Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jedyny w Europie szlak pielgrzymkowy pod ziemią - Wieliczka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-01-2010 21:21darlove (2804 punktów)Jedyny w Europie szlak pielgrzymkowy pod ziemią - Wieliczka
Ocena 3 na 3
Świeży news. Mamy szlak pielgrzymkowy. Nowy. Pod ziemią. W Wieliczce. Otwierał sam arcybaca Dziwisław. I znów jesteśmy awangardą cywilizowanego świata....
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Chardin (168 punktów)
Jakiś link?
06-01-2010 21:40 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>Jakiś link?
Mówisz i masz:
Cytat:
www.diecez(*)iemnego-szlaku-pielgrzymkowego

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
06-01-2010 22:20 
 Ocena 4 na 4
libertyn (3006 punktów)

W tekście jest info o pomniku solnym jp2:

Cytat:
Ten wykuty w soli w XIX wieku podziemny kościół jest żywym świadectwem pobożności wieliczan, miejscem, w którym obecne są relikwie św. Kingi oraz solny pomnik Ojca Św. Jana Pawła II


czekam na pomnik z czekolady ufundowany przez Wedla


Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
07-01-2010 10:00 
 Ocena 1 na 1
E.Strus (42 punktów)
A nie lepiej przez Willego Wonkę??
Kurczewski (2471 punktów)
> Cytat:
Ten wykuty w soli w XIX wieku podziemny kościół jest żywym świadectwem pobożności wieliczan, miejscem, w którym obecne są relikwie św. Kingi oraz solny pomnik Ojca Św. Jana Pawła II


Ciekawość, jak to martwa sól może być żywym dowodem....

erka.ovh.org/
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>czekam na pomnik z czekolady ufundowany przez Wedla
Wedel już pewnie nie zdąży...

Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Zbigniew Modrzejewski (157 punktów)
(zablokowany)
>Świeży news. Mamy szlak pielgrzymkowy. Nowy. Pod ziemią. W Wieliczce. Otwierał sam arcybaca
>Dziwisław. I znów jesteśmy awangardą cywilizowanego świata....

Proponuje następny szlak pielgrzymkowy i drogę krzyżową dookoła Sejmu
Arłukowicz (3162 punktów)
>Świeży news. Mamy szlak pielgrzymkowy. Nowy. Pod ziemią. W Wieliczce. Otwierał sam arcybaca
>Dziwisław. I znów jesteśmy awangardą cywilizowanego świata....

No to mamy już : naziemne, wodne ( spływy kajakowe, którymi ongiś On sam spływał ), podziemne.
Brakuje więc tylko powietrznych.
Może by więc takowy zorganizować ( uprzedzając tym samym Przedsiębiorców z Torunia ), wynająć samolot - niech lata tam gdzie UOS ongiś latał - "kasować" wiernych za bilety, a za uzyskane środki przeprowadzić jakąś akcję edukacyjną.

Takiego miałbym pomysła
07-01-2010 15:27 
 Ocena 2 na 2
Michał Żelazny (1528 punktów)
>Może by więc takowy zorganizować

I nazwać "Latający Cyrk Jana Pawła"? Masz moje "błogosławieństwo".
Arłukowicz (3162 punktów)
>>Może by więc takowy zorganizować
>I nazwać "Latający Cyrk Jana Pawła"? Masz moje "błogosławieństwo".

Buk zapłać
Dodatkową atrakcją mogłoby być odbycie na pokładzie pokuty za grzechy ( oczywiście na zasadzie odpustu - zapłacisz a My ci odpuścimy ) poprzez chwilową dekompresje.
mr Andersn (128 punktów)
>I znów jesteśmy awangardą cywilizowanego świata....
>

A w temacie jest że jedyny w Europie. Nie jesteśmy jedyni na świecie posiadający takie niewątpliwe "cudo"?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365