 |
Nie moglem sie powstrzymac... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-04-2009 14:21 | darlove (2804 punktów) | Nie moglem sie powstrzymac...
2 na 2 | Spojrzcie na to zdjecie: wiadomosci.wp.pl/kat,1371,kategoria.htmlBez komenta. I wszystko jasne. Mysle, ze rozumiemy sie bez slow. Jesli zdjecia nie bedzie, to dajcie znac. Sobie zapisalem dla potomnosci. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | stilb (1323 punktów) | Moze z racji przyznanych mu mocy spełni jakieś życzenie?
|
|
4 na 4 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Spojrzcie na to zdjecie:> wiadomosci.wp.pl/kat,1371,kategoria.htmlNie bardzo wiem, o co Ci chodzi. Ja widzę starszego człowieka, uśmiechającego się fałszywie. Szczególnie zwracają uwagę jego oczy. To nie są oczy dobrego człowieka. To są złe oczy, a za nimi ciemność. Takie odnoszę wrażenie. www.racjonalista.pl/forum.php/s,196068#w197691Ten człowiek trzyma coś w palcach. Sądzę, że to rzeczony wróbelek, krążący wokół papieża i przekazujący informacje dzieciom. wnioskuję zatem, że zdjęcie jest reklamą książki. Zgadłem? Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
 | 2 na 2 belvedere (5304 punktów) (zablokowany) | > Ten człowiek trzyma coś w palcach. Sądzę, że to rzeczony wróbelekTo okulary i chyba, Zbyszku, Twoje  Aneta Dziwińska
|
|
|  | 7 na 7 | pompa (524 punktów) | zczególnie zwracają uwagę jego oczy. To nie są oczy dobrego człowieka. To są złe oczy, a za nimi ciemność.
nie widzę w tym zdjeciu nic niezwykłego, zostało zrobione w takim momencie w którym wyraz twarzy papieża nie był najlepszy. To tak jakby ktoś zrobił ci zdjęcie podczas robienia kupy i napisał pod nim że w twoich oczach widzi ból i strach
|
|
| |  | 8 na 8 | Adamiak (36436 punktów) | > zczególnie zwracają uwagę jego oczy. To nie są oczy dobrego człowieka. To są złe oczy, a za nimi ciemność.> >nie widzę w tym zdjeciu nic niezwykłego, zostało zrobione w takim momencie w którym wyraz twarzy papieża nie był najlepszy... Ma też inne...? > To tak jakby ktoś zrobił ci zdjęcie podczas robienia kupy i napisał pod nim że w twoich oczach widzi ból i strach...  Myślę, że Watykan czekał na taki pomysł.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | > >Ma też inne...?>  > Noooo, przynajmniej tutaj porządnie wyeksponował opasły brzuszek
|
|
| | | |  | | Madman (7811 punktów) | Mówimy o Janie Pawle czy o Benedykcie? Pod linkiem na górze pokazuje się Wojtyła, natomiast to stworzonko powyżej to wykapany BXVI...
|
|
| | | | |  | | qF3r (0 punktów) | > Mówimy o Janie Pawle czy o Benedykcie?> Pod linkiem na górze pokazuje się Wojtyła, natomiast to stworzonko powyżej to wykapany BXVI...Rzeczywiście dziś pokazuje się Wojtyła, ale jeszcze wczoraj był BXVI  @edit Znalazłem właściwy link: wiadomosci(*)la,wid,11042240,wiadomosc.html
|
|
| |  | 4 na 4 | darlove (2804 punktów) | > wyraz twarzy papieża nie był najlepszy. To tak jakby ktoś zrobił ci zdjęcie podczas robienia kupy i napisał pod nim że w twoich oczach widzi ból i strach
No tak. Przeciez siedzi na tronie... Nie zauwazylem.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| |  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> nie widzę w tym zdjeciu nic niezwykłego, zostało zrobione w takim momencie w którym wyraz twarzy papieża nie był najlepszy.Plus za uczciwość. Zgadzam się - nie zawsze wyglądamy tak, jakbyśmy sobie życzyli. Sęk w tym, że jego oczy(pisałem o oczach, a nie o wyrazie twarzy) zawsze budzą grozę... Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
|  | | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> To okulary i chyba, Zbyszku, Twoje Muszę zmienić na "trójki". Wszystko przez to forum...  Nie ma to jak młode, zdrowe i ...... oczy.  Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
 | 2 na 2 | Brzostowski (7067 punktów) | > >Spojrzcie na to zdjecie:> >wiadomosci.wp.pl/kat,1371,kategoria.html> Nie bardzo wiem, o co Ci chodzi. Ja widzę starszego człowieka, uśmiechającego się fałszywie.> Szczególnie zwracają uwagę jego oczy. To nie są oczy dobrego człowieka. To są złe oczy, a za nimi ciemność. Takie odnoszę wrażenie.Diabeł? I tak spełniły się przepowiednie o diable w Watykanie!
|
|
|  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Diabeł? I tak spełniły się przepowiednie o diable w Watykanie!A więc Miłujący prawdę nie mylił się, koniec tego porządku jest już bliski. Jest jeszcze czas by się nawrócić.  Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
 | | lodowy (1486 punktów) |
>Szczególnie zwracają uwagę jego oczy. To nie są oczy dobrego człowieka.
A kto to jest "dobry człowiek" ?
|
|
6 na 6 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | A ja widzę potwornie złośliwy uśmieszek. Jak dla mnie Ratzinger nie ma fałszywości w spojrzeniu jedynie na zdjęciach, które rzekomo zostało wykonane w złym momencie. Nawet gdy oglądam go w telewizji, jego twarz zarówno uśmiechnięta, jak i smutna wygląda tak samo odpychająco. Jest coś niesamowicie złego w jego twarzy. Nie potrafię wyobrazić go sobie jako dobrego człowieka. Po prostu nie potrafię, coś mnie od tego siłą odpycha.
|
|
 | 5 na 5 | darlove (2804 punktów) | >A ja widzę potwornie złośliwy uśmieszek. Jak dla mnie Ratzinger nie ma fałszywości w spojrzeniu jedynie na zdjęciach, które rzekomo zostało wykonane w złym momencie. Nawet gdy oglądam go w telewizji, jego twarz zarówno uśmiechnięta, jak i smutna wygląda tak samo odpychająco. Jest coś niesamowicie złego w jego twarzy. Nie potrafię wyobrazić go sobie jako dobrego człowieka. Po prostu nie potrafię, coś mnie od tego siłą odpycha.
Jak to Inkwizytor. Musi budzic groze. Nie wiem, czy wszyscy pamietaja, ale niedawno jeszcze byl szefem Swietego Oficjum, dla niepoznaki tylko zwanego dzisiaj Kongregacja Nauki Wiary (tak jakby to z Nauka mialo cos wspolnego, hehe). Kpina.
Troche historii:
21 lipca 1542 roku Papież Paweł III ogłosił konstytucję apostolską Licet ab initio, reformującą Świętą Inkwizycję. Powoływała ona Najwyższą Świętą Kongregację Rzymskiej i Powszechnej Inkwizycji (nazywaną Świętą Inkwizycją) w celu zachowania i obrony jedności wiary oraz wykrywania i zwalczania błędów oraz fałszywych doktryn. Zasiadali w niej kardynałowie i inni dostojnicy kościelni. Kongregacja służyła jako najwyższy sąd odwoławczy w sprawach prowadzonych w ramach Inkwizycji oraz koordynowała działania kontrreformacji; ściśle określone zasady jej działania miały zapobiec powtórzeniu się błędów Hiszpańskiej Inkwizycji. (Zob. więcej pod hasłem Inkwizycja).
W roku 1908, decyzją Papieża Piusa X, jej nazwa została zmieniona na Najwyższą Świętą Kongregację Świętego Oficjum. Jej potoczna nazwa to Święte Oficjum.
Kolejna zmiana nazwy miała miejsce 7 grudnia 1965 roku, decyzją Soboru Watykańskiego Drugiego. Od tego czasu była nazywana Świętą Kongregacją Nauki Wiary. W roku 1983 nazwa ta uległa kolejnej zmianie - usunięto z niej przymiotnik "Święta", co wiązało się z wprowadzeniem nowego prawa kanonicznego. Od tego czasu jest nazywana Kongregacją Nauki Wiary (łac. Congregatio pro Doctrina Fidei).
Do 1968 prefektem Kongregacji był każdorazowo papież, a jej bieżącymi pracami kierował sekretarz.
Wielcy Inkwizytorzy 1542-1602
* Gian Pietro Carafa 1542-1555 * Antonio Michele Ghisleri 1558-1566 * (1566-1572 - funkcja sprawowana osobiście przez papieża Piusa V) * Scipione Rebiba 1573-1577 * Giacomo Savelli 1577-1586 * Giulio Antonio Santori 1586-1602
Sekretarze Kongregacji 1602-1968
* Camillo Borghese 1602-1605 * Pompeio Arrigoni 1605-1616 * Giovanni Garzia Millini 1616-1629 * Antonio Marcello Barberini 1629-1633 * Francesco Barberini 1633-1679 * Cesare Facchinetti 1679-1683 * Alderano Cibo 1683-1700 * Galeazzo Marescotti 1700-1716 * Fabrizio Spada 1716-1717 * Nicolò Acciaioli 1717-1719 * Francesco del Giudice 1719-1725 * Fabrizio Paolucci 1725-1726 * Pietro Ottoboni 1726-1740 * Tommaso Ruffo 1740-1753 * Neri Maria Corsini 1753-1770 * Giovanni Francesco Stoppani 1770-1774 * Luigi Maria Torregiani 1775-1777 * Carlo Rezzonico 1777-1799 * Leonardo Antonelli 1800-1811 * Giulio Maria della Somaglia 1814-1830 * Bartolomeo Pacca 1830-1844 * Vincenzo Macchi 1844-1860 * Costantino Patrizi Naro 1860-1876 * Prospero Caterini 1876-1881 * Antonio Maria Panebianco 1882-1883 * Luigi Maria Bilio 1883-1884 * Raffaele Monaco La Valletta 1884-1896 * Lucido Maria Parocchi 1896-1903 * Serafino Vannutelli 1903-1908 * Mariano Rampolla del Tindaro 1908-1913 * Domenico Ferrata 1914 * Raffael Merry del Val y Zulueta 1914-1930 * Donato Raffaele Sbaretti 1930-1939 * Francesco Marchetti Selvaggiani 1939-1951 * Giuseppe Pizzardo 1951-1959 * Alfredo Ottaviani 1959-1966 sekretarz Kongregacji, 1966-1968 proprefekt
Prefekci od 1968
* Franjo Šeper (8 stycznia 1968 - 25 listopada 1981)[1] * Joseph Ratzinger (25 listopada 1981 - 2 kwietnia 2005)[2] * William Joseph Levada (13 maja 2005 - nadal)
Działalność
Podstawowym zadaniem Kongregacji jest dbanie o prawowierne głoszenie i obronę wiary katolickiej w całym Kościele. Do jej kompetencji należą wszystkie sprawy, dotyczące doktryny wiary lub moralności. Kongregacja jest odpowiedzialna za weryfikację pism teologicznych pod kątem zgodności z wiarą katolicką oraz wykładowców teologii, którzy zostali oskarżeni o błędne poglądy. Kongregacja publikuje deklaracje dotyczące konkretnych pytań z zakresu wiary i moralności, śledzi i weryfikuje prywatne objawienia. Kongregacja Nauki Wiary czuwa również nad pracami Papieskiej Komisji Biblijnej i Międzynarodowej Komisji Teologicznej.
Jak tak papatrzyc na to wszystko, co Krk wyrabia, to cisnie sie na usta tylko jedno: paranoja. Jak mozna bylo zrobic z prostych, przejrzystych nauk Jezusa takie bagno...
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
|  | | elbrus8 (245 punktów) | Co wynika z twojego wywodu "historycznego"? To, że kard. Józef Ratzinger stał na czele świętego oficjum każde dziecko wie. To, że jest ono niezbędne aby domorośli teologowie nie zrobili z Biblii swojego podwórka również. Nie zmienia to faktu, że Hans Kung i Józef Ratzinger byli profesorami jednego uniwersytetu i jako naukowcy mają dla siebie ogromny szacunek....
|
|
 | 7 na 7 | Adamiak (36436 punktów) | >A ja widzę potwornie złośliwy uśmieszek. Jak dla mnie Ratzinger nie ma fałszywości w spojrzeniu jedynie na zdjęciach, które rzekomo zostało wykonane w złym momencie. Zupełnie subiektywnie stwierdzam, że Ratzinger najlepiej wychodzi na zdjęciach, na których go nie ma... coś ślicznego. >Jest coś niesamowicie złego w jego twarzy... ... cały Józek, cały on.
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Po prostu nie potrafię, coś mnie od tego siłą odpycha.Ojciec Tadeusz Rydzyk wyjaśniłby to z pewnością. Są to mianowicie symptomy nawiedzenia przez złego ducha.  Polecam kontakt z fachowcami. Dostatek ci ich u nas: www.radiovaticana.org/pol/Articolo.asp?c=267057 Pozdrawiam - Zbyszek 
Prawda jest jedna.
|
|
 | 1 na 1 | jkl; (5859 punktów) | > Jest coś niesamowicie złego w jego twarzy. Nie potrafię wyobrazić go sobie jako dobrego człowieka. Po prostu nie potrafię, coś mnie od tego siłą odpycha.Oj, prosisz się o egzorcyzmy...
|
|
|  | 1 na 1 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | > Oj, prosisz się o egzorcyzmy...>  Hih, a może i się proszę  To mogłoby być całkiem zabawne doświadczenie, jeśli miałby egzorcyzmować mnie sam papież
|
|
| |  | | darlove (2804 punktów) | > >Oj, prosisz się o egzorcyzmy...> > > Hih, a może i się proszę To mogłoby być całkiem zabawne doświadczenie, jeśli miałby egzorcyzmować mnie sam papież  Ola, tam od razu papiez. Ja bym Cie chetnie wyegzorcyzmowal moim narzedziem do egzorcyzmowania. Mysle, ze po tej terapii, wstapilabys na wlasciwa droge.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| | |  | | Aleksandra Stolc (550 punktów) | > Ola, tam od razu papiez. Ja bym Cie chetnie wyegzorcyzmowal moim narzedziem do egzorcyzmowania. Mysle, ze po tej terapii, wstapilabys na wlasciwa droge.O, a cóż to za narzędzie? Czyżby tłuczek do mięsa?
|
|
| | | |  | | darlove (2804 punktów) | > >Ola, tam od razu papiez. Ja bym Cie chetnie wyegzorcyzmowal moim narzedziem do egzorcyzmowania. Mysle, ze po tej terapii, wstapilabys na wlasciwa droge.> O, a cóż to za narzędzie? Czyżby tłuczek do mięsa?  A nie zgadlas. Bedzie moze druga proba???
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| |  | | jkl; (5859 punktów) | no, można by mu wygarnąć...
|
|
4 na 4 | paluch (313 punktów) | To jest najlepsze zdjęcie papieża. Po lewej incognito po prawej w całej okazałości, bez makijażu.
|
|
1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Mnie się kojarzy z tym panem:
|
|
6 na 6 | jkl; (5859 punktów) | "Max i Benedykt. Samotny wróbel opowiada o dniu papieża" - to tytuł książki dla dzieci o Benedykcie XVI, opublikowanej we Włoszech z okazji przypadających jego 82. urodzin.
Praca papieża przedstawiona jest oczami wróbla, latającego nad Placem św. Piotra i zaglądającego przez okno do papieskiego apartamentu.I z wrażenia brudzącego papieski parapet.
|
|
 | 1 na 1 | Aleksandra Stolc (550 punktów) | > I z wrażenia brudzącego papieski parapet.>  Hahahahahahaha  Umarłam po tym poście
|
|
|  | 1 na 1 | darlove (2804 punktów) | > >I z wrażenia brudzącego papieski parapet.> > > Hahahahahahaha Umarłam po tym poście  Cos w tym jest: wyglada jakby przeganial srajacego na parapet wrobla...
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
| Canon (433 punktów) | > Spojrzcie na to zdjecie:> wiadomosci.wp.pl/kat,1371,kategoria.html> Bez komenta. I wszystko jasne. Mysle, ze rozumiemy sie bez slow.> Jesli zdjecia nie bedzie, to dajcie znac. Sobie zapisalem dla potomnosci.Niestety chyba zdjęcie zostało zmienione pod linkiem, więc proszę o wklejenie, bo ciekawość mnie dogryza
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|