Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Trollem się bywa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
09-07-2009 15:07Smith (10069 punktów)Czy Trollem się bywa?
Ocena 6 na 6
Po przestudiowaniu kilku wątków poświęconych Trollom, przeprowadzeniu eksperymentu na sobie i przeczytaniu kwintesencji w wypowiedziach jednego z forumowiczów brzmiącej: "Uwaga! Jestem TROLLEM!", zrodziło się w mojej głowie, nurtujące i wypełniające wolną przestrzeń pytanie:
Czy Trollem, podobnie jak artystą, co najwyżej się bywa czy jednak trzeba zostać nim obwołanym?
W trakcie pisania wprowadzenia do tego wątku przyszło mi do głowy kolejne:
Czy Trolle z racji bycia Trollami muszą być definitywnie złe?
Jeżeli dualistycznie założymy, że muszą, to przecież powinny byś też dobre np. skrzaty albo jakieś inne elfy czy coś tam jeszcze.
I czy np. mogą być dobre Trolle tak jak przykładowo Muminki, które Tove Jansson, uważa za odmianę Trolli a ona chyba najlepiej powinna się na tym znać?
Pośród Muminków rozrózniamy osobniki płci żeńskiej i męskiej czy to samo dotyczy Trolli?
Uważam, że to bardzo istotne pytania na, które niezwłocznie powinniśmy sobie odpowiedzieć po to by stworzyć wyczerpujące definicje Trolla i następnie móc wybrać demokratyczną metodę wyboru tej najwłaściwszej i niedyskryminującej żadnego z rodzajów Trolli ze względu na płeć, orientację, przekonania itd., celem podjęcia dalszej dyskusji na temat usprawnień legislacyjnych naszego Regulaminu pod wzgledem zabezpieczenia forum i jego użytkowników, przed szkodliwą działalnością w.w. Trolli.
Dyskusja na pewno zrodzi wiele kolejnych pytań, potwierdzając zasadę: "Im dalej w las tym więcej drzew" co może jedynie w konsekwencji przynieść rozwiązania gwarantujące lepszą ochronę a nawet niewykluczone iż posłużyć do stworzenia pierwszego racjonalistycznego filtru antytrollowego.
Uważam, że to bardzo istotna sprawa dla naszego forum. Dla tego umiściłem ten wątek w tym dziale. W wypadku niezrozumienia dla moich szczytnych intencji i braku odzewu prosze o przniesienie go do działu bazgroły bez obawy o posądzenia z mojej strony o dyskryminację.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

liliac (147340 punktów)
>Pośród Muminków rozrózniamy osobniki płci żeńskiej i męskiej czy to samo dotyczy Trolli?

Yeskov twierdził, że trollice mają piękne oczy
09-07-2009 16:00 
 Ocena 4 na 4
rudyment (3233 punktów)
>>Pośród Muminków rozrózniamy osobniki płci żeńskiej i męskiej czy to samo dotyczy Trolli?
>Yeskov twierdził, że trollice mają piękne oczy

Pratchett zaś, że ochłodzenie mózgu trolla pozytywnie wpływa na jego działanie. W innych przypadkach trolle można jeszcze z powodzeniem wykorzystać jako policjantów.


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
09-07-2009 16:16 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Pratchett zaś, że ochłodzenie mózgu trolla pozytywnie wpływa na jego działanie. W innych przypadkach trolle można jeszcze z powodzeniem wykorzystać jako policjantów.
To cenne spostrzeżenie.
Pozostaje kwestia agregatu chłodniczego i ewentualnie postulat utworzenia policji antytrollowej złozonej z trolli.
>
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Smith (10069 punktów)
>Yeskov twierdził, że trollice mają piękne oczy
W żaden sposób nie powinny być dyskryminowane z tego powodu tutaj mogę się znowu narazić trollom o odmiennej orientacji seksualnej. Natomiast w wypadku przyznania się do bycia trollicą jestem za nie wszczynaniem śledztwa tylko uwierzeniem na piękne oczy.
PS. Alt mi się zacina. Wyjechałem w podróż i nie zabrałem swojego booka bo to komputer przenośny ale nigdzie nie było napisane, że podróżniczy czy choćby turystyczny.
Skymen (621 punktów)
Trollem [na terytorium kultu-ry polskojęzycznego internetu] można zostać jedynie w nagrodę za wybitne zasługi, przez powołanie w ich szeregi dzięki uzgodnionej publicznie rekomendacji, dokonanej przez co najmniej dwóch -uprzednio zatwierdzonych w wyborze tajnym- członków Wewnętrznego Komitetu Obwoławczego Trolli Polskich "Wielka Północ".
09-07-2009 20:55 
 0 na 2
Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
>Trollem [na terytorium kultu-ry polskojęzycznego internetu] można zostać jedynie w nagrodę za wybitne zasługi, przez powołanie w ich szeregi dzięki uzgodnionej publicznie rekomendacji, dokonanej przez co najmniej dwóch -uprzednio zatwierdzonych w wyborze tajnym- członków Wewnętrznego Komitetu Obwoławczego Trolli Polskich "Wielka Północ".

Jak już napisałem w innym miejscu- jam jest trollem samozwańcem.
Przybyłem by krzewić irracjonalizm.


Uwaga! Jestem TROLLEM!
10-07-2009 00:09 
 Ocena 2 na 2
Skymen (621 punktów)
>>Trollem [na terytorium kultu-ry polskojęzycznego internetu] można zostać jedynie w nagrodę za wybitne zasługi, przez powołanie w ich szeregi dzięki uzgodnionej publicznie rekomendacji, dokonanej przez co najmniej dwóch -uprzednio zatwierdzonych w wyborze tajnym- członków Wewnętrznego Komitetu Obwoławczego Trolli Polskich "Wielka Północ".
>Jak już napisałem w innym miejscu- jam jest trollem samozwańcem.
>Przybyłem by krzewić irracjonalizm.

Trolle nie są irracjonalistami, są hiperracjonalistami.
Irracjonaliści twojego pokroju to po prostu znudzone zblazowane mąciwody.
Zresztą to ja tu jestem teraz Trollem!
10-07-2009 00:23 
 Ocena 7 na 7
Autografka (10638 punktów)

>Zresztą to ja tu jestem teraz Trollem!

Tak to właśnie jest. Natura nie znosi pustki. W miejsce jednego trolla (tego, którego wygoniliśmy) pojawia się następny. Oswojonych trolli nie liczę. Nie chcę Cię martwić, ale jeżeli pojawi się na tym forum gorszy od Ciebie troll - możesz być zagrożony. Wiadomo bowiem, że troll gorszy, wypiera trolla lepszego.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. Goethe
Skymen (621 punktów)
>>Zresztą to ja tu jestem teraz Trollem!
>Tak to właśnie jest. Natura nie znosi pustki. W miejsce jednego trolla (tego, którego wygoniliśmy) pojawia się następny. Oswojonych trolli nie liczę. Nie chcę Cię martwić, ale jeżeli pojawi się na tym forum gorszy od Ciebie troll - możesz być zagrożony. Wiadomo bowiem, że troll gorszy, wypiera trolla lepszego.
Lepszego[tfu! -znaczy gorszego] nie znajdziecie, już ja się o to postaram!
Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)

>Trolle nie są irracjonalistami, są hiperracjonalistami.
>Irracjonaliści twojego pokroju to po prostu znudzone zblazowane mąciwody.

Cóż,Tradycja zobowiązuje...

STAŃCZYK

Puszczyku!
Zgrałeś się przy zielonym stoliku
czy z kobietami w gorączce
opętałeś duszę mdłością
i w tej momentu palączce
oślep gnasz we własne próchno.
A gdy na nie wichry dmuchną,
rozleci się zgasłe próchno,
zamurują się otchłanie
i krzyk i jęk, i wołanie
zda ci się błazeństwem duszy,
które nikogo nie skruszy,
które zeżre siebie samo,
a trzewia mu gniciem cuchną. -
Znam ja, co jest serce targać
gwoźdźmi, co się w serce wbiły,
biczem własne smagać ciało,
plwać na zbrodnie, lżyć złej woli,
ale Świętości nie szargać,
bo trza, żeby święte były,
ale Świętości nie szargać:
to boli.

DZIENNIKARZ

Tragediante...

STAŃCZYK

Commediante,
dla ciebie błazeńska laska.

DZIENNIKARZ

Piastujesz ją, piastun stary;
znasz tylko: status quo ante;
błazeństwo z tobą się zrosło.

STAŃCZYK

Oto naści twoje wiosło:
błądzący w odmętów powodzi,
masz tu kaduceus polski,
mąć nim wodę, mąć.

DZIENNIKARZ

Fatum nas w obłędy wodzi:
u rozstajnych dróg zły Duch!
Tu moje rozstajne drogi;
ty mój Duch-zły - demon, Szatan;
błazeństwem ja z tobą zbratan,
byłem ci duszą poswatan,
nim dusza stała się trup; -
a teraz mi pachnie grób,
czuję trąd.

STAŃCZYK

Naści; rządź!
Masz tu kaduceus polski,
mąć nim wodę, mąć.

DZIENNIKARZ

Nie chcę żadnych więcej prób.
Serce miałem kiedyś młode,
porwałeś mi serce młode,
wlałeś jad goryczny w krew.
Nie widzę, nie widzę dróg,
zaćmił mi się Bóg...

STAŃCZYK

Fata pędzą, pędzą Fata -
Wielkość - Nicość - pusty dzwon,
serce strute -
uderzyłeś błazna ton:
moją nutę.
Kłam sercu, nikt nie zrozumie,
hasaj w tłumie!
Masz tu kaduceus, chwyć!
Rządź!
Mąć nim wodę, mąć!
Na Wesele! Na Wesele!
Idź!
Mąć tę narodową kadź,
serce truj, głowę trać!
Na Wesele! Na Wesele!
Staj na czele!!!


Uwaga! Jestem TROLLEM!
10-07-2009 22:15 
 Ocena 1 na 1
Skymen (621 punktów)
>>Trolle nie są irracjonalistami, są hiperracjonalistami.
>>Irracjonaliści twojego pokroju to po prostu znudzone zblazowane mąciwody.
>Cóż,Tradycja zobowiązuje...
> STAŃCZYK Puszczyku!
[...]
Sugerujesz związki nas Trolli z istotami zwanymi Tricksterami?
10-07-2009 22:28 
 Ocena-1 na 1
Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
>>>Trolle nie są irracjonalistami, są hiperracjonalistami.
>>>Irracjonaliści twojego pokroju to po prostu znudzone zblazowane mąciwody.
>>Cóż,Tradycja zobowiązuje...
>> STAŃCZYK Puszczyku!
>[...]
>Sugerujesz związki nas Trolli z istotami zwanymi Tricksterami?

Co za intuicja! I wiedza! Widzę, że możemy się dogadać.

Jam jest TROLLEM samozwańcem!
10-07-2009 23:51 
 Ocena 1 na 1
Skymen (621 punktów)
>>>>Trolle nie są irracjonalistami, są hiperracjonalistami.
>>>>Irracjonaliści twojego pokroju to po prostu znudzone zblazowane mąciwody.
>>>Cóż,Tradycja zobowiązuje...
>>> STAŃCZYK Puszczyku!
>>[...]
>>Sugerujesz związki nas Trolli z istotami zwanymi Tricksterami?
>Co za intuicja! I wiedza! Widzę, że możemy się dogadać.

Komuna Trolli?! Cichosza!
Wszak w naturze cojeden Tr to i tak każdy sobie...samopas...
salek (4701 punktów)
>Czy Trollem, podobnie jak artystą, co najwyżej się bywa czy jednak trzeba zostać nim obwołanym?
Oczywiście, że trzeba być obwołanym. Oczywiście pomijając te nierzadkie przypadki, gdy przystępując do pisania posta zakłada się, że nie ma się co wgłębiać w przemyślenia przedmówcy, wystarczy 'wykazać' coś niekoniecznie w tekście występującego. Stąd można wnioskować, że obwołanie trollem zwykle następuje na zasadzie 'łapaj złodzieja..'.
Celtyk (3337 punktów)
>Czy Trollem, podobnie jak artystą, co najwyżej się bywa czy jednak trzeba zostać nim obwołanym?
Trzeba być obwołanym . To jak z artystą - jak sam powiesz, że jesteś drugim Mozart'em, to nikt tego nawet nie zauważy, ale jak Cię obwołają to co innego
>W trakcie pisania wprowadzenia do tego wątku przyszło mi do głowy kolejne:
>Czy Trolle z racji bycia Trollami muszą być definitywnie złe?
nie wiem. Chyba nie koniecznie, ale pewności nie mam. W sumie na forum to działa inaczej. Mówienie, że jest się trollem nie oznacza, że Cię za niego uważają.
>Pośród Muminków rozrózniamy osobniki płci żeńskiej i męskiej czy to samo dotyczy Trolli?
Jeśli gatunek chce przetrwać i poszczególne jednostki gatunku nie są obojnakami to zapewne jest podział.
>...celem podjęcia dalszej dyskusji na temat usprawnień legislacyjnych naszego Regulaminu pod wzgledem zabezpieczenia forum i jego użytkowników, przed szkodliwą działalnością w.w. Trolli.
Projekt, który powstanie w procesie legislacji musi jeszcze zostać zatwierdzony - pytanie, czy będzie co zatwierdzić

>Dyskusja na pewno zrodzi wiele kolejnych pytań, potwierdzając zasadę: "Im dalej w las tym więcej drzew" co może jedynie w konsekwencji przynieść rozwiązania gwarantujące lepszą ochronę a nawet niewykluczone iż posłużyć do stworzenia pierwszego racjonalistycznego filtru antytrollowego.
Albo wręcz przeciwnie. Sprawa może zostać tak "rozwodniona", że finalnie nic nie zostanie ustalone i pozostanie tak jak jest.
>Uważam, że to bardzo istotna sprawa dla naszego forum.
Czy istotna to jeszcze nic pewnego, ale zapewne dyskusyjna, skoro już czwarty wątek wokół regulaminu się toczy
Pozdrawiam

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
10-07-2009 23:54 
 Ocena 1 na 1
Skymen (621 punktów)
>>Czy Trollem, podobnie jak artystą, co najwyżej się bywa czy jednak trzeba...
>>Czy Trolle z racji bycia Trollami...
>>...celem podjęcia dalszej dyskusji...
>Projekt, który powstanie w procesie legislacji musi jeszcze...
>>Dyskusja na pewno zrodzi wiele kolejnych pytań...
>Albo wręcz przeciwnie. Sprawa może zostać tak "rozwodniona", że finalnie nic nie zostanie ustalone i pozostanie tak jak jest.
Już my Trolle się o to postaramy!
Smith (10069 punktów)
>Albo wręcz przeciwnie. Sprawa może zostać tak "rozwodniona", że finalnie nic nie zostanie ustalone i pozostanie tak jak jest.
Ciekawe dlaczego mamy tak podobne obawy?
>Pozdrawiam
>
Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -

11-07-2009 12:44 
 Ocena 1 na 1
Celtyk (3337 punktów)
>>Albo wręcz przeciwnie. Sprawa może zostać tak "rozwodniona", że finalnie nic nie zostanie ustalone i pozostanie tak jak jest.
>Ciekawe dlaczego mamy tak podobne obawy?
Powodów może być kilka. Poczynając od tego co pisze powyżej Skymen kończąc na tym, że proponowane zmiany nie zostaną zaakceptowane przez moderatorów.
Po drodze jest jeszcze taka sprawa, że część z forumowiczów "krzyczy", że Trolle itp., ale faktycznie nie jest zainteresowana minimalizacją tego zjawiska, bo skończy się miejsce na pisanie populistycznych postów, a rzeczowa dyskusja czasem jest przynajmniej problematyczna.
P.S. Planuję powrót do swojego tematu ale w nowym wątku w powiązaniu z jeszcze kilkoma wątkami, które w dużej mierze "trącały" o tym samym, bo aktualne już się tak rozrosły, że nawet najbardziej rzeczowe wypowiedzi "zginą" w tłumie
Pozdrawiam

Władza doprowadza do obłędu w stopniu większym, niż demoralizuje, uciszając głos sumienia i wyostrzając chęć działania.- WILL I ARIEL DURANT -
Kowalska (14008 punktów)
>I czy np. mogą być dobre Trolle tak jak przykładowo Muminki, które Tove Jansson, uważa za odmianę
>Trolli a ona chyba najlepiej powinna się na tym znać?
>Pośród Muminków rozrózniamy osobniki płci żeńskiej i męskiej czy to samo dotyczy Trolli?

   U Muminków jest rozróżnienie na płeć. U Trolli walczących nie.
Trzeba też wiedzieć, że czasem omyłkowo bierzemy kogoś za Trolla, a okazuje się, że jest to Obcy.
Pierwszy przykład z brzegu: Premier Pawlak nie jest Trollem, tylko Obcym, ale już Kalinowski, to Troll.
Dalej, Jarosław Kaczyński to Troll, ale Dorn, to Obcy.
Beata Kempa - Troll, Jolanta Szczypińska - Obcy.
Lech Kaczyński - Troll, Lech Wałęsa - Obcy.
Aleksander Kwaśniewski - Troll, Grzegorz Napieralski - Obcy.
Katarzyna Cichopek - Troll, Angelina Jolie - Obcy.
Jan Pospieszalski - Troll, Hubert Urbański - Obcy.

I tak dalej, i dalej...

   A co do tytułu wątku, "Czy Trollem się bywa?". Bywa się. Tak samo jak Obcym.
Sylwek (15472 punktów)
Oponował bym przy klasyfikowaniu Wałęsy jako obcego.

Pozdrawia obcy troll.
10-07-2009 11:48 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>Oponował bym przy klasyfikowaniu Wałęsy jako obcego.
>Pozdrawia obcy troll.

   Sylwek, wierz mi. Ja się w tych sprawach Obcy czy Troll, nigdy nie mylę.

Pozdrawia Woman in Black
10-07-2009 11:49 
 Ocena 1 na 1
Michał 'matragon' Worgacz (2557 punktów)
>Angelina Jolie - Obcy.>

No to ja chyba zostanę ksenofilem


NON SERVIAM
Skymen (621 punktów)
>>Angelina Jolie - Obcy.>No to ja chyba zostanę ksenofilem
Tfu... Kolaborant!

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365