Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Przez ocean czasu"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
25-02-2010 09:41rudyment (3233 punktów)"Przez ocean czasu"
Zainteresowanych, wtajemniczonych i innych takich odchyleńców informuję, że rzecz jest wreszcie osiągalna:
agronauta2(*)an-czasu-Bohdan-Korewicki.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jarosław Ziółkowski (972 punktów)
(zablokowany)
>Zainteresowanych, wtajemniczonych i innych takich odchyleńców informuję, że rzecz jest wreszcie osiągalna:
   A niewtajemniczeni (jak ja) pomyśleli, że ktoś wreszcie zbudował wehikuł.


Można zawsze liczyć, że Amerykanie postąpią we właściwy sposób. Oczywiście po tym, jak wyczerpią wszelkie inne możliwości.
-- Winston Churchill
25-02-2010 19:20 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
>   A niewtajemniczeni (jak ja) pomyśleli, że ktoś wreszcie zbudował wehikuł.
A mnie się wydaje, że gdyby kiedykolwiek w przyszłości taki wehikuł wybudowano, wiedzielibyśmy o tym już od dawna.
DKnoto (982 punktów)
>Zainteresowanych, wtajemniczonych i innych takich odchyleńców informuję, że rzecz jest wreszcie
>osiągalna:
>agronauta2(*)an-czasu-Bohdan-Korewicki.html

Rewelacja, już pobrałem i mam nadzieję, że znów przeczytam ją z wypiekami na twarzy Miałem kiedyś własny egzemplarz ale niestety gdzieś się zawieruszył w moim domu rodzinnym...

Zastanawiam się tylko czy nie przełożyć tego na jakiś normalniejszy format typu PDF. Niestety musiałbym to w pierwszej kolejności przelecieć OCR'em i złożyć TeX'em, a to niestety wymaga czasu
rudyment (3233 punktów)
>Rewelacja, już pobrałem i mam nadzieję, że znów przeczytam ją z wypiekami na twarzy Miałem kiedyś własny egzemplarz ale niestety gdzieś się zawieruszył w moim domu rodzinnym...
>Zastanawiam się tylko czy nie przełożyć tego na jakiś normalniejszy format typu PDF. Niestety musiałbym to w pierwszej kolejności przelecieć OCR'em i złożyć TeX'em, a to niestety wymaga czasu
>

Autor skanu przyznaje, że to jego debiut. Rzeczywiście zdałoby się poprawić - zamierzam podjąć kroki w tej sprawie. Być może inni też zechcą.

Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Na chomiku jest pdf.
Pozdrawiam

Zastanów się, czy swoim powyższym postem nie uraziłeś moich uczuć religijnych. Jestem ateistą- czczę Święty Spokój.
rudyment (3233 punktów)
>Na chomiku jest pdf.

To, niestety, te same pliki.


Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>>Na chomiku jest pdf.
>To, niestety, te same pliki.
>
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów


Skądże! Na chomiku są pdfy całkiem nieźle skorygowane), a na 4shared są skany każdej strony osobno (dość surowe, ale niezłej jakości).

Dla psa jego Pan jest Bogiem i nie ma innych bogów poza nim.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>>>Na chomiku jest pdf.
>Skądże! Na chomiku są pdfy całkiem nieźle skorygowane), a na 4shared są skany każdej strony osobno (dość surowe, ale niezłej jakości).
Dodaj: racjolinki.pl/
25-02-2010 23:48 
 Ocena 1 na 1
DKnoto (982 punktów)
>>>Na chomiku jest pdf.
>>To, niestety, te same pliki.
>>
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów

>Skądże! Na chomiku są pdfy całkiem nieźle skorygowane), a na 4shared są skany każdej strony osobno (dość surowe, ale niezłej jakości).

Skanowanie ma sens tylko dla dokumentów historycznych, których forma jest unikatowa.
Stosuje się wtedy format DjVu a nie JPG. Dla tej książki zawartość informacyjna
jest niewielka, jedna strona to około 2100 bajtów danych a jedna strona skanu
jest ponad 500 razy większa, więc najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie do
formatu znakowego z formatowaniem. Dodając kompresję słownikową można osiągnąć
imponująco małe rozmiary. Przy obecnych maszynach wyprodukowanie dokumentu do
"czytania" będzie błyskawicznie krótkie

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365