Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska krajem podatkowych niewolników.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
05-09-2009 14:25MociumPan (744 punktów)Polska krajem podatkowych niewolników.
Ocena 7 na 7
W Polsce mieszka 38,1 mln ludzi, z tego legalnie zatrudnionych jest 13,2 mln, czyli zaledwie połowa populacji w wieku produkcyjnym. Jednakże to właśnie ta druga połowa wykazuje się większym rozsądkiem, bowiem przeciętny Polak, pracujący poza rolnictwem, oddaje państwu około 60% swoich dochodów.

www.bankie(*)owych-niewolnikow-1771853.html

Zamieszczam ten link jako ciekawostkę aby każdy mógł sobie uzmysłowić w jakim chorym kraju żyjemy... i kto tu tak naprawdę jest złodziejem !
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcus (876 punktów)
Po raz kolejny szczęka mi ze stawów wypadła, kiedy czytałem o absurdach naszego kraju. To się przecież w głowie nie mieści, coby dało się to pojąć, w innym miejscu także, żeby dało się to ignorować...

Choć droga jest bez końca, pozornie bez znaczenia,
to mniemam, że mam powody, by drogi swej nie zmieniać...
05-09-2009 18:29
 Ocena 12 na 12
NieIstniejesz (1137 punktów)
Pół biedy, gdyby państwo wiedziało co zrobić z tymi pieniędzmi. A tak płacimy krocie, a pieniędzy państwu dalej na wszystko brakuje. Służba zdrowia na wykończeniu, szkoły w fatalnym stanie, pieniędzy na drogi nie ma, pieniędzy do załatania dziury budżetowej nie ma. Podtrzymujemy państwową telewizję, której prezesem jest faszysta, a za to dostajemy papkę w stylu "Gwiazdy tańczą na lodzie", a "misja" TVP ogranicza się teraz do transmitowanie mszy w niedziele i wszelkich patriotyczno-narodowo-katolickich wydarzeń. Teatr Telewizji o szalonych porach i w zasadzie nie wiadomo kiedy. Kasa idzie na chorą biurokrację, cudownych parlamentarzystów, kolejne cud-rządy, i w zasadzie nie wiadomo na co jeszcze.

No ale cóż. W końcu państwo się nami "opiekuje". Skądś musi brać na to pieniądze

"Trzeba nosić w sobie Chaos, by dać życie Tańczącej Gwieździe"
(Alicja)Duda (25557 punktów)
>www.bankie(*)owych-niewolnikow-1771853.html
>Zamieszczam ten link jako ciekawostkę aby każdy mógł sobie uzmysłowić w jakim chorym kraju
>żyjemy... i kto tu tak naprawdę jest złodziejem !
To liczenie jest trochę niedoskonałe najpierw od pensji odejmuje VAT a potem akcyzę ale nie chce mi się sprawdzać. Płacimy dużo ale nie byłoby nic w tym złego gdyby dystrybucja w dół była uczciwa. Rozumiem ze płacę na szkoły, policję , wojsko, kulturę ale czemu na kościół. Gdyby te 5 miliardów rocznie przeznaczyć na pomoc społeczną mniej wydalibyśmy na policję i więzienia a to byłaby czysta oszczędność. A Euro 2012 igrzyska dla mniej niż połowy dorosłch Polaków a reszta to co? Też coś by się należało.
05-09-2009 21:02 
 Ocena 3 na 3
MociumPan (744 punktów)
> >www.bankie(*)owych-niewolnikow-1771853.html
>>Zamieszczam ten link jako ciekawostkę aby każdy mógł sobie uzmysłowić w jakim chorym kraju
>>żyjemy... i kto tu tak naprawdę jest złodziejem !
>To liczenie jest trochę niedoskonałe najpierw od pensji odejmuje VAT a potem akcyzę ale nie chce mi się sprawdzać. Płacimy dużo ale nie byłoby nic w tym złego gdyby dystrybucja w dół była uczciwa. Rozumiem ze płacę na szkoły, policję , wojsko, kulturę ale czemu na kościół. Gdyby te 5 miliardów rocznie przeznaczyć na pomoc społeczną mniej wydalibyśmy na policję i więzienia a to byłaby czysta oszczędność. A Euro 2012 igrzyska dla mniej niż połowy dorosłch Polaków a reszta to co? Też coś by się należało.
>
Alicjo, w tym temacie nie chodzi o to ile płacisz na kościół... tutaj chodzi o to że płacimy podatki (nie małe) na każdym kroku a zarabiamy mało... w Polce mamy jedne z najwyższych podatków w europie i jedne z najniższych płac na kontynencie...
Ja jako miłośnik piwa pijąc je w dużych ilościach oraz paląc sporo papierosów dojeżdżając do pracy codziennie w we dwie strony ok 20 km miesięcznie płace haracz pod nazwą vat i akcyza kilkaset złotych...
Uczciwy obywatel naszego kraju po 30 latach pracy jedyne czego może się dorobić to garba na plecach
05-09-2009 21:47 
 Ocena 10 na 10
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Szwedzi też płacą duże podatki ale wydają je mądrze i nie narzekają za bardzo. Tyle że wiedzą na co te podatki idą. A u nas pieniądze się marnotrawi. Kościół jest najbardziej drastycznym przykładem. Wojsko też marnotrawi na potęgę. A do tego dochodzą potworne dopłaty do takich gigantów jak PKP. Finansujemy niewydolne struktury.
W wyniku tego szkolnictwo leży, nauka leży,kultura tez itd.
Jesteśmy biedniejsi od Szwedów ale gest mamy wielkopański.
Mamy jedno z pierwszych miejsc w Europie w liczbie ilość więźniów na głowę mieszkańca w Europie. Zabieramy dzieci biednym rodzicom i oddajemy je rodzinom zastępczym i płacimy podobno 3,5 tysiąca za jedno dziecko. Taka kwota za jedno dziecko wyciągnęła by z biedy rodzinę której zabrano troje dzieci. Ten proceder kwitnie coraz lepiej jak zdążyłam się zorientować.
Takich przykładów jest bez liku.
Z pieniędzy na kulturę wyasygnowano w tym roku ponad 20 milionów na muzeum papieża.
Zamiast uczyć pożytecznych rzeczy z pieniędzy na oświatę finansujemy katechetów (religia 2 godziny w tygodniu a biologia ,fizyka czy inny taki zbędny przedmiot po jednej) Na naukę nie ma pieniędzy ale państwo finansuje wydziały teologiczne na coraz to większej ilości uczelni. Zbierz to do kupy i zobacz ile pieniędzy się marnuje.
Jak państwo nie ma pieniędzy to powinno te pieniądze co ma inwestować w tam gdzie przynosi to najlepsze efekty.
Za chwilę podniosa nam podatki bo będa potrzebne pieniądze na więzienia i policję bo rozwarstwienie społeczeństwa robi się coraz większe a biedni będziemy dalej.
07-09-2009 23:20 
 Ocena 4 na 4
jarcio (1198 punktów)
>Jesteśmy biedniejsi od Szwedów ale gest mamy wielkopański.

Jak to mawiał Stalin: mały kraj to małe problemy, duży kraj to duże problemy. Jesteśmy dwa razy bogatsi od Szwecji; nasze PKB wynosi około 670 mld dolarów, natomiast PKB Szwecji to 340 mld dolarów. Zresztą to nie trzeba nawet śledzić PKB bo wystarczy spojrzeć na liczbę osób pracujących (około 5 mln w Szwecji, a ponad 17 mln w Polsce). Wydatki na edukację to po stronie szwedzkiej 7,1% PKB, a po stronie polskiej wynoszą 5,5% PKB. Jak widać z tego zestawienia porównanie Szwecji do Polski w celu pouczania Polaków co powinni robić, jest zupełnie bez sensu bowiem nie tylko historię w ostatnich lat mieliśmy o wiele bardziej dramatyczną co wynika z położenia geograficznego, ale i większa ludność podwyższa prawdopodobieństwo wypaczeń na szczeblu publicznej administracji. Poza tym Szwedzi wymierają, system emerytalny im się sypie, a oni nadal ani myślą o zmianie swojego konserwatywnego stosunku do dystrybucji dochodów. Z konserwami nie ujedziesz - jak się je zamknie w słoiku to na amen.

Jakby tego było mało to są mało wiarygodni na szczeblu dyplomatycznym. Przykładowo ostatnio jakiś lewacki szmatławiec w tym kraju napisał płaczliwą historię o Żydach porywających ciała Palestyńczyków w celu sprzedaży ich narządów. Dowodów szmatławiec nie podał, ale zezłościł wystarczająco drażliwych na takie uwagi Żydów, którzy zażądali przeprosin od rządu szwedzkiego. Szwedzi znowu powołali się na wartości tradycyjne, jak na konserwy przystało (choć mizerna ta ich tradycja bo liczy zaledwie jakieś 100 lat w porywach), powiadając, że znaczenie wolności słowa, jest im zbyt bliskie. W efekcie szwedzkie władze wybrały pogorszenie stosunków dyplomatycznych z Izraelem bo pozytywna opinia na temat lewackiej szmaty wydała im się bardziej na miejscu.

Natomiast jeśli chodzi o "mądre" wydawanie podatków to ostatnio obmyślili kolejną akcję w myśl, której dofinansowuje się z publicznych pieniędzy tzw. "feministyczne pornosy" będące przeciwwagą dla "męskiej dominacji na rynku filmów porno" - czy jakoś tak www.thelocal.se/21814/20090901/. Nie słyszałem by wcześniej jakiś naród wpadł na pomysł by finansować prostytucję w imię wyzwolenia płci pięknej spod jarzma maskulinizmu. Więcej porno, więcej porno !

>Na naukę nie ma pieniędzy ale państwo finansuje wydziały teologiczne na coraz to większej ilości uczelni. Zbierz to do kupy i zobacz ile pieniędzy się marnuje.

Na jaką konkretnie naukę nie ma pieniędzy ? Czyżby chodziło o naukę o tolerancji, multikulturowości narodów, końcu historii, zbawczej roli UE, więcej porno ? Z tego co ja widzę to jest właśnie na odwrót - pieniędzy na naukę, jest za dużo co widać po bezrobotnych absolwentach pedagogiki, socjologii, politologii i innych tego typu kierunkach humanistycznych. Wszyscy walą drzwiami i oknami na studia humanistyczne bo demokracja nauczyła ich, że mają prawo się mądrzyć na temat polityki państwa czy czegokolwiek innego. Jednakże w tym samym czasie brakuje rąk do pracy w budownictwie czy ogólnie w rzemiośle i w efekcie część z tych naszych "uczonych" jedzie lepić hamburgery na zachód bo praktyczny wymiar ich humanistycznych umysłów nie pozwala im na wiele więcej.

>Jak państwo nie ma pieniędzy to powinno te pieniądze co ma inwestować w tam gdzie przynosi to najlepsze efekty.

Państwo nie jest od tego by inwestować pieniądze bo tym się zajmuje sektor prywatny. Państwo dostaje pieniądze by je wydawać, a nie po to by robić jeszcze większe pieniądze - na tym przecież polega cała istota instytucji państwa opiekuńczego, które ma się ludźmi opiekować w ramach idei równościowej. W przeciwnym razie produkcja w krajach oparta by była na centralnym planowaniu, a nie jest. W Szwecji PKB w lwiej części powstaje w wyniku inwestycji w sektorze prywatnym, a nie jest wynikiem gospodarki centralno nakazowej. Poza tym państwo w ogóle nie jest w stanie efektywnie prowadzić inwestycji na wielką skalę co wykazała historia i empiria.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Jesteśmy dwa razy bogatsi od Szwecji
Jesteśmy 2 razy biedniejsi niż Szwedzi: epp.eurost(*)009-BP/EN/2-25062009-BP-EN.PDF


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Konowal (6291 punktów)
> A u nas pieniądze się marnotrawi. Kościół jest najbardziej drastycznym przykładem.

Może jakieś przykłady? To że masz jakieś uprzedzenia nie oznacza automatycznie że coś jest marnotrawione.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Zmora (177 punktów)
>W Polsce mieszka 38,1 mln ludzi, z tego legalnie zatrudnionych jest 13,2 mln, czyli zaledwie
>połowa populacji w wieku produkcyjnym. Jednakże to właśnie ta druga połowa wykazuje się większym
>rozsądkiem, bowiem przeciętny Polak, pracujący poza rolnictwem, oddaje państwu około 60% swoich
>dochodów.

>www.bankie(*)owych-niewolnikow-1771853.html
>Zamieszczam ten link jako ciekawostkę aby każdy mógł sobie uzmysłowić w jakim chorym kraju
>żyjemy... i kto tu tak naprawdę jest złodziejem !
>

Oddajemy państwu około 60% naszych zarobków. Część z tej kwoty ma iść na policje, szkoły i.t.d.
A jak jest naprawdę?
W komisariatach brakuje nawet takich rzeczy jak krzesła, biurka.
Szkoły zbierają od rodziców specjalne składki na remonty. W dodatku dzieci muszą zakupić przybory na np: lekcję plastyki...
Co się więc dzieje z naszymi pieniędzmi?
Czasem przeglądając jakieś gazety natrafiam na artykuły o jakimś sławnym "kimś" kto ma ubranie za 3000zł i jest nazywany "dusigroszem" podczas gdy te 3000 zł to w wielu wypadkach cała wypłata przeciętnego, pracującego Polaka.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
07-09-2009 06:10 
 Ocena 2 na 2
MociumPan (744 punktów)

Cytat:
podczas gdy te 3000 zł to w wielu wypadkach cała wypłata przeciętnego, pracującego Polaka.


W moim wypadku to 3 wypłaty...
07-09-2009 14:07 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>Czasem przeglądając jakieś gazety natrafiam na artykuły o jakimś sławnym "kimś" kto ma ubranie za 3000zł i jest nazywany "dusigroszem" podczas gdy te 3000 zł to w wielu wypadkach cała wypłata przeciętnego, pracującego Polaka

3k? Powiedziałbym, że już ponadprzeciętnego Polaka. Gdybym miał 3k miesięcznie, nawet brutto, ho ho zacierałbym łapy.
Rigoletto (3891 punktów)
>W Polsce mieszka 38,1 mln ludzi, z tego legalnie zatrudnionych jest 13,2 mln, czyli zaledwie
>połowa populacji w wieku produkcyjnym. Jednakże to właśnie ta druga połowa wykazuje się większym
>rozsądkiem, bowiem przeciętny Polak, pracujący poza rolnictwem, oddaje państwu około 60% swoich
>dochodów.

>www.bankie(*)owych-niewolnikow-1771853.html
>Zamieszczam ten link jako ciekawostkę aby każdy mógł sobie uzmysłowić w jakim chorym kraju
>żyjemy... i kto tu tak naprawdę jest złodziejem !

Jeden z forumowiczów przekonywał mnie, że ludzie chętnie płacą podatki bo dzięki temu są bardziej szczęśliwi, mogąc dzielić się z innymi. A Ty tu państwo od złodziei wyzywasz.
07-09-2009 23:20 
 Ocena 1 na 1
Zmora (177 punktów)
>Jeden z forumowiczów przekonywał mnie, że ludzie chętnie płacą podatki bo dzięki temu są bardziej szczęśliwi, mogąc dzielić się z innymi. A Ty tu państwo od złodziei wyzywasz.
>

No widzicie. Płaćmy, płaćmy i jeszcze raz dzielmy się! A najlepiej z państwem. No i oczywiście nie skąpmy w dawaniu na tace i przelewach na rzecz Ojca Dyrektora. Wszyscy będą szczęśliwi.
Cieszmy się nowym samochodem o. Rydzyka


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" - A.Einstein
08-09-2009 08:07 
 Ocena 3 na 3
Rigoletto (3891 punktów)
>>Jeden z forumowiczów przekonywał mnie, że ludzie chętnie płacą podatki bo dzięki temu są bardziej szczęśliwi, mogąc dzielić się z innymi. A Ty tu państwo od złodziei wyzywasz.
>>
>No widzicie. Płaćmy, płaćmy i jeszcze raz dzielmy się! A najlepiej z państwem. No i oczywiście nie skąpmy w dawaniu na tace i przelewach na rzecz Ojca Dyrektora. Wszyscy będą szczęśliwi.
>Cieszmy się nowym samochodem o. Rydzyka

Nie przepadam za Ojcem Dyrektorem, ale w przeciwieństwie do płacenia podatków, przelewy dla Radia M. nie są obowiązkowe. No i przypuszczam, że przelewający są autentycznie szczęśliwi, w przeciwieństwie do płacących podatki.
diogenes (42753 punktów)
>przeciętny Polak, ... oddaje państwu około 60% swoich dochodów.

Ale dobry Polak oddaje na państwo 100% odchodów.
Smith (10069 punktów)
>W Polsce mieszka 38,1 mln ludzi, z tego legalnie zatrudnionych jest 13,2 mln, czyli zaledwie
>połowa populacji w wieku produkcyjnym. Jednakże to właśnie ta druga połowa wykazuje się większym
>rozsądkiem, bowiem przeciętny Polak, pracujący poza rolnictwem, oddaje państwu około 60% swoich
>dochodów.

>www.bankie(*)owych-niewolnikow-1771853.html
>Zamieszczam ten link jako ciekawostkę aby każdy mógł sobie uzmysłowić w jakim chorym kraju
>żyjemy... i kto tu tak naprawdę jest złodziejem !
>
W Indiach mieszka 1,15 mld ludzi i parlament składa się z 245 członków izby Council of States i 545 członków House of the people. To podobno bardzo skorumpowany kraj.
W Rosji mieszka 141 mln ludzi i parlament składa się z Rady Federacji - 178 członków i Dumy - 450 deputowanych.
W USA mieszka 306 mln ludzi a kongres składa się z: Izby Reprezentantów - 435 członków i Senatu - 100 członków.
W Polsce mieszka 38,1 mln ludzi oraz parlament składający się z 460 posłów i 100 senatorów.
To jest czubek góry administracji państwowej, niżej proporcje są podobne.
Pomyśl jak to to inaczej utrzymać przy takiej liczbie podatników?
I już masz odpowiedź kto?
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)
To co piszesz jest oczywiste.

Dlaczego więc ludzie się użalają, ale nie można zbudować jakiejkolwiek znaczącej organizacji dla zmiany tego stanu.

Racjonaliści tu na forum dali mi wyraźnie do zrozumienia, że w cokolwiek nie będą się angażować.

Jeżeli tego nie zrobią racjonaliści to nie znam innej siły, która nie głosi znaczących światopoglądowych głupot. UPR jest najbliższy ekonomicznemu rozsądkowi, ale reszta to też jakieś popaprane i wątpliwe.

Modlitwa jest niedorzecznym oczekiwaniem istnienia w prawach natury, zasad kształtujących wyznawaną etykę.
05-10-2009 17:04 
 Ocena 1 na 1
Spock (187 punktów)

>Jeżeli tego nie zrobią racjonaliści to nie znam innej siły, która nie głosi znaczących światopoglądowych głupot. UPR jest najbliższy ekonomicznemu rozsądkowi, ale reszta to też jakieś popaprane i wątpliwe.

Tylko dlaczego nie ma w Polsce partii pokroju UPR ale neutralnej światopoglądowo.
Bo to co oni sądzą w kwestiach światopoglądowych to niedaleko PiS'u pada.

Gdzie jest w tym kraju normalna prawica "gospodarcza" a nie światopoglądowa ??
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)

>Gdzie jest w tym kraju normalna prawica "gospodarcza" a nie światopoglądowa ??


Na pięć plusów zasłużyłeś.

Podejrzewam, że UPR jest po to żeby zdyskredytować liberalizm, Mikke się do tego sam strasznie przysłużył idiotycznymi porównaniami. Błyskotliwość nie zawsze procentuje, podobnie jak radykalizm, bez którego jednak nie można czegokolwiek zrobić.

Liberalizm łatwo jest zdyskredytować jeżeli jest konsekwentny, posługując się manipulacją i wykorzystując lęk ludzi przed odpowiedzialnością. Nie wiem, czy ludzie bardziej pragną wolności, czy jej się obawiają.


Wyznawany system wartości, ma rzadko coś wspólnego ze stosowanym.
05-10-2009 19:24 
 Ocena 1 na 1
Spock (187 punktów)
>
>>Gdzie jest w tym kraju normalna prawica "gospodarcza" a nie światopoglądowa ??

>Na pięć plusów zasłużyłeś.
>Podejrzewam, że UPR jest po to żeby zdyskredytować liberalizm, Mikke się do tego sam strasznie przysłużył idiotycznymi porównaniami. Błyskotliwość nie zawsze procentuje, podobnie jak radykalizm, bez którego jednak nie można czegokolwiek zrobić.
>Liberalizm łatwo jest zdyskredytować jeżeli jest konsekwentny, posługując się manipulacją i wykorzystując lęk ludzi przed odpowiedzialnością. Nie wiem, czy ludzie bardziej pragną wolności, czy jej się obawiają.

Obserwując polską scenę polityczną ma się wrażenie, że tam ludzi kompetentnych, nie bojących się jasno wyrazić swoich poglądów można policzyć na palcach stóp
Prezentowane poglądy (szczególnie te "katoprawicowe"), czesto nie mają wiele wspólnego z realnymi poglądami osób, które je wygłaszają - po prostu mają jakiś cel.

Czasem tak słuchając tych "przywódców" narodu to człowieka szlag trafia - jak można takie bzdury na trzeźwo prezentować. Są momenty, że mam chęć zająć się polityką ..tylko z drugiej strony rodzinę trzeba utrzymać a z polityki na starcie to ciężko wyżyć.

Z kolei naszej lewicy (z którą po drodze mi światopoglądowo) po prostu brak "jaj". Trzymania się pewnych poglądów mimo, że bywają niepopularne, jasnego sprecyzowania ideii. A tak to po prostu jak kogucik na wietrze - poglądy dostosowywane do aktualnej koniunktury

Nie liczę na zmiany w perspektywie dekady.
Konowal (6291 punktów)
>>Jeżeli tego nie zrobią racjonaliści to nie znam innej siły, która nie głosi znaczących światopoglądowych głupot. UPR jest najbliższy ekonomicznemu rozsądkowi, ale reszta to też jakieś popaprane i wątpliwe.
>Tylko dlaczego nie ma w Polsce partii pokroju UPR ale neutralnej światopoglądowo.
>Bo to co oni sądzą w kwestiach światopoglądowych to niedaleko PiS'u pada.
>Gdzie jest w tym kraju normalna prawica "gospodarcza" a nie światopoglądowa ??

Widać że nie znasz UPR-u bo byś wiedział że tyle samo ludzi jest bliżej PiS co PO. UPR jest normalną prawicą gospodarczą - nie należy łączyć gospodarki z polityką i tyle. Każda prawica czy lewica będzie światopoglądowa bo niema ludzi bez światopoglądu.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
06-10-2009 22:00 
 Ocena 1 na 1
Spock (187 punktów)
>>>Jeżeli tego nie zrobią racjonaliści to nie znam innej siły, która nie głosi znaczących światopoglądowych głupot. UPR jest najbliższy ekonomicznemu rozsądkowi, ale reszta to też jakieś popaprane i wątpliwe.
>>Tylko dlaczego nie ma w Polsce partii pokroju UPR ale neutralnej światopoglądowo.
>>Bo to co oni sądzą w kwestiach światopoglądowych to niedaleko PiS'u pada.
>>Gdzie jest w tym kraju normalna prawica "gospodarcza" a nie światopoglądowa ??
>Widać że nie znasz UPR-u bo byś wiedział że tyle samo ludzi jest bliżej PiS co PO. UPR jest normalną prawicą gospodarczą - nie należy łączyć gospodarki z polityką i tyle. Każda prawica czy lewica będzie światopoglądowa bo niema ludzi bez światopoglądu.

Pozwolę sobie stwierdzić,że jednak znam, nawet kiedyś głosowałem, znajomi należą, ale od kiedy dogadali się LPR'em to mi przeszło. Wskaż mi w UPR ludzi światopoglądowo racjonalistycznych - ja nie znam/nie widzę.
Korwin-Mikke(tak wiem do partii nie należy) już się o ateistach wypowiadał. Teksty Michalkiewicza to w Naszym Dzienniku i Radiu Maryja można posłuchać. A światopogląd obecnego prezesa można na stronie głównej poznać po oświadczeniu w/s Alicji Tysiąć.
To nadal się pytam gdzie ta "normalna" część prawicy ..powiedzmy prawica racjonalistyczna - gospodarczo prawica, światopoglądowo neutralna/racjonalistyczna.
W Polsce takiego "cudu" nie uświadczysz.
Konowal (6291 punktów)
>Pozwolę sobie stwierdzić,że jednak znam, nawet kiedyś głosowałem, znajomi należą, ale od kiedy dogadali się LPR'em to mi przeszło. Wskaż mi w UPR ludzi światopoglądowo racjonalistycznych - ja nie znam/nie widzę.

no jak widzę nie znasz - dogadanie z LPR było tylko i wyłącznie wyborcze, zresztą dosyć mocno wymuszone sytuacją wewnętrzną partii

>Korwin-Mikke(tak wiem do partii nie należy) już się o ateistach wypowiadał. Teksty Michalkiewicza to w Naszym Dzienniku i Radiu Maryja można posłuchać. A światopogląd obecnego prezesa można na stronie głównej poznać po oświadczeniu w/s Alicji Tysiąć.
>To nadal się pytam gdzie ta "normalna" część prawicy ..powiedzmy prawica racjonalistyczna - gospodarczo prawica, światopoglądowo neutralna/racjonalistyczna.
>W Polsce takiego "cudu" nie uświadczysz.
są tacy ludzie rozsiani po różnych partiach z tego prostego powodu o którym pisałem - nie ma czegoś takiego jak światopogląd neutralny, zaś moralność/wiara to inna sprawa która nie ma znaczenia. Możesz być socjalistą i dlatego zabiegasz o socjal lub chadekiem i też zabiegasz o socjal choć z innych pobudek. UPR ma program gospodarczy liberalny i wolnościowy , a z jakiego kto przekonania go popiera to już inna bajka.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Spock (187 punktów)
>>Pozwolę sobie stwierdzić,że jednak znam, nawet kiedyś głosowałem, znajomi należą, ale od kiedy dogadali się LPR'em to mi przeszło. Wskaż mi w UPR ludzi światopoglądowo racjonalistycznych - ja nie znam/nie widzę.
>no jak widzę nie znasz - dogadanie z LPR było tylko i wyłącznie wyborcze, zresztą dosyć mocno wymuszone sytuacją wewnętrzną partii

To wiem pamiętam dyskusję na ten temat. Jednak nie powinni tego robić - proste.

>>Korwin-Mikke(tak wiem do partii nie należy) już się o ateistach wypowiadał. Teksty Michalkiewicza to w Naszym Dzienniku i Radiu Maryja można posłuchać. A światopogląd obecnego prezesa można na stronie głównej poznać po oświadczeniu w/s Alicji Tysiąć.
>>To nadal się pytam gdzie ta "normalna" część prawicy ..powiedzmy prawica racjonalistyczna - gospodarczo prawica, światopoglądowo neutralna/racjonalistyczna.
>>W Polsce takiego "cudu" nie uświadczysz.
>są tacy ludzie rozsiani po różnych partiach z tego prostego powodu o którym pisałem - nie ma czegoś takiego jak światopogląd neutralny, zaś moralność/wiara to inna sprawa która nie ma znaczenia. Możesz być socjalistą i dlatego zabiegasz o socjal lub chadekiem i też zabiegasz o socjal choć z innych pobudek. UPR ma program gospodarczy liberalny i wolnościowy , a z jakiego kto przekonania go popiera to już inna bajka.

Tak, niestety partie nie tylko gospodarką sterują ale i prawem "światopoglądowym".
I nie mogę głosować na liberalną partię jeśli słyszę takie wypowiedzi jak jej prezesa na kanwie światopoglądowej - bo nie oczekuje, że prywatnie powie jedno a będzie optował za innymi rozwiązaniami prawnymi.

I takiej parti brakuje.
Konowal (6291 punktów)
>I takiej parti brakuje.
>
jeżeli Ty szukasz partii w 100% zgodnej z Twoimi poglądami to musisz założyć własną i to raczej 1-osobową

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Spock (187 punktów)
>>I takiej parti brakuje.
>>
>jeżeli Ty szukasz partii w 100% zgodnej z Twoimi poglądami to musisz założyć własną i to raczej 1-osobową

Czyli wymagania liberalna gospodarczo i neutralna/liberalna światopoglądowo to już tak unikalna kombinacja poglądów w społeczeństwie ??
Nie żartuj
M.M.M (1158 punktów)
>>>I takiej parti brakuje.
>>>
>>jeżeli Ty szukasz partii w 100% zgodnej z Twoimi poglądami to musisz założyć własną i to raczej 1-osobową
>Czyli wymagania liberalna gospodarczo i neutralna/liberalna światopoglądowo to już tak unikalna kombinacja poglądów w społeczeństwie ??
>Nie żartuj

W społeczeństwie nie. Ale jakoś się niestety do polityki przebić nie może. Sam pisałeś, że takiej partii brakuje.
---

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365