 |
Lista klerykalnych lizusów Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2009 21:54 | waldeck77 (4307 punktów) | Lista klerykalnych lizusów
14 na 14 | Polskę coraz bardziej dotyka kryzys, budżet państwa trzeszczy w szwach, znowu nam każą zaciskać pasa. Ale oczywiście nikt nie odważy się nawet wspomnieć o zaprzestaniu finansowania Kościoła katolickiego czy nałożeniu na kler podatków. Lepiej uderzyć w biednych i słabych. Jedynie SLD wyszło z naiwnym apelem, by Kościół sam zrezygnował z części środków jakie otrzymuje z budżetu państwa, m.in. na pensje dla kapelanów w instytucjach wszelakich. Apel traktuję jako propagandowy, bo nie posądzam SLD o taką naiwność. Oczywiście odezwał się zaraz jakiś rynsztokowy bulgot z kręgów purpurackich tudzież wsparcie ze strony usłużnych dziennikarzy, np taki felietonik pałającego "świętym" oburzeniem Durczoka: www.polska(*)py-precz-od-kosciola,id,t.htmlAż prosi się, żeby sporządzić listę klerykalnych lizusów, ludzi życia politycznego, społecznego, medialnego czy naukowego, którzy w sposób wyjątkowo obrzydliwy podlizują się klerowi, utrwalając w ten sposób patologię i drenaż budżetu państwa przez Kościół. Przydałoby się takie upamiętnienie ich "zasług". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | liliac (147340 punktów) | Frapujący zarówno felietonik (nie spodziewałam się takiej dbałości o dobrobyt KK), jak i komentarze. Nie wiedziałam dotąd na przykład, że Cytat:"kapelani zatrudnieni na podstawie umowy o pracę pobierają pensje, ale sięgają one ok. 2-2,5 tys. zł brutto" jak tłumaczy internauta petrus, zarzekając się zresztą, że to przecież niewiele...
|
|
 | 4 na 4 | placownik (17853 punktów) |
> Nie wiedziałam dotąd na przykład, że Cytat:"kapelani zatrudnieni na podstawie umowy o pracę pobierają pensje, ale sięgają one ok. 2-2,5 tys. zł brutto" Różni ludzie różnie o tym mówią... Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
|  | 7 na 7 | liliac (147340 punktów) | > >Nie wiedziałam dotąd na przykład, że Cytat:"kapelani zatrudnieni na podstawie umowy o pracę pobierają pensje, ale sięgają one ok. 2-2,5 tys. zł brutto" > Różni ludzie różnie o tym mówią...No, no, no... Cytat:Etat kapelana szpitala wynosi najczęściej 4 tysiące złotych brutto. Do tego dochodzi dodatek stażowy, taki sam jak w przypadku lekarzy. Niewielu księży jest zatrudnionych na pełen etat. Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach zarabia 3 tys. złotych z tytułu 3/4 etatu. Taki sam wymiar etatu ma kapelan zgierskiego szpitala. Myślę, że niemało pracowników szpitala chętnie zobaczyłoby taką wypłatę... Cytat:- Kapelan jest niezbędny - twierdzi Jacek Rysz, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM. - Pomaga chorym, spowiada i odprawia mszę, co wiernym pozwala szybciej wrócić do zdrowia. Chciałabym zobaczyć wyniki badań, z których rzeczony obywatel wysnuł swoje wnioski. I rozsądne przyczyny, dla których rzeczone usługi o nieudowodnionej wartości mają być opłacane przez pozadłużane szpitale.
|
|
| |  | | Smith (10069 punktów) | A ja chciałbym wiedzieć czy od ostatniej przysługi i przygotowania do pogrzebu biorą ekstra czy mają to już wliczone w pensję?
|
|
| | |  | | liliac (147340 punktów) | > A ja chciałbym wiedzieć czy od ostatniej przysługi i przygotowania do pogrzebu biorą ekstra czy mają to już wliczone w pensję?> Nie mam kontaktu z obsługą przedprosektoryjną, zatem nie mam pojęcia w tej pierwszej kwestii, pogrzeb natomiast jest załatwiany pozaszpitalnie i chyba w gestii kapelana szpitalnego nie leży wcale, załatwiasz nań więc księdza osobno i płacisz mu "co łaska", choć "nie mniej niż"...
|
|
| | | |  | | Smith (10069 punktów) | > Nie mam kontaktu z obsługą przedprosektoryjną, zatem nie mam pojęcia w tej pierwszej kwestii, pogrzeb natomiast jest załatwiany pozaszpitalnie i chyba w gestii kapelana szpitalnego nie leży wcale, załatwiasz nań więc księdza osobno i płacisz mu "co łaska", choć "nie mniej niż"...  Tzn. miało być posługi, ta nieszczęsna przypadłość ma
|
|
| | | | |  | 1 na 1 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | |
|
2 na 4 | Satyr (4285 punktów) |
Wiesz, sądzę, że wielu katolików o usposobieniu socjalistycznym byłoby przeciw obcinaniu funduszy Kościołowi - ale ich zdanie masz w nosie, prawda? Przecież skoro już żyjemy w państwie, które odbiera jednym i daje drugim to oburzenie na to, że daje również "nie naszym" jest zwykłą hipokryzją lewicy, która nader często uskutecznia "moralność Kalego".
Zawsze powtarzam, że jak raz usprawiedliwiono system, który odbiera pieniądze Kowalskiemu i daje je Nowakowi, to w tym usprawiedliwianiu trzeba być konsekwentnym. Na organizacje gejów byś chętnie dał, a na Kościół to już nie - to jest właśnie moralność Kalego. Bardzo mnie bawi fakt, że lewica szarpie się ze złodziejskim systemem redystrybucji, który przecież sama propaguje!
Oburzenie lewicy przypomina mi oburzenie złodzieja, który jest wściekły, bo jego potencjalna ofiara została już "obrobiona" przez innego złodzieja. Dopóki człowiek nie będzie miał prawa do decydowania o swoich pieniądzach, to zawsze będzie dochodziło do takich utarczek. Chory system prowokuje chore konflikty.
Pozdrawiam
|
|
 | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | >Na organizacje gejów byś chętnie dał, a na Kościół to już nie
Jeśli powstanie przepis nakazujący szpitalom zatrudnianie etatowych działaczy gejowskich, będę mu tak samo przeciwna.
|
|
|  | | Satyr (4285 punktów) |
>Jeśli powstanie przepis nakazujący szpitalom zatrudnianie etatowych działaczy gejowskich, będę mu tak samo przeciwna.
Tą wypowiedzią jedynie troszkę przesunęłaś problem - przecież pieniądze na rozmaite organizacje już teraz są wypłacane, więc idą do nich, a nie np. na płace pielęgniarek. Redystrybucja to sączenie pieniędzy z jednego, wspólnego worka.
Pozdrawiam!
|
|
| |  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
>Redystrybucja to sączenie pieniędzy z jednego, wspólnego worka.
Delikatnie zmieniamy niewygodny w gruncie rzeczy temat?
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | 2 na 2 | Satyr (4285 punktów) |
> Delikatnie zmieniamy niewygodny w gruncie rzeczy temat?Dla mnie on nie jest niewygodny. Jestem przeciwnikiem płacenia kapelanom z publicznej kasy, bo jestem przeciw płaceniu z publicznej kasy w ogóle. Chciałem zwrócić uwagę na niespójność w poglądzie lewicowców. Tu wychodzi ich hipokryzja. W artykule, który zamieściłeś znajduje się wzmianka, że 70% pacjentów zgłasza chęć kontaktu z księdzem. Skoro lewica tak dba o potrzeby ludzi, to czemu nie chce zaspokoić akurat tej? Czyżbym uwagę o zmianie tematu miał traktować jako drobną złośliwość? Podkreślam, że ten temat nie jest dla mnie niewygodny. Wręcz przeciwnie - widać w nim jak na dłoni hipokryzję lewicy. Sam fakt finansowania Kościoła z publicznych pieniędzy uważam za szkodliwy, podobnie jak finansowanie akcji Biedronia, partii politycznych i setek innych podmiotów i inicjatyw. Nie zmieniając tematu czekam więc na argumenty forumowiczów uzasadniające, że potrzeba widzenia się z księdzem nie powinna być spełniona, a potrzeba parady równości powinna być  Pozdrawiam
|
|
| | | |  | 9 na 9 | placownik (17853 punktów) | |
|
| | | | |  | 2 na 2 | Satyr (4285 punktów) |
> Czekam na Twoje argumenty uzasadniające, że niewidome dzieci mogą obyć się bez podręczników, a potrzeba widzenia się z etatowym księdzem osób hospitalizowanych powinna być spełniona.Widzisz Placowniku, jesteśmy coraz bliżej porozumienia  . Wzywając do podania argumentów na rzecz spełnienia danej potrzeby wiedziałem, że po prostu takich nie ma. Potrzeby są zjawiskami czysto subiektywnymi, nie jesteś w stanie wyważyć, czy osoba X potrzebuje usługi x bardziej, niż Y potrzebuje y. Nie mamy prawa wydawać sądów o potrzebach innych ludzi i decydować na co kto ma wydać własne pieniądze. Gdzie widzisz demagogię? Zapewne wnioskujesz o niej gdyż potrzeba widzenia księdza jest dla Ciebie niczym w porównaniu z potrzebą podręczników dla niewidomych dzieci. Obawiam się, że po prostu projektujesz własne sądy wartościujące na innych ludzi, których świat wewnętrzny jest z zasady niedostępny, również dla Ciebie. Czemu więc usiłujesz w skonstruować wspólną miarę dla stanów uczuciowych, które z zasady są nieporównywalne? To, że dla Ciebie nie istnieje potrzeba widzenia księdza nie oznacza, że dla kogoś innego nie może to być bardzo naglące pragnienie. To z powyższych powodów dzielenie pieniędzy uprzednio zagrabionych obywatelom jest tak potwornie konfliktogenne - każdemu się wydaje, że jego potrzeby są ważniejsze, albo, że znalazł jakąś wspólną miarę potrzeb i ma prawo dyrygować społeczeństwem.
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
> Widzisz Placowniku, jesteśmy coraz bliżej porozumienia . Chciałbym, żeby tak było. > Nie mamy prawa wydawać sądów o potrzebach innych ludzi i decydować na co kto ma wydać własne pieniądze. A co począć, jeśli ktoś tych własnych pieniędzy nie ma, lub ma ich (to subiektywna ocena) zbyt mało? Od czasu do czasu do moich drzwi pukają potrzebujący. Stosunkowo często proszą o wsparcie (pieniężne) "na chleb". Nigdy nie daję im pieniędzy. Czasami, skłamałbym, gdybym napisał, że zawsze, daję im chleb i coś do chleba. Decyduję za nich. Czy Twoim zdaniem mam do tego prawo? > To z powyższych powodów dzielenie pieniędzy uprzednio zagrabionych obywatelom jest tak potwornie konfliktogenne Pomijając określenie "zagrabionych", to masz rację. Gubisz jednak z pola uwagi fakt, że w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z odbieraniem pieniędzy uprzednio już podzielonych. Oczywiście Kościołowi odebrać raz danych mu pieniędzy nikt się nie ośmieli, stąd propozycja, aby ten dobrowolnie przystał na udział w ograniczeniach wymuszonych kryzysem. Reakcja Kościoła jest wymowna. Kościół wyciąga w stronę potrzebujących rękę ze znacząco wyprostowanym wskazującym palcem, choć gdyby buta nie rzuciła się tak bardzo na mózgi hierarchii, mogłaby łatwo (i stosunkowo tanio) pognębić upierdliwą lewicę, deklaracją sfinansowania owego 1,5 mln złotych potrzebnych na druk podręczników dla niewidomych. Czy zgodzisz się ze mną? Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | | | | | |  | | Satyr (4285 punktów) |
>A co począć, jeśli ktoś tych własnych pieniędzy nie ma, lub ma ich (to subiektywna ocena) zbyt mało? Nieszczęście jednego nie jest usprawiedliwieniem przemocy na drugim (o ile ten nie jest sprawcą rzeczonego nieszczęścia). Jesteśmy istotami społecznymi, obdarzonymi empatią - takie potrzeby mogą ludzie załatwiać dobrowolnie w ramach działań charytatywnych.
>Od czasu do czasu do moich drzwi pukają potrzebujący. Stosunkowo często proszą o wsparcie (pieniężne) "na chleb". Nigdy nie daję im pieniędzy. Czasami, skłamałbym, gdybym napisał, że zawsze, daję im chleb i coś do chleba. Decyduję za nich. Czy Twoim zdaniem mam do tego prawo? Nie decydujesz za nich - lecz tylko sugerujesz. Twoją sugestię mogą odrzucić. Obywatel nie jest w stanie natomiast odrzucić decyzji państwowej popartej przymusem.
>Pomijając określenie "zagrabionych", to masz rację. Gubisz jednak z pola uwagi fakt, że w tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z odbieraniem pieniędzy uprzednio już podzielonych. Oczywiście Kościołowi odebrać raz danych mu pieniędzy nikt się nie ośmieli, stąd propozycja, aby ten dobrowolnie przystał na udział w ograniczeniach wymuszonych kryzysem. >Reakcja Kościoła jest wymowna.
>Czy zgodzisz się ze mną? Myślę, że w tym konkretnym przypadku możemy się zgodzić. Faktycznie chodzi tu o apel o dobrowolne zrzeczenie się części pieniędzy, a Kościół obstaje przy swoim. Nie da się jednak ukryć, że w wypowiedziach polityków lewicy przebrzmiewa sugestia, jakoby owe środki, niezależnie od kryzysu, zostały błędnie rozdysponowane. Również założyciel wątku zdaje się stwierdzać, że pieniądze te powinny być w inny sposób spożytkowane i to nie tylko dlatego, że akurat mamy kryzys, lecz dlatego, że usługi Kościoła są w gruncie rzeczy bezwartościowe.
Pozdrawiam
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Autografka (10638 punktów) |
> Jak widzisz, ja też potrafię być demagogiem.To nie Ty jesteś demagogiem, tylko jak rozumiem, Wenderlich.  Ale przyznam, że nie mogę mu odmówić celności tego porównania - choć wiem, że to demagogia.
Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | xarion (917 punktów) | > potrzeba widzenia się z etatowym księdzem osób hospitalizowanych powinna być spełniona. Nie ma popytu - nie ma podaży... A próby obalenia stereotypu: "jak delikwent wyzdrowiał to łaska boska, a jak zszedł to wina lekarzy" przypominają okolice La Manchy...  > Jak widzisz, ja też potrafię być demagogiem. Jeżeli państwo chce przestrzegać konstytucyjnej zasady rozdzielności, to może niech płaci wszystkim zarejestrowanym związkom wyznaniowym..? Pozdrawiam
"Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności" - Jim Morrison
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Grzegorz (5685 punktów) | >Chciałem zwrócić uwagę na niespójność w poglądzie lewicowców. Tu wychodzi ich hipokryzja. W artykule, który zamieściłeś znajduje się wzmianka, że 70% pacjentów zgłasza chęć kontaktu z księdzem. Skoro lewica tak dba o potrzeby ludzi, to czemu nie chce zaspokoić akurat tej? Nie czuję się lewicowcem, natomiast warto zauważyć że kapelani to nie tylko kapelani szpitalni (OK, niech będzie że skoro 70% pacjentów zgłasza na nich zapotrzebowanie to jest to jakiś argument, choć na tyle słaby że nie będę się nad nim pastwił).
Natomiast pora część to kapelani rozmaitych służb mundurowych (jak były gen. dyw. Głódź), a służb nikt nie pytał czy potrzebują kapelanów czy też nie. Zresztą, nawet jeśli ktoś bez pytania zgłosił że kapelana nie potrzebuje, to prawdopodobnie... i tak go dostanie w ramach bonusu:
www.bankier.pl/forum/temat_re-kapelani-na-etatach-w-izbach-celnych,4606647.html
|
|
| |  | 5 na 5 | liliac (147340 punktów) | > >Jeśli powstanie przepis nakazujący szpitalom zatrudnianie etatowych działaczy gejowskich, będę mu tak samo przeciwna.> Tą wypowiedzią jedynie troszkę przesunęłaś problem - przecież pieniądze na rozmaite organizacje już teraz są wypłacane, więc idą do nich, a nie np. na płace pielęgniarek. Redystrybucja to sączenie pieniędzy z jednego, wspólnego worka.> Pozdrawiam!> Istotnie- finanse publiczne rzeczywiście trafiają do rozmaitych organizacji i jeśli chcemy rozdawać je przedstawicielom jednej opcji ideologicznej, nieuchronnie skazujemy się na- uzasadnione rozpoczętym rozdawaniem- roszczenia opcji pozostałych. Z tym nie da się wiele zrobić- albo dajemy wszystkim (poza kryminalnymi  ), ale wtedy sumy porównywalne, albo nikomu. W tej sytuacji drażni mnie najbardziej metoda dystrybucji- odziana w płaszczyk "służby zdrowia". Finansowanie kapłanów (dowolnej religii), tak samo jak finansowanie ewentualnych pocieszycieli wyasygnowanych przez organizacje gejowskie, feministyczne, antyfeministyczne, strażackie, cyklistowskie czy kółka miłośników begonii, nie powinno IMHO leżeć w gestii szpitala publicznego, póki ewentualni rozdawnicy nie przekażą danej placówce specjalnego, odrębnie wydzielonego funduszu na usługi ideologiczne.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Satyr (4285 punktów) |
>W tej sytuacji drażni mnie najbardziej metoda dystrybucji- odziana w płaszczyk "służby zdrowia".
Twój argument bardziej pasuje do krytyki takiej np. Świątyni Opatrzności Bożej, na którą Kościół próbuje uzyskać pieniądze pod przykrywką fundowania instytucji również kulturalnej. W przypadku służby zdrowia jest on mniej celny, gdyż sporo pacjentów zgłasza chęć kontaktu z księdzem właśnie w warunkach choroby (artykuł, do którego link podał Placownik podaje, że dotyczy to ok. 70% pacjentów).
Myślę, że w ogólności należy jednak przyznać Ci rację - za to "plusik".
Pozdrawiam
|
|
15 na 15 | Kowalska (14008 punktów) | Kuźwa mać! Nie lubię się denerwować przed snem, ale jak tu nie zabrać głosu?  Widziałam z dwa dni temu rozmowę w TVP Info Wenderlicha z rzecznikiem Episkopatu Polski na ten temat. Wenderlich swoje, klecha swoje,a redachtÓrka prowadząca jako ten piskorz z wody wyjęty, z jedną myślą w głowie: Rany boskie! Jezu co robić??? Przecież ten Wenderlich obraża rzecznika! Wyleją mnie jak nic! Te okazyjne wyskoki wolskiej lewicy na Kościół kat. zaczynają mnie doprowadzać do wściekłości. Bo niczego to nie zmienia! Co mi z tego, że od czasu do czasu Wenderlich czy inna Senyszyn walnie coś przeciw klechom? Czyny lewico! Skoro się tak dumnie nazywacie. A nie to wieczyste du***nie o planach. Nie ma instytucji w tym kraju, w której nie byłoby przynajmniej jednego klechy na wyposażeniu. Są jak pleśń. Wszędzie się dostaną. A my z podatków płacimy tym pasożytom. Jak chcą być w szpitalach to za darmo. Żadnych pensji. Posługa to posługa. O tym, że sku****ny zabrali niewidomym na książki 1,5 miliona złotych, to już mnie walnęło podczas debaty budżetowej. Ale jak sobie niecały miesiąc potem poprzyznawali premie, prawie w tej samej kwocie, to zleciałam z krzesła.
|
|
 | 3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | > Te okazyjne wyskoki wolskiej lewicy na Kościół kat. zaczynają mnie doprowadzać do wściekłości. Bo niczego to nie zmienia! Co mi z tego, że od czasu do czasu Wenderlich czy inna Senyszyn walnie coś przeciw klechom? Czyny lewico! Skoro się tak dumnie nazywacie. A nie to wieczyste du***nie o planach. Dobrze że ktoś to zauważa. Jeśli chodzi o KRK, to polska lewica nie kiwnie palcem - chyba półoficjalnie oddelegowali do tego Senyszyn, i to z przykazaniem żeby robiła to w takiej formie która raczej zaszkodzi niż pomoże sprawie (czyli emocje i pyskówka zamiast argumentów).
|
|
|  | 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | >Dobrze że ktoś to zauważa. Jeśli chodzi o KRK, to polska lewica nie kiwnie palcem - chyba półoficjalnie oddelegowali do tego Senyszyn, i to z przykazaniem żeby robiła to w takiej formie która raczej zaszkodzi niż pomoże sprawie (czyli emocje i pyskówka zamiast argumentów).
Ja się całkowicie z Tobą zgadzam. Senyszyn to taki harcownik. Czasem dostaje kogoś do pomocy, jak choćby Wenderlicha ostatnio. Mają narozrabiać i zaraz uciekać.
Ale ja Wam powiem kiedy zacznie być w wolsce normalniej. Kiedy Kościół kat. zacznie być traktowany jak każde inne wyznanie, kościół, sekta czy inny zbór. Ot, choćby tak jak w Czechach. Stanie się to za dwa, w optymistycznej wersji, a za trzy, w pesymistycznej, pokolenia. Nasze wnuki nie będą już bałwochwalczo wpatrzone w spasione fluorescencje. Będą wierzyły, jeśli taka ich wola, w co chcą. Bez narzuconego z góry, od narodzin, katolicyzmu. To one będą tworzyły wtedy klasę polityczną, i nie pozwolą na to, żeby klechy wsadzały swój nochal we wszystko co jest związane z państwem. Przestaną klechy rządzić macicami. Oddadzą to, co teraz kradną miastom i ludziom. Grunty, budynki. Chcecie plac w środku miasta? To kupcie. Stać was. Religi chcecie uczyć dzieci? Proszę uprzejmie, macie salki katechetyczne. Won ze szkół! Szpitale? Proszę uprzejmie. Jak jakiś pacjent będzie chciał żeby wezwać księdza, to się go wezwie. Z parafii. Nie z kaplicy szpitalnej.
Za dwa, trzy pokolenia wszystko wróci do równowagi. Mówię Wam. A że się rozmarzyłam? Mam nadzieję, że tylko odrobinkę.
|
|
| |  | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) |
>Stanie się to za dwa, w optymistycznej wersji, a za trzy, w pesymistycznej, pokolenia. Nasze wnuki nie będą już bałwochwalczo wpatrzone w spasione fluorescencje.
Ty chyba na głowę upadłaś! Skąd to czarnowidztwo? Skoro w Hiszpanii w gruncie rzeczy zmiana zaszła w ciągu jednego pokolenia, czemu u nas miałoby to trwać trzy aż albo dwa nawet?
|
|
| | |  | 1 na 1 | Kowalska (14008 punktów) | >>Stanie się to za dwa, w optymistycznej wersji, a za trzy, w pesymistycznej, pokolenia. Nasze wnuki nie będą już bałwochwalczo wpatrzone w spasione fluorescencje. >Ty chyba na głowę upadłaś! Skąd to czarnowidztwo? Skoro w Hiszpanii w gruncie rzeczy zmiana zaszła w ciągu jednego pokolenia, czemu u nas miałoby to trwać trzy aż albo dwa nawet?
Ponieważ Hiszpania ma premiera, który nazywa się José Luis Rodríguez Zapatero i ma jaja, a nie ugięte kolana. Oraz ponieważ dlatego, że myślę racjonalnie Sylwek. Tak jak powiedziałam: dwa pokolenia w wersji optymistycznej, trzy w pesymistycznej.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) |
> Ponieważ Hiszpania ma premiera, który nazywa się José Luis Rodríguez Zapatero i ma jaja, a nie ugięte kolana. Oraz ponieważ dlatego, że myślę racjonalnie Sylwek. Tak jak powiedziałam: dwa pokolenia w wersji optymistycznej, trzy w pesymistycznej.
E tam, nie powiesz mi, że Zapatero zmienił nastawienie Hiszpanów - on pasożytował na tej zmianie, rozgrywając ją politycznie. A jakie ma jaja to pokazał po zamachach uciekając z Iraku.
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | >>Ponieważ Hiszpania ma premiera, który nazywa się José Luis Rodríguez Zapatero i ma jaja, a nie ugięte kolana. Oraz ponieważ dlatego, że myślę racjonalnie Sylwek. Tak jak powiedziałam: dwa pokolenia w wersji optymistycznej, trzy w pesymistycznej. >E tam, nie powiesz mi, że Zapatero zmienił nastawienie Hiszpanów - on pasożytował na tej zmianie, rozgrywając ją politycznie.
Nie nazwałabym tego pasożytowaniem. On właśnie pasożytnictwo ukrócił. Jak u nas wyrosną takie pokolenia jak w Hiszpanii, to i jakiś Zapatero się pojawi. Rozumiesz? Dlatego musimy jeszcze czekać. Aż nowe wyrośnie.
>A jakie ma jaja to pokazał po zamachach uciekając z Iraku.
Właśnie dlatego, że ma jaja poszedł z Iraku precz. Polska jaj nie ma. Ale potrafi cudownie lizać cudze. A już amerykańskie najsmaczniejsze.
|
|
 | 8 na 8 | metsys (1088 punktów) |
>Jak chcą być w szpitalach to za darmo. Żadnych pensji. Posługa to posługa.
No Kowalska macie rację. W szpitalu, w którym pracuję jest wyodrębniona spora sala na kaplicę (z reguły zamknięta, co mnie nie dziwi zważywszy na możliwości alokacji ewentualnych zainteresowanych, które są raczej mizerne). Księdza widuję rzadko. Nie wiem jak ma się do moich spostrzeżeń te 70 procentowe zapotrzebowanie na posługi, ale jakoś wydaje się naciągane nieco. Natomiast niejakim przerażeniem napawa mnie fakt, że nagle może dojść do nieodpartej konkluzji każda mniejszość religijna, albo inna większość, iż im się należy też miejsce kultu więc wywalczą, zużyją prąd, będą pałętać się po salach przeróżnie odziani wysłannicy bogów. Za posługi zapłaci oczywiście szpital. Dla mnie bieganie z różnej maści przyrządami do wykonywania czarów jest idiotyczne, ale rozumiem potrzeby nakręconych takim czarowaniem ludzi. Niemniej niech sobie to sami finansują, albo ich rodziny, a nie szpital, do którego należy zabezpieczenie medyczne i lepiej jest zakupić dodatkowo jeden defibrylator, niż podcierać tyłki sukienkowym z opasłymi brzuchami.
jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat... A za cztery lata na Euro nikt nas do domu nie wyśle...
|
|
 | | Głąbiński (3538 punktów) | >Te okazyjne wyskoki wolskiej lewicy na Kościół kat. zaczynają mnie doprowadzać do wściekłości. Bo niczego to nie zmienia! Łatwo jest krytykować bez wskazania działania skuteczniejszego. Obawiam się, że masz na myśli rękoczyny lub zamach bombowy, jednak takie metody dałyby efekt odwrotny od zamierzonego.
Stach M. G.
|
|
|  | | Kowalska (14008 punktów) | > >Te okazyjne wyskoki wolskiej lewicy na Kościół kat. zaczynają mnie doprowadzać do wściekłości. Bo niczego to nie zmienia!> Łatwo jest krytykować bez wskazania działania skuteczniejszego. No pewnie, każdy tu może krytykować- prawda, ale z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, musimy robić tak, aby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych punktów- prawda, które żeśmy stworzyli....  > Obawiam się, że masz na myśli rękoczyny lub zamach bombowy, jednak takie metody dałyby efekt odwrotny od zamierzonego. Terrorystkę ze mnie zrobił... Matko kochana jedyna...
|
|
| |  | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | > >>Te okazyjne wyskoki wolskiej lewicy na Kościół kat. zaczynają mnie doprowadzać do wściekłości. Bo niczego to nie zmienia!> >Łatwo jest krytykować bez wskazania działania skuteczniejszego.> No pewnie, każdy tu może krytykować- prawda, ale z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, musimy robić tak, aby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych punktów- prawda, które żeśmy stworzyli....  > >Obawiam się, że masz na myśli rękoczyny lub zamach bombowy, jednak takie metody dałyby efekt odwrotny od zamierzonego.> Terrorystkę ze mnie zrobił... Matko kochana jedyna...  > Sie nie przejmuj  Już niedługo a nie będziesz sie wyrózniała z tłumu - nowe pomysły naszego nieoszacowanego w mądrości swej sejmu zrobią z nas państwo terrorystyczne - prawo każdego do broni, strzały bez ostrzeżenia  Ja się dołączę i ustrzelimy se paru takich tam  A co 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
| | |  | |
4 na 4 | Głąbiński (3538 punktów) | >...SLD wyszło z naiwnym apelem, by Kościół sam zrezygnował z części środków jakie otrzymuje z budżetu państwa, m.in. na pensje dla kapelanów ... Jakie realnie możliwe działanie uznałbyś za nienaiwne? Uważam, że taka własnie forma dobrze pokazuje hipokryzję kleru przez zestawienie propozycji dobrowolnego ustępstwa z odpowiedzią w formie histerycznego wrzasku o rabunku. Z pewnością nie spowoduje to radykalnej poprawy, ale pamiętać należy, że krople drążą kamień. Żadnej możliwości działania nie można lekceważyć. Ludzie to widzą i wpływ na ich nastawienie, ma to niewątpliwy. Nie mamy niestety okazji, by zadać pytanie osobiście księżom. Np. kapelanowi, który przez kilka godzin obleciał szpital bez jakiejkolwiek odpowiedzialności udzielając pocieszenia i wzmocnienia duchowego kilku dewotkom lub bigotom: jak ma czelność spojrzeć w oczy spotkanej na korytarzu pielęgniarce, która za mniejszą niż jego pensja płacę, przez 8 godzin posługuje chorym, a w wypadku błędu (np. przy podłączaniiu kroplówki) jest zagrożona więzieniem?
Stach M. G.
|
|
1 na 1 | Sledziu (1058 punktów) |
>Aż prosi się, żeby sporządzić listę klerykalnych lizusów, ludzi życia politycznego, społecznego, >medialnego czy naukowego, którzy w sposób wyjątkowo obrzydliwy podlizują się klerowi, utrwalając w >ten sposób patologię i drenaż budżetu państwa przez Kościół. Przydałoby się takie upamiętnienie ich >"zasług".
Obawiam się, że wydrukowanie takiej listy wiązałoby się z takim zapotrzebowaniem na papier, że żadne drzewo w kraju by się nie ostało. Lepiej więc sobie odpuścić. Nie potrzeba, by teokratyczna patologia ustrojowa przerodziła się w patologię innego rodzaju - katastrofę ekologiczną.
Pozdrawiam.
|
|
 | | anty_k (954 punktów) | >Obawiam się, że wydrukowanie takiej listy wiązałoby się z takim zapotrzebowaniem na papier, że żadne drzewo w kraju by się nie ostało. Lepiej więc sobie odpuścić. Nie potrzeba, by teokratyczna patologia ustrojowa przerodziła się w patologię innego rodzaju - katastrofę ekologiczną. >Pozdrawiam.
A ja uważam, że to świetny pomysł, koniecznie w wersji internetowej aktualizowanej na bieżąco. Na pewno na tę listę należy wpisać polityków, którzy nam "załatwili" konkordat. Przydała by się taka lista, żeby było wiadomo na kogo nie głosować.
|
|
| P.R.Wieczorek DSM (207 punktów) | Dobry jest jeden z komentarzy pod tekstem Durczoka. Niech pan Kamil sam finansuje swój kościół i swoją wiarę. Nie chcę być radykalnym przeciwnikiem tego, co napisał pan Durczok, jednak jego obrona finansów kościoła jest nieco śmieszna.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|