Racjonalista - Strona głównaDo treści
Halo, PSR, jest tam kto?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
29-04-2009 12:33Robert Zawecki (4718 punktów)Halo, PSR, jest tam kto?
Ocena 2 na 2
Dziennik:
Rzecznik Praw Obywatelskich spotyka się z organizacjami gejów i lesbijek co pół roku. "Przedstawiają mi szereg postulatów. To jeden z nich" - mówi Kochanowski. Ale dodaje, że nie będzie zgłaszał inicjatywy legislacyjnej, bo organizacje mniejszości seksualnych są dobrze zorganizowane. www.dzienn(*)nia_za_zniewazanie_gejow_.html
   A co słychać w organizacjach ateistów, w tym PSR? Też się spotykają z RPO?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

29-04-2009 18:46
 Ocena-2 na 12
pompa (524 punktów)
Za niedługo to dojdzie do tego że geja nie bedzie można nazwać pedałem bo to bedzie obraza. W Wielkiej Brytanii już zaczynają się tego typu rzeczy dziać, w niektórych miejscach zakazano używania słów "tata" i " mama" bo homo mogą się obrazić. Mam nadzieję że Polskę ominie ta bezgraniczna tolerancja wszystkich i wszystkiego
29-04-2009 20:38 
 Ocena 4 na 4
marcus (876 punktów)
>Za niedługo to dojdzie do tego że geja nie bedzie można nazwać pedałem bo to bedzie obraza.

Właściwie to już nie można, bo to jest zwyczajna zniewaga, taka sama jak nazwanie kogokolwiek idiotą, czy czarnuchem, ze względu na w pełni negatywny wydźwięk tego słowa. I nie uważam, żeby był to jakiś szczególny problem, bo dlaczego takie ograniczenie miałoby komukolwiek przeszkadzać?

My lesbian neighbors gave me a Rolex for my birthday. It's nice, but I think they misunderstood me when I said, 'I wanna watch'.
29-04-2009 21:09 
 Ocena 5 na 5
siarkofrut (2125 punktów)
(zablokowany)
>Za niedługo to dojdzie do tego że geja nie bedzie można nazwać pedałem bo to bedzie obraza.

Brak mi słów.
Co sądzisz o Murzynach? Wyobraź sobie, że można zostać pozwanym za nazwanie takiego "czarnuchem" albo "asfaltem". Pewnie bardzo ci to przeszkadza.
29-04-2009 22:09 
 0 na 2
pompa (524 punktów)

>Brak mi słów.
>Co sądzisz o Murzynach? Wyobraź sobie, że można zostać pozwanym za nazwanie takiego "czarnuchem" albo "asfaltem". Pewnie bardzo ci to przeszkadza.

gej to inaczej pedał albo pederasta, nie można porównywac tego z czarnuchami czy asfaltami. Może jeszcze powiesz że "pederasta" to tez jest obraźliwe
29-04-2009 22:31 
 Ocena 3 na 3
marcus (876 punktów)
>Gej to inaczej pedał albo pederasta, nie można porównywac tego z czarnuchami czy asfaltami. Może jeszcze powiesz że "pederasta" to tez jest obraźliwe

Ja wciąż twierdzę że to obraźliwe określenie, nawet jeśli brać je dosłownie, bo to tak, jakbym Cię nazwał workiem ziemniaków, albo pantoflarzem. Ja nie mam potrzeby używania synonimów słowa homoseksualista, chyba że chcę uściślić płeć danej osoba, ale wtedy także wystarczą neutralne gej, albo lesbijka...
A znaczenie słowa pedał i jego pochodzenie tutaj pl.wikipedia.org/wiki/Pedał ...

Pozdrawiam, marcus.

My lesbian neighbors gave me a Rolex for my birthday. It's nice, but I think they misunderstood me when I said, 'I wanna watch'.
29-04-2009 23:35 
 Ocena 3 na 3
Zyga (1539 punktów)
>gej to inaczej pedał albo pederasta

Jestem pewien, że z angielskiego nie byłeś najlepszy w klasie.
30-04-2009 10:12 
 Ocena-1 na 1
pompa (524 punktów)
>>gej to inaczej pedał albo pederasta
>Jestem pewien, że z angielskiego nie byłeś najlepszy w klasie.

Na pewno byłem lepszy od ciebie. Nie chodziło mi o to że gej znaczy to samo co pedał, chodzi o to że te słowa to synonimy, czyli mają to samo znaczenie, można ich używać zamiennie. Ale widać to ciężko ci zrozumieć. gej zawsze będzie pederastą czy mu się to podoba czy nie. A podawanie argumentów że ktoś kogoś może nazwać idiotą ponieważ idiota to określenie osoby o obniżonym ilorazie inteligencji. Jeżeli ktoś ma iq w normie to będzie dla niego obrazą


Republikański (!?) gubernator stanu Kalifornia zakazał używania w podręcznikach słów "mama" i "tata" oraz... "mąż" i "żona". Swoją decyzję zmotywował troską o "uczucia osób homoseksualnych". Jednak szczytem głupoty okazał się przepis pozwalający małym chłopcom na korzystanie z damskich przebieralni i odwrotnie! Filmowy terminator miał się kierować radami zawartymi w międzynarodowym dokumencie przygotowanym przez "Gay-Straight Alliance Network" i "Transgender Law Center". Można w nim przeczytać m.in. zalecenie, aby korzystać z przebieralni, która "jest zgodna z twoją identyfikacją płciową". Ku przestrodze przypominamy

nczas.com/(*)zenegger-mama-i-tata-zakazane/

możecie sie pod tym podpisać jak chcecie
30-04-2009 10:46 
 Ocena 4 na 4
Zyga (1539 punktów)
>>>gej to inaczej pedał albo pederasta
>>Jestem pewien, że z angielskiego nie byłeś najlepszy w klasie.
>Na pewno byłem lepszy od ciebie.

Różnie dobrze mogłeś napisać: sam jesteś głupi.
Btw. Nie miałem w szkole angielskiego.

>Nie chodziło mi o to że gej znaczy to samo co pedał, chodzi o to że te słowa to synonimy, czyli mają to samo znaczenie, można ich używać zamiennie. Ale widać to ciężko ci zrozumieć.

30-04-2009 17:50 
 Ocena 1 na 1
pompa (524 punktów)
Dobra tam gej zawsze będzie gejem albo pederastą, homoseksualistą nawet gdyby się tego wypierał rękami i nogami. A co to jest za tolerancja kiedy mniejszość próbuje zdominować większość? Nie sobie jeden z drugim robi to w domu mnie to kompletnie wisi
diogenes (42753 punktów)
>A co słychać w organizacjach ateistów, w tym PSR? Też się spotykają z RPO?

Po co spotykać się w sprawie, której nie ma?
jimmy_88gno (1653 punktów)
>Halo, PSR, jest tam kto?

Poszli na kawę. Coś dużo tych kaw.

"Niech Twoja cnota będzie zbyt wysoka dla powszechnie znanych nazw" - Friedrich Nietzsche.
Adam Wojtkiewicz (3958 punktów)
>Dziennik:
Rzecznik Praw Obywatelskich spotyka się z organizacjami gejów i lesbijek co pół
>roku. "Przedstawiają mi szereg postulatów. To jeden z nich" - mówi Kochanowski. Ale dodaje, że nie
>będzie zgłaszał inicjatywy legislacyjnej, bo organizacje mniejszości seksualnych są dobrze
>zorganizowane.
>www.dzienn(*)nia_za_zniewazanie_gejow_.html

>   A co słychać w organizacjach ateistów, w tym PSR? Też się spotykają z RPO?
>

Zapisz się do PSR to pójdziemy się spotkać razem.

Adam

Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
Robert Zawecki (4718 punktów)
>Zapisz się do PSR to pójdziemy się spotkać razem.
   Razem moglibyśmy pójść, ale jest duże ryzyko, że jakiś komunista się przypałęta i będzie ujadał niczym mułła.
poziomczyński (1343 punktów)
(zablokowany)
>>Zapisz się do PSR to pójdziemy się spotkać razem.
>   Razem moglibyśmy pójść, ale jest duże ryzyko, że jakiś komunista się przypałęta i będzie ujadał niczym mułła.
>
Albo niewygodnie drążył, co?
Jak smutne byłoby twoje życie bez nas komunistów...

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365