 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-04-2009 01:41 | natalia_88gno (817 punktów) | Jestem oburzona !!
5 na 15 | DO MODERATORÓW. Moderatorzy, gdzie Wy jesteście? Chyba zrezygnuję z tego portalu jeśli dalej będą się pojawiały tu takie osoby jak nabuko. Moderatorzy powinni spełniać rolę osób chroniących ten portal, a teraz widzę, że tylko czekają na takie trolle, by coś działo się na portalu. Zapewniam, że portal bardziej by kwitł, gdyby nie było na nim ludzi, którym można "retorycznie dosrać". Nie na tym (tak zakładam) miało polegać funkcjonowanie Racjonalisty. Sama nazwa portalu mówi, że spotykać mają się tu racjonaliści, antyklerykałowie, a w ostatnich czasach portal ten przybiera formę portalu, gdzie bez problemu swoje opinie mogą wystawiać nikczemnicy sprzyjający kościołowi katolickiemu. Zero reakcji, myślicie że minusy wszystko załatwią? Niee. Tacy ludzie są upierdliwi, nie chcą dać za wygraną, a Wy moderatorzy udostępniacie im poletka na sianie bzdur i mistyfikacji, tego co rozum odrzuca! Dlaczego mamy tylu księży ukrytych, stronników KK, którzy Racjonalistę w burdel przemieniają? W dodatku racjonaliści zamiast toczyć rozmowy na wysokim poziomie, zachęcani są do sprzeczek i rozklekotywania swego umysłu przy tematach np: interpretujących Biblię! Do czego nam to jest potrzebne? Racjonalista nie jest już dawnym Racjonalistą. Nie jestem na tym portalu długo, ale kiedy tu pierwszy raz zajrzałam byłam zachwycona, teraz wchodząc na ten portal nasuwają mi się myśli : czy ktoś założy w końcu ciekawy wątek (??) czy będzie dalsza, nieskończona część powieści, której początek dał jakiś wierzący, zabobonny człowiek. Ludzie na Racjonaliście jak muchy do gnoju lecą do wątków, które mogłyby zrobić sensacje jedynie w Ciemnogrodzie. Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono. Stagnacja jest domeną religii i jej wyznawców, my mamy się rozwijać. Przebywając na Racjonaliście zauważam tylko nielicznych, którzy jeszcze myślą: lotrek, jad 11, jkl; , siarkofrut, Alpha Phoenicis, konfolut, Adam Wojtkiewicz, youzwiak, Mariusz Agnosiewicz, Madman. To wszystko co mam do powiedzenia.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
13 na 15 | G.K. (1679 punktów) | Po pierwsze: wolność słowa. Racjonalista w przeciwieństwie do serwisów katolickich daje możliwość wypowiedzenia się myślącym inaczej niż większość tutejszej społeczności. Poza tym jaki były sens istnienia takiego działu jak "Religie", jeśli pisali by w nim tylko ateiści? Jeżeli dyskusje z wierzącymi nie leżą w kręgu Twoich zainteresowań to proszę bardzo, nikt nie każe Ci zaglądać do tego subforum. Po drugie: uważasz, że usuwając kontrowersyjne wątki nagle przybędzie więcej wartościowych tematów? Forum tworzymy my wszyscy, również i Ty. Jeżeli masz do przedyskutowania ciekawy temat o filozofii, to załóż taki wątek i nie narzekaj, że nikt takich nie zakłada. Poza tym, "tych myślących" jest o wiele więcej, chociażby Koraszewski, diogenes, belvedere...
Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
|
|
 | | natalia_88gno (817 punktów) | > Po pierwsze: wolność słowaWolność słowa... Myślałam, że to portal dla niewierzących, tak więc pomyliłam się. > Racjonalista w przeciwieństwie do serwisów katolickich daje możliwość wypowiedzenia się myślącym inaczej niż większość tutejszej społeczności.Nie wiedziałam, że Racjonalista jest serwisem zbierającym różne grupy światopoglądowe  > Poza tym jaki były sens istnienia takiego działu jak "Religie", jeśli pisali by w nim tylko ateiści?Można by rozmawiać np: na temat, która z sekt jest najniebezpieczniejsza. > Jeżeli dyskusje z wierzącymi nie leżą w kręgu Twoich zainteresowań to proszę bardzo, nikt nie każe Ci zaglądać do tego subforum.Takim czymś mogłyby się charakteryzować Interia.pl, Onet.pl itp. Jak już pisałam - dowiedziałam się, że jest to portal dla niewierzących, dlatego się zalogowałam, skoro myliłam się, przykro mi - będę zmuszona zniknąć z tego portalu.  > Po drugie: uważasz, że usuwając kontrowersyjne wątki nagle przybędzie więcej wartościowych tematów?Na tym polega selekcja - zostają najlepsi. > Forum tworzymy my wszyscy, również i Ty.Nie chcę tworzyć forum i podpisywać się swoją osobą pod tym, co do czego nie zgadzam się. Najlepiej żeby Racjonalista.pl zostawiał przygłupów, wyrzucając swoją postawą ateistów.. masz rację. > Jeżeli masz do przedyskutowania ciekawy temat o filozofii, to załóż taki wątek i nie narzekaj, że nikt takich nie zakłada.Obawiam się, że frekwencja byłaby na takim wątku niska - raz : ludzi bardziej interesują wątki pochodzenia katolickiego niż ateistycznego, dwa: na takim wątku pojawiłyby się głosy fanatyków, z czym nie chce mi się użerać. > Poza tym, "tych myślących" jest o wiele więcej, chociażby Koraszewski, diogenes, belvedere...Oczywiście, że "tych myślących" jest więcej. Wypisałam osoby, które pierwszorzędnie utkwiły mi pozytywnie w pamięci. Akurat Koraszewski, diogenes - to Twoja lista. Belvedere zostawiam tu w spokoju, ponieważ cenię jej wypowiedzi mimo, że wierzy. Jest kulturalna i nie tak bardzo zacietrzewiona jak inne osoby wierzące. Jest niegroźna.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
|  | | natalia_88gno (817 punktów) | >Belvedere zostawiam tu w spokoju, ponieważ cenię jej wypowiedzi mimo, że wierzy. Jest kulturalna i nie tak bardzo zacietrzewiona jak inne osoby wierzące. Jest niegroźna. Mogę nawet śmiało powiedzieć, że nie ma nic wspólnego z wierzącymi, jej inteligencja powala nawet czasami ateistę.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
| |  | 1 na 1 | Magda Kowalczyk (711 punktów) | >>Belvedere zostawiam tu w spokoju, ponieważ cenię jej wypowiedzi mimo, że wierzy. Jest kulturalna i nie tak bardzo zacietrzewiona jak inne osoby wierzące. Jest niegroźna. >Mogę nawet śmiało powiedzieć, że nie ma nic wspólnego z wierzącymi, jej inteligencja powala nawet czasami ateistę. > "Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. >natalka_88gno
Ja mam, jak pisalam, bardzo pogodne usposobienie ale z belvedere mam na bakier. Piszesz tu o niej bardzo ciepło więc jako osoba o otwartym umyśle ,poproszę Cię o jakieć przykłady jej wątków gdzie zauważyłaś takie jej cechy jak inteligencja. Piszę to bez cienia złośliwości po prostu chciałabym wiedzieć - bo ja niestety mam trochę inne o belvedere zdanie. Ale być może się mylę.
Nie sztuką jest zgasić pożar, sztuką jest mu zapobiec.
|
|
|  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
> Jest kulturalna i nie tak bardzo zacietrzewiona jak inne osoby wierzące. Jest niegroźna. Twoje oceny ludzi niedparcie przypominają oceny książek dokonywane przez niesławnej pamięci ojca Pirożyńskiego. Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| |  | 3 na 5 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | Co to ma znaczyć, obywatelu placownik? Kwestionujecie zdanie Natalii, żem kurturarna? Baczcie placowniku, co by się Wam kołtun na głowie nie zalągł. Jakem Wiedźma, urok umiem rzucić. Każdy na tym forum, a w pierwszej kolejności Jerzy Adamiak, poświadczy, żem kulturalna, błyskotliwa, przeurocza, fascynująca, itd., mogłabym tak długo wymieniać, ale ja nie o tym chciałam. Zajrzałam na chwilę na stronę, do której link byliście łaskawie zamieścić, ale niewiele przeczytałam, bo jak tylko zobaczę cokolwiek związanego z katolicyzmem, dostaję migreny. Tu wystarczyła litera "o" przed imieniem wspomnianego ojca Pirożyńskiego. Dlatego też wyjaśnijcie, co placownik miał na myśli. Nie zgadzam się z Natalią, żem niegroźna, bom groźna, a jakże. Widzę, że są tu tacy, co mnie ponoć ignorują, a posty me po kryjomu czytają. Wy, obywatelko Kowalczyk, zamiast szukać śladów mej ęteligęcji, powiedzcie mi czy kryzys światowy dotknął również kadry, że PSR musi członków z łapanki brać? I na koniec: ręce precz od Natalii! Ja, wierząca, kopnę każdego, kto ateistkę Natalię nękać będzie. Być takiej potrzeby nie będzie, bo dzielna to dziewczyna i rozgania was po kątach, co mnie cieszy niezmiernie. Aneta Dziwińska
|
|
| | |  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
>jak tylko zobaczę cokolwiek związanego z katolicyzmem, dostaję migreny >Nie zgadzam się z Natalią, żem niegroźna, bom groźna, a jakże. >Ja, wierząca, kopnę każdego, kto ateistkę Natalię nękać będzie
Aż tak ciasno Ci w natalkowej szufladzie? Nie mieścisz się? Będzie musiała, nieboga, obstalować jakąś większą, specjalnie dla Ciebie.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | | |  | -1 na 1 | natalia_88gno (817 punktów) | Pięknie! Moderator pojawia się i znika, by znów poprzekomarzać się z belvedere, tym samym unika odpowiedzi na mój wątek.  Skoro zagościłeś już w tym wątku to wypowiedz się na temat, bo z jakiej racji jesteś moderatorem skoro nie odpowiadasz, gdy ktoś zadaje pytanie skierowane też do Ciebie? Dzięki za pomoc tak w ogóle MODERATORZE. Twa odpowiedź na mój watek bardzo mnie satysfakcjonuje. Jak widać moderatorzy na tym forum są od blokowania kont i bawienia się forum, zamiast pomagać - olewają.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | placownik (17853 punktów) |
> Jak widać moderatorzy na tym forum są od blokowania kont i bawienia się forum, zamiast pomagać - olewają. Konta blokuję bardzo rzadko, od czasu do czasu "bawię się forum", za to dość często krew mnie zalewa. Ostatnio zalała mnie dzięki Twojemu wątkowi O czym 90% katolików nie wie!, a dokładniej dzięki temu, że po zagnaniu Cię w kąt przez księdza katechetę elbrusa8, zabrakło Ci cywilnej odwagi do przyznania się, że nie kiwnęłaś nawet palcem w bucie celem weryfikacji rewelacji, które bezrefleksyjnie poleciłaś, zamieszczając do nich link. Jeśli liczysz na pomoc moderatorów w takich właśnie sytuacjach, to nie dziw się że jej nie otrzymujesz. Pozdrawiam P.S. Klemens Aleksandryjski nigdy nie napisał słów przypisywanych mu w polecanym przez Ciebie tekście. Jeśli się z tym nie zgadzasz, wykaż, że jest inaczej.
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | liliac (147340 punktów) | > zabrakło Ci cywilnej odwagi do przyznania się, że nie kiwnęłaś nawet palcem w bucie celem weryfikacji rewelacji, które bezrefleksyjnie poleciłaś, zamieszczając do nich link. Jeśli liczysz na pomoc moderatorów w takich właśnie sytuacjach, to nie dziw się że jej nie otrzymujesz.Mnie się w tym wątku najbardziej nie spodobała wypowiedź Natalii, że "Antyklerykał nie sięga po dzieła KK, ponieważ to byłoby tylko ujmą w jego edukacji." (dyskusja tyczyła sięgania do źródeł historycznych), a jeszcze bardziej nie spodobało mi się jej święte oburzenie moją (chyba nie niegrzeczną) próbą zakwestionowania tego sądu www.racjonalista.pl/forum.php/s,195015#w196690Wydaje mi się, że tego typu wypowiedzi zrażają osoby postronne do koncepcji racjonalistów bardziej niż nasze rozmowy z odwiedzającymi forum teistami.
|
|
| | | | | |  | -1 na 3 | natalia_88gno (817 punktów) | > Ostatnio zalała mnie dzięki Twojemu wątkowi O czym 90% katolików nie wie!, a dokładniej dzięki temu, że po zagnaniu Cię w kąt przez księdza katechetę elbrusa8, zabrakło Ci cywilnej odwagi do przyznania się, że nie kiwnęłaś nawet palcem w bucie celem weryfikacji rewelacji, które bezrefleksyjnie poleciłaś, zamieszczając do nich link. Jeśli liczysz na pomoc moderatorów w takich właśnie sytuacjach, to nie dziw się że jej nie otrzymujesz.Publiczna próba ośmieszenia mnie? A może zwykła złośliwość? Nikt mnie w kąt nie zagnał. Nie bawię się w odpowiedzi dla niszczycieli wartości, tym bardziej księży, nikt taki nie jest wart tego, bym miała pisać mu jakiekolwiek wyjaśnienia. Dzięki placownik, swoją wypowiedzią właśnie zdeterminowałes mnie do tego, żebym traktowała Racjonalistę.pl barrrdzo poważnie , a może nie Racjonalistę.pl lecz moderatorów. Brak mi słów. Więc komu pomagacie? Może tylko wyselekcjowanemu, zaszczytnemu gronu forumowiczów? www.racjonalista.pl/kk.php/s,473Tutaj daję link potwierdzający słowa Klemensa z Aleksandrii. Możliwe, że ktoś pozamieniał sobie wyrazy w tekście do którego link podałam w moim wątku, ale kontekst pozostał ten sam, o to mi chodziło - jeśli już się przyczepiasz.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
> Nikt mnie w kąt nie zagnał. Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu. > Dzięki placownik, Śmiało możesz odmieniać mój nick. > swoją wypowiedzią właśnie zdeterminowałes mnie do tego, żebym traktowała Racjonalistę.pl barrrdzo poważnie Bardzo poważne traktowanie to chyba nie ślepa wiara w prawdziwość każdego słowa opublikowanego na Racjonaliście? > www.racjonalista.pl/kk.php/s,473> Tutaj daję link potwierdzający słowa Klemensa z Aleksandrii. Możliwe, że ktoś pozamieniał sobie wyrazy w tekście do którego link podałam w moim wątku, ale kontekst pozostał ten sam, o to mi chodziło - jeśli już się przyczepiasz. Ten link niczego, w kwestii prawdziwości cytatu, nie potwierdza. Podaj, proszę, tytuł dzieła, z którego rzekomy cytat pochodzi. To chyba niezbyt wygórowany wymóg, jeśli już się przyczepiam? Pozdrawiam P.S. Plus za trud włożony w odszukanie podlinkowanej przez Ciebie strony. Dobre i to, na początek.
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | | | | | | |  | | natalia_88gno (817 punktów) | > P.S. Plus za trud włożony w odszukanie podlinkowanej przez Ciebie strony. Dobre i to, na początek.
Jak tylko znajdę czas, poszukam skąd pochodzi cytat i podam linka, o ile mi się uda odnaleźć.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
| | |  | | liliac (147340 punktów) | >Zajrzałam na chwilę na stronę, do której link byliście łaskawie zamieścić, ale niewiele przeczytałam, bo jak tylko zobaczę cokolwiek związanego z katolicyzmem, dostaję migreny. Tu wystarczyła litera "o" przed imieniem wspomnianego ojca Pirożyńskiego. >Dlatego też wyjaśnijcie, co placownik miał na myśli.
Zerknęłam nieco dalej i chyba rozumiem palcownika. Dla wspólnego zrozumienia mogę wkleić kilka cytatów z podsumowań dorobku autorów rozmaitych, których rzeczony Pirożyński dokonał celem ułatwienia doboru lektur:
>Tuwim Juljan >Ur. 1894. Reklamowany wielce poeta, który miał rzekomo odrodzić poezję. Jego osławione Czyhanie na Boga robi przykre wrażenie - autor spoufala się z Panem Bogiem, także i rasowego tupetu nie brak. Nic dziwnego, że tego rodzaju "poeta" zajął się satanizmem: Czarna msza.
>Balzac Honore >1799-1850. Płodny powieściopisarz francuski, bystry obserwator i genjalny malarz życia. Jednak pomimo żywego stylu i bujnej wyobraźni, romanse Balzaca odznaczają się wielkim brakiem - niema w nich głębszej myśli. Ślizgają się po wierzchu i mimo pozornej prawdy psychologicznej nie docierają do wnętrza duszy ludzkiej. Niema też głębszego podkładu etycznego: autor poza ziemią nic nie widzi i dlatego jego horyzont myślowy jest taki ciasny, a atmosfera powieści taka duszna
>Amicis Edmund >Ur. 1846. Popularny pisarz włoski, także i u nas znany ze swych opowiadań szkolnych: Serce - dużo podniosłych myśli o miłości bliźniego, o poczuciu obowiązku i t. p., ale nie ma w nich Pana Boga. Aby ten brak zapełnić autor wprowadza bałwochwalczy kult Italji.
>Shaw Bernard >Ur. 1856. Dramaturg i powieściopisarz angielski o socjalistycznych poglądach, ateusz i cynik. Dyletant, niby powieść, niby spowiedź autora z własnych przekonań antyreligijnych i antyspołecznych; niezdrowe. św. Joanna, Shaw uważa świętą Joannę d'Arc za zwyczjną istotę, bez cech nadprzyrodzonych, walczącą o prawo do wolności osobistej.
>Sienkiewicz Henryk >1846-1916. Największy powieściopisarz polski. Wczuł się jak nikt przed nim i nikt po nim w psychikę narodu polskiego i odkrył w niej dwa zasadnicze pierwiastki: przywiązanie do Kościoła katolickiego i miłość ojczyzny. Śledząc historję ubiegłych wieków i obserwując bacznie współczesne życie, zrozumiał, że ostoją polskości jest rodzina oparta na zasadach chrześcijańskich. Stąd hasłem jego twórczości od lat dojrzałych aż do końca życia był Kościół, ojczyzna i rodzina. To jest jego wielką nieśmiertelną zasługą wobec Boga i Polski, że wskazywał narodowi polskiemu właściwą drogę, po której kroczyć powinien. Zasługi tej nie potrafi zmniejszyć przykry fakt, że obecnie, kiedy nastąpiło przewartościowanie wszelkich wartości, a zwłaszcza tradycji, Sienkiewicz nie znajduje uznania wśród radykalnej, ateuszowsko nastrojonej części społeczeństwa. ...
Placowniku- ta strona to "na poważnie" pisana? Czy to kpina jakaś? Bo trudno mi uwierzyć w poważne intencje autora.
|
|
6 na 10 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | >To wszystko co mam do powiedzenia.
To i tak sporo. Jak na Ciebie.
fides ex necessitate esse non debet
|
|
 | 7 na 7 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >To i tak sporo. Jak na Ciebie.
Zgadzam się. Jak na bardzo młodą osobę, jaką jest Natalia, to sporo. Natalia to idealistka, w której żar rewolucyjny płonie. Godny podziwu to żar, podsycać go należy, nie gasić. Taka aktywistka to skarb dla każdej organizacji. Miły jest dla mnie widok młodego człowieka rozpalonego gorączką działania. Natalia ma swój cel i konsekwentnie do niego dąży. To nie jest cel związany z jej życiem osobistym. To cel większego kalibru, oddziałujący na masy, któremu ona życie osobiste jest gotowa poświęcić. Aneta Dziwińska
|
|
|  | 1 na 3 | checkmate (1197 punktów) | >Natalia to idealistka, w której żar rewolucyjny płonie. Godny podziwu to żar, podsycać go należy, nie gasić. >Taka aktywistka to skarb dla każdej organizacji. Miły jest dla mnie widok młodego człowieka rozpalonego gorączką działania. >Natalia ma swój cel i konsekwentnie do niego dąży. To nie jest cel związany z jej życiem osobistym. To cel większego kalibru, oddziałujący na masy, któremu ona życie osobiste jest gotowa poświęcić. >Aneta Dziwińska
Pyszne, wyborne... Zupełnie jakbym czytał opinię ojca Rydzyka o świeżym, ale obiecującym kleryku. Teraz rozumiem, dlaczego wierzący uważają ateistów za wierzących w nieistnienie Boga . Już to napisałem przy innej okazji: Dlaczego nie przeżyć swojego życia z dystansem do rzeczywistości, bez poczucia wiekopomnej misji do spełnienia?
|
|
| |  | 4 na 4 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >Dlaczego nie przeżyć swojego życia z dystansem do rzeczywistości, bez poczucia wiekopomnej misji do spełnienia?
Przeżyj tak swoje życie, dlaczego nie? Weź jednak pod uwagę fakt, że inni żyją, by działać, zmieniać, realizować ideały z pożytkiem dla innych. Nie trzeba od razu mieć "wiekopomnej misji", budować barykady. Wystarczy walczyć z tym, co nas samych ogranicza, uwiera, przeszkadza w spełnieniu się. Aneta Dziwińska
|
|
| |  | -1 na 1 | natalia_88gno (817 punktów) | > >Natalia to idealistka, w której żar rewolucyjny płonie. Godny podziwu to żar, podsycać go należy, nie gasić.> >Taka aktywistka to skarb dla każdej organizacji. Miły jest dla mnie widok młodego człowieka rozpalonego gorączką działania.> >Natalia ma swój cel i konsekwentnie do niego dąży. To nie jest cel związany z jej życiem osobistym. To cel większego kalibru, oddziałujący na masy, któremu ona życie osobiste jest gotowa poświęcić.> >Aneta Dziwińska> Pyszne, wyborne...> Zupełnie jakbym czytał opinię ojca Rydzyka o świeżym, ale obiecującym kleryku.> Teraz rozumiem, dlaczego wierzący uważają ateistów za wierzących w nieistnienie Boga .> Już to napisałem przy innej okazji:> Dlaczego nie przeżyć swojego życia z dystansem do rzeczywistości, bez poczucia wiekopomnej misji do spełnienia?TO MISJA ATEOLOGICZNA PROSZĘ PANA !  NIE MAM ZAMIARU PATRZEĆ JAK OSOBY WIERZĄCE SIĘ MĘCZĄ. NIE BĘDĘ SIEDZIAŁA Z ZAŁOŻONYMI RĘKOMA I PODZIWIAŁA PIELGRZYMEK DO SANKTUARIÓW. KAŻDY ATEISTA POWINIEN MIEĆ W SOBIE OCHOTĘ DO "NAPRAWIANIA" ŚWIATA. NIE MA W TYM NIC ZŁEGO, OCZYWIŚCIE NIE MAM ZAMIARU ROBIĆ NIC CO MOGŁOBY ODBIĆ SIĘ NA MOIM ŻYCIU PRYWATNYM, GDYBY KAŻDY ATEISTA TĘ ODROBINĘ SWOICH ZAŁOŻEŃ WNOSIŁ DO SPOŁECZEŃSTWA BYŁOBY WSZYSTKIM ŁATWIEJ. ALE WIĘKSZOŚĆ NADSTAWIA PRZYSŁOWIOWE "TYŁKI" I MA W NOSIE LOSY SWOJEGO POTOMSTWA. Mam nadzieję, że moje dzieci w wieku 20 lat będą widziały Polskę ateistyczną. I nie są to brednie. Jeśli świat ma być wolny, piękny, naturalny, kręcący się siłą życia, ktoś musi to zacząć i musi mieć to swoich kontynuatorów. Nie mówię tu o sobie jak osobie która coś zaczyna, bo cieszę się, że to co sobie założyłam wypełniam jako taki "kontynuator" np: Jana Mesliera.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
| | |  | 1 na 1 | checkmate (1197 punktów) | > TO MISJA ATEOLOGICZNA PROSZĘ PANA ! NIE MAM ZAMIARU PATRZEĆ JAK OSOBY WIERZĄCE >SIĘ MĘCZĄ.No to robisz to samo co teisci (tylko w druga strone). > NIE BĘDĘ SIEDZIAŁA Z ZAŁOŻONYMI RĘKOMA I PODZIWIAŁA PIELGRZYMEK DO SANKTUARIÓW.Ja też nie podziwiam, choć kiedyś sam odbyłem takową (Lublin-Częstochowa). > KAŻDY ATEISTA POWINIEN MIEĆ W SOBIE OCHOTĘ DO "NAPRAWIANIA" ŚWIATA.I tu mamy problem - różni ludzie widzą inne usterki. > NIE MA W TYM NIC ZŁEGO, OCZYWIŚCIE NIE MAM ZAMIARU ROBIĆ NIC CO MOGŁOBY ODBIĆ SIĘ >NA MOIM ŻYCIU PRYWATNYM, GDYBY KAŻDY ATEISTA TĘ ODROBINĘ SWOICH ZAŁOŻEŃ WNOSIŁ DO >SPOŁECZEŃSTWA BYŁOBY WSZYSTKIM ŁATWIEJ.Czyżby? Wierzącym też? > ALE WIĘKSZOŚĆ NADSTAWIA PRZYSŁOWIOWE "TYŁKI" I MA W NOSIE LOSY SWOJEGO POTOMSTWA. >Mam nadzieję, że moje dzieci w wieku 20 lat będą widziały Polskę ateistyczną. I nie >są to brednie.Rozumiem siłe wiary, ale...spróbuj pomyśleć na chłodno. Do czego potrafią doprowadzić emocje możemy podziwiać na Bliskim Wschodzie, mogliśmy to zobaczyć gdy zmarł papież itd. > Jeśli świat ma być wolny, piękny, naturalny, kręcący się siłą życia, ktoś musi to zacząć i musi mieć to swoich kontynuatorów. Nie mówię tu o sobie jak osobie która coś zaczyna, bo cieszę się, że to co sobie założyłam wypełniam jako taki "kontynuator" np: Jana Mesliera.Natalka, młodość ma swoje prawa i marzenia, postępuj zgodnie z sumieniem. Pozdrawiam.
|
|
|  | | Adamiak (36436 punktów) | > To nie jest cel związany z jej życiem osobistym. To cel większego kalibru, oddziałujący na masy, któremu ona życie osobiste jest gotowa poświęcić. Tylko zgryźliwa ironia tekstu może być uzasadnieniem tak błędnej "diagnozy".
|
|
| |  | 3 na 3 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >"diagnozy".
Wyście, Adamiak, musieli się w dzieciństwie często w "doktora" bawić. Gdybym miała być zgryźliwa, w sensie uszczypliwa, to wobec Was. Natalia jest autentyczna. Wy natomiast się kreujecie. Aneta Dziwińska
|
|
| | |  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | > >"diagnozy".> Wyście, Adamiak, musieli się w dzieciństwie często w "doktora" bawić. Twoje projekcje, belvederciu, są znamienne. 14.pl/Projekcja> Gdybym miała być zgryźliwa, w sensie uszczypliwa, to wobec Was. Jeszcze bardziej...?  > Natalia jest autentyczna. Wy natomiast się kreujecie. Nie skusiłaś się na podpis: bezpretensjonalna Aneta Dziwińska...?
|
|
|  | 2 na 2 | Adamiak (36436 punktów) | > Natalia to idealistka, w której żar rewolucyjny płonie. Godny podziwu to żar, podsycać go należy, nie gasić.> Taka aktywistka to skarb dla każdej organizacji. Miły jest dla mnie widok młodego człowieka rozpalonego gorączką działania.> Natalia ma swój cel i konsekwentnie do niego dąży. To nie jest cel związany z jej życiem osobistym. To cel większego kalibru, oddziałujący na masy, któremu ona życie osobiste jest gotowa poświęcić.Ten post w kontekście wątku, konwencji portalu oraz twojej dotychczasowej "twórczości", belvederciu, kojarzy mi się z jakimś płomiennym przemówieniem nad grobem Pawlika Morozowa, wygłoszonym przez skacowanego politruka tuż po tygodniowym pijaństwie z Waldemarem "Majorem" Frydrychem i tylko przez pomyłkę (z powodów jw). wygłoszonym w czasie teraźniejszym.
|
|
 | 3 na 3 | natalia_88gno (817 punktów) | >>To wszystko co mam do powiedzenia. > To i tak sporo. Jak na Ciebie. Panie Mentrak. Wyjątkowo Pana nie lubię. Jak widać wątek adresowany był do MODERATORÓW. Pan nim chyba nie jest. Tak więc, jeśli nie potrafi Pan wnieść nic w rozmowę, a tylko wynosić na horyzont własne niedowartościowanie zwane mniemaniem - proszę się nie udzielać w wątkach, które zakładam.
> fides ex necessitate esse non debet Buon'umore, Signore.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
12 na 14 | Magda Kowalczyk (711 punktów) | A ja bardzo sobie chwalę Racjonalistę. Na forum powinna by różnorodnośc - i różnica poglądów ją wprowadza. A takie osoby ja Nabuko można ignorowac. Ale osoby o odmiennych poglądach prowokują do poszukiwań. A jezeli nie ma czegoś ciekawego na Forum to poleciam artykuly na głównej stronie są megaciekawe.
Nie sztuką jest zgasić pożar, sztuką jest mu zapobiec.
|
|
 | 1 na 1 | natalia_88gno (817 punktów) | >A ja bardzo sobie chwalę Racjonalistę. Również cenię Racjonalistę. >Na forum powinna by różnorodność - i różnica poglądów ją wprowadza. Zgadzam się, że na forum powinna być różnorodność, ale ja zakładałam, że Racjonalista to portal gdzie są tylko niewierzący. Takiego portalu szukałam, a Racjonalistę przedstawia się w ten sposób, więc jest to niezgodne z realiami.
>A takie osoby ja Nabuko można ignorować. Można, ale po co nawet przez przypadek czytać bzdury, które nie są nikomu potrzebne?
>Ale osoby o odmiennych poglądach prowokują do poszukiwań. Moje poszukiwania zaczynają się tam gdzie kończy się wiara, a zaczyna solidny ateizm.
>A jezeli nie ma czegoś ciekawego na Forum to poleciam artykuly na głównej stronie są megaciekawe. W taki razie do czego jest forum? Do tego, by "czekać" aż w końcu się coś pojawi, czy od tego by tempo megaciekawych wątków wzrastało, a nie wręcz zanikało.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
|  | 8 na 8 | Magda Kowalczyk (711 punktów) | > >A ja bardzo sobie chwalę Racjonalistę.> Również cenię Racjonalistę.> >Na forum powinna by różnorodność - i różnica poglądów ją wprowadza.> Zgadzam się, że na forum powinna być różnorodność, ale ja zakładałam, że Racjonalista to portal gdzie są tylko niewierzący. Takiego portalu szukałam, a Racjonalistę przedstawia się w ten sposób, więc jest to niezgodne z realiami.> >A takie osoby ja Nabuko można ignorować.> Można, ale po co nawet przez przypadek czytać bzdury, które nie są nikomu potrzebne?> >Ale osoby o odmiennych poglądach prowokują do poszukiwań.> Moje poszukiwania zaczynają się tam gdzie kończy się wiara, a zaczyna solidny ateizm.> >A jezeli nie ma czegoś ciekawego na Forum to poleciam artykuly na głównej stronie są megaciekawe.> W taki razie do czego jest forum? Do tego, by "czekać" aż w końcu się coś pojawi, czy od tego by tempo megaciekawych wątków wzrastało, a nie wręcz zanikało.> "Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins.> natalka_88gnoNatalio droga Nie chciałam Cię urazic moją wypowiedzią ale widzę że odmienne zdanie u kogoś bardzo Cię drażni - świadczy o tym ten negatywny glos dla mnie. Trochę mnie to zraziło bo dobry odbiór portalu wynika z mojego dośc pogodnego charakteru. Ja autentycznie bardzo sobie go cenię. Jestem wręcz przez niektórych uważana za wojującą ateistkę ( aktywnie zaangażowałam się w reaktywację łódzkiego PSR, występuję w lokalnych mediach) i nieznoszę religii - więc nie ma między nami różnic, ale będę bronic Racjonalistę bo daje mi dużo wiedzy na tematy światopoglądowe (nie tylko forum ale ono też) Mam swoich ulubienców i na nich sie skupiam a trole olewam i nie tracę na nich czasu.
Nie sztuką jest zgasić pożar, sztuką jest mu zapobiec.
|
|
10 na 10 | Pabloss (4221 punktów) | Natalio trudno się z Tobą nie zgodzić, zwłaszcza że rozmowa z "trolami" to jak rzucanie grochem o ścianę. Cel trola jest zawsze ten sam - pobawić się naszym kosztem, być "jednorazową gwiazdą", która wkurzy jak najwięcej forumowiczów. Ponieważ portal ten jest otwarty dla każdego, dlatego też trudno będzie moderatorom w ramach regulaminu (zakłada wolność słowa) wyrzucać uczestników tylko dlatego, że nas podpuszczają. Prześledziłem sobie wypowiedzi dotychczasowych troli i zauważyłem, że niektórzy z nich początkowo się ukrywali (podszywali pod osoby racjonalnie myślące), a dopiero po rozeznaniu otoczenia zaczęli wypisywać swoje głupoty. W jaki więc sposób utworzyć klucz, który pozwalałby usuwać "trole" mając na uwadze, że każdy ma prawo zabrać głos jeśli oczywiście przejdzie proces rejestracji? Niektóre trole wpadają tu żeby nas ponawracać, co zresztą jest jednym z celów działania kościoła (wierzący ma obowiązek szerzenia praw wiary) ale jest to też miecz obusieczny, gdyż trol wkraczając na nasz teren musi liczyć się z tym, że nie pójdzie mu tak łatwo. My też mamy mozliwość "zaszczepienia" mu pierwiastka racjonalności, choć może to być trudne do uwierzenia czytając wynurzenia dotychczasowych naszych "misjonarzy". Choć jak prześledzimy wypowiedzi naszych troli to widać, że zgrywają mocnych w gębie (wielkich obrońców wiary) ale nikt z nas nie jest w stanie sprawdzić czy oby przypadkiem nie poruszylismy go wewnętrznie. Może zacznie zastanawiać się nad swoją wiarą, zachowaniem itp... widząc, że są ludzie, którzy nie podzielają jego "biblijnych poglądów" i że ateiści, agnostycy, innowiercy to nie żaden mit tylko osoby istniejące w realu (księża straszą dzieci osobami o innym światopoglądzie tak jakby byli oni odpowiednikiem piekła). Dobrze oczywiście byłoby gdyby trole wogóle nie wpadały na ten portal, ale jak widać po ostatnich przygodach z elbrusem8 występują tutaj mechanizmy samoregulujące postaci forumowiczów i ich ocen (+ lub - ), które albo trola żywią dalej albo uśmiercają. Mamy więc w pewnym sensie narzędzie w ręce aby bez moderatorów samoczynnie usuwać nieporządane jednostki - to od nas zależy jak długo żyją pod danym nickiem, a do moderatorów byłaby tylko taka uwaga, żeby ewentualnie jakoś blokowali mozliwość wielokrotnego tworzenia kont na Racjonaliście z pod jednego adresu IP.
|
|
 | | natalia_88gno (817 punktów) | >a do moderatorów byłaby tylko taka uwaga, żeby ewentualnie jakoś blokowali mozliwość wielokrotnego tworzenia kont na Racjonaliście z pod jednego adresu IP. Muszę zaprotestować, ponieważ co w przypadku, gdy z mojego numeru IP korzystam nie tylko ja na tym portalu? Można by jedynie podawać prawdziwe dane (do wglądu moderatorów) i wtedy tyle ile prawdziwych danych tyle może byc kont z jednego adresu IP. Poza tym to niegłupi pomysł, bo raczej taki ksiądz ukryty już za nikogo nie mógłby się podszyć, a prawdziwych danych by nie podał. Osoby które rzeczywiście są tu na Racjonaliście z zamiłowania - nie baliby się podać prawdziwych danych. Wtedy moderatorzy mogliby zweryfikować prawdziwość danych, wiek , miejscowość. Na pewno byłoby to rozwiązanie, które nie przepuszczałoby przez bramy Racjonalisty tylu złośliwych fanatyków. A raczej wierzący nie będą skłonni podać swych danych osobowych.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
|  | 4 na 4 | Adamiak (36436 punktów) | > >a do moderatorów byłaby tylko taka uwaga, żeby ewentualnie jakoś blokowali mozliwość wielokrotnego tworzenia kont na Racjonaliście z pod jednego adresu IP.> Muszę zaprotestować, ponieważ co w przypadku, gdy z mojego numeru IP korzystam nie tylko ja na tym portalu? Jak to co zrobić? Ty, kategorycznie, żarliwie wojująca ateistka o to pytasz?? A gdzie Twoja rewolucyjna bezkompromisowość??? Oczywiście, że natychmiast zablokować ten adres - na pewno ten "ktoś jeszcze" to ksiądz, na pewno!!! Chyba, że bezkompromisowość nie dotyczy Ciebie i Twoich znajomych - to słuszne i sprawdzone postępowanie.  Złośliwi napiszą, że to kumoterstwo, ale nie wierzyłbym im, złośliwych (tzn: myślących inaczej) olewamy i po olaniu blokujemy im IP.  > Można by jedynie podawać prawdziwe dane (do wglądu moderatorów) i wtedy tyle ile prawdziwych danych tyle może byc kont z jednego adresu IP. Poza tym to niegłupi pomysł, bo raczej taki ksiądz ukryty już za nikogo nie mógłby się podszyć, a prawdziwych danych by nie podał. Osoby które rzeczywiście są tu na Racjonaliście z zamiłowania - nie baliby się podać prawdziwych danych. Wtedy moderatorzy mogliby zweryfikować prawdziwość danych, wiek , miejscowość. Na pewno byłoby to rozwiązanie, które nie przepuszczałoby przez bramy Racjonalisty tylu złośliwych fanatyków. A raczej wierzący nie będą skłonni podać swych danych osobowych. Jakbym scenariusz "Misia 5" czytał: sprawdzić, czy nie ksiądz...  > "Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. Nie ufasz tezie Rysia Dawkinsa???  P.S. Sprawdzić czy Dawkins jest RACJONALISTĄ z zamiłowania, jeśli nie - zabronić jego cytowania.
|
|
|  | 1 na 1 | Elka I Ponura (7473 punktów) | > Można by jedynie podawać prawdziwe dane (do wglądu moderatorów) i wtedy tyle ile prawdziwych danych tyle może byc kont z jednego adresu IP. Poza tym to niegłupi pomysł, bo raczej taki ksiądz ukryty już za nikogo nie mógłby się podszyć, a prawdziwych danych by nie podał. Osoby które rzeczywiście są tu na Racjonaliście z zamiłowania - nie baliby się podać prawdziwych danych. Wtedy moderatorzy mogliby zweryfikować prawdziwość danych, wiek , miejscowość.Hm, chyba nie do końca. Ja jestem w trakcie wewnętrznej walki o wpisanie się na LAIA... W zasadzie wszystko się zgadza - jestem ateistką, nawet pełnoletnia już od dłuższego czasu jestem i samodzielna..  Tylko żeby nie ta moja paranoja na temat podawania danych osobowych w internecie... takie skrzywienie zawodowe, przypuszczam - specjalizacja bezpieczeństwo międzynarodowe i terroryzm.  No nie mogę się chwilowo przełamać.
and that's it.
|
|
11 na 13 | qF3r (0 punktów) | > Jestem oburzona !!A ja rozbawiony. Ubawiła mnie idea forum jako ochronki w której racjonalista jako to dziecię miałby być strzeżony przed niecnym "zachęcaniem" "nikczemników". Może zbyt optymistycznie, ale założyłem sobie, że racjonalista swój rozum ma i potrafi odróżnić dyskusję bezproduktywną od wartościowej bez pomocy moderacji. > Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono.Jako ateista bez dodatków...pozdrawiam
|
|
 | | natalia_88gno (817 punktów) | > >Jestem oburzona !!> A ja rozbawiony.Świetnie  > Ubawiła mnie idea forum jako ochronki w której racjonalista jako to dziecię miałby być strzeżony przed niecnym "zachęcaniem" "nikczemników".A mnie bawi Twoje podejście do tematu. > Może zbyt optymistycznie, ale założyłem sobie, że racjonalista swój rozum ma i potrafi odróżnić dyskusję bezproduktywną od wartościowej bez pomocy moderacji.Skoro tak uważasz. To dlaczego wszyscy, którzy słyszą o Racjonaliście kojarzą go z portalem dla niewirzących? Wielu moich znajomych ateistów wyraziło taką opinię, że nie zalogują sie na Racjonaliście choćby ze względu na to, że mówi się, że to portal niewierzących, a goszczą tu fanatycy i bezproduktywne rozmowy widnieją na łamach Racjonalisty. Być może takich osób jest więcej, więc zobaczmy ilu ateistów Racjonalista traci... > >Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono.> Jako ateista bez dodatków...pozdrawiam  Jako ateista bez dodatków jesteś jałowym ateistą jak dla mnie.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
|  | 4 na 4 | qF3r (0 punktów) |
> Skoro tak uważasz. To dlaczego wszyscy, którzy słyszą o Racjonaliście kojarzą go z portalem dla niewirzących? Wielu moich znajomych ateistów wyraziło taką opinię, że nie zalogują sie na Racjonaliście choćby ze względu na to, że mówi się, że to portal niewierzących, a goszczą tu fanatycy i bezproduktywne rozmowy widnieją na łamach Racjonalisty. Być może takich osób jest więcej, więc zobaczmy ilu ateistów Racjonalista traci...Nie chce mi się rozpisywać, bo i już inni pisali np o swobodzie wypowiedzi. Rzucę tylko cytatem z Woltera, patrona portalu Racjonalista.pl: Cytat: Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć.
> Być może takich osób jest więcej, więc zobaczmy ilu ateistów Racjonalista traci...Nie wiem ilu traci, wiem natomiast na pewno, że starci przynajmniej jednego jeśli stanie się portalem wykopującym za drzwi tych których poglądy odbiegają zanadto od "jedynego właściwego kursu". > Jako ateista bez dodatków jesteś jałowym ateistą jak dla mnie.Cytat: Ateizm - pogląd zaprzeczający istnieniu Boga Cytat:Ateista - zwolennik ateizmu, osoba nie wierząca w Boga Uwielbiam tę jałowość ścisłe etymologicznych znaczeń.
|
|
| |  | -1 na 1 | natalia_88gno (817 punktów) | > >Skoro tak uważasz. To dlaczego wszyscy, którzy słyszą o Racjonaliście kojarzą go z portalem dla niewierzących? Wielu moich znajomych ateistów wyraziło taką opinię, że nie zalogują sie na Racjonaliście choćby ze względu na to, że mówi się, że to portal niewierzących, a goszczą tu fanatycy i bezproduktywne rozmowy widnieją na łamach Racjonalisty. Być może takich osób jest więcej, więc zobaczmy ilu ateistów Racjonalista traci...> Nie chce mi się rozpisywać, bo i już inni pisali np o swobodzie wypowiedzi.> Rzucę tylko cytatem z Woltera, patrona portalu Racjonalista.pl:> Cytat: Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. Nie o to mi chodziło. > >Być może takich osób jest więcej, więc zobaczmy ilu ateistów Racjonalista traci...> Nie wiem ilu traci, wiem natomiast na pewno, że starci przynajmniej jednego jeśli stanie się portalem wykopującym za drzwi tych których poglądy odbiegają zanadto od "jedynego właściwego kursu".W takim razie niech Racjonalista nie podaje się za portal ateistów, agnostyków - ogólnie niewierzących tylko za portal goszczący religie świata oraz innowierców. > >Jako ateista bez dodatków jesteś jałowym ateistą jak dla mnie.> Cytat:Ateizm: >pogląd zaprzeczający istnieniu Boga lub odrzucający wiarę religijną > Cytat:Ateista: >zwolennik ateizmu, osoba nie wierząca w Boga Radykalizm u ateisty to prawdziwy ateizm. Z takim podejściem jak Twoje, niby ateistyczne możesz sobie w nosie podłubać, bo zezwolisz na to żeby katolik naskoczył Ci na głowę.
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
| | |  | 7 na 7 | qF3r (0 punktów) |
> W takim razie niech Racjonalista nie podaje się za portal ateistów, agnostyków - ogólnie niewierzącychA gdzie się niby za taki podaje? Szukam i szukam, ale słowa nie widzę o tym że to portal tylko dla niewierzących. > tylko za portal goszczący religie świata oraz innowierców.Na tym portalu większość to raczej niewierzący. A że wpadają na forum wierzący i niektórzy czasem zostają, to jeszcze nie zmienia charakteru portalu. > Radykalizm u ateisty to prawdziwy ateizm.Cóż, prywatna definicja, jakich wiele. > Z takim podejściem jak Twoje, niby ateistyczne możesz sobie w nosie podłubać, bo zezwolisz na to żeby katolik naskoczył Ci na głowę.Jakim podejściem? Ateizm to tylko ateizm, ni mniej ni więcej niż negacja teizmu. Wszelkie inne ateizmy śmakie i owakie powstają poprzez doklejenie przymiotnika w warstwie językowej i jakiegoś innego poglądu lub kilku poglądów w warstwie ideologicznej. Nigdy nie zrozumiem tego pędu do czynienia sobie z tak wąskiego pojęcia jak ateizm sztandaru i upychania pod nim czego popadnie. Co do tego naskakiwania to wnioskuje, że Ty tu gdzieś widzisz jakieś dwa obozy w stanie permanentnej wojny. Wredny Katol tylko wypatruje wystarczająco mało radykalnego ateisty żeby mu zdradziecko naskoczyć na głowę. Takiej słabszej sztuki w stadzie  Tak sobie myślę, że lepiej by było w ogóle sobie nie pozwalać naskakiwać, nawet "naszym"
|
|
|  | 8 na 8 | Adamiak (36436 punktów) | > >Może zbyt optymistycznie, ale założyłem sobie, że racjonalista swój rozum ma i potrafi odróżnić dyskusję bezproduktywną od wartościowej bez pomocy moderacji.> Skoro tak uważasz. To dlaczego wszyscy, którzy słyszą o Racjonaliście kojarzą go z portalem dla niewirzących? Dlatego, że Polska to wolny kraj. > Wielu moich znajomych ateistów wyraziło taką opinię, że nie zalogują sie na Racjonaliście choćby ze względu na to, że mówi się, że to portal niewierzących, a goszczą tu fanatycy i bezproduktywne rozmowy widnieją na łamach Racjonalisty. Wolno im, bo Polska to ... > Być może takich osób jest więcej, więc zobaczmy ilu ateistów Racjonalista traci... A ilu tolerancyjnych racjonalistów "pozyskuje"? > Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono. Proponuję organizować co pół roku czystkę na forum w połączeniu z łapanką nowych, słusznych i walecznych ATEISTÓW.
|
|
15 na 17 | Satyr (4285 punktów) | > DO MODERATORÓW.> Moderatorzy, gdzie Wy jesteście?Jest piękna pogoda w kraju, więc pewnie na spacerze. Później coś poczytają, wyluzują, i popiszą na forum bez zaciekłości i zacietrzewienia  > bez problemu swoje opinie mogą wystawiać nikczemnicy sprzyjający kościołowi katolickiemu.Tu parsknąłem śmiechem. Jesteś socjalistką? To zrefunduj mi proszę płyn do mycia ekranu  > Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono.O tak, żeby było miło i przyjemnie - stworzyć kółeczko wzajemnej adoracji. Świat zostanie odmalowany w czarno-białe barwy, spokój psychiczny zapewniony, wrogowie jasno zidentyfikowani - poczucie bezpieczeństwa jak w pozycji embrionalnej. A potem - dalejże, klapki na oczka i naprzód!  Wymieniłaś kilka osób myślących. Skoro tak, to znaczy, że reszta powinna wylecieć, a forum powinno być forum dla owych kilku osób, tak? Znaczy się - dla tych kilku, no i Ciebie, która im powie, co to znaczy "myśleć", coby się owieczki same nie pogubiły..?  Pozdrawiam!
|
|
2 na 2 | keymak (3379 punktów) | Wystarczy nieco poczekać i wszystko wróci do normy. Wydaje mi się że ostatnio przybyło nieco fanatyków religijnych i zwykłych troli z powodu artykułu jaki niedawno ukazał się na racjonaliście. Chodzi oczywiście o: List polskiego ucznia. Bałagan jaki robią tutaj fanatycy religijni już za chwile minie, a efekt publikacji artykułu pozostanie w pamięci wszystkich o wiele dłużej. Pozdrawiam
|
|
4 na 4 | Z Szałajski (163 punktów) | Nie dziwię się Twojemu oburzeniu Natalko. Sam, czytając post niesławnego nabuka odczuwałem atawistyczną chęć złapania za kość mamuta, lub podobny "argument"... Ale jesteśmy racjonalistami i możemy podejść do sprawy mniej emocjonalnie. Jeśli ktoś (jak ów nabuko) chce kompromitować się ordynarnym tekstem- ma do tego prawo.Z pewnością jego wypowiedż sprawiła Ci przykrość, lecz obowiązuje nas wolność wypowiedzi. Zauważ, że świadczy to o nim, nie o Tobie. Poparłbym, natomiast , pomysł zablokowania możliwości zakładania konta pod nowym nickiem. Za bardzo teksty nabuka przypominają mi wypociny niejakiego Lewandowskiego.
|
|
 | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) | >Za bardzo teksty nabuka przypominają mi wypociny niejakiego Lewandowskiego. A dokładniej: Lewandowski vel Gonzo
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
4 na 4 | Robert Zawecki (4718 punktów) | Z zasady nie udzielam się w działach ideologicznych, ale zainspirowany Waszym oburzeniem przejrzałem wątek biblijny nabuko i... jestem zszokowany sposobem w jaki traktuje swoich interlokutorów. Zwłaszcza nie podoba mi się przesuwanie wątków krytycznych do "bazgrołów". Takie postępowanie gwałci moją wolnościową duszę i przypomina praktyki z totalitarnych forów. W pierwszym odruchu chciałem mu napisać, co o tym myślę, ale nie wiem, czy nie byłoby to karmieniem trolla. Dyskutujemy czy ignorujemy nabuko?
|
|
 | 3 na 3 | jad11 (18783 punktów) | >Dyskutujemy czy ignorujemy nabuko? Od czasu mojej dłuższej z nim pogadanki nie dyskutuję.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
 | 1 na 1 | metsys (1088 punktów) | > W pierwszym odruchu chciałem mu napisać, co o tym myślę, ale nie wiem, czy nie byłoby to karmieniem trolla. Dyskutujemy czy ignorujemy nabuko?
Najsłuszniejszym rozwiązaniem jest ignorancja. Sam zabrałem niepotrzebnie głos odpowiadając na posty kilku kreacjonistów i wierzących w nadziei na konstruktywną dyskusję. Sądziłem nawet, że niektórzy mogliby okazać się ciekawymi dyskutantami, ale szybko zszedłem na Ziemię i przestałem karmić owych troli. Całkiem przyjemną wierzącą okazała się być anna, ale doszła chyba do słusznego wniosku o całkowitej nieskuteczności teologi katolickiej w konfrontacji z ateizmem, a szczególnie tym zrodzonym na gruncie, właśnie, Kościoła Katolickiego.
jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
|
|
|  | 8 na 8 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | >Najsłuszniejszym rozwiązaniem jest ignorancja.
W omawianym przypadku bardziej zasadne wydaje się być ignorowanie. Aneta Dziwińska
|
|
| |  | | metsys (1088 punktów) | >>Najsłuszniejszym rozwiązaniem jest ignorancja. >W omawianym przypadku bardziej zasadne wydaje się być ignorowanie. >Aneta Dziwińska >
Fakt. Obowiązkowy plus za spostrzegawczość. Pozdrawiam.
jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
|
|
| |  | Habari (247 punktów) (zablokowany) | >Aneta Dziwińska zadziwiasz mnie Aneto.
"Dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie zyje tylu idiotów" S. Lem
|
|
 | 7 na 7 | Adamiak (36436 punktów) | > Dyskutujemy czy ignorujemy nabuko? Ja dyskutuję z kim chcę - ignoruję na tej samej zasadzie. Nie jestem tu za karę, ale zawsze byłem inny...
|
|
-1 na 1 | piątek (1035 punktów) | A ja tam ich lubię, zawsze dobrze jest mieć pod ręką coś czym można się podetrzeć.
"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
|
|
5 na 5 | Bartek Górecki (1514 punktów) | Trolle typu nabuko dobrze się bawią, wkurzając Racjonalistów (lubią to nawet z rozbrajającą szczerością na forum przyznać) i tylko od Ciebie zależy czy pozwolisz im na zabawę Twoim kosztem. Ograniczanie wolności słowa nie jest racjonalnym rozwiązaniem. Racjonalista.pl daje szansę na dialog ateiści - teiści, przełamanie wzajemnych uprzedzeń i stereotypów. Bardziej hermetyczne jest forum.apostazja.pl tam w regulaminie stoi Wszelkie wypowiedzi "nawracające", będą traktowane jako trolling - polecam!
Pozdrawiam
"Sensem świata jest oddzielenie życzenia od faktu" K. Gödel
|
|
 | Habari (247 punktów) (zablokowany) | >Trolle typu nabuko dobrze się bawią, wkurzając Racjonalistów (lubią to nawet z rozbrajającą szczerością na forum przyznać) i tylko od Ciebie zależy czy pozwolisz im na zabawę Twoim kosztem. Mnie jakoś nie przeszkadzają,a o wkurzaniu to już w ogóle nie ma mowy. Niech sobie piszą, dla mnie to takie maskotki forum.
"Dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie zyje tylu idiotów" S. Lem
|
|
3 na 3 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | >Sama nazwa portalu mówi, że spotykać mają się tu racjonaliści, antyklerykałowie, a w >ostatnich czasach portal ten przybiera formę portalu, gdzie bez problemu swoje opinie >mogą wystawiać nikczemnicy sprzyjający kościołowi katolickiemu.
Natalio, zauważ, że racjonalista to człowiek tolerancyjny, z wysoką kulturą osobistą, wiedzą i inteligencją. Katolik bardzo rzadko posiada owe cechy (oczywiście chodzi mi o głęboko zacietrzewionego- sama bowiem znam inteligentnych liberalnych katolików), a do ludzi o przeciwnych poglądach kieruje się agresją i co za tym idzie, jak to sama ujęłaś, "dosrywa" im przy każdej wypowiedzi, jakiej są autorami. Naszym zadaniem, zadaniem racjonalistów, jest kierowanie się głównie właśnie kulturą osobistą i tolerancją. Oczywiście, zachowań trolli nie należy tolerować, ale największym dla nich ciosem jest ignorancja, bo ta w przewadze boli najbardziej i to właśnie ona jest chyba najwłaściwszym rozwiązaniem. Sama wielokrotnie się z takimi trollami przekomarzałam na innych portalach, które nadgryzione ich nagannym zachowaniem, stawały się śmietniskiem pełnym wulgaryzmów i nic nie znaczących dyskusji. Rozwija się to z każdym kolejnym "karmieniem trolla"; Oni uwielbiają wpisy typu "wygonić trollii!" lub "muszę zrezygnować z portalu", bo odczuwają dzięki temu niezwykłą satysfakcję- wygrywają wojnę. Dyskusja z nimi to nie dyskusja, a raczej prowadzenie monologu. Nie należy takim delikwentom odpisywać, a po prostu ignorować. Prędzej czy później "trollowanie" im się znudzi. Trzeba zawsze przygotować się przy tworzeniu jakiegokolwiek portalu, że nie zawsze będzie on w stanie rozkwitu. Prędzej czy później dokopie się ktoś, kto będzie starał się zepsuć ład i porządek. Nie marnuj swojej nieprzeciętnej inteligencji na trolli. To zdecydowanie nie jest tego warte.
Pozdrawiam serdecznie rówieśniczkę.
|
|
 | 4 na 4 | jad11 (18783 punktów) | > Oczywiście, zachowań trolli nie należy tolerować, ale największym dla nich ciosem jest ignorancja, bo ta w przewadze boli najbardziej Ola, raczej ignorowanie, nie ignorancja
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
|  | 1 na 1 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | > Ola, raczej ignorowanie, nie ignorancjaDziękuję panu Jad11 za czuwanie nad moim słownictwem  Oczywiście chodziło mi o ignorowanie.
|
|
3 na 3 Habari (247 punktów) (zablokowany) | >DO MODERATORÓW. >Moderatorzy, gdzie Wy jesteście? siedzą w domach, przed komputerami, poza tym pewnie też pracują. >Chyba zrezygnuję z tego portalu jeśli dalej będą się pojawiały tu takie osoby jak nabuko. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. Nie robisz nikomu łaski pisząc na forum.
>Nie na tym (tak zakładam) miało polegać >funkcjonowanie Racjonalisty. Oho, kolejna która wie na czym miało polegać funkcjonowanie racjonalisty. >Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono. I z racji owego radykalizmu powinnaś zniknąć z tego portalu szybciej niż misjonarze. >Stagnacja jest domeną religii i jej wyznawców, my mamy się rozwijać. No to się rozwiń... >To wszystko co mam do
A kogo interesuje co masz do powiedzenia.
"Dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie zyje tylu idiotów" S. Lem
|
|
 | | piątek (1035 punktów) | trochę nie wyszły ci te pseudo cięte riposty.
"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
|
|
 | | natalia_88gno (817 punktów) |
>>Chyba zrezygnuję z tego portalu jeśli dalej będą się pojawiały tu takie osoby jak nabuko. >Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. Nie robisz nikomu łaski pisząc na forum.
Rzeczywiście.
>>Nie na tym (tak zakładam) miało polegać >>funkcjonowanie Racjonalisty. >Oho, kolejna która wie na czym miało polegać funkcjonowanie racjonalisty. Nie, może ty wiesz?
>>Jako radykalna ateistka proszę by coś z tym zrobiono. >I z racji owego radykalizmu powinnaś zniknąć z tego portalu szybciej niż misjonarze.
Na razie nie mam zamiaru, decyduj o sobie kolego.
>>Stagnacja jest domeną religii i jej wyznawców, my mamy się rozwijać. >No to się rozwiń...
Ja się rozwijam, zależało mi tylko na tym, by Racjonalista nie spadał z poziomu.
>>To wszystko co mam do >A kogo interesuje co masz do powiedzenia.
A kogo interesuje co ty masz do powiedzenia? Nie ruszają mnie komentarze osób twojego pokroju. Narka
"Dobór naturalny działa, ponieważ jest to jednokierunkowy mechanizm kumulacji udoskonaleń"- Richard Dawkins. natalka_88gno
|
|
|  | 5 na 5 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
Natalko, rozumiem, że jesteś za antyklerykalizmem? Dla mnie antyklerykalizm nie jest celem samym w sobie. Niech sobie Ci ludzie żyją w spokoju w swoim świecie. Przecież nie można im tego zabronić. Dla mnie najistotniejszy jest faktyczny rozdział Kościoła od państwa, zniknięcie symboli religijnych z budynków publicznych, uzupełnienie programów w mediach o te, które prezentują inne od chrześcijańskich poglądy/filozofie/sposoby na życie, utrzymywanie Kościoła ze składek wiernych. Reszta mnie nie obchodzi. Przecież w końcu oni do niczego złego nie nawołują - sama chyba przyznasz. Dla mnie forum racjonalisty, to nie jest forum antyklerykalisty. Tu jest miejsce i dla natalii_88gno i dla Miłującego prawdę i dla nabuko i dla wyznawców innych religii/filozofii/Kościołów otwartych. Dzięki temu właśnie ten portal zyskuje coraz większą popularność, to widać. Tak, jak na początku mojego tu bytowania bez problemu ogarniałem całość, tak teraz muszę (z radością? - ze smutkiem?) przyznać, że dnia brakuje. Nie chciałbym Cię urazić ale jeśli uważasz, że racjonaliści są zbyt mało radykalni, jeśli źle się tu czujesz, to w sieci znajdziesz coś bardziej hard - może ateista.pl? Tam są pewnie tylko sami swoi - dokładnie tak, jak na portalach dla wierzących. Tylko czy o to chodzi? Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
1 na 1 Cabbage (1821 punktów) (zablokowany) | >Przebywając na Racjonaliście zauważam >tylko nielicznych, którzy jeszcze myślą: lotrek, jad 11, jkl; , siarkofrut, Alpha Phoenicis, >konfolut, Adam Wojtkiewicz, youzwiak, Mariusz Agnosiewicz, Madman.
Proszę jeszcze łaskawie zauważyć mnie. Będę wdzięczny choć ironiczno sarkastyczny. Z góry i z dołu dziękuję oraz pozdrawiam.
?/!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|