Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mu koan co ty byś powiedział?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
25-04-2009 16:41Grzesiak (7 punktów)Mu koan co ty byś powiedział?
Ocena 1 na 1

Fragment mojej książki

To byłeś w zendo.
W sumie parę razy. Tak przypadkiem. Ale raz trafiłem na session. I akurat właśnie był guru.
Który guru.
Już nie pamiętam. Jakiś z Ameryki.
Rozwiązywałeś koany?
Nie. To znaczy tak. Tylko jeszcze chciałem ci powiedzieć o tym gongu. Jego dźwięk przeszywał mnie na wskroś, lepiej niż niejedna symfonia.
A koan? - Dopytywał się Kuba.
Guru zapytał się co to jest mu.
No i...?
Odpowiedziałem, że szybka noga.
Szybka noga. - Kuba był zaskoczony.
Guru też się zdziwił. - Uświadomił Kubie Piotr.
I zapytał jaka szybka noga. - Pewnie powiedział Kuba.
Właśnie. - Krzyknął Piotr. - A ja mu odpowiedziałem: ta noga która cię zaraz kopnie. Teraz to się z tego śmieje. - Wytłumaczył. - Ale wtedy myślałem o tym całkiem poważnie. Właśnie. No i wstałem i kopnąłem guru.
Jemu nie było do śmiechu. - Zgadł Kuba.
Był zniecierpliwiony, i powiedział: źle to nie jest mu.
A teraz co byś powiedział?
Szybka pięść. Żartuję oczywiście. A ty co byś powiedział?
Że mam dziewczynę daleko w dolinie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
Mu to jest to, co robi krówka.

"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
25-04-2009 21:51 
 Ocena 3 na 3
szperacz (2861 punktów)
>Mu to jest to, co robi krówka.

Mu robi krówka małomówna. Normalna robi muuuu.
25-04-2009 23:22 
 Ocena 1 na 1
rudyment (3233 punktów)
>>Mu to jest to, co robi krówka.
>Mu robi krówka małomówna. Normalna robi muuuu.

Mosz recht - niektóre krowy bywają wielce gadatliwe

"Człowiek siądzie, pomyśli i wymyśli" (N. Dyzma)
Matix (5786 punktów)
Powiedziałbym żebyś troszkę popracował nad interpunkcją, bo jednak trochę lepiej się czyta kiedy w odpowiednim miejscu jest wykrzyknik i znak zapytania. Pozdrawiam.
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
Jeśli czegoś nie wiem to mówię "nie wiem".

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
25-04-2009 19:00 
 Ocena 4 na 4
checkmate (1197 punktów)
>Jeśli czegoś nie wiem to mówię "nie wiem".

Dokładnie.
Pewnego dnia, guru miał zajęcia z amerykańskmi studentami. Poprosił ich o napisanie na kartce, jaka jest długość salki w której siedzieli. Wszyscy próbowali odgadnąć "na oko", tymczasem - jak im później powiedział - prawidłową odpowiedzią było: nie wiem.
Ela Grabarczyk-Ponimasz (5614 punktów)
>Fragment mojej książki
>To byłeś w zendo.
>W sumie parę razy. Tak przypadkiem. Ale raz trafiłem na session. I akurat właśnie był guru.

Po pierwsze: zen jest filozofią i praktyką uważności i staranności. Dotyczy to nie tylko oddychania i strzelania z łuku, ale i innych, bardzo codziennych spraw. Jak sądzę, również języka, a w tym gramatyki i interpunkcji. Pisać tak niedbale o zen - to wypaczać zen.

Po drugie: session to sobie urządzają w klubach muzycy jazzowi. A buddyści spotykają się na sesshin.

patrz np.: pl.wikipedia.org/wiki/Sesshin


postępuj tak, byś mógł chcieć, aby zasada twego postępowania była prawem powszechnym
Adamiak (36436 punktów)
>A teraz co byś powiedział?
   Dobre!
   Fajnie piszesz, ale po co publicznie?

>Że mam dziewczynę daleko w dolinie.
   To też dobre - z górki szybciej i nie trzeba pedałować.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365