Racjonalista - Strona głównaDo treści
System.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
31-01-2010 16:12Valio (3 punktów)System.
Ocena 1 na 1
Na początku była biała kartka, na kartce pojawił sie symbol, litera która niczym nasienie zapładniające komórkę jajową rozpoczęło nieodwracalny cykl tworzenia "życia" jednak ze nie jest to życie z jakim mamy do czynienia w kwestiach biologicznych, a cos o charakterystyce bardziej abstrakcyjnej. Którego procesu rozwoju nie można zatrzymać. System to zbiór twierdzeń stanowiących pewną całość nad którą jednostka zatraca kontrole i odchodzi na drugi plan. Właśnie w tym momencie poprzez długoletni proces tworzenia jednostka staje sie ofiara, marionetka w rekach systemu. Systemu jest neutralny i kieruje sie ściśle obranymi regułami, człowiek reguły może zmienić - człowiek jest słaby. System nie boi sie pojedynczego buntu niezależnie od statusu i możliwości. nawet jeżeli jednostka nie jest świadoma istnienia kontroli i tak sie jej podporządkuję. Mając na uwadze poniższy przykład przybyliśmy nieświadome wykonywanie poleceń systemu przez jednostkę :
Picie alkoholu przez Polaków przylgnęło na stale do naszej etykietki narodowej, Pan władza tez człowiek również nie odpada od norm i również lubi korzystać z picia tego przyjemnego trunku. Nie o zaletach alkoholu chciałem tu pisać lecz o zasadach nakazach i zakazach której niszczą psuja degenerują i zmieniają nasze postrzeganie człowieka. Kierują naszym życiem w państwie (demokratycznym), gdyż moja wolna wola odnosi sie do picia alkoholu w ściśle
określonych miejscach. Za nieprzestrzeganie obowiązujących praw upoważnione organy państwa, zwykle pionki. Karzą nas finansowo bądź w najgorszym wypadku odbierając wolność
druga rzecz po wolnej woli która powinniśmy mieć bez względu na wszystko. Demokracja wolność słowa, wolność woli w której nakazy zakazy służą naszemu "dobru" a społeczeństwo to ciemna masa która nie dostrzega zalet tak usilnie wmawianych nam przez rząd. Rząd to kolejny pionek ranga postawionych kapkę wyżej od nas, od Ciebie drogi czytelniku, w rekach czegoś abstrakcyjnego, w rekach systemu potężnego zbioru praw zasad które szkodzi nam ludziom i które
zostało przez ludzi stworzonych. W tym jednak jakże codziennym i dotykającym każdego przykładzie udowadniamy w jak bardzo intymne sfery ingeruje system. Niesamowite jednak jest to ze im bardziej wgłębiamy sie w niego tym więcej dostrzegamy wad. A przecież został stworzony przez nas miał nam pomagać czyżbyśmy zatracili kontrole ? Ależ skąd! Powiedziałaby jednostka w której mniemaniu maja wrażenie ze to one go kontrolują, lecz w chwili najmniejszego sprzeciwu, błędu staja sie zbędne i muszą zostać wyeliminowane za pośrednictwem pionków tego samego pokroju. Ponieważ w całym burdelu jakie sie kłębią w mojej głowie chciałem przelać namiastkę
moich myśli abyś Ty zaczął sam dostrzegać i analizować obecność wszechobecnego systemu i sam zaczął decydować czy chcesz podporządkowywać sie regułom i z góry narzucanym normom czy tez nie. Hmm. Nic innego jesteś w potężnym bledzie! Nie da sie obejść systemu można go to tylko dostosować lub być na tyle operatywnym by wykorzystać maleńkie luki przez które możesz
dojść do podstawowych algorytmów działa tej machiny i wykorzystać omijając wszelkie nałożone zabezpieczenia do własnych potrzeb. Sam zdecyduj drogi czytelniku czym i jakimi słowami zapełnisz tę pusta kartkę..

Licze na obiektywna opinie i krytyke tekstu, jestem amatorem zaczynajacym sie dopiero zagłębiać w świat filozofi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

placownik (17853 punktów)

>Licze na obiektywna opinie i krytyke tekstu, jestem amatorem zaczynajacym sie dopiero zagłębiać w
>świat filozofi.

   Musisz baaaardzo dużo pracować. Nad opanowaniem języka i myśli, które Ci się kłębią okrutnie. Na razie to wychodzi z tego - uczciwszy Twoje uszy - zwykły burdel.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365