Racjonalista - Strona głównaDo treści
Potrzebne nowe słowo w języku polskim

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-11-2009 21:15Kornowski (835 punktów)Potrzebne nowe słowo w języku polskim
Ocena 4 na 4
W kinematografii rodzi się nowy gatunek filmowy. Chodzi mi o filmy, które ogląda się wyłącznie dla efektów specjalnych.

Poprzez analogię do filmów pornograficznych (szczątkowa fabuła i postacie, gdyż ogląda się je dla seksu) nasunęła mi się nieco drętwa, ale trafna nazwa:

"film efektograficzny"

Cóż czekam na wasze propozycje - może razem wymyślimy coś lepszego?

pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

catseye (1381 punktów)
>"film efektograficzny"
może "efektalny"?
Kobalt de Facto (1821 punktów)
(zablokowany)
Srutututumajtkizdrutu proponuję.
26-11-2009 09:21 
 Ocena 2 na 2
Adrian Sadura (0 punktów)
"Suche majtki na dnie morza" lub "Zabili go i uciekł"
Kobalt de Facto (1821 punktów)
(zablokowany)
>"Suche majtki na dnie morza" lub "Zabili go i uciekł"

No, popieram! Masz fantazje. Plus.
Mam tylko jedno zastrzeżenie. "Zabili go i uciekł" aprobuje pod warunkiem, że zabili go a afekcie.
A wątek, skoro ma być czysto rozrywkowo-zabawowy przeniósłbym do działu bazgroły używając oczywiście do tego specjalistycznego efektu. Co pan na to, panie moderatorze?
26-11-2009 18:56 
 Ocena 5 na 5
placownik (17853 punktów)

>A wątek, skoro ma być czysto rozrywkowo-zabawowy przeniósłbym do działu bazgroły używając oczywiście do tego specjalistycznego efektu. Co pan na to, panie moderatorze?

   Służę uprzejmie.


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
26-11-2009 19:59 
 Ocena 1 na 1
sacrool (353 punktów)
Bajerancki efekt, skopiuję, przyda się do komentowania szczególnych postów...
: )


"...wszak i tak zginiecie w zupie"
Kornowski (835 punktów)
>"Suche majtki na dnie morza" lub "Zabili go i uciekł"

Nie na darmo Jaroslav Haszek pisał:
"głowa poleci na bok a ciało zrobi jeszcze kilka kroków i zestrzeli nieprzyjacielski aeroplan".

Bardzo podoba mi się podoba efektówka - potrafię wyobrazić sobie rozmowę zawierającą stwierdzenie "wciskająca w fotel efektówa" alb "naiwna efektówka dla dzieciaków".

Nie wiem, jakie (ani tym bardziej kiedy) słowo się przyjmie, ale cóż pogdybać można, choćby od tak dla zabawy. A najbliższy prawdy będzie miał dodatkowo satysfakcję.
marson (366 punktów)
>"Suche majtki na dnie morza" lub "Zabili go i uciekł"

lub do filmów akcji o lekkim zabarwieniu erotycznym:
"NINJA GO-ŁA-PA-ŁA"
a do przyrodniczych z cyklu "zwierzęta świata":
"Srał go pies, rzygał kot"
Ania... (14138 punktów)
Efekciarski?
Kobalt de Facto (1821 punktów)
(zablokowany)
>Efekciarski?
To słowo już funkcjonuje w języku młodzieżowym i zapewne niebawem przyswoi go reszta społeczeństwa. Młodzież, poeci i pisarze mają szczególne predyspozycje do tworzenia i upowszechniania neologizmów.
Canon (433 punktów)
>Cóż czekam na wasze propozycje - może razem wymyślimy coś lepszego?
Po co?
25-11-2009 23:44 
 Ocena 8 na 8
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Po co?
Bo to fajna zabawa. Najpewniej się nie przyjmie, takie słowa z obstalunku rzadko się przyjmują, ale próbować przecież można.

Zachowując "efektowny" źródłosłów proponuję:
"efektówka" - jak kreskówka,
"efektos" - jak pornos,
"efektyk" - jak erotyk,
"efektrroll" jak horror i troll w jednym.

* Na posty ignorujące zalecenie § 14. 1. Regulaminu Forum nie odpowiadam.
27-11-2009 00:32 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... próbować przecież można.

   "efektarz" - "katolkanały"
rudyment (3233 punktów)
>Cóż czekam na wasze propozycje - może razem wymyślimy coś lepszego?

Efekter - bo słowo "efektor" już zajęte.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
checkmate (1197 punktów)
>Cóż czekam na wasze propozycje - może razem wymyślimy coś lepszego?

- film efekt-u/-ów (na wzór filmu akcji)
- efekciarz (potocznie)
- efektodyrdymały, efeszmira (pogardliwie)
- efektyda (naukowo)
- efspec (żargonowo)


Elemele dutki...

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365