Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lekcja religii.Anegdotka.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-04-2010 19:54Zella (1321 punktów)Lekcja religii.Anegdotka.
Ocena 3 na 3
    I tak jest...
Czyli ...
Kto powiedział, że Bóg nie ma poczucia humoru ?


   Bóg stworzył osła i rzekł do niego::
Ty będziesz osłem .Będziesz od rana do wieczora pracował, nosił ciężkie rzeczy na swoich
plecach, jadł trawę i będziesz mało inteligentny. Będziesz żył 50 lat.
Na to osioł odparł: 50 lat tak żyć , to za dużo . Daj mi proszę nie więcej niż 30 lat.
    I tak było...
   Później Bóg stworzył małpę i rzekł do niej :będziesz małpą, skakać z drzewa na drzewo i zachowywać jak idiota. Masz być wesoła i żyć 20 lat.
Małpa rzekła; Boże, 20 lat żyć jak klown świata, to za dużo. Proszę daj mi nie więcej jak 10 lat.
    I tak było...
   Następnie Bóg stworzył psa i powiedział do niego :
Ty będziesz psem. Będziesz pilnował dobytku ludzi, których będziesz przyjacielem.
Będziesz jadł to, co człowiekowi z jedzenia zostanie i żył będziesz 25 lat.
Pies powiedział:
Boże, 25 lat takiego życia to za dużo. Daj mi nie więcej jak 10 lat życia.
    I tak było...

   W końcu Bóg stworzył człowieka i powiedział do niego
- Ty będziesz człowiekiem, jedyna racjonalnie myślącą istotą, która zamieszkiwać będzie Ziemię. Będziesz używał swojej inteligencji, ażeby podporządkować sobie inne stworzenia. Będziesz panował na Ziemi i żył 20 lat.
Na to powiedział człowiek .
Boże, bycie człowiekiem tylko 20 lat to jest mało!.
Proszę daj mi te 20 lat , które osioł odrzucił, 15 lat psa i 10 lat małpy.

    I TAK SIĘ BÓG POSTARAŁ....
...
   Ze człowiek 20 lat żyje jak człowiek,
Później 20 lat jak osioł od rana do wieczora
haruje i ciężkie rzeczy nosi.
Potem ma dzieci i 15 lat żyje jak pies. Opiekuje się domem i je co mu rodzina zostawi.
Później na starość żyje 10 lat jak małpa.
Zachowuje się jak idiota i zabawia swoje wnuki.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365