Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nieprawidłowe zaznaczanie tekstu w wiadomościach (firefox)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
01-09-2009 10:11Marek222 (511 punktów)Nieprawidłowe zaznaczanie tekstu w wiadomościach (firefox)
w IE nie ma tego problemu natomiast w Firefoksie kiedy staram się zaznaczyć myszką całą treść newsa zaznaczenie zostaje tylko na jednym akapicie. Ten problem występuje w najnowszej wersji Foxa i we wszystkich poprzednich. Jako że Firefox stara się na siłę być zgodnym ze standardami więc może wy coś sknociliście a nie jest to wina przeglądarki ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Odp: nieprawidłowe zaznaczanie tekstu w wiadomościach (firefox)
U mnie w firefoxie nie ma takiego problemu.
Marek222 (511 punktów)
>U mnie w firefoxie nie ma takiego problemu.

to zobacz tutaj, ten sam problem jest na forum , IE przy przeciąganiu myszką w dół zaznacza każdy tekst który jest na stronie, natomiast FF tylko dochodzi do końca treści postu jeśli zaznaczenie rozpoczęliśmy w treści postu, bo jeśli gdzie indziej (np. na nicku autora) to wszystko działa ok

problem jest tylko przy zaznaczaniu myszką, natomiast w FF da się też z klawiatury, i w takim przypadku też jest wszystko ok
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>U mnie w firefoxie nie ma takiego problemu.
>to zobacz tutaj, ten sam problem jest na forum , IE przy przeciąganiu myszką w dół zaznacza każdy tekst który jest na stronie
Nie mam IE a FF 3.0.13 - wszystko działa.
Pod win dzisiaj pokazała się aktualizacja .2 może coś zmieni.
Madman (7811 punktów)
>IE przy przeciąganiu myszką w dół zaznacza każdy tekst który jest na stronie, natomiast FF tylko dochodzi do końca treści postu jeśli zaznaczenie rozpoczęliśmy w treści postu,
Jeśli wciśniesz przycisk myszy gdy kursor ma jeszcze postać strzałki, zaznacza cały tekst na stronie. Gdy kursor 'wkoczy' na tryb edycji tekstu, zaznacza tylko tekst danego postu.
webmaster (moderator)
Rzeczywiście w ff3.5 tak jest, trudno powiedzieć czemu, bo już w artykułach jest dobrze.
marek milczewski (2335 punktów)
>Rzeczywiście w ff3.5 tak jest, trudno powiedzieć czemu, bo już w artykułach jest dobrze.

Ja nie wiem o czym mowa. Jak chcę zaznaczyć dowolny fragment tekstu w ff, naciskam lewy przycisk myszki i ciągnę ją do dowolnego punktu zaznaczania, nawet jeżeli wykracza poza obszar ekranu (wtedy strona sama się przewija). Klikanie rzeczywiście zaznacza tylko akapit. Ale tek jest o wiele precyzyjniej, bo zaznaczam tylko tyle ile chcę.


dlaczego, jak patrzę w lustro, to nie widzę jak mrugam

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365