Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego w Polsce nie można założyć fundacji prawdziwej?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
12-01-2010 13:23Sobiepan (87 punktów)Dlaczego w Polsce nie można założyć fundacji prawdziwej?
Nie rozumiem,dlaczego nie można w naszym kraju stworzyć fundacji rodzinnej opartej o statut dowolnie pojęty, funduszu posagowego, trustu i innych takich instytucji prawnych. To nie jest wolny kraj, a czysty Babilon.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Nie rozumiem,dlaczego nie można w naszym kraju stworzyć fundacji rodzinnej opartej o statut
>dowolnie pojęty, funduszu posagowego, trustu i innych takich instytucji prawnych. To nie jest wolny
>kraj, a czysty Babilon.

Nie można czy nie wolno?
A jeżeli nie wolno, to który przepis zabrania?


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
Smith (10069 punktów)
>Nie rozumiem,dlaczego nie można w naszym kraju stworzyć fundacji rodzinnej opartej o statut
>dowolnie pojęty, funduszu posagowego, trustu i innych takich instytucji prawnych. To nie jest wolny
>kraj, a czysty Babilon.
Rodzinnej to nie wiem.
Kiedyś próbowałem znaleźć chętnych do współpracy celem założenia fundacji i tylko jeden kandydat, do fotela wiceprezesa, się znalazł. Ech, a tyle zbawiennych skutków mogło wyniknąć z jej działalności.
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Jak potrzebujesz prezesa to nie ma sprawy, z zawodu jestem prezesem .
12-01-2010 17:58 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Jak potrzebujesz prezesa to nie ma sprawy, z zawodu jestem prezesem .
Wybierz sobie jakąś inną fuchę. Mam tu taki wzorzec europejskiego systemu organizacji pracy.
23-01-2010 19:51 
 Ocena 1 na 1
Bożydar (2279 punktów)
(zablokowany)

Kiedyś próbowałem znaleźć chętnych do współpracy celem założenia fundacji i tylko jeden kandydat, do fotela wiceprezesa, się znalazł. Ech, a tyle zbawiennych skutków mogło wyniknąć z jej działalności.


Napisz do mnie, opisz twój pomysł.


Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
23-01-2010 20:20 
 Ocena 1 na 1
Smith (10069 punktów)
>Napisz do mnie, opisz twój pomysł.
Tutaj został opisany.
>
Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.

Kowalska (14008 punktów)
>Nie rozumiem,dlaczego nie można w naszym kraju stworzyć fundacji rodzinnej opartej o statut
>dowolnie pojęty, funduszu posagowego, trustu i innych takich instytucji prawnych. To nie jest wolny
>kraj, a czysty Babilon.

   Kolega widzę lubi po komisjach śledczych się włóczyć. Odradzam, jeśli nie ma się uroku Joli Kwaśniewskiej.
Sobiepan (87 punktów)

>    Kolega widzę lubi po komisjach śledczych się włóczyć. Odradzam, jeśli nie ma się uroku Joli Kwaśniewskiej.
Chodzi oto że zarobiony majątek oddziela się od siebie, a spadkobiercy mogą korzystać z pożytków wg statutu, czyli nie przetrwonią i żaden komornik nie zajmie,to takie prywatne prawo spadkowe, większość wolnego kapitału inwestycyjnego to fundacje, nie ma też podatku dochodowego.
Smith (10069 punktów)
>To nie jest wolny kraj, a czysty Babilon.
To nie jest wolne forum tylko Babilon panie cenzorze:
"Autor wątku "Dlaczego w Polsce nie można założyć fundacji prawdziwej?" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,287722 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: Dlaczego w Polsce nie można założyć fundacji prawdziwej?" (287839)"


Sobiepan (87 punktów)

>To nie jest wolne forum tylko Babilon panie cenzorze:
Każde forum powinno służyć wymianie myśli i wiedzy, a nie emocji, przyznaje że temat ma dla mnie fundamentalne znaczenie, bo pojęcie czym jest własność jest istotne. Proszę więc mi wybaczyć bo jestem silnie ograniczony w swym pragmatyzmie i pozwoliłem sobie wyciąć jedną wypowiedz, ale z drugiej strony nikt kto się wypowiedział, chyba nie zrozumiał istoty tych instytucji prawnych.
15-01-2010 00:20 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
> Proszę więc mi wybaczyć bo jestem silnie ograniczony w swym pragmatyzmie i pozwoliłem sobie wyciąć jedną wypowiedz,
Drobiazg, nie gniewam się.
>ale z drugiej strony nikt kto się wypowiedział, chyba nie zrozumiał istoty tych instytucji prawnych.
Wydaje mi się, że właśnie po to wynaleziono instytucje prawne, żeby trzeba było korzystać z pomocy prawnika w celu zrozumienia ich istoty.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>Proszę więc mi wybaczyć bo jestem silnie ograniczony w swym pragmatyzmie i pozwoliłem sobie wyciąć jedną wypowiedz,...
Fajna była ta wypowiedź, mogłeś ją przecież zaznaczyć na szaro jako nie związaną z tematem.
Mam przywrócić/odkasować?

Pozdrawiam - Zbyszek

Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
16-01-2010 22:57 
 Ocena 1 na 1
Sobiepan (87 punktów)
Oczywista oczywistość i zapraszam do dyskusji.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365