Racjonalista - Strona głównaDo treści
Stanowiska w PE

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-12-2009 15:58Matix (5786 punktów)Stanowiska w PE
Ocena 1 na 1
www.youtube.com/watch?v=etP3f-mNkD4

Jak dla mnie to jeden wielki kabaret. A Buzek to klaun numer 1. Szkoda, że tak mało jest ludzi takich jak ten Farage.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lukasz9 (1220 punktów)
Dobrze, że go Buzek stępił. Nawet z tą współpracą z komunistami prawie było merytorycznie, ale jednak to tylko oskarżenia bez pokrycia. BTW co jest złego w pieniądzach od komunistów dla Kampanii na rzecz rozbrojenia nuklearnego? Reszta to kompletny bełkot. Buzka nie lubię, ale widzę, że jako przewodniczący dobrze spełnia swoją rolę.

A ja myślę, że im mniej pieniaczy tym dla UE lepiej.
02-12-2009 19:59 
 Ocena 1 na 1
Satyr (4285 punktów)
>Dobrze, że go Buzek stępił. Nawet z tą współpracą z komunistami prawie było merytorycznie, ale jednak to tylko oskarżenia bez pokrycia.
Daj spokój. Jakie tam "bez pokrycia"? A od kogo niby miała brać te pieniądze? Od Polskiego Związku Filatelistów? To całkiem powszechnie znana prawda, że wszelkie lewackie organizacje były finansowane przez GRU lub KGB. Kasę wręczano liderom i ideologom, a reszta lewaków wierzyła w te "ideały". Wiktor Suworow, były szpieg rosyjski i dysydent, otwarcie mówi, że komunistyczne służby nazywały ich "pożytecznymi idiotami".

>BTW co jest złego w pieniądzach od komunistów dla Kampanii na rzecz rozbrojenia nuklearnego?
To jest złego, że:
1. Po pierwsze, tylko debil może propagować takie idee jak jednostronne rozbrojenie w obliczu totalitarnie zarządzanego mocarstwa, które katastrofalny stan gospodarki rekompensuje sobie łupieniem sąsiadów pod groźbami użycia przemocy - a przecież mało kto chce mieć debili w rządzie.

2. Jeśli ktoś nie jest debilem, to jest krętaczem, który bierze forsę od obcego, wrogiego mocarstwa i żadna przyzwoitość moralna nie przeszkadza mu w głoszeniu bredni jawnie szkodliwych dla europejskiej kultury.

Wynika z tego, że pani Ashton albo jest debilką, albo ma w nosie europejską cywilizację i jest pazerna na kasę. Alternatywa niezbyt obiecująca.

Pozdrawiam

P.S. Dobrze, że jest tam ten Farage. Facet świetnie wytyka im ich dyktatorskie zapędy: referenda "do skutku", finansowanie politycznej propagandy i okłamywanie obywateli. Farage dobrze spełnia rolę ostrej, krytycznej opozycji.
02-12-2009 20:29 
 Ocena 1 na 1
Matix (5786 punktów)
>Farage dobrze spełnia rolę ostrej, krytycznej opozycji.

A może jest całkiem inaczej? Może doskonale spełnia rolę pozorów istnienia jakiejkolwiek opozycji? Bo czy faktycznie jego gadki coś działają?
Satyr (4285 punktów)

>A może jest całkiem inaczej? Może doskonale spełnia rolę pozorów istnienia jakiejkolwiek opozycji? Bo czy faktycznie jego gadki coś działają?

To trochę wręcz teoria spiskowa: "jeden facet w parlamencie, wraz z grupką jego posłów, jest podstawiony, żeby robić za atrapę opozycji".

Nie sądzę, żeby jego gadki nie mogły nic zdziałać. Wystarczyłoby żeby ludzie bardziej zainteresowali się tym, o czym się mówi w PE. Gdyby owe gadki trafiły do szerszej publiczności, to z pewnością odniosłyby skutek. Facet mówił o faktach, jak im w walił prosto w mordy faktami o przekręcie z referendum "aż do skutku", to nie byli w stanie zareplikować. Szkoda, że ludzie nie interesują się tym, co dzieje się w PE. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo niewątpliwie to właśnie Farage ma fakty po swojej stronie.

Pozdrawiam
Satyr (4285 punktów)

>A ja myślę, że im mniej pieniaczy tym dla UE lepiej.

Co do pieniactwa, zerknij jak Gazeta Wyborcza opisuje pierwsze kroki Ashton jako szefowej dyplomacji:

wyborcza.p(*)musi_sie_uczyc_dyplomacji.html
lukasz9 (1220 punktów)
>>A ja myślę, że im mniej pieniaczy tym dla UE lepiej.
>Co do pieniactwa, zerknij jak Gazeta Wyborcza opisuje pierwsze kroki Ashton jako szefowej dyplomacji:
>wyborcza.p(*)musi_sie_uczyc_dyplomacji.html

no i to jest rzetelna krytyka, gdyby Farage zamiast bełkotać z mównicy użyłby merytorycznych argumentów z pewnością nie nazwałbym go pieniaczem.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365