Racjonalista - Strona głównaDo treści
Do hymnu!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
10-04-2009 10:56Osnowa (11779 punktów)Do hymnu!
Ocena 2 na 2

Publicysta Jan Turnau na łamach bezpłatnego dziennika "metro" (linkowanie się nie powiodło) w swoim cotygodniowym felietonie porusza dziś tematykę wielkopiątkową, a całość kończy takimi słowami.

   W naszym hymnie narodowym śpiewa się:
   "Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy."
   Wersja religijna powinna być taka:
   "Przykład dał nam Jezus Chrystus jak zwyciężać mamy."
   Jak wygrywać swoje życie przebaczeniem i pokorą.
   Alleluja.


Szacuję, że propozycja katolickiego publicysty, aby zmienić hymn, obliczona jest na rezurekcyjno-moherowy skutek. Jak sądzicie, bardzo jest prawdopodobne, by zmieniono słowa hymnu narodowego wg turnauowego obstalunku?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

aenigma (455 punktów)
>W naszym hymnie narodowym śpiewa się:
>"Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy."
Z czego wynika, że sami nie umiemy i sobie nie poradzimy

>Jak sądzicie, bardzo jest prawdopodobne, by zmieniono słowa hymnu narodowego wg turnauowego obstalunku?
Jak bardzo? Mniej więcej tak, jak z ziemi polskiej do Wolski
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
>"Przykład dał nam Jezus Chrystus jak zwyciężać mamy."

Poprawnie byłoby: "Przykład dał nam Jezus Chrystus jak zwyciężać memy."
Alleluja.
Aleksandra Stolc (550 punktów)
>Przykład dał nam Jezus Chrystus jak zwyciężać mamy.

Jeśli ktoś śmierć na krzyżu bierze za zwycięstwo, to tylko pogratulować...
10-04-2009 13:31 
 Ocena 1 na 1
checkmate (1197 punktów)
>>Przykład dał nam Jezus Chrystus jak zwyciężać mamy.
Czy ta zmiana to w ramach rozdziału religii od państwa?
diogenes (42753 punktów)
Zamiast szukać przykładów - idźmy po rozum do głowy.
szperacz (2861 punktów)
> Jak sądzicie, bardzo jest prawdopodobne, by zmieniono słowa hymnu
>narodowego wg turnauowego obstalunku?

Po dojściu PiS-u do władzy - tak.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365