Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nowe objawienia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-05-2009 20:49(Alicja)Duda (25557 punktów)Nowe objawienia
Ocena 8 na 8
Mamy nową sensacje religijną , ludzie modlą się do drzewa.

Polska wiadomości z regionu więcej
Wiadomości dnia


Od trzech dni niewielkie Balewo w woj. pomorskim przeżywa prawdziwe oblężenie. Według mieszkańców okolicznych wsi, na pniu drzewa stojącego w balewskim lesie widoczny jest zarys postaci Matki Boskiej. Pod drzewo przybywają tłumy ludzi - informuje "Dziennik Bałtycki".


Do Balewa - informuje gazeta - nie przyjechał żaden z księży z okolicznych parafii. Są ostrożni. W rozmowach z wiernymi, którzy o zjawisku im opowiadali, doradzają więcej sceptycyzmu i zdrowego rozsądku. Przywołują podobne wydarzenia z objawień w Okoninie, koło Grudziądza czy Oławie.

Podczas niedzielnego kazania w kościele parafialnym w Mikołajkach Pomorskich ksiądz przypominał "cudowne" objawienia z innych miejsc w Polsce, które okazały się mistyfikacją. - Nie dajcie się zwieść - upominał ks. dr Marek Żmudziński z parafii św. Antoniego w Mikołajkach Pomorskich.- Prawdziwy cud ma miejsce tu, w kościele, w Eucharystii.

Mimo to, pod drzewem "objawienia" w Balewie mimo to gromadzą się tłumy ludzi. Drzewo z wizerunkiem ani przez chwilę nie zostaje samo. Ludzie modlą się przy nim do późna

Zjawisko nie jest nowe. Pierwsze zdjęcia niezwykłego pnia zostały wykonane jesienią ubiegłego roku. Zdjęcie drzewa zamieszcza "Dziennik Bałtycki".

wiadomosci(*)ie,wid,11094273,wiadomosc.html

Kto potrafi niech wklei zdjęcie.

A mówi się , że ludziom wszystko z seksem się kojarzy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)



Matko Boska....
04-05-2009 21:08 
 Ocena 1 na 1
Liss (2003 punktów)
>Matko Boska....
>
Nie,"Dama z łasiczką"
04-05-2009 21:14 
 Ocena 4 na 4
bockxer (1165 punktów)
Wygląda jak zadek słonia.
05-05-2009 00:03 
 Ocena 1 na 1
Elpremiero (247 punktów)
Chciałbym to zobaczyć, tłumy ludzi modlą się do drzewa Niech żyje pogaństwo
..... żałosny widok i pomyśleć, że żyjemy w XXI wieku
05-05-2009 10:27 
 Ocena 2 na 2
stilgar (7322 punktów)
>Chciałbym to zobaczyć, tłumy ludzi modlą się do drzewa Niech żyje pogaństwo
>..... żałosny widok i pomyśleć, że żyjemy w XXI wieku
Jak się modlą do czegoś innego to lepiej ?
05-05-2009 14:36 
 Ocena 1 na 1
Elpremiero (247 punktów)
>Jak się modlą do czegoś innego to lepiej ?

W sumie to drzewo przynajmniej można zobaczyć, dotknąć i nikt im nie powie, że modlą się do czegoś czego nie ma, po za tym do drzewa to tak ekologicznie.
stilgar (7322 punktów)
>>Jak się modlą do czegoś innego to lepiej ?
>W sumie to drzewo przynajmniej można zobaczyć, dotknąć i nikt im nie powie, że modlą się do czegoś czego nie ma, po za tym do drzewa to tak ekologicznie.

Ciekawie czy równie ekologicznie będzie, jak to drzewo zetną i postawią na ołtarzu
R. Grochala (970 punktów)
Jakbym był złośliwy i przedsiębiorczy, wyryłbym nożem ów wizerunek na jakimś drzewie, puściłbym informację do mediów i obok otworzyłbym sklep z pamiątkami.

"Nie robi różnicy, czy O'Brien jest przyjacielem czy wrogiem. Z O'Brienem można rozmawiać. Może to, czego człowiek pragnie najbardziej, to nie tyle być kochanym, ile rozumianym." G. Orwell, "Rok 1984"
04-05-2009 21:35 
 Ocena 2 na 2
Liss (2003 punktów)
>Jakbym był złośliwy i przedsiębiorczy, wyryłbym nożem ów wizerunek na jakimś drzewie, puściłbym informację do mediów i obok otworzyłbym sklep z pamiątkami.
Serio to w Lourdes tak zrobili i taką kase trzepią od 150 lat że niebo na ziemi .
lotrek (14275 punktów)
>Mamy nową sensacje religijną , ludzie modlą się do drzewa.

Matka Boska już tak ma....ciągle gdzieś się ukazuję a to na szybie, gdzieś tam na kominie, by nasz bogobojny ludek miał się do kogo modlić....i liczyć na cuda.
boskiateis(*)alu-ludzie-sie-modla-do-szyby/

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
05-05-2009 07:42 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>boskiateis(*)alu-ludzie-sie-modla-do-szyby/
Ja w tym widzę postać w spodniach i płaszczu z kapturem, trzymającą miecz głownią w dół, tuż pod jelcem.
Może to król Artur?

05-05-2009 10:04 
 Ocena 8 na 8
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)
To jeszcze nic. Proszę zobaczyć, jaki cud zdarzył się w Ameryce (woj. Opolskie):



Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
05-05-2009 11:55 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Proszę zobaczyć, jaki cud zdarzył się w Ameryce (woj. Opolskie)
I tu warto się pomodlić się o cudowną dokładkę... Cóż, najjaśniejszą stroną pastafarianizmu jest taca - kelnerska taca pełna porcji boskiego makaronu.
.
05-05-2009 12:10 
 Ocena 4 na 4
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)

>I tu warto się pomodlić się o cudowną dokładkę...

Twoje modły zostały wysłuchane!



Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
05-05-2009 13:10 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>>I tu warto się pomodlić się o cudowną dokładkę...
>Twoje modły zostały wysłuchane!
Istna pasta z Nieba! O mamma mia!

A także - "manna mija"
.
jad11 (18783 punktów)

Matka Boska sama wybiera, gdzie się objawi i nie ma się z czego śmiać!

"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
stilgar (7322 punktów)

Cytat:
Podczas niedzielnego kazania w kościele parafialnym w Mikołajkach Pomorskich ksiądz przypominał "cudowne" objawienia z innych miejsc w Polsce, które okazały się mistyfikacją. - Nie dajcie się zwieść - upominał ks. dr Marek Żmudziński z parafii św. Antoniego w Mikołajkach Pomorskich.- Prawdziwy cud ma miejsce tu, w kościele, w Eucharystii.


To jest najlepszy tekst z całego artykułu Czy ktoś mi może wyjaśnić, czemu cud eucharystyczny jest lepszy od cudu nadrzewnego ? Przecież ten nadrzewny jest bardziej naturalny, a oni się na naturalne rzeczy często powołują...
pompa (524 punktów)
Pomorskich.- Prawdziwy cud ma miejsce tu, w kościele, w Eucharystii. [/cytat]
>To jest najlepszy tekst z całego artykułu Czy ktoś mi może wyjaśnić, czemu cud eucharystyczny jest lepszy od cudu nadrzewnego ? Przecież ten nadrzewny jest bardziej naturalny, a oni się na naturalne rzeczy często powołują...
>

Bo za kościelnym cudem stoi Jezus i moc boska która prowadzi do zamiany wina w wodę czy jakoś tak. Natomiast za objawieniem na drzewie może stać niejaki szatan który chce ludzi wpuścić w maliny aby nie brali udziału w prawdziwych cudach. wiadomo również że bez wybudowania w tym miejscu centrum pielgrzymkowego nie przyniesie to oczekiwanych korzyści.
05-05-2009 00:02 
 Ocena 2 na 2
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Pod drzewem nie zbiera się na tacę.
05-05-2009 00:13 
 Ocena 3 na 3
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)
>Pod drzewem nie zbiera się na tacę.

Byś się zdziwił... Na własne oczy widziałem, jak zbierali na tacę przy szybie, na której objawiło się oblicze Matki Boskiej...

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
M_____________ (100 punktów)
>Mamy nową sensacje religijną , ludzie modlą się do drzewa.
>

Jakie są przyczyny, iż {głównie} starsi ludzie widzą, to co chcą widzieć?
Przyjrzyjmy się portretowi psychologicznemu katolika, starszej osoby, zamieszkałej na wsi:
-Jest to osoba słabo wykształcona, nie świadoma faktu, że religia jest wytworem kultury a nie objawienia boga.
-Jest to osoba, która szuka dowodów na istnienie istoty wyższej. I mało ważne, czy cud zdarzy się na drzewie, na kominie, czy na szybie.
- Jest to osoba przede wszystkim SAMOTNA, szukająca oparcia w religii, w obiecanym raju w Niebie. {opium dla ludu?}
- Jest to osoba szukająca autorytetu w niepewnych czasach {stąd duża popularność J.P 2}
- Gdzie są kluby seniora, gdzie my {ich wnuki, dzieci} jesteśmy, iż zostawiamy ich na pastwę samotności? Nic dziwnego, że znajdują pocieszenie w "opium religii" .
lotrek (14275 punktów)

>Kto potrafi niech wklei zdjęcie.
Zgodnie z Twoim życzeniem Alu


Jakaś strasznie częstochowska wyszła...


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
05-05-2009 07:19 
 Ocena 1 na 1
(Alicja)Duda (25557 punktów)

>Jakaś strasznie częstochowska wyszła.
Teraz to mi się kojarzy z "matrioszką". Dla młodego pokolenia wyjaśniam to taka rosyjska zabawka. ( W jednej lalce znajdowała się następna mniejsza).
05-05-2009 12:39 
 Ocena 5 na 5
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)

>Teraz to mi się kojarzy z "matrioszką".

Bo zabrakło aureoli!

A teraz?



Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
05-05-2009 13:53 
 Ocena 11 na 11
Alpha Phoenicis (4607 punktów)

A teraz?

Matka boska jak się patrzy!
05-05-2009 14:13 
 Ocena 1 na 1
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)
> A teraz?

Jestem głęboko poruszony.
Niech Matka Boska Balewska wyjedna ci obfite błogosławieństwa.

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
05-05-2009 15:38 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
Ach, to tutaj ukryłaś obraz Muncha?



...i robi teraz za Matkę Boską, którą boli głowa i jeszcze ludzie się modlą.
Niezbadane są wyroki boskie


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
05-05-2009 11:57 
 Ocena 3 na 3
szperacz (2861 punktów)
>
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)


Teraz zdjęcie jest cudowniejsze. Aż się chce uwierzyć!
Ale nie rozumiem dlaczego bez dzieciątka? Komu je powierzyła? A może wreszcie dorosło i już nie będzie Bożego Narodzenia?
05-05-2009 12:15 
 Ocena 4 na 4
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Ale nie rozumiem dlaczego bez dzieciątka? Komu je powierzyła?

Oddała do domu dziecka, bo nie miała go za co wychować (Józef na bezrobociu, a ona nigdy nie pracowała więc i zasiłek się nie należy) - Kościół katolicki odmówił jej wsparcia, gdyż nie dawała na tacę.

fides ex necessitate esse non debet
05-05-2009 14:43 
 Ocena 5 na 5
stilgar (7322 punktów)
>>
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)

>Teraz zdjęcie jest cudowniejsze. Aż się chce uwierzyć!
>Ale nie rozumiem dlaczego bez dzieciątka? Komu je powierzyła? A może wreszcie dorosło i już nie będzie Bożego Narodzenia?

Nie widzisz dziecka, bo nie masz w sobie dość wiary, aby je zobaczyć. o! tu jest! ;]
05-05-2009 18:29 
 Ocena 1 na 1
szperacz (2861 punktów)
>Nie widzisz dziecka, bo nie masz w sobie dość wiary, aby je zobaczyć. o! tu jest! ;]

Teraz widzę. Już mi wiara niepotrzebna.
szperacz (2861 punktów)
> Nie dajcie się zwieść - upominał ks. dr Marek Żmudziński
>Prawdziwy cud ma miejsce tu, w kościele, w Eucharystii.

No, proszę. Są cuda prawdziwe i są też fałszywe. Prawdziwe to te, których nie widać. Nie można w nie wątpić. Nie wolno ich kwestionować tylko w nie uwierzyć. Fałszywe to wszystkie pozostałe. Łomatko!!!
NdwZ (265 punktów)
Ludzie widza ta co chca zobaczyc.
Ja widze drzewo.
Neurokultura (31 punktów)
ciemnogrodu ciag dalszy...


www.Neurokultura.pl

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365