My tu się cieszymy, że raz nie pozwolono na poświęcenie państwowego sprzętu (wątek o śmigłowcu), a tymczasem dzielni przedstawiciele ludu pracującego miast i wsi planują kolejny ukłon w stronę KK. Wyborcza pisze: Cytat:"Platforma Obywatelska chce uhonorować święto Trzech Króli lub Wielki Piątek, ale tak by nie pociągnęło to za sobą skutków finansowych dla gospodarki. Konieczne będzie wprowadzenie zmian do kodeksu pracy. Zgodnie z nimi, pracodawcy nie oddawaliby już pracownikowi dni wolnych w zamian za te dni ustawowo wolne od pracy, które przypadłyby w sobotę." Czy naprawde musimy honorować kolejne święto katolickie kosztem innych dni wolnych w roku? |