Racjonalista - Strona głównaDo treści
...z cyklu: znalezione na wykopie :D

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
29-04-2009 03:03MociumPan (744 punktów)...z cyklu: znalezione na wykopie :D
Ocena 11 na 11
w93.wrzuta.pl/audio/2m6shVK72lS/radio_koszalin

20 minut monologu Pana Henryka, słuchacza radia Koszalin...
Jeden z niewielu "wierzących" który potrafi samodzielnie myśleć...

Jak na religianta to koleś mi się podoba... mimo iż nie zgodziłbym się z nim w kwestiach wiary jako takiej to co do jego stanowiska wobec KK się zgadzam, dobrze prawi facet, a co najważniejsze dobrze argumentował swoje wypowiedzi...

Pozdrawiam.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

paluch (313 punktów)
Szkoda, że katolicy nie czytają pisma świętego które tak chętnie cytują, wtedy może by zrozumieli jak bardzo te książki są śmieszne. Bardzo dobry link.
Pilch (102 punktów)
Właśnie. Polecam każdemu wierzącemu, by przeczytał biblię DOKŁADNIE. Świetna lektura. Mi pomogła. I rozbawiła mnie do łez. Chociaż i tak wolę braci Grimm, bo piszą historie bardziej prawdopodobne.
Pozdrawiam
Aleksandra Stolc (550 punktów)
Naprawdę dobry link. Świetny przykład myślącego wierzącego. Też być może polemizowałabym w niektórych kwestiach, ale zdecydowanie z większością się zgadzam.
Jankowski agnostyk (405 punktów)
Trzeba coś z tym zrobić, może i kościół umrze śmiercią naturalną. Już niedługo
29-04-2009 22:36 
 Ocena 1 na 1
xarion (917 punktów)
>Trzeba coś z tym zrobić, może i kościół umrze śmiercią naturalną. Już niedługo
Dostrzegam cnote zwana "nadzieja"....... ale wez pod uwage, ze to jedyna dyktatura, ktora nie padla przez 2 tys lat....
finerbijk (17282 punktów)

> Dostrzegam cnote zwana "nadzieja"....... ale wez pod uwage, ze to jedyna dyktatura, ktora nie padla przez 2 tys lat...

Przyznaję, że szkoda by mi było kościoła katolickiego gdyby upadł, chociaż nie czuję się jego członkiem, ani zwolennikiem. Niech sobie będzie, byle nie brał pieniędzy ze wspólnej kasy. Piękno to różnorodność i bogactwo dostępnych opcji.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

Dziękuję za super link.
Z przyjemnością wysłuchałem, należałoby polecić katolikom.
To przemawia do rozsądku dużo bardziej niż nasze niekończące się dyskusje na forum.
Racjonaliści mogliby tymczasem zająć się czymś pożyteczniejszym.

Przypuszczam, że Pan Henryk jest ŚJ.
Jak to skopiować na HD?

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.
MociumPan (744 punktów)
>Z przyjemnością wysłuchałem, należałoby polecić katolikom.
>To przemawia do rozsądku dużo bardziej niż nasze niekończące się dyskusje na forum.

Założyłem bliźniaczy temat na forum katolik.pl .. po kilku godz. wątek wylądował w koszu... moderatorzy jedynie słusznej religii czuwają
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Założyłem bliźniaczy temat na forum katolik.pl .. po kilku godz. wątek wylądował w koszu... moderatorzy jedynie słusznej religii czuwają
A przecież prawda powinna obronić się sama.
A więc prawda w oczy kłuje, prawda bywa była niewygodna. Należy się jednak z nią zmierzyć, odważnie stawić jej czoła.
Dlaczego nie podejmą rzeczowej dyskusji na argumenty - próbowałeś zapytać?
Dlaczego uciekają przed prawdą jak te szczury? Dlaczego tchórzą? - przecież wiara powinna dodawać im sił.
Być może obawiają się, że "prawda ich wyzwoli" - wyzwoli ze złudzeń...

Pozdrawiam - Zbyszek


Prawda jest jedna.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365