Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
29-10-2009 15:46Faith (3864 punktów)Pytanie
Ocena 7 na 7
Jak można racjonalnie wyjaśnić zjawisko "opętania"?


(muszę chodzić na religię w szkole i mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp., tego nie da się znieść, gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

29-10-2009 17:23
 Ocena 13 na 13
Adamiak (36436 punktów)
>Jak można racjonalnie wyjaśnić zjawisko "opętania"?
   Opętanie, to jest "stan umysłu w którym indywiduum odczuwa, że znajduje się pod wpływem zewnętrznej, niefizycznej, najczęściej osobowej siły"...

>(muszę chodzić na religię w szkole...
   ... zmuszającej ją do działań niechcianych.

>... mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp
   Opętanie może się objawiać pod różnymi postaciami...

>... tego nie da się znieść...
   ... ale zawsze sprawia wrażenie, że nie da się go znieść. Choć się znosi.

>... gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)
   Opętaniu najczęściej towarzyszą zwidy.
   Mogą być w formie przyklasztornych szkół w średniowieczu, rozwijanych po soborach luterańskich w szkoły katedralne, kolegiackie i parafialne.
29-10-2009 17:49
 Ocena 11 na 11
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>Jak można racjonalnie wyjaśnić zjawisko "opętania"?
>(muszę chodzić na religię w szkole i mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp., tego nie da
>się znieść, gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)
Powiedz księdzu, że zaraz opętasz sam/a siebie, po czym wpadnij w histerię, rzuć w niego krzesłem (może przy okazji pozbędziesz się "kłopotu" ), ławką, stołem, potem zacznij chodzić na rękach, po czym stań normalnie, odchrząknij i powiedz mu, że wcale do tego nie był potrzebny żaden demon

A tak na serio: Głupie pytania w stylu "Skąd wiadomo, że to nie bóg opętuje tych, którzy zbyt go czczą?" na jakiś czas powinny załatwić sprawę.

Jeśli chodzi o "opętania" u mnie w klasie zachowanie takie u niektórych osób jest normalne, przy czym dochodzą jeszcze zeszyty, długopisy i kreda

Przy okazji: gdyby każde wykroczenie na lekcji propagandy katolickiej wytłumaczyć wpływem demonów, to może byłaby szansa, że bez względu na to co się zrobi nie posypią się uwagi

Zerwałam żelazne łańcuchy, o Panie.
Lochów twych bezdenne otchłanie
Opuszczam na skrzydłach myśli oświeconych...
Meretseger (61860 punktów)
>Jak można racjonalnie wyjaśnić zjawisko "opętania"?
Jednym z wyjaśnień jest choroba psychiczna. Przypuszczam, że są też inne.
>(muszę chodzić na religię w szkole i mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp., tego nie da
>się znieść, gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)
Zadawaj "głupie pytania", jak zasugerowała Alpha
(Alicja)Duda (25557 punktów)
Choroba psychiczna. Schizofrenia
pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia
Pląsawica.
pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia
Biedni sa ludzie którzy trafiają na księży zamiast do lekarza.
29-10-2009 20:40 
 Ocena 9 na 9
Adamiak (36436 punktów)
>Choroba psychiczna. Schizofrenia
>pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia
>Pląsawica...
   Zwana też tańcem św. Wita.

>Biedni sa ludzie którzy trafiają na księży zamiast do lekarza.
   Tak, schizofrenia z klerem to nieciekawy mix, ale podobno gorsze jest połączenie tańca św. Wita z reumatyzmem.
29-10-2009 23:19 
 Ocena 7 na 7
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Biedni sa ludzie którzy trafiają na księży zamiast do lekarza.
Ale za to księża są ubogaceni... .
29-10-2009 20:48
 Ocena 12 na 12
lotrek (14275 punktów)
>Jak można racjonalnie zjawisko "opętania"?
Księdzu tego racjonalnie nie wytłumaczysz, gdyż sam jest "opętany" wiarą w jakieś niebyty. Możesz go zapytać, skąd wie że znane przypadki opętania pochodzą od złych mocy a nie od jego Boga. Wszak w KK dużo świętych było "opętanych", jak Teresa z Ávili, czy nasza Faustyna. Również Matka Teresa z Kalkuty była "opętana" przez cierpienie....wbiła sobie do głowy, że uszlachetnia i umierającym w mękach np. na raka odmawiała morfiny, którą dostawała wraz z innymi lekami od rożnych instytucji charytatywnych. Współczesna psychiatria leczy takie przypadki z dobrym skutkiem, niestety wyleczony "opętany" pozbawia zajęcia papieży....nie mają kogo wyświecać.
Poczytaj coś na ten temat i udowodnij księdzu, że "opętanie" można i powinna się leczyć...może jednak dostać "pałę". Bezpieczniej będzie jak na jego lekcji włączysz MP3 i posłuchasz wesołej muzyki:
www.youtube.com/watch?v=FJTh9pbv4Zg

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Szymańska (191 punktów)

>(muszę chodzić na religię w szkole
Od kiedy jest to przymusowe ? Moja córka nie chodzi na religię i nawet przestali chcieć ode mnie oświadczenia, że sobie nie życzę.
29-10-2009 22:04
 Ocena 10 na 10
Kowalska (14008 punktów)
>Jak można racjonalnie wyjaśnić zjawisko "opętania"?

   Normalnie. Znany jest przypadek siostry zakonnej, która razem z liściem sałaty zjadła diabła. Pracowała w ogródku i poczuła głód. W nieumiarkowaniu swoim i bez modlitwy zżarła liść sałaty, a diabeł tylko na to czyhał i w liściu owym się ukrył. Dostając się do jej przewodu, czyli środka, opętał ją straszliwie.

>(muszę chodzić na religię w szkole i mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp., tego nie da
>się znieść, gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)

   Opowiedz mu synu tę historię o siostrze zakonnej, i zapytaj co on by zrobił w takim wypadku. Niczego się nie bój. Prawda jest z Tobą. A w razie wojny wal na priva. Jest tu kilka osób, które Cię wesprą.
29-10-2009 22:55 
 Ocena 7 na 9
Adamiak (36436 punktów)
>... razem z liściem sałaty zjadła diabła.

   Jesteś pewna, że to zielone dookoła... głąba, to sałata była?
30-10-2009 11:01 
 Ocena 7 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Jesteś pewna, że to zielone dookoła... głąba, to sałata była?
No, bo mogła, hm, hm, kapusta być... .
30-10-2009 11:56 
 Ocena 8 na 10
Adamiak (36436 punktów)
>>   Jesteś pewna, że to zielone dookoła... głąba, to sałata była?
>No, bo mogła, hm, hm, kapusta być... .
   Myślisz, że coś na kształt devil's cabbage vulgaris...?
30-10-2009 14:00 
 Ocena 7 na 9
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>   Myślisz, że coś na kształt devil's cabbage vulgaris...?

Hmmm... że akurat dzisiaj Cabbage Night, to i devil's cabbage by się zdała... . Obawiam się jednak, że samym vulgaris trza się będzie obejść.
Nawiasem: kapusta kergueleńska (Pringlea antiscorbutica[sic!]) znajduje się w herbie Francuskich Terytoriów Południowych i Antarktycznych pl.wikiped(*)5‚udniowych_i_Antarktycznych , a te Terytoria z jakiegoś powodu wciąż niezamieszkane są... .
Tak tylko głośno myślę... .
30-10-2009 17:27 
 Ocena 2 na 4
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Tak tylko głośno myślę... .
Ciut za głośno, jak na mój gust. Czy Wam(Adamowi i Adamiakowi)wszystko musi kojarzyć się z jednym?
I to akurat z tym?
Wrzućcie na luz, proszę...
Świetne te Wasze dialogi, można byłoby się pośmiać, gdyby nie to, że czyimś kosztem. Obiecaliście coś Zulce?

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Przypomina mi się, jak witwos troskał się, czy coś mnie nie uwiera.
P.S.,P.S: A może by tak kabaret racjonalistyczny stworzyć? Piszę serio.

"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
30-10-2009 18:05 
 Ocena 2 na 4
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>P.S: Przypomina mi się, jak witwos troskał się, czy coś mnie nie uwiera.

Co mnie to obchodzi, kto, co i gdzie ci wsadził. Sam wszędzie latałeś i pokazywałeś z płaczem swój wypięty tyłek.
30-10-2009 18:58 
 Ocena 6 na 6
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Co mnie to obchodzi, kto, co i gdzie ci wsadził. Sam wszędzie latałeś i pokazywałeś z płaczem swój wypięty tyłek.
Nie przeinaczaj faktów. Ja zgłosiłem nadużycie, ch.... potraktowano nie tylko mnie, również Autografkę i placownika.
To Ty latałeś po forum i "beczałeś", że Bryłowski działa na rzecz neonazistów, w wielu postach przejawiałeś również niezdrowe zainteresowanie moim odbytem. Ja tymczasem milczałem(można to sprawdzić).
Przykro mi - jestem heteroseksualny, bądź więc łaskaw zmienić obiekt pożądania. Nic z tego, kochanieńki...

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Za jakiś czas obiecuję wkleić odpowiednie linki. Muszę zasmołować dziury w dachu, skończyć tynkowanie wnętrza werandy dla Niemców i położyć terakotę.

"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
30-10-2009 19:46 
 Ocena 1 na 3
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>Co mnie to obchodzi, kto, co i gdzie ci wsadził. Sam wszędzie latałeś i pokazywałeś z płaczem swój wypięty tyłek.
>Nie przeinaczaj faktów. Ja zgłosiłem nadużycie, ch.... potraktowano nie tylko mnie, również Autografkę i placownika.
>To Ty latałeś po forum i "beczałeś", że Bryłowski działa na rzecz neonazistów, w wielu postach przejawiałeś również niezdrowe zainteresowanie moim odbytem. Ja tymczasem milczałem(można to sprawdzić).

Schowałeś się i zacząłeś leczyć rany "duszy" swej. A co się stało, że tak nagle wychynąłeś? Właścicieli domu odnalazłeś? Odzyskali własność. Jak nie, to wiesz, gdzie takich jak ty mam.

Tak przy tej okazji. Trzy razy zwracałem się z zapytaniem do Kolegium Moderatorów. Do Pani Prezes PSR również, żadnej odpowiedzi. Chodziło mi o dowolność interpretacji paragrafu 14,1 Regulaminu, przez twojego kolegę po fachu, placownika. Wiesz coś o tym? Ty przecież moderator
30-10-2009 20:19 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Właścicieli domu odnalazłeś? Odzyskali własność. Jak nie, to wiesz, gdzie takich jak ty mam.
Już raz pisałem, że nie jestem właścicielem domu w którym mieszkam. Nie mam więc prawa do oddawania go Niemcom. Gdzieś sprostowałem też, że Niemcom "nie powinno było się" odbierać tych Ziem, prezentując opinię o wypędzeniach zbieżną z polskimi biskupami. Ich raczej nie można posądzić o sprzyjanie neonazistom...

>Chodziło mi o dowolność interpretacji paragrafu 14,1 Regulaminu, przez twojego kolegę po fachu, placownika.
Zapytam "u góry".

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Co słychać u wuja łotra?


"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
30-10-2009 21:12 
 Ocena 1 na 3
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>>Chodziło mi o dowolność interpretacji paragrafu 14,1 Regulaminu, przez twojego kolegę po fachu, placownika.
>Zapytam "u góry".

A ja myślałem, że ty jesteś "góra". Patrz, nic nie wiesz, o niczym ciebie nie informują. Traktowany jesteś, nawet przez swoich towarzyszy, z "należytą atencją".
30-10-2009 21:27 
 Ocena 2 na 2
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>A ja myślałem, że ty jesteś "góra". Patrz, nic nie wiesz, o niczym ciebie nie informują.
Wynika to z mojej małej aktywności(wiele innych obowiązków). Jak sam zauważyłeś - "schowałem się". Niestety - doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny.
>Traktowany jesteś, nawet przez swoich towarzyszy, z "należytą atencją".
Muszę się za nich wziąć.
Na razie uczę się, jak sobie radzić z "witwosami"...

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: A Ty jak zwykle prowokujesz i szukasz dziury w całym. Cóż za wieczny malkontent...
Ale głowę to Ty masz, brydż świadkiem.

"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
30-10-2009 21:48 
 Ocena 1 na 3
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>A ja myślałem, że ty jesteś "góra". Patrz, nic nie wiesz, o niczym ciebie nie informują.
>Wynika to z mojej małej aktywności(wiele innych obowiązków). Jak sam zauważyłeś - "schowałem się". Niestety - doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny.
>>Traktowany jesteś, nawet przez swoich towarzyszy, z "należytą atencją".
>Muszę się za nich wziąć.

Bierz się za nich, bo ja naiwny, zwracając się trzykrotnie do Kolegium, myślałem, że i do ciebie. A już chyba miesiąc upłynął od pierwszego posta. Nie chce mi się sprawdzać. Widocznie Kolegium Moderatorów, to nie dla ciebie. To do czego ty tam właściwie jesteś?
30-10-2009 22:03 
 Ocena 6 na 6
Kowalska (14008 punktów)
   Cytaty z Pana Bryłowskiego...

Cytat:
Świetne te Wasze dialogi, można byłoby się pośmiać, gdyby nie to, że czyimś kosztem.


www.racjonalista.pl/forum.php/s,263246#w263731

Cytat:
P.S: Co słychać u wuja łotra?


www.racjonalista.pl/forum.php/s,263246#w263796

   Masz Pan Panie Bryłowski moderatorze Myszyn Imposibyl. A wojzboj ma się dobrze.

30-10-2009 22:13 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>    Cytaty z Pana Bryłowskiego...
Mam na imię Zbyszek. Jeśli możesz, to zwracaj się do mnie w ten sposób.
A teraz idę słuchać audycji Romualda Jakubowskiego:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,263358
Zachęcam.

Pozdrawiam - Zbyszek

"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
01-11-2009 07:45 
 0 na 2
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)
>>    Cytaty z Pana Bryłowskiego...
>Mam na imię Zbyszek.

I jestem moderatorem.

>A teraz idę słuchać audycji Romualda Jakubowskiego:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,263358
>Zachęcam.

Zbyszku moderatorze, wzywam cię. Obudź się, przestań na chwilę słuchać muzyki, weź się do pracy.

Otrzymałem wczoraj, po blisko miesięcznym oczekiwaniu, stanowisko Kolegium Moderatorów, w sprawie mojego zażalenia na działalność twego towarzysza, w moderatorskim mozole, niejakiego placownika. Zwracałem się trzykrotnie. Zarzucam mu łamanie zasad paragrafu 14.1 Regulaminu, na straży którego obaj stoicie. To, że odpowiedź nadeszła w ogóle, ucieszyło mnie niezmiernie. Już myślałem, że wszyscy posnęli, albo słuchają muzyki. Treść odpowiedzi już mnie nie cieszy, bo jest nie na temat. Złożyłem zażalenie na bezprawie, którego dokonał placownik. Dając ostrzeżenie tylko jednej stronie konfliktu, umożliwił drugiej, dalszego używania, skierowanych w moją stronę inwektyw i obelg. To skutek naruszenia par 14.1 Regulaminu Forum. Patrz tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,255887#w257383 Odpowiedź Kolegium, w imieniu którego, a więc i twoim, podpisał sam placownik, nie dotyczy treści zażalenia.
Niestety, zostaje mi odwołać się do twojego poczucia sprawiedliwości i godności. "Góra" już się określiła, a mam wrażenie, że ty jeden, w tym nie uczestniczyłeś.
Oczekuję na odpowiedź w sprawie, a nie niemerytorycznego bajdurzenia.
Moderatorze Zbyszku, ocknij się, przestań słuchać muzyki. Prawo i sprawiedliwość są tu mordowane, a ty rocka słuchasz?
Mam nadzieją, że tym razem, nie nastawisz, dla towarzyszy, wiadomej części ciała.

Pozdrawiam.
02-11-2009 00:19 
 Ocena-1 na 1
Leon Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)

§ 14. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku, zrozumiała dla innych uczestników.

§ 14. 1. Niesnaski osobiste między uczestnikami Forum lub uczestnikami i innymi osobami należy wyjaśniać sobie tylko poprzez e-mail, nie zawracając tym głowy reszcie uczestników.Zakazane jest inicjowanie wątków i wypowiedzi, których głównym podtekstem są sprawy osobiste a nie merytoryczne. Użytkownicy nie reagujący na upomnienia i ostrzeżenia Moderatorów wzywające do zaprzestania osobistych utarczek, mogą zostać zablokowani w dostępie do Forum na 3 dni. Dotyczy to wszystkich stron sporu - Forum jest dla wymiany myśli a nie dylematów osobistych.
02-11-2009 00:47 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Forum jest dla wymiany myśli

Ja tam bym swoich na Pańskie w życiu nie wymienił... .
30-10-2009 20:17 
 Ocena 4 na 4
Zulka (2198 punktów)

>Świetne te Wasze dialogi, można byłoby się pośmiać, gdyby nie to, że czyimś kosztem. Obiecaliście coś Zulce?
> Pozdrawiam - Zbyszek

Adamiak i big_zyd nic nie obiecywali. Jednak proszę bardzo Adamiaku i big_zydzie żebyście poprosili moderatorów o ostrzeżenie dla siebie w związku z powyższymi wypowiedziami. Zgodzicie się przecież, że paskudnie żartować z cudzego nicka, zwłaszcza nie po raz pierwszy?

Proszę zróbcie to, bo ja nie mam siły - dzisiaj dowiedziałam się o czymś smutnym i nie wiem co mogę zrobić... Siły będą mi potrzebne gdzie indziej. Mam ochotę się zaszyć w mysiej dziurze i zasnąć.


"Największą chlubą nie jest to, aby się nigdy nie potknąć, ale to, aby po każdym upadku dźwignąć się i stanąć na nogi."
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Jednak proszę bardzo Adamiaku i big_zydzie żebyście poprosili moderatorów o ostrzeżenie dla siebie w związku z powyższymi wypowiedziami.
Liczę, że koledzy AA ze zrozumieniem potraktują mój post.

Pozdrawiam - Zbyszek


"Nie patrzeć na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne" (2 Koryntian 4:18).
30-10-2009 22:07 
 Ocena 3 na 5
witwos (7120 punktów)
(zablokowany)

>Liczę, że koledzy AA ze zrozumieniem potraktują mój post.

A ja nic nie rozumiem. Rób coś moderatorze, jak kobieta prosi.

Zacznij może tak:

Adamiaku i Ty Big_Zydzie, wzywam Was, przestańcie szatkować kapustę!...I coś tam dopisz.
30-10-2009 22:05 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>Adamiak i big_zyd nic nie obiecywali. Jednak proszę bardzo Adamiaku i big_zydzie żebyście poprosili moderatorów o ostrzeżenie dla siebie w związku z powyższymi wypowiedziami.
   Buhahaha!!!
   Ależ potrafisz człeka rozbawić, ależ z Ciebie... gagwoman.

   Przez chwilę myślałem, żeś poważnie pisała.
01-11-2009 01:12 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Tak tylko głośno myślę... .
>Ciut za głośno, jak na mój gust.

[urażona Niewinność]
To już o heraldycznych i demograficznych aspektach imperializmu francuskiego dyskutować nie wolno?

>Czy Wam(Adamowi i Adamiakowi)wszystko musi kojarzyć się z jednym?

Skojarzeń Ci u nas dostatek...

>I to akurat z tym?

...ale i te przyjmiemy.

>Wrzućcie na luz, proszę...

Ja - jak ja, ale Adamiak cięgiem przecie na luuuuziku jedzie.

>Świetne te Wasze dialogi, można byłoby się pośmiać, gdyby nie to, że czyimś kosztem.

Wielki Samotnik z Wysp Kerguelena odkuje się minusami . Jestem o to spokojny .

>Obiecaliście coś Zulce?

A nie przypominam sobie. Ale poniekąd racja - jeszcze jej naobiecuję takich różnych... .

>P.S: Przypomina mi się, jak witwos troskał się, czy coś mnie nie uwiera.

W cudze wojenki raczej nie wchodzę - starczy mi własnych. Ośmielę się tylko zauważyć, że młody user Faith pewnie takie oczy robi obserwując Waszą wymianę zdań na swym wątku.

>P.S.,P.S: A może by tak kabaret racjonalistyczny stworzyć? Piszę serio.

Przecie już jest - jak na "opoce" czy "katoliku" zwąchają, że na "racjonaliście" dyskutować można o czymkolwiek, byle omijać wszystko z pola... tj. tfu! obszaru skojarzeniowego wiążącego się z ...pewnym warzywem, to ze śmiechu boki będą zrywać jak świeże liście tj. tfu! wiśnie aż do wiosny (chyba też tfu!, ale już sam nie wiem...).

Pozdrawiam.
Adam
30-10-2009 04:51 
 Ocena 4 na 4
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Mnie też irytuje, kiedy zamawiam sałatkę i jest w niej mięsko. I jak tu być wegetarianinem?
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Zaprezentuj księdzu np. taki ciekawy przykład opętania przez demona (dżinna) islamskiego:
www.youtube.com/watch?v=2koek3lydAM
Obok, w podobnych filmach video, cała seria z dżinnami.
Księżulo zzielenieje z zazdrości, że chrześcijanie takich fajowych demonów nie mają... .
30-10-2009 04:55 
 Ocena 10 na 10
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Ja tu tylko dodam, że dżin to istota płci żeńskiej wedle znawców tematu istniejących jeszcze przed islamem. Dżinnice wedle mitycznych wyobrażeń ludów semickich były szczególnie zainteresowane mecenatem literackim. Obdarzały natchnieniem poetów. Zważywszy na poezję Umr ul Qaysa, trzeba przyznać, że sympatyczna legenda. Nawet Mahomet je lubił - odwiedzał, pytał przez grzeczność, czy mają jakiś swoich proroków .
02-11-2009 22:36 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>Obok, w podobnych filmach video, cała seria z dżinnami.
Kliknąłem w Risks of Female Masturbation According to Islamic Teachings. Okazało się jednak, że nie chodzi tu o ryzyko opętania.
30-10-2009 15:25
 Ocena 11 na 11
Kowalska (14008 punktów)
>Jak można racjonalnie wyjaśnić zjawisko "opętania"?
>(muszę chodzić na religię w szkole i mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp., tego nie da
>się znieść, gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)

Cytat:
Egzorcyzmy pod Szczecinem

Lubisz kolor czarny? Oblałeś maturę z religii? Zamiast z własnym proboszczem wołałbyś spółkować z posłanką Senyszyn? Nie martw się. Już wkrótce Twe problemy przejdą do historii: w Puszczy Goleniowskiej powstaje (pod przepiękną nazwą "Oaza Maryi Królowej Światłości") pierwszy w Polsce ośrodek leczenia opętanych. Za pomocą egzorcyzmów i innych metod nowoczesnej medycyny chrześcijańskiej będzie się w nim wyganiać Diabła z dusz ateistów, bezbożników, satanistów i wszystkich, którym nie podoba się to, co robi w Polsce Kościół katolicki. Czyli także takich jak Ty.

Nie wierzysz, że możesz być opętany? Toż właśnie czytasz bloga, którego autor, wedle pomysłodawcy utworzenia lecznicy (a swoją drogą, czy za pobyt tam będzie płacił NFZ?), księdza Andrzeja Trojanowskiego, spełnia najważniejsze kryteria opętania:

W swojej czteroletniej praktyce ks. Trojanowski wielokrotnie spotkał się z przypadkami demonicznego dręczenia, a także rzeczywistego opętania. Przez osoby nimi dotknięte działała szczególna nienawiść wobec wszystkiego, co święte. Niejednokrotnie objawiają one niezwykłe zdolności, jak (...) mówienie w nieznanych językach.

Jeśli ciągle jeszcze czytasz, nie oszukujmy się. Szatan zawładnął także Twoją duszą. Pakuj się zatem, druhu, i pod Szczecin. Ksiądz Andrzej czeka.


lysakowski(*)/18/egzorcyzmy-pod-szczecinem/

   "Oaza Maryi Królowej Światłości" No przecież poryczałam się ze śmiechu

I jeszcze jedno. Wolno w puszczach budować?
30-10-2009 15:37 
 Ocena 6 na 6
Autografka (10638 punktów)
>Nie wierzysz, że możesz być opętany?

Nie wierzysz dlatego, że jesteś opętany.


Nie zawsze się traci, kiedy się zostaje pozbawionym czegoś. [Goethe]
30-10-2009 16:02 
 Ocena 8 na 8
Adamiak (36436 punktów)
>I jeszcze jedno. Wolno w puszczach budować?
   Tak, ale tylko puszczostany.
30-10-2009 16:40 
 Ocena 5 na 5
Kowalska (14008 punktów)
>>I jeszcze jedno. Wolno w puszczach budować?
>   Tak, ale tylko puszczostany.

   Ty się nie śmiej. Jakim cudem eucharystycznym te cudaki dostały zgodę na budowanie czegokolwiek w Puszczy Goleniowskiej?

   Trzeba coś w necie więcej na ten temat poszukać. Bo to skandal jest. I ja mówię zupełnie serio.

Czy tym głupkom w czerni już naprawdę wszystko wolno?!
30-10-2009 17:18 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>I jeszcze jedno. Wolno w puszczach budować?
   To może szybko...?

>    Ty się nie śmiej.

   O kiej.
01-11-2009 20:57 
 Ocena 1 na 1
SloniSko (1109 punktów)
>Za pomocą egzorcyzmów i innych metod nowoczesnej medycyny chrześcijańskiej
Nowoczesność w praktyce


"Never assume anything" - A. Milne
lontri (16088 punktów)

A po co ciołkowi coś w ogóle tłumaczyć?
Nie możesz po prostu w międzyczasie z kumplami pod ławką w karty sobie pograć?

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
Madman (7811 punktów)
>(muszę chodzić na religię w szkole i mam księdza z obsesją na punkcie złych mocy itp., tego nie da
>się znieść, gdy słyszę co opowiada mam wrażenie że chodzę szkoły przyklasztornej w średniowieczu)
Zgłoś się na ochotnika do referatu o opętaniach i puść w klasie te filmiki:
Crazy Screaming Christian at some jesus camp
www.youtub(*)?v=LyJI9xDUYV8&feature=related
Priest slaps black woman in church
www.youtub(*)?v=Q0C5S4N5kvM&feature=related
In the name of Jesus get out of my house, you are darksided - Moje ulubione video
www.youtube.com/watch?v=lORCuR84-_8
Crazy christian lady at a coffee shop
www.youtub(*)?v=STFT0C5Hu8M&feature=related
Speaking in tongues - Cejrowski v2.0
www.youtub(*)?v=rrt1h0Ie-Ak&feature=related
Brain Washing at Jesus Camp - Świetny przykład zbiorowego opętania.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365