Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ropa w Brazylii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
09-09-2009 11:40Matix (5786 punktów)Ropa w Brazylii
Ocena 4 na 4
Brazylia odkryła złoża ropy na swoim wybrzeżu.

Cytat:
- Nasz plan to Druga Niepodległość - mówił tydzień temu prezydent Inacio Lula da Silva. Ogromna naftowa manna rodzi nadzieje, że Brazylia zlikwiduje biedę i stanie się mocarstwem - informuje "Gazeta Wyborcza".

W Brazylii nie było większego wydarzenia od lat. Kiedy prezydent Lula da Silva ogłaszał nowy plan wykorzystania odkrytych dwa lata temu olbrzymich podmorskich złóż ropy u południowo-wschodnich wybrzeży Brazylii, ceremonii nadał rangę święta odrodzenia kraju - czytamy w gazecie.

- Te złoża to dar od Boga. To paszport do przyszłości. To bogactwo dobrze wykorzystane może zmienić Brazylię - mówił z entuzjazmem Lula da Silva.

To największe pokłady ropy, jakie odkryto na świecie w ostatnich kilkudziesięciu latach. Ich zasoby szacowane są na co najmniej 50 mld baryłek - zauważa gazeta.


biznes.one(*)033352,3030583,57,1,news-detal

No, to teraz tylko obstawiać kiedy w jakiś hammerykański wieżowiec wleci samolot porwany przez brazylijskich fanatycznych terrorystów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rigoletto (3891 punktów)
>Brazylia odkryła złoża ropy na swoim wybrzeżu.
> Cytat:
- Nasz plan to Druga Niepodległość - mówił tydzień temu prezydent Inacio Lula da Silva.
>Ogromna naftowa manna rodzi nadzieje, że Brazylia zlikwiduje biedę i stanie się mocarstwem -
>informuje "Gazeta Wyborcza".
>W Brazylii nie było większego wydarzenia od lat. Kiedy prezydent Lula da Silva ogłaszał nowy plan
>wykorzystania odkrytych dwa lata temu olbrzymich podmorskich złóż ropy u południowo-wschodnich
>wybrzeży Brazylii, ceremonii nadał rangę święta odrodzenia kraju - czytamy w gazecie.
>- Te złoża to dar od Boga. To paszport do przyszłości. To bogactwo dobrze wykorzystane może zmienić
>Brazylię - mówił z entuzjazmem Lula da Silva.
>To największe pokłady ropy, jakie odkryto na świecie w ostatnich kilkudziesięciu latach. Ich zasoby
>szacowane są na co najmniej 50 mld baryłek - zauważa gazeta.

>biznes.one(*)033352,3030583,57,1,news-detal
>No, to teraz tylko obstawiać kiedy w jakiś hammerykański wieżowiec wleci samolot porwany przez
>brazylijskich fanatycznych terrorystów.

Ostawiam, że nigdy nie wleci.
stilb (1323 punktów)
Ja myśle ze nie ma sie czym podniecać. Te złoża leżą na dużej głębokości, wątpię czy wydobycie będzie opłacalne.
Chociaż klient nasz pan. Wymaga to musi być zamożny.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>No, to teraz tylko obstawiać kiedy w jakiś hammerykański wieżowiec wleci samolot porwany przez brazylijskich fanatycznych terrorystów.
Uważasz, że Bilderberg Obama skopiuje Bilderberga Busha?


Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
dnak (1340 punktów)
Tak zapytam: o czym w ogóle jest ten wątek? To zaczatek dyskusji, czy informacja prasowa? W Brazylii jest ropa; ktoś się wzbogaci - to chyba dobrze.
rexus (2343 punktów)
Informacje o odkryciach złóż ropy, są jednakowoż optymistyczne dla nafciarzy, ale i dla każdego kto korzysta z dobrodziejstw technologii opartej na tym surowcu.
Im więcej ropy tym lepiej, dla każdego.
Czytałem kiedyś wywiad z masonem, który spekulował zapaść cywilizacyjną z powodu kurczących się złóż ropy.
Aktualnie władzę na świecie sprawują nafciarze, gdy ropa się skończy, skończy się też ich władza. Oczywiście przyzwyczajeni do tej władzy, nie oddadzą jej. Zniszczą każdą technologię, która zastąpi ropę i da światu wolność energetyczną. Nafciarze by utrzymać się przy władzy będą skłonni zredukować populację ludzką, by ta wolniej zużywała ropę, (ludobujstwo).
Amerykańscy nafciarze są wyjątkowo agresywni, (Irak).
Ale z Brazylią, to bym na ich miejscu nie zadzierał. Hugo Chavez z Wenezuli się ich nie boi, i daje dobry przykład.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365