Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dla Jacka Tabisza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-12-2009 19:48lukaszewicz (5674 punktów)Dla Jacka Tabisza
Ocena 5 na 5

Dzięki za piękne kawałki.

A to moi ukochani Stonesi

www.youtub(*)=iTp3Qgmt_6o&NR=1&feature=fvwp

marek.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zachaj (5239 punktów)
orient

masz +
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Dziękuję Marku . Milsze jeszcze się nasze forum robi dzięki pięknej muzyce .
03-12-2009 20:55 
 Ocena 1 na 1
lukaszewicz (5674 punktów)
> Milsze jeszcze się nasze forum robi dzięki pięknej muzyce .

Ta piękna muzyka przypomina, że jeszcze niedawno wschód był inspiracją, a nie zagrożeniem.
Co się z nami stało?

Marek.
04-12-2009 00:48 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Amerykanie mają w swojej literaturze modny nurt zwany "postsekularyzmem"...

A poza tym mnie Wschód nadal inspiruje, więc przynajmniej w moim ogródku czasem słowik z ogrodów Aladdyna zaśpiewa . Teraz jestem przed serią wykładów o muzyce indyjskiej (Hindustani Sangeet - Północa i Karnatic Sangeet - Południowa) i zwykle przedłużają się dwukrotnie (a pani sprzątaczka ostrzy na mnie miotłę, gdyż są wieczorem), więc może nie jest tak źle
03-12-2009 21:34 
 Ocena 2 na 2
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Raz po raz pojawiają się bardzo ciekawe wątki n/t muzyczne, chwała autorom

Ze swojej strony proponuję coś 'w klimacie'.
Dead Can Dance w całości Na próbę www.youtube.com/watch?v=itwL5y0He-k
Polecam też w całości film 'Toward the Within' a dla smakoszy bardzo osobliwy film 'Baraca' z doskonałą muzyką za to bez akcji i aktorów

Polecam też mniej znanego Olivera Shanti a 'w klimacie' płytę 'Seven Times Seven' pozostałe naście płyt też
04-12-2009 00:53 
 Ocena 1 na 1
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Dead Can Dance to ciekawy zespół. Też inspirowali się Wschodem. I tym arabskim i tym bizantyjskim, a nawet i florenckie Sartarello im wyszło. Swoją drogą smutny jest ten teledysk z Hindusami na wysypisku do bułgarsko - bizantyjskich melizmatów Lizy Gerard... Strasznie mnie to porusza, bo widziałem z okien indyjskiego pociągu takie sceny.
lukasz9 (1220 punktów)
>Dzięki za piękne kawałki.

a za jakie to piękne kawałki Kolega dziękuje? Chętnie i ja posłucham
Michał Żelazny (1528 punktów)
>a za jakie to piękne kawałki Kolega dziękuje? Chętnie i ja posłucham
Trudno poszukać w tematach niżej?
04-12-2009 01:38 
 Ocena 1 na 1
lukasz9 (1220 punktów)
>>a za jakie to piękne kawałki Kolega dziękuje? Chętnie i ja posłucham
>Trudno poszukać w tematach niżej?

Myślałem, że skoro został założony nowy wątek to chodzi o jakąś sprawę poza forumową. Mój błąd.
kaczystowska_wyznawczyni_racjonalizmu_ (3 punktów)
(zablokowany)
>Dzięki za piękne kawałki.
>A to moi ukochani Stonesi
>www.youtub(*)=iTp3Qgmt_6o&NR=1&feature=fvwp
>marek.
>

A słyszał Pan arię Kalafa z opery "Turandot" Pucciniego?
Akcja opery dzieje się w Chinach.
www.youtube.com/watch?v=RdTBml4oOZ8

Czasami widzę jak to ostatnie triumfalne 'vincero" rozbrzmiewa na gruzach Watykanu.

pozdrawiam:
Krystyna
04-12-2009 17:24 
 Ocena 8 na 10
Kinia Kinska (825 punktów)
Pani kwacząca_wyznawczyni_idiotyzmu,

Zgłosiłam moderatorom pani ponowne pojawienie się na forum i bardzo mnie cieszy, że błyskawicznie została pani zablokowana. Informuję panią, że przy każdej kolejnej okazji będę panią tępić jako ucieleśnienie głupoty i tupetu.


Immortality is the only fate which is worse than death
04-12-2009 18:00 
 Ocena-1 na 1
kapłanka.racjonalizmu (2 punktów)
(zablokowany)
>Informuję panią, że przy każdej kolejnej okazji będę panią tępić jako ucieleśnienie >głupoty i tupetu.

Ciekawe co moderatorzy na Pani brak kultury i groźby karalne (nie wskazała Pani na kontekst tępienia mojej osoby).
Fizyczna eliminacja to domena ateistów bolszewickich od których czerpie Pani tradycję "tępienia" wszystkiego wobec czego jest Pani umysłowo bezradna.
Przykro mi z tego powodu.
Czekam na reakcję moderatora na Pani wypowiedź pełną nienawiści.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Pani kwacząca_wyznawczyni_idiotyzmu,
Gratuluję cywilnej odwagi.
Upomnienie za brak kultury.

Pozdrawiam - Zbyszek


Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
10-12-2009 01:19 
 Ocena 2 na 4
Kinia Kinska (825 punktów)
>Upomnienie za brak kultury.

Przyjęłam do wiadomości.

Ty też, Zbyszku, przyjmij coś do wiadomości: kulturę i uprzejmość mam zarezerwowaną dla ludzi, których darzę szacunkiem. Pani 'kaczystowskiej' to nie dotyczy, bo pani 'kaczystowska' sama odarła się z godności, powracając z właściwą sobie zawziętością na forum, z którego nieustannie jest wyrzucana. Przychodząc tu, sama naraża się na drwiny i inne przykrości, a domaganie się od nas szacunku jest żądaniem tyleż bezczelnym co nierealnym.

Pozdrawiam


Immortality is the only fate which is worse than death

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365