Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tako rzecze... Dziwisław - wdowa po kremówkowym potworku.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
11-04-2010 13:20darlove (2804 punktów)Tako rzecze... Dziwisław - wdowa po kremówkowym potworku.
Ocena 20 na 20
- Dzisiaj w sposób szczególny sławimy Miłosierdzie Boże. Dzięki niemu jesteśmy ludźmi nadziei w naszym niełatwym świecie. Jesteśmy ludźmi nadziei w obliczu cierpienia i śmierci - powiedział Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas niedzielnej mszy przy ołtarzu polowym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Hierarcha wspominał ofiary sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu.

Kardynał Dziwisz podczas mszy w łagiewnickim sanktuarium po raz kolejny wspominał ofiary katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i ponad 90 innych osób, członków polskiej elity. - Niech nas zjednoczy wspólna modlitwa wszystkich Polaków za tych, którzy oddali wczoraj życie w hołdzie zamordowanych w Katyniu - powiedział kardynał Dziwisz.

**********************

Z panem Dziwisławem jest kłopot. Najpierw bowiem sławić każe Miłosierdzie Boże. ???? Dzięki niemu (Miłosierdziu) jesteśmy ludźmi nadziei (????) w naszym niełatwym świecie. Po drugie, nie wiem, czy tam rzeczywiście leciała jakaś elita. Może się czepiam, ale dla mnie elita to raczej ludzie związani z Uczelniami (świeckimi, i to nie wszyscy, i to nie wszystkimi). Nie wiem, czy politycy tworzą jakąkolwiek elitę, ale... może się mylę. No i na koniec ostatni problem. Czy rzeczywiście oddali życie w hołdzie zamordowanym w Katyniu? Bo to mi już zakrawa na jakieś problemy psychiczne rzeczonego czarta... oops, księcia kościoła. A może to ja mam problemy z odczytaniem słów prześwietnego katola, duch-pasterza kościoła krakowskiego???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

devares aka. mentalrapist. (605 punktów)
Interpretacja słów wysokiego rangą kapłana religii katolickiej, które swym absurdem mają zapewnić 'pokój ducha' wiernym, wymagającym jeno odpowiednio akcentowanych i egzaltowanych wyrazów, które następnie są zbijane w kupkę grom zaiste wie czego?

Dziękuję, postoję, idę robić coś pożyteczniejszego - np. obiad.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
Gołębiewski (850 punktów)
Dziwisz się? Toż to przecież sam Dziwisz w swojej trzeciej osobie.
11-04-2010 15:12
 Ocena 11 na 11
Yaro Lowicz (97 punktów)
>którzy oddali wczoraj życie w hołdzie zamordowanych w Katyniu - powiedział
>kardynał Dziwisz.

Hmm, moment. Jak to oddali? Zginęli śmiercią tragiczną ale mi jakoś nic nie wiadomo żeby przed odlotem była mowa o oddawaniu życia za Katyń? Ta tragedia to po prostu czysty przypadek - lecieli by na obchody wybuchu II WŚ, uznano by pewnie, że za ofiary tej wojny zginęli; lecieli by do USA 11.09 - poświęcili by życie za WTC. Jak szybko robi się z nich męczenników... A jakby się okazało, że to uparty prezydent kazał lądować w Smoleńsku - jak to będzie o nim świadczyć?
11-04-2010 16:01 
 Ocena 9 na 9
liliac (147340 punktów)
>>którzy oddali wczoraj życie w hołdzie zamordowanych w Katyniu - powiedział
>>kardynał Dziwisz.
>Hmm, moment. Jak to oddali? Zginęli śmiercią tragiczną ale mi jakoś nic nie wiadomo żeby przed odlotem była mowa o oddawaniu życia za Katyń? Ta tragedia to po prostu czysty przypadek - lecieli by na obchody wybuchu II WŚ, uznano by pewnie, że za ofiary tej wojny zginęli; lecieli by do USA 11.09 - poświęcili by życie za WTC. Jak szybko robi się z nich męczenników... A jakby się okazało, że to uparty prezydent kazał lądować w Smoleńsku - jak to będzie o nim świadczyć?

Najlepszego jeszcze nie słyszałeś

Zbigniew Girzyński, poseł PiS napisał n.p.:
Cytat:
Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!
11-04-2010 16:37 
 Ocena 2 na 2
Yaro Lowicz (97 punktów)
>Najlepszego jeszcze nie słyszałeś
>Zbigniew Girzyński, poseł PiS napisał n.p.:
> Cytat:
Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!


Czytałem, czytałem. Taka już chyba ludzka natura, że wszędzie doszukujemy się jakiejś symboliki, czy też ingerencji "jakichś wyższych bytów". No cóż w takich chwilach jestem w stanie to zrozumieć (nielogiczne myślenie) ale martwię się, że do większości nie dociera, że był to tylko przypadek. Tragiczny bo tragiczny, ale jednak przypadek.

PS. Przypadek - to moja wersja wydarzeń. Doczytałem się gdzieniegdzie, że niektórzy wietrzą tu jakiś spisek (modernizacja samolotu w Rosji, itp.), ale może nie wpadajmy w paranoje.
13-04-2010 09:33 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Taka już chyba ludzka natura, że wszędzie doszukujemy się jakiejś symboliki,...

To nie jest kwestia natury ludzkiej. Śledczy i inne służby, które badają to zdarzenie jako element sieci przyczynowo-skutkowej nie zawracają sobie głowy symbolami. Zbierają szczątki, rekonstruują, wsłuchują się w dźwiękowe tło kabiny pilota. Nie ma w tym nic symbolicznego, ba, nawet tragicznego. Obok tego i - jak podejrzewam - w dość luźnym związku z tym zdarzeniem, rośnie mit, który ma swoje założenia i reguły (np. medialne).

>do większości nie dociera, że był to tylko przypadek. Tragiczny bo tragiczny, ale jednak przypadek.

Samolot startuje, leci, wlatuje w zamglony obszar, piloci tracą orientację, samolot zawadza skrzydłem o koronę drzewa: działają newtonowskie siły, spada wedle pewnej trajektorii, rozlatuje się, itd, itp, itd. Luki w sieci tych powiązań należy poskładać jak puzzle. Gdzie tu widzisz przypadek?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
13-04-2010 09:09 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>A jakby się okazało, że to uparty prezydent kazał lądować w Smoleńsku - jak to będzie o nim świadczyć?

W każdej tragedii jest szczypta głupoty, która jak łyżka dziegciu beczkę miodu spieprzy.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Andro (1185 punktów)
>- Dzisiaj w sposób szczególny sławimy Miłosierdzie Boże. Dzięki niemu jesteśmy ludźmi
>nadziei w naszym niełatwym świecie. Jesteśmy ludźmi nadziei w obliczu cierpienia i śmierci -
>powiedział Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas niedzielnej mszy przy ołtarzu
>polowym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Hierarcha wspominał ofiary
>sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu.
      W II Niedzielę Wielkanocną obchodzi nasz katolicki, mesjański Naród, wraz z całym Kościołem powszechnym, czas o którym Chrystus powiedział: "W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar..."
      Tak się objawiło to miłosierdzie wobec ukochanego narodu - wczoraj śmierć prezydenta wraz z otoczeniem, a 5 lat temu, też w wigilię tego święta JPII. Bóg szczerze ukochał nasz naród...
darlove (2804 punktów)
Czarni to przekabacą na swoje. Pan Bóg nie bierze przecież do Nieba złych ludzi, prawda? Skoro tak, to musiał wziąć dobrych. No i koło się zamyka. Wilk cały i owca cała, choć wystraszona.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
11-04-2010 20:07 
 Ocena 1 na 1
Andro (1185 punktów)
       "Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu".
      Dziś właśnie obchodzimy ten dzień - UROCZYŚCIE. Objawiło się wielkie miłosierdzie, dla narodu, który głosami wybranych przez siebie posłów, prawie intronował J.Ch. na Króla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
      Panie prosimy o więcej łask. Następnym razem w swej łaskawości można zabrać cały sejm poprzez cudowną implozję, o której będzie się mówić, że pewnie krył się za nią jakichś znak. Znak od Ciebie. Dziękujemy za takie miłosierdzie i za to, że nasz naród został przez Ciebie uwielbiony.


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
Celtyk (3337 punktów)
>- Dzisiaj w sposób szczególny sławimy Miłosierdzie Boże. Dzięki niemu jesteśmy ludźmi nadziei w naszym niełatwym świecie.
   Część polityków już wczoraj sławiło to "miłosierdzie" tylko po cichu... Kilka ciepłych posad się zwolniło w niekontrolowany sposób i nie wiadomo jeszcze, komu przypadną

>Kardynał Dziwisz podczas mszy w łagiewnickim sanktuarium po raz kolejny wspominał ofiary katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria i ponad 90 innych osób, członków polskiej elity. - Niech nas zjednoczy wspólna modlitwa wszystkich Polaków za tych, którzy oddali wczoraj życie w hołdzie zamordowanych w Katyniu - powiedział kardynał Dziwisz.
Stanisław Dziwisz ur. 27 kwietnia 1939....
   Co człowiek mający 5,5 roku w momencie zakończenia II Wojny Światowej może powiedzieć z własnego doświadczenia o wojnie, męczeństwie, czy oddawaniu życia?

>**********************
>Z panem Dziwisławem jest kłopot...
   Tak - kłopot wieku... Normalne osoby w jego wieku od dawna pobierają wypracowaną emeryturę...
>Czy rzeczywiście oddali życie w hołdzie zamordowanym w Katyniu?
Czy oddali życie - nie wiem, ale na pewno je stracili w katastrofie lotniczej. Tak się złożyło, że wypadek miał miejsce w rocznicę tragedii dla Polski z przed 70 lat i tyle!
Pozdrawiam

Litterae non erubescunt. *//* Cyceron *//*
lodowy (1486 punktów)
>powiedział Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas niedzielnej mszy przy ołtarzu
>polowym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach.

Jesteś katolikiem, że tak śledzisz co powie Dziwisz na mszy w Łagiewnikach? Jeśli jednak jesteś ateistą to czy nie uważasz, że to nieracjonalne tracić na to czas?
11-04-2010 20:38 
 Ocena 2 na 2
Andro (1185 punktów)
"Cisną się pytania: dlaczego? Czasem chcielibyśmy stawiać te pytania ludziom i kiedyś przyjdzie na to czas. Ale czas żałoby nie jest na te pytania właściwy. Czasem człowiek chciałby te pytanie postawić samemu Panu Bogu, ale są pytania, których nawet Panu Bogu nie powinno się stawiać. Niepojęte są nasze losy, te wszystkie sytuacje, które przeżywamy" - mówił na zakończenie mszy żałobnej na warszawskim Kole abp Nycz.
      Nycz dostał SMS od Najwyższego, że takich pytań sobie nie życzy. Widocznie był to tylko taki żart boski i Najwyższy nie przewidział takiego zamieszania z tymi wszystkimi pytaniami... bez odpowiedzi.

Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
11-04-2010 20:53 
 Ocena 3 na 3
Andro (1185 punktów)
"Może to nasz grzech nieprawdy wobec tego człowieka (Prezydenta - przyp. autora) został w ten sposób napiętnowany, byśmy się nawrócili" - powiedział przewodniczący KEP.

Kolejny kwiatek. Bóg rozwalił prezydenta i 95 osób po to, żeby media przestały źle pisać o Kaczyńskim. Nieźle mają poukładane hierarchowie pod sufitem. Boże, jeśli jesteś, uchowaj ten kraj, przed takimi, pasterzami.


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
nomilk (1013 punktów)
Jeśli jednak jesteś ateistą to czy nie uważasz, że to nieracjonalne tracić na to czas?

A pod hasłem "jesteś ateistą" kryje się takie rozwinięcie? Przypisujesz darlove swoje wyobrażenie o tym, co ateista ma robić?

three of a perfect pair
libertyn (3006 punktów)
>- Dzisiaj w sposób szczególny sławimy Miłosierdzie Boże

Ten chłop jest chory. I tę swoją chorobę tłumaczy takimi bzdurami, że aż mi go żal. Zginęlo prawie 100 osób a ten - za przeproszeniem czytających - pajac mówi, że sławi dzisiaj w sposób szczególny miłosierdzie boże (?!) Ja tu nie widzę żadnego powodu do slawienia żadnego miłosierdzia a już na pewno nie "bożego".

>. - Niech nas zjednoczy wspólna modlitwa wszystkich
>Polaków

Nieudolne nawoływanie ateistów do modlitwy?

>Z panem Dziwisławem jest kłopot.

Kościół w ogóle ma problem z tą katastrofą, bo mądrale w koloratkach nie wiedzą co powiedzieć przed kamerami gdy wierzący ich pytają DLACZEGO? Niemal wszyscy którzy zginęli byli z PiS-u i PO czyli wierzący katolicy. Miller komuch kilka lat temu przeżył katastrofę a wczoraj zginęło prawie stu wierzących (w tym kilku księży). Ech ten pan bucek jakiś taki kapryśny - uwziął się na tych wierzących i zabrał tylu ludzi, którzy odwalali za niego w Polsce kawał roboty.



Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią
sisi1913 (201 punktów)
>- Dzisiaj w sposób szczególny sławimy Miłosierdzie Boże................... powiedział
>kardynał Dziwisz.
>**********************
>Z panem Dziwisławem jest kłopot. ...................................

KREMÓWKOWY POTWÓR?????????????????????????????? WDOWA PO NIM ??????????????????????????
Człowieku szanuj innych jeśli sam chcesz być szanowany !!
Możemy się nie zgadzać z poglądami ale epitety na poziomie 12-to latka są tylko niesmaczne !!
To nie poziom na którym można prowadzić dyskusję nieuwłaczając godności myślącego człowieka.

12-04-2010 09:38 
 Ocena 3 na 3
szperacz (2861 punktów)
>Człowieku szanuj innych jeśli sam chcesz być szanowany !!

"Gra się tak, jak przeciwnik pozwala".
Trudno szanować kogoś, kto sam siebie nie szanuje, plotąc najzwyklejsze banialuki.
nomilk (1013 punktów)
(...) dyskusję nieuwłaczając godności myślącego człowieka.

Myślisz o sobie, o nim, o nas czy o nich? Czy możesz nie wytłuszczać i znaczyć treści znakami zapytania?

three of a perfect pair
sisi1913 (201 punktów)
>(...) dyskusję nieuwłaczając godności myślącego człowieka.
>Myślisz o sobie, o nim, o nas czy o nich? Czy możesz nie wytłuszczać i znaczyć treści znakami zapytania?
>
three of a perfect pair


Za wytłuszczanie przepraszam to mój pierwszy wpis nie widziałam że tak się to zrobiło.
a znaki zapytania wstawiłam bo oniemiałam czytając te epitety i miały one wyrazić moje niedowierzanie.
postaram się na przyszłość inaczej wyrażać swoje uczucia.
sisi1913 (201 punktów)
>(...) dyskusję nieuwłaczając godności myślącego człowieka.
>Myślisz o sobie, o nim, o nas czy o nich? Czy możesz nie wytłuszczać i znaczyć treści znakami zapytania?
>
three of a perfect pair

O wszystkich myślę, bo takie epitety moim zdaniem świadczą gorzej o tym który nimi rzyca niż o tych którzy są nimi obrzuceni. wiem, że emocje nie łatwo okiełznać ( sama też mam z tym problemy) ale w mojej ocenie to za ostro.
nomilk (1013 punktów)
O wszystkich myślę, bo takie epitety moim zdaniem świadczą gorzej o tym który nimi rzyca niż o tych którzy są nimi obrzuceni. wiem, że emocje nie łatwo okiełznać ( sama też mam z tym problemy) ale w mojej ocenie to za ostro.

Co proponujesz?

three of a perfect pair
sisi1913 (201 punktów)

>Co proponujesz?
>
three of a perfect pair


Kawę z mlekiem........... zanim się napisze coś obrażającego innych.by czas potrzebny na wypicie jej spożytkować również na przemyślenie swojej wypowiedzi.
może też być czekolada. ponoć wzbudza dobry nastrój i łagodzi uczucia.
12-04-2010 22:01 
 Ocena 2 na 2
nomilk (1013 punktów)
Kawę z mlekiem........... zanim się napisze coś obrażającego innych.by czas potrzebny na wypicie jej spożytkować również na przemyślenie swojej wypowiedzi.
może też być czekolada. ponoć wzbudza dobry nastrój i łagodzi uczucia.


Ta propozycja wydaje mi się być bardzo rozsądna: picie napojów poprawiających samopoczucie zamiast treści, które - według Ciebie - obrażają innych.
Choć, z drugiej strony, owi obrażający mogą zaproponować Tobie picie napojów łagodzących postrzeganie wypowiedzi przez pryzmat Twego oburzenia.

three of a perfect pair
lodowy (1486 punktów)
>Choć, z drugiej strony, owi obrażający mogą zaproponować Tobie picie napojów łagodzących postrzeganie wypowiedzi przez pryzmat Twego oburzenia.
Co proponujesz?
sisi1913 (201 punktów)

>Choć, z drugiej strony, owi obrażający mogą zaproponować Tobie picie napojów łagodzących postrzeganie wypowiedzi przez pryzmat Twego oburzenia.
>
three of a perfect pair


idę więc zrobić sobie kawę. może złagodnieję, choć nigdy nie uważałam się za osobę napastliwą .to jednak masz rację. oburzyło mnie wyzywanie papieża od kremówkowych potworków i dziwisza od wdowy po nim. uważam że różny światopogląd nie powinien być przyczyną takich słów. nawet jeśli druga strona nie gra czysto, to nie znaczy że ja mam postępować tak samo. Tak myślę.
diogenes (42753 punktów)
>Nie wiem, czy politycy tworzą jakąkolwiek elitę...

Chyba nie. To na ogół wyalienowana kasta.
Jednoczy naród na krótko, zazwyczaj po śmierci.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Kowalska (14008 punktów)
   Smutno mi, ale zgnijesz w pierdlu darlove za ten swój tytuł wątku "Tako rzecze... Dziwisław - wdowa po kremówkowym potworku".

A taki fajny Forumowicz był, hamerykański.... Z Londynu, mojego ulubionego miasta w dodatku... Ech....


"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
darlove (2804 punktów)
>    Smutno mi, ale zgnijesz w pierdlu darlove za ten swój tytuł wątku "Tako rzecze... Dziwisław - wdowa po kremówkowym potworku".

Mam dowody na to, że był kremówkowy i był potworkiem (sprawa pedofilii i jej krycie, aby wymienić tylko jeden z nich). W sądzie mogę się bronić i trudno będzie nie uznać moich racji.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
apud (4399 punktów)
>>    Smutno mi, ale zgnijesz w pierdlu darlove za ten swój tytuł wątku "Tako rzecze... Dziwisław - wdowa po kremówkowym potworku".Mam dowody na to, że był kremówkowy i był potworkiem (sprawa pedofilii i jej krycie, aby wymienić tylko jeden z nich). W sądzie mogę się bronić i trudno będzie nie uznać moich racji.
>
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.


A u nas zapodali, ze Watykan zadecydował, aby obowiązkowo wszystkie zgłoszenia o molestowaniu przez księży były zgłaszane władzom cywilnym!!!

No to wdowa będzie miała problem...sumienia hehehe.

A na tej samej konferencji jakiś dostojnik stwierdził, ze to homo sa sprawcami pedofilii.

Vatykan zapodał, ze wybacza Lennonowi, który kiedyś powiedział ze The Beatles sa bardziej znani od Jezusa, na co Ring Star ogłosił, ze Watykan ma ważniejsze problemy z pedofilami i tym powinien sie zajmować.

To tak forumowi i orbi zapodaje, z grubsza, bo dziennik jednym okiem oglądałam.
darlove (2804 punktów)
>A u nas zapodali, ze Watykan zadecydował, aby obowiązkowo wszystkie zgłoszenia o molestowaniu przez księży były zgłaszane władzom cywilnym!!!

Nie dopowiedzieli jednak, w swoim kazuistycznym amoku, że tylko problemy molestowania, które księża zauważą u swoich owieczek (np. przez spowiedź świętą nauszną). Wierzyć Watykanowi to tak, jakby uwierzyć wilkowi, że owieczki mu służa tylko do zabawy.

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365