu tortur i znęcaniu się człowieka nad człowiekiem. Nie ma tego w Biblii. Twierdzisz inaczej - cytuj.

> Mordersta całych narodów (tzw. czystki etniczne), kamieniowanie, plagi, epidemie chorób, plagi nieurodzaju. Starczy?

Nie nie starczy, podaj konkretny przykład, a ja wytłumaczę Ci dlaczego nie jest on dowodem na to, że "Bóg" opisany w Biblii to jakiś krwiożerczy morderca. Nie znasz Biblii i nie rozumiesz kontekstu zdarzeń w niej opisywanych. Przejdź do konkretnych przypadków, jak chcesz poznać moje wyjaśnienia. Sloganami nie rzucaj, bo są nic nie warte.

>>Obecnie z daleko niższych pobudek eksterminowane były również setki tysięcy osób (Hiroszima) , lub nawet całe narody (murzyni, indianie).
>No i dlatego każdy normalny człowike je potępia

A to ciekawe, czym innym jeśli nie planową eksterminacją narodów Afryki jest obecnie wydawanie bilionów dolarów na zbrojenia i luksusy najzamożniejszych gdy ludzie giną tam z głodu. Potępianie słowne, nie ma żadnej wartości, liczą się uczynki. A one doskonale pokazują, że obecnie na ziemi morduje się na wojnach i pozwala na śmierć głodową dzieci w przerażającej skali.
To czego dokonali Izraelici podczas "podboju ziemi obiecanej", usuwając z niej zwyrodniałe narody kananejskie jest niczym w porównaniu z cierpieniami niewinnych torturowanych w czasie tylko II wojny światowej.

>>No właśnie, poza ateistami sceny przemocy w Biblii też nikogo nie oburzają.
>>Chyba jednak jest to subiektywna stronniczość, nie obiektywna analiza.
>Obiektywizm to by się Tobie przydał. Dzielisz morderstwa na "lepsze" (w imię wyższego celu) i gorsze - jak typowy dyktator. Morderstwo to morderstwo i każde powinno oburzać tak samo.

Wyrok śmierci na skazanym to według Ciebie morderstwo. I Ty mi zarzucasz nie obiektywizm. Jeśli założyć istnienie "Boga" i zdarzeń opisanych w Biblii, to miał on niezbywalne prawo, a nawet obowiązek w stosunku do miliardów przyszłych pokoleń ludzkich zapewnić im możliwość wytworzenia z czasem demokracji i wysoko cywilizowanych kultur, takich jak większość dzisiejszych narodów. Co Ty wiesz o potencjalnych skutkach dla nas dzisiaj, gdyby wtedy nie został wykonany wyrok na tamtych narodach.

Twoje oceny są płytkie i powierzchowne, podyktowane światopoglądem i niechęcią do samej możliwości istnienia jakiegoś "Boga".

pozdr.
05-04-2009 15:04 
 Ocena 3 na 3
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Moje zdanie mówiło o inicjowaniu tortur i znęcaniu się człowieka nad człowiekiem

Choroby, klęski nieurodzaju, plagi, kamieniowanie MAM WYTŁUŚCIĆ? Co to jest jak nie forma tortur?

>Nie nie starczy, podaj konkretny przykład, a ja wytłumaczę Ci dlaczego nie jest on dowodem na to, że "Bóg" opisany w Biblii to jakiś krwiożerczy morderca

Morderstwo pierworodych w Egipcie, morderstwa dokonane przez armię Jozuego. I co tu chcesz tłumaczyć? A tak, Jak się ktoś uprze to i zbrodnie hitlerowskie też wytłumaczy "wyższym dobrem" jak to dzisiaj robią jego zwolennicy.

>A to ciekawe, czym innym jeśli nie planową eksterminacją narodów Afryki jest obecnie wydawanie bilionów dolarów na zbrojenia i luksusy najzamożniejszych gdy ludzie giną tam z głodu. Potępianie słowne, nie ma żadnej wartości, liczą się uczynki. A one doskonale pokazują, że obecnie na ziemi morduje się na wojnach i pozwala na śmierć głodową dzieci w przerażającej skali.To czego dokonali Izraelici podczas "podboju ziemi obiecanej", usuwając z niej zwyrodniałe narody kananejskie jest niczym w porównaniu z cierpieniami niewinnych torturowanych w czasie tylko II wojny światowej.

I mówię po raz bilionowy - to jest ZŁE tak samo jak uczynki Izraelitów.

>Wyrok śmierci na skazanym to według Ciebie morderstwo. I Ty mi zarzucasz nie obiektywizm. Jeśli założyć istnienie "Boga" i zdarzeń opisanych w Biblii, to miał on niezbywalne prawo, a nawet obowiązek w stosunku do miliardów przyszłych pokoleń ludzkich zapewnić im możliwość wytworzenia z czasem demokracji i wysoko cywilizowanych kultur, takich jak większość dzisiejszych narodów. Co Ty wiesz o potencjalnych skutkach dla nas dzisiaj, gdyby wtedy nie został wykonany wyrok na tamtych narodach.

Czystki etniczne=wyrok śmierci - jak zwał tak zwał. A wiedzieć powinieneś że nie ma czegoś takiego jak "zły naród" - chyba żę "zły" oznacza że ma innyc system religijny i zajmuje ziemię którą inny naród chce zdobyć.
05-04-2009 16:09 
 Ocena-1 na 1
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)
>>Moje zdanie mówiło o inicjowaniu tortur i znęcaniu się człowieka nad człowiekiem
>Choroby, klęski nieurodzaju, plagi, kamieniowanie MAM WYTŁUŚCIĆ? Co to jest jak nie forma tortur?

Ty się nie baw w kolorowanki, tylko w końcu podaj jakiś konkretny przykład. Albo przyznaj się że nie umiesz korzystać z Biblii, by w niej cokolwiek znaleźć i wskazać rozdział i werset którego dotyczy twój zarzut.

>>Nie nie starczy, podaj konkretny przykład, a ja wytłumaczę Ci dlaczego nie jest on dowodem na to, że "Bóg" opisany w Biblii to jakiś krwiożerczy morderca
>Morderstwo pierworodych w Egipcie....

Nie żadne morderstwo. W Biblii jest mowa o "śmierci pierworodnych", nie ich zamordowaniu. Do tego jeśli chodzi Ci o "plagi egipskie", to przecież faraon miał wybór. Nie musiała spaść ani jedna plaga, gdyby posłuchał Mojżesza od razu i wypuścił Izraelitów z niewoli. To chciwość faraona spowodowała w efekcie śmierć jego syna i wszystkich pierworodnych w Egipcie. Jeśli już kogoś chcesz obciążyć i nazywać go mordercą, to winny był faraon i rządzący Egiptem, nie "Bóg". On tylko zastosował środki jakie były niezbędne by spełniła się jego wola i mógł dopełnić obietnicy danej Abrahamowi.
Nie zapominaj o tym, ze "Bóg" opisany w Biblii nie jest wszechmocny, musi działać fizycznymi środkami i ma swoje słabości. Są w Biblii słowa mówiące o tym, że np. żałuje swoich wcześniejszych czynów:
Rodzaju 6:5-6
A Jehowa widział, że ogromna jest niegodziwość człowieka na ziemi i że każda skłonność myśli jego serca przez cały czas jest wyłącznie zła. 6 I Jehowa żałował , że uczynił ludzi na ziemi, i bolał w swym sercu.

> morderstwa dokonane przez armię Jozuego.

Podaj konkretny przykład, tam nie było żadnych morderstw. To były czasy wojny, obowiązywały prawa wojny i wykonywanie wyroków.

> I co tu chcesz tłumaczyć?...

Nie muszę nic tłumaczyć, nie dowiodłeś na razie niczego, jeśli chodzi o jakąś chęć mordu u "Boga" z Biblii. Cały czas czekam na cytaty.

>I mówię po raz bilionowy - to jest ZŁE tak samo jak uczynki Izraelitów.

Nie, to nie to samo. Izraelici walczyli o życie, nie mieli wyboru. Dzisiejsi bogacze i władcy, będą mieli co jeść i gdzie mieszkać, nawet jak oddadzą 90% swojego majątku na pomoc głodującym. Izraelici nie mieli nic. Wyszli z niewoli, przebywali na pustyni żyjąc tylko dzięki łasce "Boga" karmieni manną. Poza tym słowo dane Abrahamowi, to sprawa honoru. Przysięga musiała być dotrzymana. Poza tym Kananejczycy według niektórych danych archeologicznych byli podobnie wyuzdani i zepsuci jak mieszkańcy Sodomy i Gomory.

>>(...)Jeśli założyć istnienie "Boga" i zdarzeń opisanych w Biblii, to miał on niezbywalne prawo, a nawet obowiązek w stosunku do miliardów przyszłych pokoleń ludzkich zapewnić im możliwość wytworzenia z czasem demokracji i wysoko cywilizowanych kultur,

>Czystki etniczne=wyrok śmierci - jak zwał tak zwał. A wiedzieć powinieneś że nie ma czegoś takiego jak "zły naród" - chyba żę "zły" oznacza że ma innyc system religijny i zajmuje ziemię którą inny naród chce zdobyć.

Nie rób sobie komedii z poważnych spraw. Zobacz co zrobili Amerykanie dla ropy w Iraku, popatrz na dzisiejszy wyzysk niewolniczy pracowników, przez prywatnych właścicieli. Dla Ciebie wieczna przyszłość miliardów istot inteligentnych jest niewystarczającym powodem do usunięcia przeszkód w postaci wyłączenia z pośród żywych tysięcy, czy nawet setek tysięcy.
Popytaj poważnych analityków i tych co decydują o losach świata. Zrobiliby to samo co "Bóg" opisany w Biblii będąc na jego miejscu.

pozdr.
05-04-2009 17:48 
 Ocena 1 na 1
wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Człowieku ... każde twoje słowo jest apoteozą przemocy , gwałtu , morderstwa i ludobójstwa !
Każdym swoim słowem potwierdzasz tylko to , że jesteś niebezpiecznym fanatykiem , całkowicie zaślepionym swoją amoralną wiarą !
Poza tym jesteś niezdolny do spokojnej dyskusji , do podawania argumentów i słuchania interlokutorów .
Nie potrafisz odpowiadać na pytania , chyba nie rozumiesz co się do ciebie mówi .

Twój bóg specjalnie zatwardził serce faraona aby móg ukarać cały Egipt za nieposłuszeństwo i aby cały świat zobaczył jaki jest potężny !!!
Twój bóg wymordował noworodki ... taka była bowiem jego wola !!!
One umarły ponieważ on tak chciał !
Twój bóg ( który na całe szczęście jest tylko literaturą , choć niestety miliony ludzi zmanipulowanych i zindoktrynowanych przez rodziców i kapłanów myśli , że istnieje realnie) jako jedyny odpowiedzialny jest za całe zło i cierpienie obecne w świecie !!! A tym samym jest najpotworniejszym i najohydniejszym zbrodniarzem wszechczasów !
Nic nie dzieje się bez jego akceptacji i przyzwolenia a nawet więcej ... Nic nie dzieje się bez jego intencji !

Z całego serca życzę ci abyś potrafił się obudzić , przejrzał na oczy i zrozumiał , że wierząc w boga osobowego i biblijnego wierzysz w potwora z najbardziej przerażających koszmarów !!!

pozdrawiam
makuś
05-04-2009 18:23 
 Ocena 3 na 3
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
Tak tak, spowodowanie przedwczesnej, nienaturalnej śmierci to nie morderstwo, Jozue prowadził wojne i dlatego nie mordawał a jedynie "wykonywał wyroki", bo każdy naród walczący o przetrwanie ma prawo eksterminować inne. No i najważniejsze - zabicie setkek tysięcy (zwykle niewinnych) ludzi to nic - bo może uratuje się w przyszłości więcej! Mam pomysł - dzisiaj ziemia jest przeludniona - zabijmy gdzieś 3/4 ludzi to przyszłym pokoleniom będzie się żyło lepiej?
Zobacz jakiego relatywizmu moralnego doprowadziła się biblia. GRATULUJĘ!
05-04-2009 15:05 
 Ocena 1 na 1
wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
>Wyrok śmierci na skazanym to według Ciebie morderstwo. I Ty mi zarzucasz nie obiektywizm. Jeśli założyć istnienie "Boga" i zdarzeń opisanych w Biblii, to miał on niezbywalne prawo, a nawet obowiązek w stosunku do miliardów przyszłych pokoleń ludzkich zapewnić im możliwość wytworzenia z czasem demokracji i wysoko cywilizowanych kultur, takich jak większość dzisiejszych narodów. Co Ty wiesz o potencjalnych skutkach dla nas dzisiaj, gdyby wtedy nie został wykonany wyrok na tamtych narodach.
>Twoje oceny są płytkie i powierzchowne, podyktowane światopoglądem i niechęcią do samej możliwości istnienia jakiegoś "Boga".
>pozdr.

hej,
Przyznajesz swemu bóstwu prawo do dowolnie uznaniowego decydowania o ludzkim życiu !
Przyznajesz mu niezbywalne prawo do swobodnego dysponowania tym życiem !
Tym samy czynisz z miliardów ludzi Niewolników !!!
Jesteś zwolennikiem podobnie jak naziści czy komuniści czy inni totalitaryści , że cel uświęca środki !
Dobrze , że napisałeś to zdanie !!!
Mamy czarne na białym !
Taka wypowiedź czyni z ciebie człowieka nie moralnego i pozbawionego podstawowej , elementarnej empatii !
Poza tym cały czas mówisz wyłącznie o swych intuicjach nie popartych żadnymi argumentami , które moglibyśmy wspólnie zweryfikować !!!
Właściwie cały czas potwierdzasz moją tezę , że człowiek jest narzędziem , instrumentem , niewolnikiem i sługą pana i władcy ! Ma padać przed nim na kolana i wołać o zmiłowanie !
Napisz wreszcie coś rozsądnego ! Potrafisz ?
pozdrawiam
makuś

" Jeżeli bowiem żyjemy , żyjemy dla Pana ; jeżeli zaś umieramy , umieramy dla Pana . I w życiu więc , i w śmierci należymy do Pana " ( Rz 14, 8 )
!!! PRZYPOMINAM : W Biblii nie chodzi o nic innego !!!
05-04-2009 14:32 
 Ocena 2 na 2
wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
>>> Teraz również na ziemi masz przemoc i zło o wiele gorszą niż przykłady opisane w Biblii.

hej,
Potop w którym bóg osobiście wymordował dzieci , noworodki i ich matki , i zresztą wszystko inne co żyło na ziemii prócz jednej rodziny !
I więcej nie trzeba !
Bóg nakazuje mordować ! Morduje noworodki w Egipcie ! Mówi : Jeżeli ktoś mówi wam co innego niż ja , pierwsi podnieście na niego rękę , zabijcie go a potem cały naród !
Sam osobiście tak manipuluje faraonem aby ten zachował się odpowiednio do boskich planów , którymi było zesłanie plag na niewinnych ludzi i pokazanie swej potęgi . Bóg morduje wojowników egipskich goniących żydów !
W jego imieniu mordują Mojżesz , Dawid i właściwie wszyscy , po co wyliczać ?
Nie ma żadnych sugestii , są klarowne rozkazy i szczegółowe instrukcje !
Twoje dziecko jest nieposłuszne : Ukamieniuj je na śmierć !
Kto we mnie nie uwierzy zostanie potępiony ! Jeżeli mnie kochasz udowodnij mi to mordując swojego syna !!!
Daj sobie spokój !

Powiedz , przynajmniej podobnie klarownie jak ja o co chodzi w biblii ? , co jest jej przesłaniem ? Podaj konkretne przykłady , które mogłyby być jednoznacznie i bez cienia wątpliwości odczytane i zrozumiane !!!
Przestań marudzić i udawać i gadać głupoty !
Do dzieła !
Czekam na konkrety !

pozdrawiam
makuś
05-04-2009 16:31 
 Ocena 1 na 1
nabuko (673 punktów)
(zablokowany)
>>>> Teraz również na ziemi masz przemoc i zło o wiele gorszą niż przykłady opisane w Biblii.
>hej,
>Potop w którym bóg osobiście wymordował dzieci , noworodki i ich matki, i zresztą wszystko inne co żyło na ziemii prócz jednej rodziny !
>I więcej nie trzeba !
>Bóg nakazuje mordować ! Morduje noworodki w Egipcie !

Nie podniecaj się tak makuś

Widać od razu, że nie masz pojęcia o tym co jest w Biblii i rzucasz się jak taka pchła.

Przeoczyłeś jeden mały drobiazg w swym oszołomstwie. Dla "Boga" wszyscy oni dalej żyją. Każdy pierworodny zabity w Egipcie, czy inny zabity opisany w Biblii ma podobną do Ciebie szansę na życie wieczne. Ich stan Biblia przyrównuje do snu. To tylko okres nieaktywności i czasowe zawieszenie działania. Według Biblii, ich umysły są zapisane i przechowywane, tak samo jak i będzie z Twoim gdy umrzesz.
Pewnie nie znalazłeś tego w Biblii, to Ci przytoczę:
Dzieje Apostolskie 24:15
i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych.
Jana 5:28
Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą :

Jana 11:11-14
Rzekł to, a potem im powiedział: "Łazarz, nasz przyjaciel, udał się na spoczynek , ale ja tam idę, aby go obudzić ze snu ". Uczniowie rzekli więc do niego: "Panie, jeżeli udał się na spoczynek, wyzdrowieje". Jezus mówił jednak o jego śmierci . Lecz oni mniemali, że mówi o odpoczywaniu we śnie. Toteż Jezus rzekł im wtedy otwarcie: "Łazarz umarł ,

Na resztę głupot odpowiem Ci w poniedziałek. Może także przedstawię Ci rys całościowy tego co wynika z Biblii, o który "prosiłeś". Niedziela wieczór to u mnie cotygodniowe "święto siatkówki". Idę sobie pograć, a Ty się dokształć i zacznij czytać Biblię, a nie jej karykaturalne ateistyczne recenzje.

pozdr.
05-04-2009 18:17 
 Ocena 1 na 1
wieczorek (5578 punktów)
(zablokowany)
>Widać od razu, że nie masz pojęcia o tym co jest w Biblii i rzucasz się jak taka pchła.
>Przeoczyłeś jeden mały drobiazg w swym oszołomstwie. Dla "Boga" wszyscy oni dalej żyją.

hej,
Człowiek nie jest grą komputerową , którą bóg może sobie włączać i wyłączać !!!
A jeżeli tak robi to jest mordercą i gwałcicielem .
A ty jesteś jego niewolnikiem i sługą , liżesz jego boskie ręce ZAKRWAWIONE KRWIą DZIECI I OBLEśNIE DAJESZ NAM DO ZROZUMIENIA , żE JEśLI MY NIE BęDZIEMY POSTęPOWAć RóWNIE OHYDNIE JAK WY DWAJ TO WY NIE BęDZIECIE MIEć żADNYCH WąTPLIWOśCI MORDUJąC NAS , NASZE żONY I MężóW I NASZE DZIECI !!!
Bóg w którego wierzysz jest gwałcicielem , który od gwałconej osoby żąda namiętnych pocałunków i tego aby wykrzykiwała jego imię i wołała że jeszcze nikt nie zrobił jej tak dobrze jak on .
A swoją wieczność niech ten potwór i dzieciobójca zachowa dla siebie i ciebie ! I życzę wam abyście przez całą wieczność cierpieli na bolesne zaparcia i jeszcze boleśniejsze biegunki !
Ja absolutnie jej nie chcę !
Jak do tej pory udowodniłeś mi tylko tyle , że mam 100% racji w ocenie fanatyzmów religijnych !
<Nie masz nic do powiedzenia prócz tego , że uważasz siebie za sługusa i niewolnika i lubisz ten swój stan .
Poza tym żadne biblijne zbrodnie cię nie przerażają i nie interesują bo liczy się tylko końcowy efekt !

>Na resztę głupot odpowiem Ci w poniedziałek. Może także przedstawię Ci rys całościowy tego co wynika z Biblii, o który "prosiłeś". Niedziela wieczór to u mnie cotygodniowe "święto siatkówki". Idę sobie pograć, a Ty się dokształć i zacznij czytać Biblię, a nie jej karykaturalne ateistyczne recenzje.
>pozdr.

hej,
Człowieku , ty nie masz nic do powiedzenia , prócz tego , że wierzysz w monstrum i potwora który może zrobić z tobą co chce a więc lepiej jest gdy zrobi to komu innemu !
Twój arogancki styl wypowiedzi jest po prostu żałosny i byłby śmieszny gdyby było tam choć trochę intelektu i rozumu ale niestety w twoich wypowiedziach można znaleźć tylko religijne zaślepienie , fanatyzm i amoralność które doprowadziły cię już do sytuacji w której uzasadniasz dzieciobójstwa .
Ty lepiej zrezygnuj z siatkówki i skieruj swe kroki do szpitala .

Proszę cię o to abyś w wątkach zakładanych przeze mnie się nie wypowiadał !
Nie widzę możliwości rozmowy z kimś kto jest fanatykiem usprawiedliwiającym mordowanie noworodków !

makuś
05-04-2009 16:35 
 Ocena 8 na 8
wojtek. (1061 punktów)
>nigdy nie sycił się krwią

Ks. Liczb 25:1-4, Biblia Warszawska

"(1) Gdy Izrael osiadł w Szittim, zaczął lud uprawiać nierząd z Moabitkami. (2) Zapraszały one lud na rzeźne ofiary swoich bogów, a lud jadł i oddawał pokłony ich bogom. (3) Izrael sprzęgnął się z Baalem Peor. Wtedy Pan rozgniewał się na Izraela, (4) i rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela ."

Ks. Powt. Prawa 25:11-12, Biblia Warszawska:

"(11) Jeżeli dwaj mężczyźni będą się bić z sobą, a podbiegnie żona jednego z nich, aby wyrwać swego męża z rąk tego, który go bije, i wyciągnie swoją rękę, i pochwyci tamtego za jego narządy wstydliwe, (12) to odetniesz jej dłoń "

>ani nie pragnął śmierci bezbożnych.

Ks. Powt. Prawa 13:6-10, Biblia Warszawska

"(6) A ten prorok albo ten, kto ma sny, poniesie śmierć, gdyż namawiał do odstępstwa od Pana, Boga waszego, który was wyprowadził z ziemi egipskiej i wykupił cię z domu niewoli, aby cię sprowadzić z drogi, którą Pan, Bóg twój, nakazał ci iść. Tak wyplenisz to zło spośród siebie. (7) Jeśliby rodzony twój brat albo twój syn, albo twoja córka, albo twoja żona, albo twój przyjaciel, którego miłujesz jak siebie samego, namawiał cię potajemnie, mówiąc: Chodźmy i służmy innym bogom, których nie znałeś ani ty, ani twoi ojcowie, (8) któremuś spośród bogów ludów będących wokół was, zarówno tych bliskich jak i tych odległych od ciebie, od krańca ziemi do krańca ziemi, (9) nie zgodzisz się ani go nie usłuchasz, a twoje oko nie zlituje się nad nim i nie pożałujesz go ani go nie ukryjesz, (10) ale nieodwołalnie zabijesz go. Ty pierwszy podniesiesz przeciw niemu swoją rękę, aby go zabić, a potem cały lud "

>Zawsze gdy nakazywał usuwać narody kalające ziemię, mówił o zadaniu śmierci (zwykle "ostrzem miecza" i to najczęściej w walce)

Ks. Jozuego 6:21-24, Biblia Warszawska:

"(21) I wyrżnęli do nogi ostrzem miecza wszystko, co było w mieście, mężczyzn i kobiety, młodych i starych, woły, owce i osły . (22) Do obu zaś mężów, którzy przeprowadzili wywiad w tej ziemi, rzekł Jozue: Idźcie do domu nierządnicy i wyprowadźcie stamtąd tę kobietę i wszystkich jej najbliższych, jak to jej przysięgliście. (23) I poszli młodzieńcy, którzy przeprowadzili wywiad, i wyprowadzili Rachab, jej ojca i matkę, jej braci, i wszystkich jej najbliższych, całą jej rodzinę wyprowadzili i umieścili ich poza obozem izraelskim. (24) Miasto zaś wraz ze wszystkim, co w nim było, spalili ogniem, a tylko srebro i złoto oraz przedmioty z miedzi i żelaza oddali do skarbca domu Pana"

> To zawsze było zło konieczne, dla realizacji wyższych celów ogólnych dla dobra całej ludzkości.

A więc powiadasz, że wyrżnięcie w pień kobiet, dzieci i zwierząt było "dla realizacji wyższych celów ogólnych dla dobra całej ludzkości". Ciekawe, zaiste ciekawe ...

Nie wiem czym można usprawiedliwiać Boga, który tak traktuje ludzi, według mnie Bóg ze Starego Testamentu jest bardzo okrutny i szczerze mówiąc trochę dziwię się jego wyznawcom. Chętnie poznam Twoje stanowisko w tej sprawie.

Pozdrawiam.
05-04-2009 20:29 
 Ocena 2 na 2
czes (4083 punktów)
wojtek, jestem pełen podziwu dla twej wiedzy i erudycji
Pozdrawiam serdecznie. Czesiek

Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
05-04-2009 22:04 
 Ocena 2 na 2
Aleksander Głowacki (1725 punktów)
>Wtedy Pan rozgniewał się na Izraela, (4) i rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela

Ten fragment jest najlepszy - chyba problem tortur w biblii definitywnie rozwiązuje. I jak tu można mieć pretensje do polaków że nabijali zdrajców na pal.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365