Racjonalista - Strona głównaDo treści
Trzecia wojna arktyczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-03-2010 15:39rexus (2343 punktów)Trzecia wojna arktyczna
Ocena 2 na 2
Złoża paliw kopalnych i minerałów na Arktyce to bodaj 1/4 światowych zasobów.
Rosjanie chcą do 2020 roku ustalić ile w tym wszystkim jest ich. Kanadyjczycy wychodzą z założenia, że im należy się najwięcej. Czy ustalenie granic drogą pokojową jest możliwe, skoro już dziś słychać, że siły militarne będą przegrupowywane w rejony wiecznych mrozów.
Wszystko jak mawia Miedwiediew, przez ocieplanie się klimatu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marson (366 punktów)Odp: trzecia wojna arktyczna
Konflikt zbrojny jest mało prawdopodobny(tak jak np.konflikt Rosji z Polską). Wywołałoby to reakcję łańcuchową. Wojny czy wojenki można prowadzić pośrednio w krajach trzeciego świata i nieźle na tym zarobić, ale nie między takimi wielkimi krajami.
21-03-2010 19:26 
 Ocena 3 na 3
lontri (16088 punktów)

Konflikt zbrojny zawsze wydaje się mało prawdopodobny. Jak to będzie, to jeszcze zobaczymy. W najbliższej przyszłości konflikty między krajami o dostęp do różnych zasobów mogą się nasilić. Czy rozwiązań będzie się szukać na drodze negocjacji, czy wojny - to tylko kwestia wyboru formy i skali działań oraz rachunku zysków i strat.
Przypuszczam, że Kanada nie zdecydowałaby się na wystąpienie z pozycji siły, gdyby nie miała poparcia potężnego południowego sojusznika. Zapewne w całej tej sprawie więcej do powiedzenia ma Washington niż Ottawa. W tym sensie posunięcie Kanady można by uznać za działania prowadzone pośrednio.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
21-03-2010 21:08 
 Ocena 3 na 3
rexus (2343 punktów)
Rosyjska armia jest zdegenerowana, ale liczna.
Perspektywy są nieciekawe, bo gdy Kanadole wraz z Us Army zaczną ten krwawy spór o Arktykę, to Chinole rzucą się do gardła Ruskom o Syberię. Wtedy Unia Europejska (czyli szwaby i żabojady) wesprą Ruskich, a nam zaczną dogryzać Araby, ale załatwimy ich tanim eksportem dziwek ze wschodu. Ropę Arktyczną trybunał w Hadze przyzna (po negocjacji z zielonymi) Niedźwiedziom Polarnym w stosunku 40%, fokom 30% a pozostałe Eskimosom. UE zadeklaruje także, iż aktywami arktycznymi pochodzenia foczego będzie zarządzał, komitet przy parlamencie unijnym od spraw majętnych acz zagrożonych gatunków zimnolubnych. Niedźwiedzie po długich pertraktacjach odsprzedadzą za szczepionki swoje tereny roponośne koncernowi British Petroleum.
22-03-2010 06:59 
 Ocena 1 na 1
lontri (16088 punktów)

Jaka jest rosyjska armia, to wolałbym się nigdy osobiście nie przekonywać.
Reszta twojej koncepcji równowagi geopolitycznej nie odbiega znacząco od aktualnych realiów.
Na szczęście mamy Organizację Narodów Zjednoczonych - ona jest gwarancją pokoju na Ziemi, dlatego z nadzieją patrzę w przyszłość.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
marson (366 punktów)
Zapewne w całej tej sprawie więcej do powiedzenia ma Washington niż Ottawa.

Oczywiście stopniowy proces uniezależniania się od Wielkiej Brytanii w 1982 roku osiągnął punkt kulminacyjny gdy uchwalenie nowej Ustawy o Kanadzie (ang. Canada Act 1982) zerwało ostatnie więzi zależności od parlamentu brytyjskiego.Ale i tak wedlug mnie raczej bardziej prawdopodobne jest,że więcej do powiedzenia ma Londyn, jako że Kanada jest monarchią konstytucyjną, a głową państwa, Królową Kanady, jest Elżbieta II.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Ot: polszczyzna!!!
>Złoża paliw kopalnych i minerałów na Arktyce

W Arktyce.

Na Antarktydzie. W Arktyce.

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
rexus (2343 punktów)Odp: Ot: polszczyzna!!!
>>Złoża paliw kopalnych i minerałów na Arktyce
> W Arktyce.
>Na Antarktydzie. W Arktyce.
W okolicach północnego bieguna.
22-03-2010 14:13 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>>Złoża paliw kopalnych i minerałów na Arktyce
>> W Arktyce.
>>Na Antarktydzie. W Arktyce.
>W okolicach północnego bieguna.

Bosz, co za szkaradny rusycyzm.

"Bieguna północnego"


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
rexus (2343 punktów)
>>>>Złoża paliw kopalnych i minerałów na Arktyce
>>> W Arktyce.
>>>Na Antarktydzie. W Arktyce.
>>W okolicach północnego bieguna.
>Bosz, co za szkaradny rusycyzm.
>"Bieguna północnego"
Jestem z Kresów gdybyś czegoś nie rozumiał.
23-03-2010 08:53 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>>>>Złoża paliw kopalnych i minerałów na Arktyce
>>>> W Arktyce.
>>>>Na Antarktydzie. W Arktyce.
>>>W okolicach północnego bieguna.
>>Bosz, co za szkaradny rusycyzm.
>>"Bieguna północnego"
>Jestem z Kresów gdybyś czegoś nie rozumiał.

I? Masz genetycznie zablokowaną zdolność do opanowania poprawnej polszczyzny?

A z Kresów to mógł być co najwyżej Twój dziadek. To głupie, zasłaniać się genealogią.

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
23-03-2010 11:12 
 Ocena 1 na 1
rexus (2343 punktów)

>I? Masz genetycznie zablokowaną zdolność do opanowania poprawnej polszczyzny?
Jest wiele odmian polszczyzny. Urzędowa tylko jedna.
>A z Kresów to mógł być co najwyżej Twój dziadek. To głupie, zasłaniać się genealogią.
Miło że znasz mojego dziadka.
23-03-2010 11:42 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>I? Masz genetycznie zablokowaną zdolność do opanowania poprawnej polszczyzny?
>Jest wiele odmian polszczyzny.

Nie ma. Są gwary. Ty nie mówisz żadną gwarą.
Po prostu robisz błędy językowe i kalkujesz z rosyjskiego.
I jeszcze bajdurzysz, że jesteś repatriantem zza Buga.

>Urzędowa tylko jedna.

Nie ma czegoś takiego.

>>A z Kresów to mógł być co najwyżej Twój dziadek. To głupie, zasłaniać się genealogią.
>Miło że znasz mojego dziadka.

Dlaczego miło? Zostałam jakąś celebrytką od wczoraj, że znajomość ze mną to taka radość w rodzinie?


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
rexus (2343 punktów)
Mądrzysz się jak radio.
Lód jest na Arktyce, czy w Arktyce?

Poza tym mówię w wielu gwarach. A ty tu urządzasz off top, w gwarze miejskiej chwalipięty.
23-03-2010 13:22 
 Ocena 2 na 2
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Mądrzysz się jak radio.

A który program konkretnie?

>Lód jest na Arktyce, czy w Arktyce?

A wiesz, że moja 5-letnia bratanica mnie o to kiedyś pytała.
Odpowiem Ci tak jak jej - a nad lodem to jest jeszcze Arktyka czy nie jest?

Pięciolatce tyle wystarczyło, żeby wydedukować poprawną odpowiedź.
Podejmiesz wyzwanie?

>Poza tym mówię w wielu gwarach.

A potrafisz poprawnie po polsku?

> A ty tu urządzasz off top,

Och, a Ty taki niewinny uwiedziony...

> w gwarze miejskiej chwalipięty.

Znajomość poprawnej polszczyzny na poziomie podstawówki jest wg. Ciebie osiągnięciem, którym można się chwalić?
Czy może chodzi Ci o moją niesamowitą znajomość geografii? Też do nabycia w szkole podstawowej.

Zazdrosny? Trzeba było uważać na lekcjach, też byś tak umiał!
Ale nic straconego. Mniej pisz, więcej czytaj i nadrobisz zaległości.


"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
23-03-2010 14:41 
 Ocena 1 na 1
rexus (2343 punktów)

>>Lód jest na Arktyce, czy w Arktyce?
>A wiesz, że moja 5-letnia bratanica mnie o to kiedyś pytała.
>Odpowiem Ci tak jak jej - a nad lodem to jest jeszcze Arktyka czy nie jest?

Rozumiem, lód jest też w Antarktydzie, bo nad nią to już tylko wiatr hula.
25-03-2010 20:38 
 Ocena 1 na 1
Lucyferus (588 punktów)
>Masz genetycznie zablokowaną zdolność do opanowania poprawnej polszczyzny?

Czepiasz się. Gdyby wszyscy byli tacy "poprawni", to język w ogóle by nie ewoluował.
23-03-2010 12:11Nie na temat 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Bosz, co za szkaradny rusycyzm.
Lub anglicyzm - North Pole
25-03-2010 07:12 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
O! A czymże sobie zasłużyłam na to zaszczytne wyróżnienie?
To ja Cię bronię przed posądzeniami o stosowanie rusycyzmów, a Ty mnie na szaro?
rexus (2343 punktów)
>O! A czymże sobie zasłużyłam na to zaszczytne wyróżnienie?
>To ja Cię bronię przed posądzeniami o stosowanie rusycyzmów, a Ty mnie na szaro?
Dolewasz oliwy do ognia. Ten szary kolor jest poza tym bardzo ładny. No i plusa daję, za wnikliwość.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Trzecia wojna arktyczna
>Trzecia wojna arktyczna

Ożeż, Ty! To już dwie mi umknęły??? Musi przez te rudom wóde na myszach... .
23-03-2010 20:06 
 Ocena 2 na 2
rexus (2343 punktów)
Poprzednie dwie były między niedźwiedziami i pingwinami. Pingwiny się poddały.
23-03-2010 20:18 
 Ocena 3 na 3
i.czaplicka (5782 punktów)
>Poprzednie dwie były między niedźwiedziami i pingwinami. Pingwiny się poddały.
To musiały być arktyczno-antarktyczne.
23-03-2010 21:07 
 Ocena 2 na 2
rexus (2343 punktów)
>>Poprzednie dwie były między niedźwiedziami i pingwinami. Pingwiny się poddały.
>To musiały być arktyczno-antarktyczne.
Nie kumasz bazy. Poddały się i emigrowały na południe.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365