Racjonalista - Strona głównaDo treści
Krakowskie patenty.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-01-2010 21:26lotrek (14275 punktów)Krakowskie patenty.
Ocena 15 na 15
W poniedziałek jeździł po Krakowie samochód ciągnący za sobą billboard z apelem do biskupa Tadeusza Pieronka:
Cytat:
Biskup Pieronek wezwany do odpowiedzi
krakow.gaz(*)nek_wezwany_do_odpowiedzi.html

Pomysłodawcą jest Wojciech Filemonowicz, który zasłynął m.in. rozwieszeniem w Krakowie plakatów z nazwiskami radnych, którzy głosowali przeciwko wnioskowi prezydenta Krakowa prof.Jacka Majchrowskiego do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie braku instancji odwoławczej od decyzji Komisji Majątkowej.
Ale się porobiło, to Marsz Ateistów i Agnostyków maszerujący w okolicy pałacu Dziwisza, to znów potężny bilbord pod oknami Kurii Biskupiej, nie mówiąc już o wyborze Joany Senyszyn głosami Krakowian do Parlamentu Europejskiego. Gdzie się podziała krakowska zatęchła "konserwa"?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

(Alicja)Duda (25557 punktów)
W Krakowie jest najwięcej kościołów więc i najwięcej kleru, najwięcej też narobili przekrętów. Więc i tych których to uwiera jest sporo.
Myślę , że nastąpiło "przegrzanie materiału" i ludzie coraz śmielej zaczynają głos podnosić. Oby tak dalej.
07-01-2010 14:28 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>W Krakowie jest najwięcej kościołów więc i najwięcej kleru, najwięcej też narobili przekrętów. Więc i tych których to uwiera jest sporo.
>Myślę , że nastąpiło "przegrzanie materiału" i ludzie coraz śmielej zaczynają głos podnosić. Oby tak dalej.

Może i nastąpiło..?
W Gdańsku kościołów również jest "od groma" - nie wiem czy Kraków ma ich więcej - liczba przekrętów jest tu również wprost proporcjonalna do liczby tych budowli, a "przegrzania materiału" jakoś nie widać.
07-01-2010 14:45 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>W Gdańsku kościołów również jest "od groma" - nie wiem czy Kraków ma ich więcej - liczba przekrętów jest tu również wprost proporcjonalna do liczby tych budowli, a "przegrzania materiału" jakoś nie widać.
Jest w Trójmieście oddział PSR, może powinni w tym roku spróbować zorganizować MAiA...na dobry początek, jeśli dobrzy ludzie dopomogą.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Arłukowicz (3162 punktów)
>Jest w Trójmieście oddział PSR, może powinni w tym roku spróbować zorganizować MAiA...na dobry początek, jeśli dobrzy ludzie dopomogą.

Myślę, że byliby dopomogli, acz nie wiem kogo masz na myśli, mówiąc " dobrzy ludzie" ?
07-01-2010 16:51 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)
>nie wiem kogo masz na myśli, mówiąc " dobrzy ludzie" ?
Tacy jak my.....którzy zapytają Flaszkę-Głódzia np. o aferę w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris. Diecezję przejął po Gocłowskim z "dobrodziejstwem inwentarza".


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
09-01-2010 22:02 
 Ocena 1 na 1
liliac (147340 punktów)
>>W Gdańsku kościołów również jest "od groma" - nie wiem czy Kraków ma ich więcej - liczba przekrętów jest tu również wprost proporcjonalna do liczby tych budowli, a "przegrzania materiału" jakoś nie widać.
>Jest w Trójmieście oddział PSR, może powinni w tym roku spróbować zorganizować MAiA...na dobry początek, jeśli dobrzy ludzie dopomogą.
>

Zainspirowałeś mnie Może pójdę na następne zebranie.
09-01-2010 23:01 
 Ocena 1 na 1
lotrek (14275 punktów)

>>Jest w Trójmieście oddział PSR, może powinni w tym roku spróbować zorganizować MAiA...na dobry początek,
>>
>Zainspirowałeś mnie Może pójdę na następne zebranie.

I to jest właśnie dobry początek. Ludzi chętnych do działania nie brakuję, trzeba tylko czasem ich zainspirować. Głódz się rozsiadł na włościach Gocłowskiego i pogrążył w błogostanie....może warto go ożywić .

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
09-01-2010 23:04 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>tek. Ludzi chętnych do działania nie brakuję, trzeba tylko czasem ich zainspirować. Głódz się rozsiadł na włościach Gocłowskiego i pogrążył w błogostanie....może warto go ożywić .

Ależ on całkiem żywo sobie poczyna Ostatnio nasz rezonans szpitalny święcił.
09-01-2010 23:27 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>Ależ on całkiem żywo sobie poczyna Ostatnio nasz rezonans szpitalny święcił.
W katolickiej Polsce wszystko musi być poświęcane....może nie musi, ale klechy przecież z czegoś muszą żyć. Za "bóg zapłać" się nie fatygują...
Nie wiem jednak, czy Głódz ma też "opcję" na poświęcenie jakiegoś ateistycznego happeningu , zorganizowanego na JEGO terenie.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
09-01-2010 23:49 
 Ocena 5 na 5
liliac (147340 punktów)
>Nie wiem jednak, czy Głódz ma też "opcję" na poświęcenie jakiegoś ateistycznego happeningu , zorganizowanego na JEGO terenie.

Nie wiem czy stać nas na to
10-01-2010 06:22 
 Ocena 3 na 3
lotrek (14275 punktów)
>>Nie wiem jednak, czy Głódz ma też "opcję" na poświęcenie jakiegoś ateistycznego happeningu , zorganizowanego na JEGO terenie.
>Nie wiem czy stać nas na to
Głódzia "opcja" na taką imprezę jest darmowa a zaczyna się od słów Apage, Satanas!

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
10-01-2010 08:11 
 Ocena 1 na 1
(Alicja)Duda (25557 punktów)

>Głódzia "opcja" na taką imprezę jest darmowa a zaczyna się od słów Apage, Satanas!
Już Ty się o niego nie martw. Nawet tego za darmo nie zrobi, jak nic każe sobie zapłacić.
10-01-2010 10:38 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)

>Już Ty się o niego nie martw. Nawet tego za darmo nie zrobi, jak nic każe sobie zapłacić.
Akurat z Głódziem pewnie można by to załatwić "przelewem", problem w tym, że pewnie teraz pija droższe trunki i byle flaszka nie wystarczy

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
07-01-2010 18:25 
 Ocena 1 na 1
ramichael (36666 punktów)
W Trójmieście jest m.in. oddział Zielonych 2004, bardzo prężnie działające koło naukowe Gender Studies, organizacje feministyczne np. NEWW. Plus koło PSR i podobno ostatnio otwarto świetlicę Krytyki Politycznej aha i jeszcze partia Racja Polskiej Lewicy.
lotrek (14275 punktów)
>W Trójmieście jest m.in. oddział Zielonych 2004, bardzo prężnie działające koło naukowe Gender Studies, organizacje feministyczne np. NEWW. Plus koło PSR i podobno ostatnio otwarto świetlicę Krytyki Politycznej aha i jeszcze partia Racja Polskiej Lewicy.
I jest z kim działać....tylko trzeba się porozumieć a chętnych nie braknie.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Chardin (168 punktów)
Fajnie, może wreszcie miasto się trochę liberalizuje...
06-01-2010 22:02 
 Ocena 1 na 1
Marek Suchoń (47 punktów)
Dobrze byłoby, myślę jednak, że to przedwczesna radość...
lotrek (14275 punktów)
>Dobrze byłoby, myślę jednak, że to przedwczesna radość...
>
"Niech żywi nie tracą nadziei"....jak pisał wieszcz, więc dobre i to.

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
libertyn (3006 punktów)

Marzą mi się tacy politycy w Warszawie... czy tego doczekam?

Racjonaliści są też po drugiej stronie
Nie klękamy przed bakterią
06-01-2010 22:17 
 Ocena 4 na 4
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>Marzą mi się tacy politycy w Warszawie... czy tego doczekam?
Tak, zostań politykiem.
diogenes (42753 punktów)
>W poniedziałek jeździł po Krakowie samochód ciągnący za sobą billboard z apelem do biskupa Tadeusza Pieronka...

W rewanżu na Boże Ciało jego eminencja nieść będzie przed sobą monstrancję ciągnąc za sobą cały Kraków.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
07-01-2010 02:34 
 Ocena 3 na 3
marta (887 punktów)
>>W poniedziałek jeździł po Krakowie samochód ciągnący za sobą billboard z apelem do biskupa Tadeusza Pieronka...
Szkoda że tylko w Krakowie. W innych miastach też warto o to zapytać
07-01-2010 06:44 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)

>Szkoda że tylko w Krakowie. W innych miastach też warto o to zapytać
Zapytać....i może skorzystać z krakowskiego patentu. Po to między innymi założyłem ten wątek....dobrze pomysły zawsze mogą się przydać. Kler i hierarchowie KK tylko udają, że "ich to nie rusza" i nie obchodzi, ale coraz trudniej przychodzi im robić "dobrą minę do złej gry". Oby takich akcji było więcej i nie tylko w Krakowie. W świetle prawa nic temu pomysłowi nie można zarzucić....wszak pytać zawsze wolno.


Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
07-01-2010 11:10 
 Ocena 1 na 1
Guzik (2020 punktów)
W Krakowie widać takze dyskusje tego typu:

wyborcza.p(*)19496,Co_grozi_ksiedzu_podczas _koledy.html

Może jednak przeniesiemy stolicę do Krakowa?
lotrek (14275 punktów)
>W Krakowie widać takze dyskusje tego typu:
>wyborcza.p(*)19496,Co_grozi_ksiedzu_podczas _koledy.html
>Może jednak przeniesiemy stolicę do Krakowa?
Tfu....na psa urok, chcesz żeby któryś z Kaczyńskich kandydował na prezydenta Krakowa a Gosiewski "kolędował" na Franciszkańską po instrukcję, zabierając tę robotę Gowinowi?

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
07-01-2010 19:22 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)
>>Szkoda że tylko w Krakowie<

Nie tylko w Krakowie!!

W Częstochowie rozpoczęła się już kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami samorządowymi.Główną jej osią jest pytanie, czy liczące 200tys. mieszkańców miasto ma być przemysłową stolica regionu, czy pielgrzymkową stolicą świata(!!)
Polecam dalszą lekturę artykułu pt."W cieniu Jasnej Góry"-Polityka, nr.2, autor - Cezary Łazarkiewicz.
Dodam od siebie,że szczególnie zainteresowałam się istniejącym paulińskim przedsiębiorstwem Claromontana(sic!). Zella
07-01-2010 21:31 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
> W Częstochowie rozpoczęła się już kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami samorządowymi.Główną jej osią jest pytanie, czy liczące 200tys. mieszkańców miasto ma być przemysłową stolica regionu, czy pielgrzymkową stolicą świata(!!)

Produkcja świadomości to przemysł równie dobry, jak produkcja pustaków.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-01-2010 10:56 
 Ocena 3 na 3
Mikolaj (219 punktów)
> Kler i hierarchowie KK tylko udają, że "ich to nie rusza" i nie obchodzi, ale coraz
> trudniej przychodzi im robić "dobrą minę do złej gry".

Rzeczywiście przychodzi im to coraz trudniej. Przed MAiA słyszałem w TokFm wypowiedź jakiegoś bodajże dominikanina - że jest to demonstracja "zupełnie niepotrzebna". Skoro padają taki słowa, to znaczy że zaczyna ich jednak zjawisko niepokoić.
09-01-2010 12:50 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
>Przed MAiA słyszałem w TokFm wypowiedź jakiegoś bodajże dominikanina - że jest to demonstracja "zupełnie niepotrzebna".
I tu się klecha myli....przez nasz Marsz pokazaliśmy Urbi et Orbi, że istniejemy i nie zamierzamy ukrywać się po kątach.

>Skoro padają taki słowa, to znaczy że zaczyna ich jednak zjawisko niepokoić.
Na pewno.....już nie można nas "zamieść pod dywan".

Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
Smith (10069 punktów)
"Biskup Tadeusz Pieronek billboardu nie widział. - Nie interesuje mnie to. Niech pan Filemonowicz krzyczy, w końcu wybory się zbliżają. To czysto propagandowa akcja - mówi biskup i komentuje zamieszanie wokół zwrotu mienia kościelnego. - Złodziej powinien oddać to, co ukradł. To, co dzieje się z oddawanym majątkiem, jest jawne i dobrze znane."
Nie dostał laski pasterskiej w skutek decyzji owieczek to nie musi się liczyć z ich głosem i najwidoczniej jest święcie przekonany, że może bezkarnie strzyc nie tylko swoje barany, nawet zimą i do gołej skóry.
Ciekawe dlaczego nie powie, że oszust powinien oddać to co wyłudził?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365