Racjonalista - Strona głównaDo treści
1% podatku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
01-05-2009 16:06Robert Zawecki (4718 punktów)1% podatku
Ocena 1 na 1
   Wczoraj dokonałem przelewu podatku dochodowego i oznaczenia OPP dla 1%. Wybrałem Wiki, bo najwyżej cenię wiedzę i często z Wiki korzystam. Szkoda, że tak małą część naszego podatku możemy ukierunkować. To chyba dobra metoda na finansowanie związków wyznaniowych, partii politycznych i wszelkich użytecznych organizacji. Podobno spora część podatników nie korzysta z tej możliwości.

Szkoda, że na tym portalu nie można organizować ankiet, jak choćby tu: www.nfow.pl/viewtopic.php?t=30542
1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?
2. Czy i komu ofiarowaliście w tym roku swój 1%?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Liss (2003 punktów)
.
>Szkoda, że na tym portalu nie można organizować ankiet, jak choćby tu:
>www.nfow.pl/viewtopic.php?t=30542
>1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?
Ja popieram
placownik (17853 punktów)

>1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?

   Od 2% budżet z pewnością by się nie zawalił.

>2. Czy i komu ofiarowaliście w tym roku swój 1%?

   Podobnie jak przed rokiem www.kontrateksty.pl/

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
02-05-2009 20:46 
 Ocena 2 na 2
Mawak (23 punktów)
>>1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?
>   Od 2% budżet z pewnością by się nie zawalił.

Kowalskiemu nie zawali a organizacjom podwoi zyski z darowizn.
1. Też jestem za

2. W przyszłości pewnie oddam 1% dla Wikipedii, ale teraz za młody jestem.
liliac (147340 punktów)
>1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?

Popieram.

>2. Czy i komu ofiarowaliście w tym roku swój 1%?
>
Ofiarowaliśmy. Oboje z Mężczyzną. www.salamandra.org.pl/
Ze względu na osobiste pozytywne doświadczenia z pododdziałem tej organizacji i szczere poparcie dla niektórych jej inicjatyw.
mancziz (1830 punktów)
>1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?

Osobiście wolałbym, żeby te pieniądze oddać ludziom i żeby sami zdecydowali czy pomóc sobie czy komuś. Byłoby uczciwie. Ale jak już jakaś zmiana być musi to myślę, że tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. To wciąż nie jest sprawiedliwe.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>1. Czy popieracie zwiększenie puli podatku, który można kierować na wskazane cele?
Tak, pula 100% byłaby OK.
>2. Czy i komu ofiarowaliście w tym roku swój 1%?
Nic nikomu nie dałem Błędnie założyłem, że podobnie jak w roku minionym w USach będą wisiały listy fundacji z KRSami. Nie wisiały...

Tak przy okazji... Irytuje mnie to, że w okresie rozliczeń podatków nagle aktywizują się różne dziwne fundacje o których przez resztę roku nic nie słychać 'Jakaś-tam-fundacja zajmująca się sterylizacją psów w Wielkopolsce'.

Wydawanie kasy na reklamę zachęcającą do odstąpienia przez nas 1% jest troszkę śmierdzące.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365