Racjonalista - Strona głównaDo treści
Linkownia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
10-06-2009 23:02J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Linkownia
Ocena 1 na 1
Pozwalam sobie założyć kolejny wątek
Zapraszam w imieniu działaczy do używania i wzbogacania linkowni www.racjolinki.pl

Jest już trochę interesujących linków. Komentarze, dyskusje i kolejne linki mile widziane (uwagi też )

Obecna zawartość linkowni to zasługa głównie liliac, Vancalar, pavvel i Meretseger.
Nad formą pracujemy Vancalar, SloniSko i ja.
Całą pracę wykonujemy amatorsko w czasie wolnym, wszelka pomoc jest mile widziana

Zależy nam na osiągnięciu względnego poziomu do końca tego tygodnia i podjęciu kolejnych kroków.

Pomóżcie!


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Vancalar (1804 punktów)
>Pozwalam sobie założyć kolejny wątek
>Zapraszam w imieniu działaczy do używania i wzbogacania linkowni www.racjolinki.pl
>Jest już trochę interesujących linków. Komentarze, dyskusje i kolejne linki mile widziane (uwagi
>też )
>Obecna zawartość linkowni to zasługa głównie liliac, Vancalar, pavvel i
>Meretseger.
>Nad formą pracujemy Vancalar, SloniSko i ja.
>Całą pracę wykonujemy amatorsko w czasie wolnym, wszelka pomoc jest mile widziana
>Zależy nam na osiągnięciu względnego poziomu do końca tego tygodnia i podjęciu kolejnych kroków.
>Pomóżcie!
>
Własnie ! Chcę czytać nowe rzeczy . Przydałby się jakiś chemik-specjalista Czy ktoś zna dobrze chemię? Może jakieś napisane łatwym językiem opracowania?

Pozdrawiam

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
13-06-2009 16:44 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

>Własnie ! Chcę czytać nowe rzeczy . Przydałby się jakiś chemik-specjalista

Jak bardzo specjalistyczne muszą to być opracowania? I jaki ma być zakres tematyczny? Wrzuciłem przed chwilą proste repetytorium chemiczne dla uczniów szkoły średniej.

Polecić mógłbym "Mały słownik chemiczny" autora nie pamiętam. Pozycja dość stara, ale warta posiadania. Niestety, mam tylko papierową wersję.

Z rzeczy poważniejszych to poluję na biochemię Harpera. Widziałem już nawet gdzieś linka, ale do wersji angielskiej. Może liliac nam pomoże?

Hallo, Pani doktor! Prosimy
13-06-2009 17:41 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Z rzeczy poważniejszych to poluję na biochemię Harpera. Widziałem już nawet gdzieś linka, ale do wersji angielskiej. Może liliac nam pomoże?
>Hallo, Pani doktor! Prosimy

Tymczasem odezwie się konował J.S.
Jeżeli liliac nie znajdzie to mogę wrzucić do linkowni Biochemię Harpera po polskiemu. Są to niestety pdfy ze skanów, dość obszerne.
13-06-2009 17:58 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

>Jeżeli liliac nie znajdzie to mogę wrzucić do linkowni Biochemię Harpera po polskiemu.
       

>Są to niestety pdfy ze skanów, dość obszerne.

Masz, to wrzucaj. Jak pojawi się lepsza wersja, to się najwyżej wymieni linka.

Pozdrawiam
Michał Kostaś (2046 punktów)
>Z rzeczy poważniejszych to poluję na biochemię Harpera.

A po coż Ci ta ohydna książka?

Z biochemii bardziej polecałbym Lehningera lub Garreta.
pavvel (8272 punktów)
>>Z rzeczy poważniejszych to poluję na biochemię Harpera.
>A po coż Ci ta ohydna książka?

Żeby się troszkę dokształcić? Mówiono mi, że Harper jest niezły.

>Z biochemii bardziej polecałbym Lehningera lub Garreta.

A możesz jakieś linki podać?
13-06-2009 19:02 
 Ocena 1 na 1
Michał Kostaś (2046 punktów)
>>A po coż Ci ta ohydna książka?
>Żeby się troszkę dokształcić? Mówiono mi, że Harper jest niezły.

No ja wiem, że w celu rozszerzania wiedzy.
Miałem na myśli to, że Harper jest...hm...przystępny być może bardziej dla studentów medycyny. Ja takie odniosłem wrażenie z tej książki, co było podzielane przez moich kolegów z roku.
Bardziej ceniłem Lehningera - fajna książka, taka dla studentów pierwszych lat w sam raz.

>A możesz jakieś linki podać?

Znalałem Lehningera na rapidshare.
rapidshare(*)chemistry_4th_Edition_2005.rar

Wydanie czwarte z 2005. Niestety piąte wydanie znajduję tylko na linkach z płatnym dostępem

Jak znajdę coś więcej to podam.
13-06-2009 19:14 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Znalałem Lehningera na rapidshare.
>rapidshare(*)chemistry_4th_Edition_2005.rar
>Wydanie czwarte z 2005. Niestety piąte wydanie znajduję tylko na linkach z płatnym dostępem
>Jak znajdę coś więcej to podam.
Na linkowni!
13-06-2009 19:25 
 Ocena 1 na 1
Michał Kostaś (2046 punktów)
>Na linkowni!

Już dodałem link na linkowni.
13-06-2009 19:19 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

>Znalałem Lehningera na rapidshare.
>rapidshare(*)chemistry_4th_Edition_2005.rar
>Wydanie czwarte z 2005. Niestety piąte wydanie znajduję tylko na linkach z płatnym dostępem
>Jak znajdę coś więcej to podam.
>

Może podaj listę tytułów i autorów i recenzją. Z wyszukiwarką też sobie radzę
Pytając o linki poszedłem na łatwiznę w nadziei, że albo jakieś znasz, albo sam możesz coś na rapida wrzucić.
W każdym razie dzięki

P.S. Raczej polskojęzyczne opracowania preferuję.

P.S.2. A może pomożesz nam przy linkowni? Vancalar zapraszał, ja ponawiam zaproszenie.
13-06-2009 19:44 
 Ocena 1 na 1
Michał Kostaś (2046 punktów)
>P.S. Raczej polskojęzyczne opracowania preferuję.

Robisz błąd. W polskojęzycznych wydaniach są często błędy w tłumaczeniach i przekłamania. Lepiej przestawić się na czytanie angielskojęzycznych (oryginalnych) wydań - lepsze dla zrozumienia i znajomości angielskiego.

>P.S.2. A może pomożesz nam przy linkowni? Vancalar zapraszał, ja ponawiam zaproszenie.

Już tam wrzuciłem parę rzeczy. Jak coś mi przyjdzie do głowy to zamieszczę.
13-06-2009 18:49 
 Ocena 1 na 1
Vancalar (1804 punktów)
>>Z rzeczy poważniejszych to poluję na biochemię Harpera.
>A po coż Ci ta ohydna książka?
>Z biochemii bardziej polecałbym Lehningera lub Garreta.
>
Wiem Michale, że masz sporą wiedzę o biologii molekularnej i ewolucyjnej,
Może jakieś opracowania dla laików ? Zapraszam do współpracy.
Może znajomi ?
Apeluję wszystkich dodających linki o prosty język opracowań. Wydaje mi się, że od wzorów jest znacznie ważniejsze zrozumienie zjawisk, podręczniki akademickie są "napchane" wiedzą ale rzadko napisane w zrozumiały sposób.

Pozdrawiam

Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
13-06-2009 18:58 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)

>Apeluję wszystkich dodających linki o prosty język opracowań. Wydaje mi się, że od wzorów jest znacznie ważniejsze zrozumienie zjawisk, podręczniki akademickie są "napchane" wiedzą ale rzadko napisane w zrozumiały sposób.

Myślę, że skoro linkownia ma mieć charakter naukowy podręczniki akademickie są jak najbardziej mile widziane. Trochę ciężej się je czyta, ale chyba głównie dla tego, ze brak nam podstaw, które one uznają za oczywiste. Ze swojej strony zamierzam wrzucić do linkowni Fizykę Resnick'a i Halliday'a
Nie jest to lektura najłatwiejsza, ale czasem warto zapoznać się z tematem dogłębniej.

Pozdro!
13-06-2009 19:26 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Cytat:
A może kategoria światopogląd ?

No jest od pewnego czasu

>Apeluję wszystkich dodających linki o prosty język opracowań. Wydaje mi się, że od wzorów jest znacznie ważniejsze zrozumienie zjawisk, podręczniki akademickie są "napchane" wiedzą ale rzadko napisane w zrozumiały sposób.
Myślę, że każdy ma inne oczekiwania i na wszystko są "klienci". Jednych nie interesuje memetyka a innych teologia

Linki można komentować i punktować co ułatwi innym wybór.
W ostateczności krwawe dyskusje na forum
13-06-2009 23:24 
 Ocena 1 na 1
Vancalar (1804 punktów)

>Myślę, że każdy ma inne oczekiwania i na wszystko są "klienci". Jednych nie interesuje memetyka a innych teologia
Może i racja tyle że jedna i druga mało naukę przypomina Dlatego propozycja nowej kategorii. Nie mam nic przeciwko zarówno teologii jak i hipotezie memów.
>Linki można komentować i punktować co ułatwi innym wybór.
>W ostateczności krwawe dyskusje na forum
Jak najbardziej Chciałbym się jednocześnie odciąć się od idei GTL Staram się tylko, żeby utrzymać jakiś poziom merytoryczny. Każdy, komu zechce się dodać jakiś link jest współwłaścicielem linkowni. Mam nadzieję, że tych linków będą tysiące . Moje nie są "lepsze" i każdy jest jednakowo ważny , oprócz oczywiście JS który jest ważniejszy . Podziwiam, że tyle się napracował/eś i doprowadził/eś racjolinki do stanu używalności.
Może rzeczywiście podręczniki akademickie są potrzebne, dobrze byłoby, gdyby osoba umieszczająca podała mniej więcej wymagany stan wiedzy z danej dziedziny, ew. gdzie można uzyskać informacje "wprowadzające".
Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
14-06-2009 00:50 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Wydaje mi się, że powinno być miejsce dla memetyki i dla teologii.
Nie ma żadnych ograniczeń, każdy może się zarejestrować i dodawać linki. Moim zdaniem GTL jest potrzebna aby weryfikować dodawane linki i poziom merytoryczny o którym wspomniałeś.
Mam na myśli sprawdzenie np. czy link prowadzi do czegoś i do tego co napisano.

Mam prośbę aby dodając kategorię dodawać też opis i kilka słów kluczowych.

Pomyślności
pavvel (8272 punktów)
Dzięki za Harpera!
Przy okazji. Dałoby się zrobić tak, żeby kilka adresów podawać w jednym poście?
A jeżeli to problem techniczny, to proponuję pierwszy adres podawać tradycyjnie, a kolejne w treści komentarza.

Jeszcze raz dzięki!
Robert Zawecki (4718 punktów)
Nie bardzo kumam o co kaman, ale zaproponowałbym dodanie paru linków ekonomicznych spoza mainstreamu:
www.youtube.com/watch?v=Uke-gaIJaNs pieniądze, bankowość i rezerwa federalna
video.goog(*)lay?docid=-1887591866262119830 pieniądze jako dług
www.youtube.com/watch?v=lhNfcCxmI1s&feature=fvw pieniądze jako dług
www.youtube.com/watch?v=IfjLvgpSGTk Ron Paul miażdży świstaki
www.youtube.com/watch?v=HIHGKO6PNjU niemiecka inflacja
www.youtube.com/watch?v=DpHZ-c3kw98 historia pewnego zakładu, czyli kto przewidział kryzys 2008r.
www.youtube.com/watch?v=sA7lURtsNnU&feature=fvw jak doszło do kryzysu, trafna diagnoza, na dodatek na wesoło, choć nie do śmiechu
www.youtube.com/watch?v=FW3Iy4oBgA4 Czym jest inflacja i jaki wpływ ma na gospodarkę?
www.youtube.com/watch?v=gxXEdPpF27U Obrońcy środowiska są zagrożeniem dla wolności człowieka
www.youtub(*)?v=IcDt5cAJdIk&feature=related państwo opiekuńcze tworzy patologie
www.youtube.com/watch?v=WWfgVAJaNOk Zadłużać się czy oszczędzać?
www.youtub(*)?v=SpQ-Zeq8mLo&feature=related Żyjemy w Socjalizmie
www.youtub(*)?v=5Nk7JdKphz8&feature=related Kacze Opowiesci "Prawdziwe Bogactwo"
www.youtube.com/watch?v=iJdmZYhpX-0 Początek końca hegemonii dolara
www.youtub(*)?v=ai5kD1uF-U4&feature=related Spirala długu
www.youtub(*)?v=UTNu1YjkQAA&feature=related To politycy tworzą kryzysy, nie wolny rynek
www.youtube.com/watch?v=NyAm4nzRoMU Siła dolara czy siła perswazji?
www.youtub(*)?v=RCtAg0ic_RI&feature=related Czy USA zbankrutuje? Polecam! 11 części. Przystępny wykład o globalnym systemie finansowym.
www.youtub(*)?v=EsyTcPSIAgk&feature=related Tajemnice FED
www.youtub(*)?v=h9PJwerNg2k&feature=related Dobra lekcja ekonomii
www.youtube.com/watch?v=A0nvRu_sgvg Ten kraj zbankrutuje
www.youtub(*)?v=TymA_hoTp8A&feature=related Zniszczycie ogólnoświatową gospodarkę!
www.youtub(*)?v=n18_aDor0I8&feature=related Złoty wywiad z Ronem Paulem
www.mises.pl Ośrodek austriackiej myśli ekonomicznej
www.nbport(*)/prezentacje/mechanizm-kreacji kilkadziesiąt prezentacji NBP na tematy ekonomiczne
kryzys.mises.pl/anatomia-kryzysu/ anatomia kryzysu 2008r.
peb.pl/fil(*)e-corporation-2003-dvdrip.html Korporacja - absolutna klasyka
dwagrosze.blogspot.com/ - Dwa Grosze, realna ekonomia bez ogłady
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Nie bardzo kumam o co kaman, ale zaproponowałbym dodanie paru linków ekonomicznych spoza mainstreamu:
Sprawa jest prosta jak świński ogon. Zarejestruj się i sam dodaj linki
racjolinki.pl/register.php

Mam wątpliwości tylko co do wstawiania blogów.

"Korporację" mam pod jednym linkiem torrent, jak dodasz to poprawię.

Pozdrawiam
14-06-2009 11:19 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>Mam wątpliwości tylko co do wstawiania blogów.

Może jako osobną kategorię? Jako blogi godne polecenia czy cuś...
14-06-2009 11:57 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>Mam wątpliwości tylko co do wstawiania blogów.
>Może jako osobną kategorię? Jako blogi godne polecenia czy cuś...
Błogie blogi

[MODERATOR] >[Kategorie]>[Dodaj kategorię]
14-06-2009 12:05 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>>>Mam wątpliwości tylko co do wstawiania blogów.
>>Może jako osobną kategorię? Jako blogi godne polecenia czy cuś...
>Błogie blogi
>[MODERATOR] >[Kategorie]>[Dodaj kategorię]
>
Ja wiem, że się da to zrobić, ale ustalmy wspólnie czy tego chcemy
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
> Ja wiem, że się da to zrobić, ale ustalmy wspólnie czy tego chcemy
Jeżeli to byłyby blogi takie jak ten www.racjonalista.pl/forum.php/s,208349#w209286 podpowiadany przez Placownika to jestem za.

Przeciwny jestem blogom polityków, komentatorów rzeczywistości i danikenów dowolnej dziedziny
Specjalna kategoria 'blogi' nie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Blog ciekawy i na temat możemy dodać do istniejących kategorii, można dodać podkategorię 'blogi na temat'.
-------------
Wymądrzam się na temat blogów a sam dodałem audycje z tok.fm Gorąco polecam

Wstawiłem też (po prawej na dole) wyszukiwarkę Federacji Bibliotek Cyfrowych, można tam znaleźć cuda, wianki! Raczej dla poszukiwaczy starych fotografii, map i dokumentów.
Jeżeli nie wzbudzi zainteresowania to usunę.

Jeszcze jedna sprawa.
Jak już wiem, nie dla każdego oczywiste są dziwne pliki (rar, DjVu, torrent, docx, flv).
Mam pomysł aby przygotować małą 'Pomoc' i 'FAQ'.
Przygotuję dla linuksa(Ubuntu) i częściowo dla Windows. Czy ktoś pomoże w części dla Mac (tylko kilka linijek z rozwiązaniami)? Chyba Sylwek używa Mac'a, tylko nie wiem czy tu zagląda.

14-06-2009 21:35 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

> Ja wiem, że się da to zrobić, ale ustalmy wspólnie czy tego chcemy

   Jestem za. Starajmy się tylko, aby nie były to blogi o wszystkim. Najlepiej zlinkujmy kilka i zobaczmy co z tego wyjdzie.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
14-06-2009 12:40 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>Mam wątpliwości tylko co do wstawiania blogów.
>Może jako osobną kategorię? Jako blogi godne polecenia czy cuś...

Przepraszam liliac, ale skorzystam z okazji. Wiecznie spotykam wstawienia w miejsce coś, cuś. Sam to robie. Ja stawiam na cóś, z podejrzeniem, że tych słów w słowniku nie znajdę. Pomimo tego: pl.wikisource.org/wiki/Cóś. Ale żeby nie podejmować zbytecznej dyskusji, zwróćmy się do lepszych.

Płacowniku wzywam Cię!!!


14-06-2009 12:50 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>Przepraszam liliac, ale skorzystam z okazji.

Nie ma sprawy- korzystaj

>Wiecznie spotykam wstawienia w miejsce coś, cuś. Sam to robie. Ja stawiam na cóś, z podejrzeniem, że tych słów w słowniku nie znajdę. Pomimo tego: pl.wikisource.org/wiki/Cóś. Ale żeby nie podejmować zbytecznej dyskusji, zwróćmy się do lepszych.
>Płacowniku wzywam Cię!!!
>
>

Ależ jestem nieomalże przekonana, że nie znajdziesz takich określeń w słowniku Tak samo, jak wątpliwe mogą wydać się sformułowania "zminusowany" i "plusodawca", które użytkowałam w sąsiednim wątku U mnie jest to swoista maniera językowa- taka zabawa słowem (i tak staram się ją trzymać w ryzach )- lubię rozmaite neologizmy, makaronizmy Jeśli to razi, mogę spróbować się ograniczać.
14-06-2009 15:10 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>Przepraszam liliac, ale skorzystam z okazji.
>Nie ma sprawy- korzystaj

Nie prowokuj

>Ależ jestem nieomalże przekonana, że nie znajdziesz takich określeń w słowniku Tak samo, jak wątpliwe mogą wydać się sformułowania "zminusowany" i "plusodawca", które użytkowałam w sąsiednim wątku U mnie jest to swoista maniera językowa- taka zabawa słowem (i tak staram się ją trzymać w ryzach )- lubię rozmaite neologizmy, makaronizmy Jeśli to razi, mogę spróbować się ograniczać.

Ja też korzystam. Poczekajmy na płacownika. Jestem ciekawy co nam powie.
placownik (17853 punktów)

>Ja też korzystam.

   I ja.

>Poczekajmy na placownika. Jestem ciekawy co nam powie.

   A ja, jak zwykle do poradni. A tam optują za formą cóś

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
14-06-2009 22:31 
 Ocena 1 na 1
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>   A ja, jak zwykle do poradni. A tam optują za formą [url=http://tinyurl.com/n8l98d]

Dziękuje i w ramach tego:

C.K Norwid
Cóś (ostatnia zwrotka)

...
Tak hałas strzałów, tak gorzałki kminek,
Kroków odmierzania żwawsze
Czynią, że końcem końców - pojedynek
Jest to Coś... i o cóś - zawsze.
pavvel (8272 punktów)
Do wszystkich zainteresowanych:
Myślę, że przydałoby się oznaczać jakoś język publikacji.
Proponuję tagi: PL, RU, EN.
Dodatkowo zastanawiam się czy nie byłoby sensowne powstanie odrębnej kategorii OBCOJĘZYCZNE.
W ramach tej kategorii można by skopiować normalną strukturę.
Wiem, że to pracochłonne, ale chyba poprawiłoby funkcjonalność.

Co Wy na to?
15-06-2009 22:23 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
> Do wszystkich zainteresowanych:
>Myślę, że przydałoby się oznaczać jakoś język publikacji.
>Proponuję tagi: PL, RU, EN.
>Dodatkowo zastanawiam się czy nie byłoby sensowne powstanie odrębnej kategorii OBCOJĘZYCZNE.
>W ramach tej kategorii można by skopiować normalną strukturę.
>Wiem, że to pracochłonne, ale chyba poprawiłoby funkcjonalność.
>Co Wy na to?
>
To chyba lepsze tagi, ewentualnie oznaczenie takie, jak oznaczenie formy przekazu (wybieramy czy ładowany jest e-book, dvd, etc, możemy zatem też wybierać, jai jest język publikacji). Osobna kategoria obcojęzycznych chyba nadmiernie zagmatwa sprawę.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>To chyba lepsze tagi, ewentualnie oznaczenie takie, jak oznaczenie formy przekazu (wybieramy czy ładowany jest e-book, dvd, etc, możemy zatem też wybierać, jai jest język publikacji).
Dodane, pozostaje uzupełnić wpisy.

Przy okazji baaaardzo proszę o uzupełnienie opisów i tagów kategorii.
Jako przykład weźcie 'czasopisma' i 'blogi'.
liliac (147340 punktów)
>>To chyba lepsze tagi, ewentualnie oznaczenie takie, jak oznaczenie formy przekazu (wybieramy czy ładowany jest e-book, dvd, etc, możemy zatem też wybierać, jai jest język publikacji).
>Dodane, pozostaje uzupełnić wpisy.
>Przy okazji baaaardzo proszę o uzupełnienie opisów i tagów kategorii.
>Jako przykład weźcie 'czasopisma' i 'blogi'.

Staram się uzupełniać Chociaż ostatnio linkownia jakby nieco zamarła.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Chociaż ostatnio linkownia jakby nieco zamarła.
Pozory
Minął etap dyskusji i przeszliśmy od słów do czynów. Niektórym sił starczyło tylko na dyskusję

Linki powolutku dochodzą, pojawiają się małe zmiany
Najważniejsze, że jest w czym wybierać
Pod [?] jest trochę linków nie dodanych (do sprawdzenia i ew. dodania).
liliac (147340 punktów)
>>Chociaż ostatnio linkownia jakby nieco zamarła.
>Pozory
>Minął etap dyskusji i przeszliśmy od słów do czynów. Niektórym sił starczyło tylko na dyskusję
>Linki powolutku dochodzą, pojawiają się małe zmiany
>Najważniejsze, że jest w czym wybierać
>Pod [?] jest trochę linków nie dodanych (do sprawdzenia i ew. dodania).
>

OK- zerknę.
16-06-2009 00:10 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Proponuję tagi: PL, RU, EN.
Yyyy a jak Kaszubi coś wstawią? A jak Małgorzata i Wojtek wstawią swoje krzaki po hebrajsku czy jidisz? Ło matko....

>Co Wy na to?
My (J. i S.) jesteśmy za oznaczaniem języka
----
Ed.
Dodawanie odnośników w opisie już jest.
16-06-2009 01:01 
 Ocena 1 na 1
Vancalar (1804 punktów)
>>Proponuję tagi: PL, RU, EN.
>Yyyy a jak Kaszubi coś wstawią? A jak Małgorzata i Wojtek wstawią swoje krzaki po hebrajsku czy jidisz? Ło matko....
>>Co Wy na to?
Jestem za tagami językowymi, rzeczywiście nie każdy zna angielski czy rosyjski(a takich tekstów najwięcej).
>My (J. i S.) jesteśmy za oznaczaniem języka
>----
To Was jest więcej ??
>Ed.
>Dodawanie odnośników w opisie już jest.

Mnóstwo włożonej pracy. Respect . Zdaje się, że ta linkownia nawet ładnie rośnie
W głównej mierze zawdzięczamy to Tobie, przez ostatni tydzień tylko siedzę i czytam w przerwach w usuwaniu "poburzowych: usterek Taka bomba informacyjna to prawie jak sex dla mojej duszy

Pozdrawiam


Wszystkie moje wypowiedzi przedstawiają moją prywatną opinię.
Nie reprezentuję żadnej grupy religijnej, wyznaniowej, czy świeckiej.
Do niczego nie zmuszam ani niczego nie sprzedaję.
16-06-2009 19:01 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
My, liliac ("z bożej łaski" sobie odpuścimy ) jesteśmy za oznaczeniem równoległym do oznaczenia formy (e-book, dvd, etc)
Smith (10069 punktów)
>Pomóżcie!
Tutaj jest prawdziwa mała kopalnia odkrywkowa filmów dokumentalnych, gorliwie pomijanych przez mainstream. Są też artykuły i ebook'i.
onebigtorrent.org/
ale głównie wersje En i trochę Es. Polskie subtitle do w.w. filmów jeżeli są dostępne to najszybciej znajduję je tutaj chociaż to czeska strona
www.sub-titles.net/ppodnapisi/search/sM/432559
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>Pomóżcie!
Pisząc 'Pomóżcie!' miałem na myśli dodanie ciekawych materiałów oraz pomoc przy dopracowaniu racjolinków
Masz coś ciekawego to dodaj

>Tutaj jest prawdziwa kopalnia filmów dokumentalnych, gorliwie pomijanych przez mainstream. Są też artykuły i ebook'i.

Tylko trzeba być pewnym czy jest to coś wartego uwagi.
Na pierwszej stronie jest coś po polsku onebigtorr(*)produkcja-Terror-konsumpcji-PL

a tu opinie www.filmwe(*)183/to+nie+jest+dokument!.html


Dodanie linku do napisów w opisie filmu byłoby ułatwieniem dla innych.

18-06-2009 11:15 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>
Tylko trzeba być pewnym czy jest to coś wartego uwagi.
>Na pierwszej stronie jest coś po polsku onebigtorr(*)produkcja-Terror-konsumpcji-PL
>a tu opinie www.filmwe(*)183/to+nie+jest+dokument!.html

No tak i 5 odpowiedzi przeczących tej opinii w tym samym wątku.
>Dodanie linku do napisów w opisie filmu byłoby ułatwieniem dla innych.
W wypadku ich braku postaram się w przyszłości przetłumaczyć film i zatrudnić lektora a wcześniej zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opiniami na temat filmu żeby na tej podstawie wyciągnąć średnią statystyczną mówiącą "czy jest to coś wartego uwagi" i napisać jak najbardziej obiektywną recenzję oraz umieścić go na własnym serwerze, żeby nie było, że link nie działa albo nie ma odpowiedniego kodeka
A podobno darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
Pozdrawiam
18-06-2009 11:38 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>Dodanie linku do napisów w opisie filmu byłoby ułatwieniem dla innych.
>W wypadku ich braku postaram się w przyszłości przetłumaczyć film i zatrudnić lektora
Napisałem "byłoby ułatwieniem" gdy nie będzie to też nie problem.
>a wcześniej zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opiniami na temat filmu żeby na tej podstawie wyciągnąć średnią statystyczną mówiącą "czy jest to coś wartego uwagi" i napisać jak najbardziej obiektywną recenzję.
Nie dramatyzuj
Wystarczy Twoja pozytywna opinia.

>A podobno darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
Adres stajni znasz
18-06-2009 12:47 
 Ocena 2 na 2
Smith (10069 punktów)
>Nie dramatyzuj
Ok. sorry ale odezwał się we mnie pies Pawłowa bo przeważnie kiedy ktoś prosi mnie o pomoc i dostaje wypasioną wędkę, gdyż jestem zwolennikiem takich rozwiązań, to w ramach podziękowań słyszę, że nie dało się na nią złapać łososia i w dodatku panierka była za słona.
Natomiast w drugą stronę kiedy zwracam się o wykonanie prostej przysługi to zamiast zwykłego tak lub nie bo coś tam, jestem najczęściej zasypywany dobrymi radami, które nic nie kosztują i przeważnie warte są swojej ceny.
>Adres stajni znasz
znam i jak piszą starszaki C U kiedy znajdę coś co rzuci mnie na kolana
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Witam!
W menu pojawiła się zakładka "?", widoczna dla zalogowanych.
23-06-2009 23:14 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Witam!
>W menu pojawiła się zakładka "?", widoczna dla zalogowanych.

Ciebie nie da się dodać do znajomych. Nie wyświetla sie w ogóle opis użytkownika.

Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. Goethe
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Ciebie nie da się dodać do znajomych. Nie wyświetla sie w ogóle opis użytkownika.
Już się odtajniłem
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
No dobra
Wydaje mi się, że większość uwag dot. linkowni została uwzględniona. Chyba wszystko działa poprawnie i czytelnie. Z pewnością jest sporo do poprawienia - uwagi i sugestie proszę kierować gdziekolwiek w formie dowolnej

Pomyślności
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
"Boska cząstka"
Ma to ktoś w PDFie? Może chęć przerobienia?
Robert Zawecki (4718 punktów)
odsiebie.com/pobierz/2186111---7144.html
Format DOC, hasło w nazwie pliku.


Heterofobicznej mowie nienawiści mówię NIE! Eminem: Homophobic? Nah, you're just heterophobic.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Format DOC, hasło w nazwie pliku.
Wielkie dzięki!
Poprawione: racjolinki.pl/story/34 z PDFem

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365