Kawałek fajnej muzyczki. Blusisko czuje się w każdej części taktu. Nalepa używa zwrotu "o panie" - dalej działa juz tylko nasza wyobraźnia.
" O panie, widzę w twoim ciele wszystkich bogów oraz gromady rozmaitych stworzeń. Widzę królewskiego Brahmę, który spoczywa na tronie z lotosu, mędrców oraz boskie węże. Ciebie widzę, który masz wiele ramion, brzuchów, twarzy i oczu. Twej postaci nic nie ogranicza, nie mogę bowiem dostrzec ani końca, ani środka, ani Twego początku, o panie wszelkiej rzeczy, któryś jest kształtem wszystkiego. Widzę cię z koroną na głowie, dzierżącego maczugę i dysk. Ciebie, który jaśniejesz dokoła wielkim blaskiem(...).Niezmienny obrońco odwiecznego ładu, poznałem w Tobie nieśmiertelnego męża(...). Gdy widziałem, jak lśniący i różnobarwny dotykasz nieba, ty, który masz przepastne usta i błyszczące oczy, gdy widziałem cię takim, zaprawdę do głębi zatrwożyło się moje serce i już nie znajduję w sobie odwagi ani spokoju, o Wisznu."
|