Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jezus vs. Jezus.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
13-02-2010 22:09xegos (208 punktów)Jezus vs. Jezus.
Ocena 3 na 3
Po co Jezus przyszedł na ziemie??
Jan 3:17
Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.
Jan 9:39
Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci , którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi.
Jan 12:47
A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.
Jezuuuu zdecyduj się w końcu po co przyszedłeś na ten Świat!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rudyment (3233 punktów)
>Po co Jezus przyszedł na ziemie??

A przyszedł?

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
13-02-2010 23:24 
 Ocena 3 na 3
stilgar (7322 punktów)
>>Po co Jezus przyszedł na ziemie??
>A przyszedł?

Przyleciał.
14-02-2010 00:17 
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)
>>>Po co Jezus przyszedł na ziemie??
>>A przyszedł?
>Przyleciał.

No tak. Jak można przyjść na Ziemię.

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
Charczewski (4176 punktów)
>>Po co Jezus przyszedł na ziemie??
>A przyszedł?
>
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów

Nie ma żadnych żródeł informacyjnych odnosnie Jezusa.W dobie rozwoju informatyki jest bezsensem jalowe roztrząsanie mitu.Tylko tępy umysł akceptuje sprzeczności.

CHOLEWA
Sylwek (15472 punktów)
Czy mit był kiedyś bliższy codzienności niż dzisiaj? A jeśli nie, to co ma rozwój informatyki do zasadności roztrząsania mitycznych treści?

dnoterlikowskiego.blogspot.com/
15-02-2010 21:51 
 Ocena-1 na 1
Illahim (61 punktów)
(zablokowany)

>Nie ma żadnych żródeł informacyjnych odnosnie Jezusa.

Kłamiesz.
O Jezusie pisali Józef Flawiusz,Pliniusz Młodszy,Tacyt.Plutarch,Justus z Tyberiady.

>Tylko tępy umysł akceptuje sprzeczności.

To dlaczego zaakceptowałeś jedną z teorii mitu Jezusa?
15-02-2010 22:23 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>>Tylko tępy umysł akceptuje sprzeczności.
>To dlaczego zaakceptowałeś jedną z teorii mitu Jezusa?
Wszystko wskazuje na to, że Jezus był bękartem. Maryja najprawdopodobniej pokalała swą Przenajświętszą Błonę z rzymskim legionistą. To by tłumaczyło, dlaczego Jezus tak gardził swoją matką.
Madame de Montsegur (1910 punktów)
>O Jezusie pisali Józef Flawiusz,Pliniusz Młodszy,Tacyt.Plutarch,Justus z Tyberiady.

Odnośnie Józefa Flawiusza doradzam ostrożność. Jego wirygodność jest dyskusyjna. To jeden z obrońców Massady wybrany do dziesiątki katów, którzy zgładzili przed kapitulacją resztę załogi. Przeszedł na stronę okupanta, umiejętnie podlizując się Wespazjanowi "przepowiednią", że zostanie on cesarzem. I jego "historia" była pisana na chwałę Rzymu.
16-02-2010 00:44 
 Ocena 1 na 1
Charczewski (4176 punktów)
>>Nie ma żadnych żródeł informacyjnych odnosnie Jezusa.
>Kłamiesz.
>O Jezusie pisali Józef Flawiusz,Pliniusz Młodszy,Tacyt.Plutarch,Justus z Tyberiady.
>>Tylko tępy umysł akceptuje sprzeczności.
>To dlaczego zaakceptowałeś jedną z teorii mitu Jezusa?
Kłamstwo polega na świadomym ukryciu prawdy.Wymienieni przez Ciebie historycy wspominali o jakimś Jezusie przez osoby trzecie.Nie są świadkami istnienia Jezusa. W owym czasie co 20. żyd nosił imię Jezus.Istotą sprawy jest boskość i cudowność wbrew racjonalizmowi.I na koniec: fałsz tym się różni od kłamstwa, że ten pierwszy implikuje prawdę w sensie logicznym.Nauka dawno porzuciła Jezusa jako Boga. Kłaniam się.


CHOLEWA
Arkady (143 punktów)
>W owym czasie co 20. żyd nosił imię Jezus.

a tak dokładniej, to nie Jezus ... a raczej Jozue ... ówcześnie imię Jezus w ogóle nie istniało gdyż to wytwór "złacinnienia" jest

non omnis moriar
14-02-2010 00:16
 Ocena 12 na 12
-jad- (18783 punktów)
>Po co Jezus przyszedł na ziemie??
>Jan 3:17
>Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by
>świat został przez Niego zbawiony.

>Jan 9:39
>Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci , którzy nie
>widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi.

>Jan 12:47
>A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie
>przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.

>Jezuuuu zdecyduj się w końcu po co przyszedłeś na ten Świat!

Może to Jan a nie Jezus powinien się zastanowić.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
maniek (3407 punktów)
Obejrzałem film dok. pt. Zeitgeist (pol.Duch epoki) część I pare razy. Wprawdzie nie weryfikowałem wszystkich zawartych tam informacji(faktów), ale wszystko układa mi się w jakąś spójną całość i ma logiczny sens. Moim skromnym zdaniem po wersji wydarzeń tam przedstawionych, można przynajmniej poddać pod wątpliwość istnienie Chrystusa - jeśli nie całkiem jego istnienie wykluczyć. Dodając brak świckich zapisów historycznych z tamtego okresu - można mieć niemal pewność, że te "chrześcijańskie fakty" to mit - jakich wiele. Ale jak zawsze zakładam, że mogę się mylić. Choć w życiu przeważnie kieruję się logiką (stąd mój ateizm) zdarzało się, że się myliłem. Pozdrawiam forumowiczów
14-02-2010 12:46 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Choć w życiu przeważnie kieruję się logiką (stąd mój ateizm) zdarzało się, że się myliłem.

Gdybyś się nie mylił, byłbyś jak ten Jezus albo jak ten Zeitgeist

>Pozdrawiam forumowiczów

Ja też

Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
14-02-2010 16:50 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>można przynajmniej poddać pod wątpliwość istnienie Chrystusa - jeśli nie całkiem jego istnienie wykluczyć.

Ważne jest to, że można się bez niego obejść. Chrystianizm nie jest żadną koniecznością. To dlatego tak łatwo staje się tyranią: pozorną koniecznością.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kogut59 (3090 punktów)
>Po co Jezus przyszedł na ziemie??

laszka (296 punktów)
>Po co Jezus przyszedł na ziemie??
>Jan 3:17
>Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by
>świat został przez Niego zbawiony.

>Jan 9:39
>Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci , którzy nie
>widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi.

>Jan 12:47
>A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie
>przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić.

>Jezuuuu zdecyduj się w końcu po co przyszedłeś na ten Świat!

No i po co przywoływać takie brednie... To prawie tak, jak dopatrywanie się na czyimś czole numeru. Kto traci czas na takie rzeczy?
15-02-2010 23:11 
 Ocena 1 na 1
Madame de Montsegur (1910 punktów)
>Po co Jezus przyszedł na ziemie??

Jak każdy człowiek, żeby sobie pożyć. Ale tylko niektórych z tego powodu ogłasza się bogami.
xegos (208 punktów)
>>No i po co przywoływać takie brednie... To prawie tak, jak dopatrywanie się na czyimś czole numeru. Kto traci czas na takie rzeczy?
Jest kilka powodów:
Wielu ludzi straciło życie bo nie wierzyli w te jak to celnie określiłaś brednie.
Warto bo trzeba pokazać dewotom czego nie wiedzą o swojej najświętszej książce.
I w reszcie po to aby nikt mnie nie wsadził do wiezienia za to że potargałem to ...
moja opinia na ten temat jest podobna do wypowiedzi Nergala na jednym z jego koncertów.
Pozdrawiam

P.S
Więcej niedorzeczności (bredni) wkrótce.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365