Racjonalista - Strona głównaDo treści
Okiem Sceptyka, czyli otwarta dyskusja o Bogu i ateizmie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
19-11-2009 15:51neteor (26 punktów)Okiem Sceptyka, czyli otwarta dyskusja o Bogu i ateizmie
Ocena -1 na 3
Witam serdecznie!

Chciałbym zaprosić Czytelników Racjonalisty do lektury tekstów w ramach cyklu Okiem Sceptyka w portalu Neteor.

Na cykl składają się teksty napisane z pozycji ateisty, które mają sprowokować do otwartej wymiany myśli i opinii na temat religii, jej roli, postrzeganiu Boga i wpływu tego postrzegania na inne aspekty naszego życia. Cykl, którego inicjatorem jest Szymon Nowaczyk miał swoją premierę wczoraj. Oprócz tekstów tego autora na cykl złożą się również artykuły polemiczne.

Przede wszystkim jednak liczymy na Państwa - na osoby, które mają swoje zdanie i ukształtowany światopogląd i są gotowe podjąć otwartą dyskusję na przyjaznym gruncie.

Zapraszam gorąco do lektury i komentowania pierwszego z serii artykułów, poświęconego relacji religii i moralności: neteor.blo(*)/11/religia-niemoralna-12.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

19-11-2009 16:47Nie na temat
 Ocena 6 na 6
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Witam serdecznie!
>Chciałbym zaprosić Czytelników Racjonalisty do lektury tekstów w ramach cyklu Okiem Sceptyka w

Weszła. Poczytałam. Wyszłam zniesmaczona.

Artykuł o globalnym ocieleniu - kuriozum naładowane bezmyślnością.
Wyobrażacie sobie - gość uważa, że im cieplej tym lepiej bo MNIEJ chorób - czyżby przeziębienie był największym zagrożeniem cywilizacyjnym?

Do tego na dowód, że globalne ocieplenie to ściema wskazuje, że w Polce w październiku był śnieg i mróz (jakieś 4-5 dni całego majątku).

Teraz jest 12 stopni a jest koniec listopada. To może już zmienił zdanie?

Globalne ocieplenie to temat ciągle kontrowersyjny. Sama nie wiem komu wierzyć.
Ale jaka by nie była prawda, ten artykuł jest poniżej wszelkiej krytyki.
Tok rozumowania 5-latka (jaka susza? przecież u nas taka kałuża przed domem!)

4 inne artykuły które napoczęłam (nie dokończyłam z powodu gwałtownej intelektualnej niestrawności) nie były wiele lepsze.

Ogólne wrażenie - dziwnie przypomina mi to koncepcje społeczno - ekonomiczne UPRu z czasów szefowania JKM. Tyle że kościoła nie lubią.


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
24-11-2009 16:13 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Weszła. Poczytałam. Wyszłam zniesmaczona.

Ghehehe, ja też weszłam. Ten portal ma z racjonalizmem i ateizmem taki sam związek jak i Jan Paweł II.


Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
neteor (26 punktów)
Portal jest otwarty na debatę i pluralizm poglądów - taka była i jest idea przewodnia. Cykl red. Nowaczyka jest tego właśnie wyrazem - szkoda, że zamiast skupić się na nim, większość komentujących ten topic skupia się na wszystkim, ale nie na tym. Natomiast przeważają na nim poglądy konserwatywno-liberalne i nie-ateistyczne, fakt. Zakładamy jednak, że jeśli odbiorcy mają otwarte umysły, zechcą się wypowiedzieć ad rem także na takim gruncie. Proszę zwrócić uwagę, że w pierwszym poście znalazł się odnośnik do konkretnego tekstu - trudno uznać jego tezy za dalekie od tutaj podzielanych...
25-11-2009 01:34 
 Ocena 1 na 1
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Portal jest otwarty na debatę i pluralizm poglądów - taka była i jest idea przewodnia. Cykl red. Nowaczyka jest tego właśnie wyrazem - szkoda, że zamiast skupić się na nim, większość komentujących ten topic skupia się na wszystkim, ale nie na tym. Natomiast przeważają na nim poglądy konserwatywno-liberalne i nie-ateistyczne, fakt. Zakładamy jednak, że jeśli odbiorcy mają otwarte umysły, zechcą się wypowiedzieć ad rem także na takim gruncie. Proszę zwrócić uwagę, że w pierwszym poście znalazł się odnośnik do konkretnego tekstu - trudno uznać jego tezy za dalekie od tutaj podzielanych...

Przepraszam bardzo, ale nie będę wchodzić na portal, który np. promuje informacje o "wczesnoaborcyjnym" (co to za słowo, btw?) działaniu tabletek antykoncepcyjnych, a jego użytkownicy twierdzą, że prowadzą one do rozpadu pożycia małżeńskiego. Nie dziękuję, może niekoniecznie.

To trochę jak zaprosić wegetarianina alergika na imprezę kusząc talerzem pieczonego bakłażana, a potem się dziwić, że wyszedł klnąc pod nosem, bo w mieszkaniu były cztery koty, klatka pełna kanarków i dwa psy.

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
diogenes (42753 punktów)
>opinii na temat religii, jej roli, postrzeganiu Boga i wpływu tego postrzegania na inne aspekty...

Postrzeganie boga?
19-11-2009 19:11 
 Ocena 8 na 10
Kinia Kinska (825 punktów)
>>opinii na temat religii, jej roli, postrzeganiu Boga i wpływu tego postrzegania na inne aspekty...
>Postrzeganie boga?

A tak, żebyś wiedział! Ludzie postrzegają boga: jedni w przyrodzie go widzą (choć niektórzy, tylko palec boży), inni w sercu drugiego człowieka (ponoć u prof. Religi się dopatrzyli) - swoją drogą, to jest szczególnie ciekawy przypadek, że niektórym łatwiej zobaczyć boga w sercu drugiego człowieka niż poczuć u siebie. Inni jak wyrżną łepetyną w jakiś cokół, to też zamiast gwiazd potrafią boga zobaczyć, a jak wyrżną trochę za mocno i przez chwilę "bez życia" poleżą, to już prawie na pewno boga w tunelu oglądają. Jeszcze innym, po narkotykach jest to dane, albo w snach są nawiedzani...

Jak widzisz, bóg objawia się ludziom nieustannie, a że w dziwnych sytuacjach... - cóż, taka jego natura widać
20-11-2009 13:52Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
fargo (117 punktów)
>jedni w przyrodzie go widzą (choć niektórzy, tylko palec boży), inni w sercu drugiego człowieka (ponoć u prof. Religi się dopatrzyli) - swoją drogą, to jest szczególnie ciekawy przypadek, że niektórym łatwiej zobaczyć boga w sercu drugiego człowieka niż poczuć u siebie. Inni jak wyrżną łepetyną w jakiś cokół, to też zamiast gwiazd potrafią boga zobaczyć, a jak wyrżną trochę za mocno i przez chwilę "bez życia" poleżą, to już prawie na pewno boga w tunelu oglądają. Jeszcze innym, po narkotykach jest to dane, albo w snach są nawiedzani...
>Jak widzisz, bóg objawia się ludziom nieustannie, a że w dziwnych sytuacjach... - cóż, taka jego natura widać
Mi najbardziej podobało się objawienie na kanapce... hmmm, po chwili namysłu dochodzę do wniosku, że to chyba jednak Maryja była . Tak czy inaczej, babka miała świetny tatuaż na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia, prawie święty
21-11-2009 16:57Nie na temat 
Elka I Ponura (7473 punktów)
>Mi najbardziej podobało się objawienie na kanapce... hmmm, po chwili namysłu dochodzę do wniosku, że to chyba jednak Maryja była . Tak czy inaczej, babka miała świetny tatuaż na pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia, prawie święty

Biorąc po uwagę kto go zrobił, to mogę przyjąć założenie, że prawie święty

Atheism is a non-prophet organization.
George Carlin
Humanożerca (481 punktów)
W kwesti formalnej, czy to nie jest reklama i czy z tego powodu nie powinna być umieszczona w innym dziale?

pregierzrozumu.blogspot.com/
Meretseger (61860 punktów)
Dlaczego post Maddy jest zamalowany na szaro i oznaczony adnotacją "Nie na temat"? Jest bardzo, bardzo na temat.
Jeśli taka jest reakcja na krytykę linkowanych tekstów, to ja tam nie wchodzę.
21-11-2009 11:22Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
Humanożerca (481 punktów)
>Dlaczego post Maddy jest zamalowany na szaro i oznaczony adnotacją "Nie na temat"? Jest bardzo, bardzo na temat.
>Jeśli taka jest reakcja na krytykę linkowanych tekstów, to ja tam nie wchodzę.
Mi się wydaje, że autor wątku nie umie przejść całej procedury usuwania postu.


pregierzrozumu.blogspot.com/
21-11-2009 11:50 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Dlaczego post Maddy jest zamalowany na szaro i oznaczony adnotacją "Nie na temat"? Jest bardzo, bardzo na temat.
>Jeśli taka jest reakcja na krytykę linkowanych tekstów, to ja tam nie wchodzę.

Też mnie to uderzyło i w pierwszej chwili nawet minusem dla neteora chciałem za to pojechać. Po uważniejszym przyjrzeniu się sprawie stwierdziłem jednak, że ściśle biorąc - miał prawo.
Otwierając wątek napisał bowiem:

>>Chciałbym zaprosić Czytelników Racjonalisty do lektury tekstów w ramach cyklu Okiem Sceptyka w portalu Neteor.

Tymczasem recenzja Maddy odnosiła się do tekstów spoza działu będącego tematem wątku.
W tym konkretnym aspekcie sprawy rację ma więc neteor i nie ma powodu się go czepiać.
Co nie zmienia faktu, że skądinąd z recenzją Maddy zgadzam się od stóp do głów.

Pozdrawiam.
21-11-2009 13:23 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)

>Co nie zmienia faktu, że skądinąd z recenzją Maddy zgadzam się od stóp do głów.
>Pozdrawiam.
Dlatego "okiem sceptyka" spoglądam i na inną tematykę poruszaną na tym portalu (?).
Oczywiście, każdy pisać może, co chce i jak chce. Ot, takie coś na przykład:
neteor.blo(*)6/piguka-dziaa-aborcyjnie.html
Pozdrawiam.
sacrool (353 punktów)
Wątek, wątkiem, ale ogół wypowiedzi kwalifikuje go raczej do działu "Bazgroły".

"...wszak i tak zginiecie w zupie"
24-11-2009 18:28 
 Ocena 1 na 1
sacrool (353 punktów)
...no to hop.

"...wszak i tak zginiecie w zupie"

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365