Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opłatkowy biznes

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
26-12-2009 21:02libertyn (3006 punktów)Opłatkowy biznes

W związku z okresem świątecznym i "sprzedawanym" opłatkiem po domach nasuwa się pytań kilka:

1. Ile kosztuje paczuszka opłatka w hurcie a ile w detalu?
2. Kto może go "sprzedawać" po domach (czy konieczne są zezwolenia)?
3. Czy osoba "sprzedająca" opłatek płaci podatek dochodowy i czy ma zarejestrowaną działalność gospodarczą?
4. Jak można się wkręcić w ten biznes?
5. Ile kasy generuje ten biznes w skali kraju?
6. Czy można przekonać katolików by dzielili się zwykłym chlebem zamiast opłatkiem kościelnym?

Odpowiedź na pierwszą część pytania nr.1 jest tutaj ale na całą resztę już nie.

Bardzo proszę o pomoc
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>2. Kto może go "sprzedawać" po domach (czy konieczne są zezwolenia)?

Takie same jak na chodzenie od drzwi do drzwi i oferowanie świeżych jajek.

>3. Czy osoba "sprzedająca" opłatek płaci podatek dochodowy i czy ma zarejestrowaną działalność
>gospodarczą?

Jak wyżej.

>4. Jak można się wkręcić w ten biznes?

Kup sobie trochę opłatka, zarzuć na grzbiet jakiś obrus, dla wiarygodności i możesz ruszać na wyprawę od drzwi do drzwi

>5. Ile kasy generuje ten biznes w skali kraju?

Raczej niewiele. Opłatki są często rozdawane za darmo bądź za tak zwane 'cołaska' w kościołach.

>6. Czy można przekonać katolików by dzielili się zwykłym chlebem zamiast opłatkiem kościelnym?

Owszem, ale nie z roku na rok. Kościół musiałby zaapelować o to do swych owieczek.. Bez poparcia facetów w czerni nic nie zdziałasz

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
pavvel (8272 punktów)

>>6. Czy można przekonać katolików by dzielili się zwykłym chlebem zamiast opłatkiem kościelnym?
>Owszem, ale nie z roku na rok. Kościół musiałby zaapelować o to do swych owieczek.. Bez poparcia facetów w czerni nic nie zdziałasz
A że często Kościół zajmuje się dystrybucją i czerpie zyski z tego procederu, to i nie bardzo można liczyć na poparcie sukienkowych w tej kwestii.
Ojciec Dyrektor (1704 punktów)
>A że często Kościół zajmuje się dystrybucją i czerpie zyski z tego procederu, to i nie bardzo można liczyć na poparcie sukienkowych w tej kwestii.

Chyba, że by piekarnię otworzyli

Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
Kurczewski (2471 punktów)
Mi jeden opłatek wcisnął taksówkarz (w korporacji z którą jeżdżę uznali widać że to miły gest), drugi znalazłem w skrzynce na listy. Nikt kasy nie wołał, jak spytałem taksiarza czy ketchup do tego też daje wcale się nie obruszał.

erka.ovh.org/
igrazka (303 punktów)
Cytat:
... "cołaska"...


" co łaska, niemniej niż 10 zł"
pavvel (8272 punktów)
> Cytat:
... "cołaska"...

>" co łaska, niemniej niż 10 zł"

Czyżbyś działała w tym biznesie?
27-12-2009 10:29 
 Ocena 1 na 1
igrazka (303 punktów)

>Czyżbyś działała w tym biznesie?

Dzięki Bogu () mam inne źródła utrzymania
ale kto wie coż ja biedna pocznę gdy kryzys w kraju się pogłębi:D
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>W związku z okresem świątecznym i "sprzedawanym" opłatkiem po domach nasuwa się pytań kilka:
>1. Ile kosztuje paczuszka opłatka w hurcie a ile w detalu?

>Odpowiedź na pierwszą część pytania nr.1 jest tutaj
>
ale na całą resztę już nie.
>Bardzo proszę o pomoc

Czy oprócz wersji z tkanką mięśnia sercowego można nabyć opłatki... wegetariańskie?
Czy podana cena dotyczy produktu przed, czy... po święceniu?

I dlaczego firma nie ma w ofercie dla parafii ozdobnych ksiąg... apostatów!
Wszystkie inne: chrztu, bierzmowania, małżeństw, intencji mszalnych itd. są nawet z 20% zniżką [promocja!].
SKANDAL !!!

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Psyk (14071 punktów)

>Odpowiedź na pierwszą część pytania nr.1 jest tutaj
>
ale na całą resztę już nie.

Ciekawe czy jest rozmiar A4.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365