Racjonalista - Strona głównaDo treści
Andrzej Żuławski -jest Polakiem?!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
22-03-2010 16:38Zella (1321 punktów)Andrzej Żuławski -jest Polakiem?!
Ocena 3 na 3

Z góry zaznaczam,że napiszę o tym, co uczyniło z Andrzeja Żuławskiego "skandalistę", wykorzystując artykuł Janusza Wróblewskiego w "Polityce": www.polityka.pl/nr12(2748)20 marca 2010/
Co mu się zarzuca, jako niegodnemu Polakowi? Przede wszystkim takie słowa Cytat:

Mnie papież niczego nie nauczył.Może tylko, jak nie powinno się umierać. Bez przerwy chodzimy na cmentarze, kroczymy w jakichś procesjach, wieszamy święte obrazy, czyli zajmujemy się wszystkim tym, co nie jest budową republiki,światłego państwa

   Wcześniej skandalem był,jak pisze Wróblewski, film "Diabeł", nakręcony w 1972r. który cenzura uznała ,że jest to Cytat:

Obraz szatańskiego spisku po drugim rozbiorze w 1793r.jest karykaturalny i reżyser, dokonując zamachu na etos szlachecki ,wydobywał na światło dzienne same plugastwa.

"Diabeł" powędrował na półkę, a reżyser wyjechał do Francji.
Na końcu artykułu Wróblewski pisze,że Cytat:

Cokolwiek by sądzić o reżyserze, to trudno nie mieć do niego szacunku za zaangażowanie, odwagę myślenia i mówienie rzeczy niepopularnych,choć prawdziwych. Za inspirujący skandal w sztuce, przywracający jej świeżość. I za ryzyko, które przypłaca anatemą

    Anatema, jak wiadomo, to wyklęcie,w tym przypadku -Andrzeja Żuławskiego!Jako Polaka?!Tak, bo naruszył "największe" polskie świętości:szlachtę i papieża Jana PawłaII!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Abdu (1208 punktów)
>wykorzystując artykuł Janusza Wróblewskiego w "Polityce": www.polityka.pl/nr12(2748)20 marca 2010/

Link nie działa. Możesz podać działający?
Zella (1321 punktów)
>wykorzystując artykuł Janusza Wróblewskiego w "Polityce": >www.polityka.pl/nr12(2748)20 marca 2010/
>Link nie działa. Możesz podać działający?

   Link nie działa, ponieważ tego artykułu nie ma w Internecie.
Ja nie czytam Politykę w Internecie. Zbieram latami pismo. Podałam całość odnośnika dla tych , którzy czytać chcą z pisma "Polityka". Wiem,że nie powinnam wpisać www. Poprawie się
Pozdrawiam !
24-03-2010 07:36 
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)

>Ja nie czytam Politykę w Internecie.
Przepraszam, że się czepiam, ale... "czytam Politykę" - "nie czytam Polityki".
PS. Ja też czytam papierową "Politykę", chociaż jej nie zbieram.
Pozdrawiam.
24-03-2010 08:42 
 Ocena 5 na 5
Adamiak (36436 punktów)
>Ja też czytam papierową "Politykę", chociaż jej nie zbieram.
   Podobnie mam ze złomem, ale też go nie czytam.
Zella (1321 punktów)
>Ja też czytam papierową "Politykę", chociaż jej nie zbieram.
>Podobnie mam ze złomem, ale też go nie czytam.

Adamiaku!
Jak zwykle dowcipnie!
PS. Obejdzie się do manii zbierania bez n-tego plusa?
24-03-2010 13:04 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
> PS. Obejdzie się do manii zbierania bez n-tego plusa?
   Odpisałbym, ale nie wiem o co chodzi.
24-03-2010 13:23 
 Ocena 5 na 5
Kowalska (14008 punktów)
>> PS. Obejdzie się do manii zbierania bez n-tego plusa?

>   Odpisałbym, ale nie wiem o co chodzi.

   Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze albo seks. Teraz tylko musimy poczekać aż Zella się określi, czy chce Ci wyczyścić konto, czy pójść z Tobą do łóżka.
Zella (1321 punktów)
> PS. Obejdzie bez manii zbierania n-tego plusa?
>Odpisałbym, ale nie wiem o co chodzi.

   " Et tu Brutus?!"

24-03-2010 13:39 
 Ocena 4 na 4
Abdu (1208 punktów)
>" Et tu Brutus?!"

Et tu, Brute?
Zella (1321 punktów)
>>" Et tu Brutus?!"
>Et tu, Brute?

    Łacina bywa dowolna, po tylu wiekach od zabójstwa Cezara!Żart.
Ale masz rację ma być:" Et tu, Brute!".Kiedy się czegoś nie używa ,ono zanika!
24-03-2010 20:43 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Kiedy się czegoś nie używa ,ono zanika!
   Mojemu dziadkowi tak zaniknął zegarek, on.
24-03-2010 23:28 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>> PS. Obejdzie bez manii zbierania n-tego plusa?
>>Odpisałbym, ale nie wiem o co chodzi.
>   " Et tu Brutus?!"

   Pod Adamiakiem Ty, ale na mojego maila przyszło, więc ja odpisuję i dla ułatwienia i na uszko powiem Ci Zella, że Juruś ma chałupę z basenem. Nad morzem w dodatku. Więc wybór chyba prosty.

Mam nadzieję, że zrozumiałaś wszystko jako i my Cię rozumiemy.
spray (5875 punktów)
>na uszko powiem Ci Zella, że Juruś ma chałupę z basenem. Nad morzem w dodatku.
Nad morzem... phi!
To już na żaden porządny ocean go nie stać? Albo chociaż jakiś skromny apartament na Palm Islands, czyli w Zatoce?
25-03-2010 00:13 
 Ocena 1 na 1
Kowalska (14008 punktów)
>>na uszko powiem Ci Zella, że Juruś ma chałupę z basenem. Nad morzem w dodatku.

>Nad morzem... phi!
>To już na żaden porządny ocean go nie stać? Albo chociaż jakiś skromny apartament na Palm Islands, czyli w Zatoce?

   No już się tak nie chwal. Wszyscy wiemy gdzie spędzasz całe miesiące.
24-03-2010 19:29 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>>   Odpisałbym, ale nie wiem o co chodzi.
>    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze albo seks.
>    ... czy chce Ci wyczyścić konto, czy pójść z Tobą do łóżka.

   Odpisałbym, ale nie wiem o co chodzi.
Zella (1321 punktów)
>Ja też czytam papierową "Politykę", chociaż jej nie zbieram.
>Podobnie mam ze złomem, ale też go nie czytam.
> Adamiaku!
> Jak zwykle dowcipnie!
    PS. Obejdzie się bez zbierania n-tego plusa?
Tzn.,że mimo dowcipnej odpowiedzi, nie stawiam Tobie plusa.
24-03-2010 13:52 
 Ocena 9 na 9
placownik (17853 punktów)

>nie stawiam Tobie plusa.

   Uwierz mi (nie mnie!). Tego naprawdę można się nauczyć!

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
24-03-2010 19:33 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
>>nie stawiam Tobie plusa.
>   Uwierz mi (nie mnie!). Tego naprawdę można się nauczyć!

   Ci się nie obszło "bez zbierania n-tego plusa".

   Pozdrawiam.
Zella (1321 punktów)
>wykorzystując artykuł Janusza Wróblewskiego w "Polityce": www.polityka.pl/nr12(2748)20 >marca 2010/
>Link nie działa. Możesz podać działający?

<p>Tak, bo bez sensu wpisałam" www ".Przepraszam !Z przyzwyczajenia, siedząc przy komputerze z Internetem, posłużyłam się niestety :www!.
Jest to,( bez "www"), odnośnik . Tego artykułu nie ma w internetowej wersji "Polityki".
Trzeba sięgnąć po papierowy oryginał.
Wszak jest to czasopismo!
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
>    Anatema, jak wiadomo, to wyklęcie,w tym przypadku -Andrzeja Żuławskiego!Jako Polaka?!Tak, bo naruszył "największe" polskie świętości:szlachtę i papieża Jana PawłaII!!

Cytat:
Andrzej Żuławski postanowił przewietrzyć salon. Nie nasz warszawski, prowincjonalny, duszny, skundlony, choć to też, tylko światowy, elegancki, z Heideggerem, Dawkinsem, Rosją, II wojną światową i Hollywoodem.



Nocnik w salonie


Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.
Zella (1321 punktów)
> Anatema, jak wiadomo, to wyklęcie,w tym przypadku -Andrzeja Żuławskiego!Jako Polaka?!Tak, bo naruszył "największe" polskie świętości:szlachtę i papieża Jana PawłaII!!
>]Andrzej Żuławski postanowił przewietrzyć salon. Nie nasz warszawski,prowincjonalny, duszny, skundlony, choć to też, tylko światowy, elegancki, Heideggerem, Dawkinsem, Rosją, II wojną światową i Hollywoodem.

> Nocnik w salonie
><Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy.

    Miła koleżanko z Forum! Mamy u dołu każdej wypowiedzi słowo:"Odpowiedz".
Stosuj się do tego, a nie zmieniaj treści samej wypowiedzi np mojej!Możesz odpowiedzieć tak, jak tylko Ci się podoba. NIE ZMIENIAJ NICZEGO W WYPOWIEDZI! JA SOBIE NIE ŻYCZĘ, BO ROBISZ MNIE TO JUŻ DRUGI RAZ!
24-03-2010 06:55 
 Ocena 7 na 7
liliac (147340 punktów)
>    Miła koleżanko z Forum! Mamy u dołu każdej wypowiedzi słowo:"Odpowiedz".
> Stosuj się do tego, a nie zmieniaj treści samej wypowiedzi np mojej!Możesz odpowiedzieć tak, jak tylko Ci się podoba. NIE ZMIENIAJ NICZEGO W WYPOWIEDZI! JA SOBIE NIE ŻYCZĘ, BO ROBISZ MNIE TO JUŻ DRUGI RAZ!
>

Primo- Varia nie zmieniła twojej wypowiedzi; ona, w ramach komentarza do niej, dorzuciła kolejny cytat o Żuławskim.
Secundo- czy poniższa fraza nie "zgrzyta" ci troszeczkę?
Cytat:
JA SOBIE NIE ŻYCZĘ, BO ROBISZ MNIE TO JUŻ DRUGI RAZ!
Zella (1321 punktów)
> Miła koleżanko z Forum! Mamy u dołu każdej wypowiedzi słowo:"Odpowiedz".
> Stosuj się do tego, a nie zmieniaj treści samej wypowiedzi np mojej!Możesz >odpowiedzieć tak, jak tylko Ci się podoba. NIE ZMIENIAJ NICZEGO W WYPOWIEDZI! JA SOBIE >NIE ŻYCZĘ, BO ROBISZ MNIE TO JUŻ DRUGI RAZ!

>Primo- Varia nie zmieniła twojej wypowiedzi; ona, w ramach komentarza do niej, >dorzuciła kolejny cytat o Żuławskim.
>Secundo- czy poniższa fraza nie "zgrzyta" ci troszeczkę?
> Cytat:
JA SOBIE NIE ŻYCZĘ, BO ROBISZ MNIE TO JUŻ DRUGI RAZ!


    Zgrzyta.Ładniej można napisać,to samo.!(stylistycznie i merytorycznie konkretniej!)
24-03-2010 20:16 
 Ocena 9 na 9
Smith (10069 punktów)
>     Zgrzyta.Ładniej można napisać,to samo.!(stylistycznie i merytorycznie konkretniej!)
Hmm... Merytorycznie konkretniej powiada Pani. Ciekawe, bardzo ciekawe.
Cytat:
Mam dość złośliwości! Bawcie się! Kończę z Forum!


A i popsułaś wikipedię na dodatek. I co my teraz zrobimy


24-03-2010 20:48 
 Ocena 6 na 6
awitu (7627 punktów)

>A i popsułaś wikipedię na dodatek. I co my teraz zrobimy

Zaprenumerujemy Politykę?

"Colorless green ideas sleep furiously"
24-03-2010 20:54 
 Ocena 4 na 4
Smith (10069 punktów)
>>A i popsułaś wikipedię na dodatek. I co my teraz zrobimy
>Zaprenumerujemy Politykę?
Już nawet znalazłem kilka numerów w takim dziale na allegro.
Tak żeby być na bieżąco oczywiście.
24-03-2010 21:07 
 Ocena 2 na 2
pavvel (8272 punktów)
>Zaprenumerujemy Politykę?

Ja z braku dostępu do prasy papierowej zaglądam tutaj
Dwunastego numeru Polityki jeszcze nie ma, ale jest w czym wybierać.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365