Racjonalista - Strona głównaDo treści
Moja walka o wolne forum

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
17-02-2010 14:18Bożydar (2279 punktów)Moja walka o wolne forum
0 na 2
Witam wszystkich

Jak widzicie podkładam się takim tytułem wątku ułatwiając przeciwnikom ataki na osobę.
Ten, na którym takie ataki i ich efekty są argumentem w danej sprawie i tak jest niewiele wart moim zdaniem jako partner do rozmowy.

W tym wątku proszę możliwie nie odpowiadać (...). Do odpowiedzi i pytań proszę używać moich wątków zamieszczonych w Sprawach Portalu, względnie w wątku "Quo vadis PSR" w dziale Społeczeństwo i Kraj.

To, co się na tym forum dzieje, przechodzi moje wszelkie najgorsze oczekiwania.

Stawiam tezę, że to obecna moderacja, ze swoimi celowymi nadużyciami i łamaniem prawa, a nie użytkownicy forum, są tutaj głównym problemem.

Uprzedzając bulgot. Zachęcam do eksperymentu. Niech moderacja usuwa w moich wątkach tylko to, co z punktu widzenia prawa w Polsce jest nielegalne, jeżeli nie została wezwana do interwencji.

Nawet z Witwosopodobnymi osobnikami poradzę sobie sam, przestrzegając prawa regulaminu forum i zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, a nie z jego wykluczeniem, tak jak to praktykuje obecnie moderacja powołując się na nieuczciwą interpretację prawa i łamiąc tym regulamin forum.

Do dyspozycji mam:

1.Użycie paragrafu regulaminu forum, który będę stosować rygorystycznie, w celu pozbycia się wypowiedzi nie na temat oraz bardziej agresywnych wypowiedzi bez argumentacji, np. opartych na Piaskownicy Kowala, czy Jajcu Adama.

2.Użycie Argumentu Swiętego Wojciecha, dla ukrócenia dyskusji opartej o oszukańcze, fałszywe, absurdalne i inne nieuczciwe argumenty, oszczerstwa czy inne zarzuty. Zachowania userów spełniające znamiona Zarzutów Miejscownika, albo oparte na Dowodzie Sieciownika, czy Wzwodzie Obcego, albo ignorujące moje zarządzenia, też będą tak sankcjonowane.

3.Wystąpienie do moderacji, czego raczej będę unikać.

4.Na podstawie Argumentu Bożydara, będę wprowadzać zarządzenia, których nieprzestrzeganie, będzie skutkować sankcjami przez użycie Argumentu Swiętego Wojciecha.

W dalszym ciągu deklaracji zamieszczam wyjaśnienie podstawowych użytych tu pojęć.
Swiadomy autorytarności mojego stylu wypowiedzi, wprowadziłem Argument Bożydara, polegający na tym, że wypowiadający uważa, że ma rację. Podważenie tego argumentu jest możliwe tylko przez zmianę oceny wypowiadającego się.

Zarządzenia:

Nr 1. Na podstawie Argumentu Bożydara, zakazuję moderacji ponownego stosowania Transformacji Carycy, polegającej na podmianie dyskutanta, moderatorem prowadzącym agresywną dyskusję za dotychczasowego rozmówcę i obrażającym za dotychczasowego rozmówcę i jednoznacznie łamiącym prawo forum. Zastosowana metoda jest wyjątkowo nieetyczna.

Nr 2. Na podstawie Argumentu Bożydara nakazuję moderacji użycia słowa "proszę", w wypowiedzi nazywanej później przez moderację prośbą.

Nr 3. Na podstawie Argumentu Bożydara nakazuję moderacji udzielanie ostrzeżeń i upomnień w zauważalnej, jednoznacznej i jasnej formie. "Ostrzeżenie" i "upomnienie" musi zawierać, co najmniej którąś z tych nazw i musi z niego jasno wynikać, jakiego zachowania moderacja oczekuje i czym spowodowane zostało ostrzeżenie, lub upomnienie.

Niektóre ważne pojęcia:

Pyskówka - kłótnia z pominięciem pierwszej wypowiedzi, a dokładniej z pominięciem analizy i istnienia wszystkich wypowiedzi osoby, najczęściej stwierdzającej pyskówkę. Rodzaj sporu, w którym osoba stwierdzająca pyskówkę uważa, że druga strona sporu w ogóle nie ma prawa argumentować. Pyskówki nie są prawem forum zakazane.

Argument Carycy to wariant Argumentu Bożydara, przy którym wypowiadający się ma władzę wykonawczą i rażąco narusza prawo.

Argument Swiętego Wojciecha polega na oszczędzaniu klawiatury, przez odmowę odpowiedzi albo komentarza.

Bożyzm to formalnie trafione porównanie, czy sensowne zestawienie obiektów, ale wywołujące niesmak.

Damiakizm to chełpienie się własną socjopatią, polegająca przede wszystkim na ogólnej pogardzie dla prawa, egocentryzmie i stosowaniu filozofii Kalego.

Dowód Sieciownika polega na wykorzystywaniu własnej inteligencji dla przeprowadzenia dowodu o przynoszącego patologiczny rezultat, jak np. udowodnienie, że Konstytucja RP w prywatnym domu nie obowiązuje.

Jajco Adama to czepianie się i ośmieszanie wszystkich poza czepiającymi się.

Młot Witosa to groźba złożenia propozycji nie do odrzucenia.

Sugestia Mendaka to czepianie się nieistotnego aspektu wypowiedzi albo ogólna obraźliwa wypowiedź w celu upokorzenia, wywołania poczucia izolacji, frustracji, a najlepiej to dewiacji u autora krytykowanej wypowiedzi.

Piaskownica Kowala to wyżyny twórczego absurdu intelektualnego.

Transformacja Carycy to nagłe włączenie się moderatora do dyskusji, w agresywnym i obraźliwym stylu, bez przedstawiania jakichkolwiek argumentów poza rzekomym własnym autorytetem, w celu przeforsowania popieranych przez siebie argumentów w dykusji.

Wyobcowanie to działanie polegające na przymilaniu się, w celu zamierzonego wyprowadzenia rozmówcy w pole i druzgocące zdyskredytowanie go.

Wyzwód Obcego to atak na osobę przy użyciu nieprawdziwych i absurdalnych argumentów.

Zarzuty Miejscownika są spełnione, jeżeli miała miejsce pyskówka.

Ziewnięcie Miejscownika to ignorowanie istotnego złamania prawa forum przez moderatora.

Nazwa "całkowicie chybionego porównania" czeka na inwencję forumowiczów. Czekam na propozycje.

Jeżeli ktoś, zupełnie niepotrzebnie czuje się osobiście dotknięty, to widocznie ma prawo tak się czuć. Zbieżność nazewnictwa z nickami jest całkowicie nieprzypadkowa i całkowicie niewinna.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Bożydar (2279 punktów)
Moja wizja forum jest następująca:

Na podstawie Regulaminu Forum oraz Argumentu Bożydara stwierdzam:

Przepisy prawa obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wraz z postanowieniami Regulaminu Forum, w sposób wyłączny określają prawa i obowiązki Uczestników Forum, a także prawa, obowiązki oraz zakres odpowiedzialności podmiotów posiadających prawa do prowadzenia i administrowania usługami udostępnianymi za pośrednictwem Portalu Racjonalista.pl ("wraz" łączy równoważne części zdania).

Forum stworzone zostało dla czytelników oraz sympatyków portalu internetowego Racjonalista.pl i służy jako platforma do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów oraz komunikacji z Redakcją portalu i prowadzenie dyskusji, wymiana poglądów oraz komunikacji z Redakcją portalu jest głównym celem istnienia forum.

Forum jest ważnym elementem wizerunku PSR i jakość prowadzonych tu dyskusji oraz zasady ich prowadzenia na forum powinny rzucać pozytywne światło na ideę racjonalizmu.

Na podstawie Art. 8 i Art. 37 Konstytucji RP stwierdzam, że ustawa zasadnicza jest najważniejszym aktem prawnym obowiązującym wszystkich znajdujących się pod władzą Republiki Polskiej.

Na podstawie Art. 8, Art. 37 i Art. 54 Konstytucji RP oraz przy przywołaniu zapisów Regulaminu Forum określających rodzaj prawa stosowanego na forum, stwierdzam, że paragraf 19 ust 1 Regulaminu Forum, jako sprzeczny z Konstytucją RP, nie ma obowiązującej mocy prawnej i wzywam moderatorów na podstawie paragrafu 19 Regulaminu Forum do jego usunięcia, odrzucając tym samym kategorycznie inne nieprawdziwe i błędne argumentacje.

Proponuje trzy żelazne zasady dla wszystkich moderatorów.

1. Istniejące pierwsze złamanie prawa forum nie może pozostać bezkarne, jeżeli jakiś user dokonał zgłoszenia i domaga się dla sprawcy kary przewidzianej regulaminem. Wtórne złamania prawa, będące wynikiem pierwszego złamania prawa, nie podlegają już tej zasadzie, czyli nie muszą być bezwarunkowo karane.

2. Upomnienie może być udzielone tylko wtedy, gdy moderator sam stwierdza bliskość naruszenia prawa albo już istniejące naruszenie prawa, ale nie uważa za stosowne ukaranie usera.

3. W bezpośredniej rozmowie usera z moderatorem kara dla usera może być orzeczona tylko po uprzednim udzieleniu userowi upomnienia w tej samej sprawie.
Czyli kara może wyniknąć na skutek rozmowy z moderatorem, ale najpierw musi paść ostrzeżenie.
Kara w bezpośredniej rozmowie usera z moderatorem bez ostrzeżenia jest dopuszczalna jedynie w przypadku obelżywego i bezpośredniego obrażania osób.

To co przydarzyło się Osnowie jest całkowicie niedopuszczalne. Podobnie niedopuszczalne jest to, co przydarzyło mi się już dwa razy, pierwszy raz zwracałem się do moderatora z wyrażeniem dezaprobaty dla dowolności w interpretacji prawa, a drugi raz próbowałem przywołać atakującego mnie bez obiektywnej przyczyny moderatora do porządku z powodu elementów obrazy w jego wypowiedzi.


Państwo to wielka fikcja, dzięki której wszyscy usiłują żyć kosztem innych.
17-02-2010 15:09 
 Ocena-1 na 3
placownik (17853 punktów)

   Zamykam ten wątek. Walkę o wolność słowa na forum możesz kontynuować w specjalnie do tego celu stworzonym wątku Hyde Park.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365