 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kultura
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-03-2010 20:16 | diogenes (42753 punktów) | Browarek poetycki
1 na 1 | Byłem na wieczorze poezji: co jakiś czas warto posłuchać, co w nerwach piszczy. Poemat pewnego zagubionego w życiu poety zakończył się pójściem podmiotu lirycznego na piwo. Z pewnych względów formuła wieczoru nie zakładała dyskusji. Czy ktoś wie, jaki browar preferuje współczesna liryka polska? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | Adamiak (36436 punktów) | >Czy ktoś wie, jaki browar preferuje współczesna liryka polska? Utyski.
|
|
 | 12 na 12 | Madman (7811 punktów) | > Utyski.I Nieżywiec. Cholera, wiedziałem, że nie wytrzymam i tysięcznego posta zmarnuję na głupoty z Adamiakiem...
|
|
2 na 2 | marson (366 punktów) | Czy ktoś wie, jaki browar preferuje współczesna liryka > polska?Żubr Żywcem się Okocim
|
|
 | 3 na 3 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | > Żubr Żywcem się Okocim ...rodząc czystą Perłę!
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
|  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > ...rodząc czystą Perłę! Zieloną, polską, nostalgiczną.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| gama (1062 punktów) | >Czy ktoś wie, jaki browar preferuje współczesna liryka polska?
Z puszki (ale nie kojarzyć z Puszkinem).
|
|
2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
>Byłem na wieczorze poezji
Poranek po takim wieczorze to musi być czysta proza.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Poranek po takim wieczorze to musi być czysta proza.
Przegapiłeś noc. Czy to z niechęci do irracjonalizmu?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| rudyment (3233 punktów) | >Byłem na wieczorze poezji: co jakiś czas warto posłuchać, co w nerwach piszczy. Poemat pewnego >zagubionego w życiu poety zakończył się pójściem podmiotu lirycznego na piwo. Z pewnych względów >formuła wieczoru nie zakładała dyskusji. Czy ktoś wie, jaki browar preferuje współczesna liryka >polska?
Kręcił się tu onegdaj jeden rymarz, pewnikiem wróci pod nowym nickiem, to można będzie u źródła zapytać.
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
|
|
 | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Kręcił się tu onegdaj jeden rymarz, pewnikiem wróci pod nowym nickiem,
Wędrówka dusz, wędrówka nicków. Rymarze to wcielają się w konie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| setarkos (10757 punktów) | > (..) współczesna liryka polska .. .. preferuje napoje tubylcze - z naszej wody, polskiej receptury i krajowego kapitału zrobione. Istna zaściankowość.
|
|
1 na 1 | Adrian Sadura (0 punktów) | Na podstawie pewnych obserwacji, uważam, iż liryka polska preferuje Wódkę Parkową  Pozdrawiam
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Na podstawie pewnych obserwacji, uważam, iż liryka polska preferuje Wódkę Parkową
Wojaczek Rafał Piosenka o poecie II
Poeta pisze o ojczyźnie (mała wódka) Poeta pisze o kobiecie (mała wódka) Poeta pisze (czysta wódka) sztukę robi ..........................
Zdaje się, że to wódka pisze o ojczyźnie, o kobiecie i całej reszcie.
Jedzie od naszej literatury.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
10 na 10 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Miłośnikom piwa! Kto z nas tego nie pomni, gdy płynąc po Warce Starodawnym Barkasem, wyczynialim harce? Kto pamięta jak Bosman razem z Kasztelanem Stali się niczym Frater, choć to był cham z panem?
Oto Fortuna Czarna gna na Czarnym Smoku Poprzez Elbląg, Braniewo, Książ, Leżajsk - do Broku! Po drodze nawiedzając Lecha swoim kołem, A ten - jak dobry Wojak - zwalił się pod stołem.
Pewien Piast, rodem z Łomży, ledwo uszedł Żywcem, Gdy go Żubr wielki ( Magnus) dopadł gdzieś nad Liwcem. Złoty Kur, to , doprawdy, nieziemski Zwierzyniec; Takie Perły znajdziecie wyłącznie w Lublinie!
Ta Mariolka, co wiecie, Okocim spojrzeniu, Była czarna jak Heban! W Brackiem uniesieniu - Kiedy zdybał ją Harnaś (co miał jak Dębowe!) - Dała mu swe dziewicze Ciechany Miodowe...
Nasze Królewskie lasy, bory oraz knieje Koźlakiem Dubeltowym stoją, gdy już dnieje. Tatra (czeski samochód) gna do Racibora, Bo tam Tyskie odpusty sprzedają od wczora!
Dębowe stoły Mocne, Grodziskie - szerokie. Na obu pisać łacno, lubo* pić potokiem! I choć rymy me marne (są w sam raz dla armii!), To zapewne dlatego, że piłem dziś Karmi.
(Wers ostatni był całkiem wyłącznie dla dzieci!) Piwa Karmi nie piją prawdziwi poeci! Piwem Karmi się karmi brzemienne kobiety I kierowców, co w trasie są właśnie, niestety! Objaśnienia do tego co niebieskie znajdziecie tu: pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Polskie_piwa * "lubo", to dziś tyle co "albo".
Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|